כותרות TheMarker >
  ';

  מדיה חברתית 2011

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום רביעי, 7/12/11, 13:00

  הדרכת לינקדאין מעשית פנים-ארגונית למנהלי הארגון.

  1. פתיחת כרטיס אישי אופטימלי
  2. פתיחת כרטיס חברה בצורה אפקטיבית
  3. הרחבת מעגל אנשי הקשר
  4. פתיחה ניהול ושימוש בקבוצות ליצירת מיתוג וניהול לקוחות
  5. גיוס עובדים באמצעות לינקדאין
  6. פיתוח עיסקי ברשת העסקית הגדולה ביותר בעולם

  למידע נוסף בהקדם - לחץ על התמונה כעת

  ''

   

  דרג את התוכן:
   5 תגובות   יום שני, 28/11/11, 21:00

   מה גורם לאנשים להגיב בפייסבוק, מה הופך פוסט לויראלי, מתי הכי כדאי לפרסם פוסט. מנהלי עמודים בפייסבוק נמצאים בצורך מתמיד לייצר פעילות אפקטיבית בעמוד בכדי לעורר תנועה מתאימה. הפוסט "טיפים בדוקים ליצירת תנועה בעמוד הפייסבוק" סקר את הנושא וכעת לפניכם תמצית מחקר המוסיף נתונים. המחקר נעשה על ידי חברת Momentus Media ומתבסס על ניתוח 20000 עמודי מותג. תהנו ומקווה שישרת אתכם.

   ''
   דרג את התוכן:
    5 תגובות   יום שלישי, 8/11/11, 12:49

    קיימת בציבור כבר זמן רב הטעות הרווחת שבכדי לפתוח לעסק נוכחות בפייסבוק צריך פשוט לפתוח " פרופיל אישי".  אז הנה עדכון: מעבר לעובדה ש"עמוד" (דף אוהדים) הוא כלי ייעודי המצויד טוב יותר לשרת צרכים עסקיים, פיסבוק פשוט לא מרשה לנהל פרופילים לצרכים עסקיים, ופייסבוק אף יכול להפעיל סנקציותבנושא.  סיבה נוספת מדוע לא לפתוח פרופיל אישי עבור עסק היא שאנשים נוטים לאשר פחות בקשות חברות המגיעות מ"פרופיל אישי" המתחזה לעסק כי זה "צועק" מראש "אני בא למכור לך". ומי ביננו רוצה דבר כזה? אז זהו, הגיע הזמן לשינוי והנה לפניכם המדריך האולטימטיבי לביצוע השינוי. או יותר מדויק: המרה (migration על פי פייסבוק).

    לחץ כאן --->  המרת פרופיל אישי לדף אוהדים

    ''

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 7/12/10, 11:58
      5 תגובות   יום שני, 6/12/10, 14:55

      המובילים באימוץ מדיה חברתית בישראל של 2009-2010 היו  בעיקר עסקים גדולים ועסקים קטנים. בעוד עסקים גדולים (בנקים, חברות מזון, אפנה),  בעלי תקציבי פרסום ושיווק גדולים, נכנסו לזירה בכדי לרכב על ה"טרנד" ולהיתפס בעיני הציבור כחדשניים, עסקים קטנים (1-5 עובדים) אימצו את הכלי בעיקר כי אפשר להם לעקוף את הצורך בתקציבי ענק ולהגיע ישירות לקהלי היעד בחינם. 

      סקרים בקרב עסקים קטנים

      מנתוני סקרים בארה"ב בקרב עסקים קטנים ( 1-5 עובדים) ברבעונים שלישי ורביעי של 2010 נראה כי בעוד  69% מהנשאלים דיווחו שלקוחות הפכו "חברים"  של העסק בפייסבוק, ו-59% דיווחו על תנועה של גולשים מפייסבוק לאתר הבית של החברה, רק 42% דיווח על מכירות בפועל שנבעו מלידים שהגיעו מפייסבוק ( הנתונים מלינקדאין וטוויטר נמוכים יותר). סקר אחר  מוסיף כי  39% דיווחו שמדיה חברתית סייעה בהגדלת החשיפה לעסק אך ,  17% גרסו שלא הפיקו כל ערך מוסף בשימוש במדיה חברתיתהנתונים מעט מבלבלים. הרי חשבנו שמצאנו כאן זהב. האם הבאזז מוטעה?

      נתוני גלישה בישראל

      בישראל של 2010 לפי נתוני TIM גולשים באינטרנט כ- 4.5 מליןן איש. על פי סקר TIM יוני 2010 : גוגל , מנוע החיפוש,  זוכה לחשיפה שבועית של 91%   , פייסבוק - 67% חשיפה שבועית, יוטיוב-   חשיפה שבועית 64%. אם כך, אין ספק שקהל הצרכנים של כל העסקים נמצא באינטרנט. אך, איך רותמים את הכח לטובת העסק? הבאזז של פייסבוק בעיצומו וכרגע כל אחד רוצה חלק בעוגה.

      מדיה חברתית-קלי קלות

      מדיה חברתית נראת מאד קלה לביצוע. אם ילדים בני 17 עושים את זה, כמה קשה זה כבר יכול להיות. הבן של השותף יעשה לך עמוד בפייסבוק. אתם  תיכנסו פעם ביום ותשלחו כמה הודעות לחבר'ה והנה, מגיעים הלקוחות.  הפתעה חברים, זה לא עובד ככה. הקמת תשתית מדיה חברתית (עמוד בפייסבוק, בלוג בקפה דה-מרקר ועוד) צריכה לבא לאחר תכנון מחושב ומושכל. לאחר מכן, ניהול שוטף של מדיה חברתית דורש אף הוא ידע. אם אין לכם אדם שזה אכן מקצועו, ויעשה זאת עבורכם תמצאו עצמכם לאחר כחודשיים מאוכזבים. תשקיעו זמן רב שלא יצדיק עבורכם את התוצאות. לבסוף תשארו עם אנדרטאות ברשת שלא עושות את העבודה.

      מדיה חברתית זה חינם

      אתרי מדיה חברתית הם אתרים שבבסיסם אינם דורשים תשלום. לכן, קל מאד להיכנס ולהתחיל להפיץ מסרים לכל עבר. אך, העברת מסרים נכונה, דרך ניסוחם והמקום לשבצם דורשים  ידע . אם אין לכם את הידע תזדקקו לאיש מקצוע. איש מקצוע יעלה לכם כסף. רוצים לעשות זאת לבד ולחסוך את הכסף? מן הסתם תזדקקו לקורס כלשהו. קורס יעלה לכם כסף. בקורס, דוגמת אלו המבטיחים נפלאות בחמש שעות , תקבלו רק את הבסיס והעקרונות. אתם עדיין לא הופכים לאנשי מקצוע  ותצטרכו להשקיע מזמנכם בתרגול, הפנמה ועשיית מדיה חברתית בפועל. מסתבר ש"חינם"  זה ממש לא.

      מה הבעיה לכתוב ברשת

      אם אין לכם תכנים שוטפים הנוצרים בעסק (טקסטים, תמונות,וידאו) , פעילותכם חד גונית ואין על מה לספר... מה תספרו לקהל המסתובב במדיה חברתית? מדיה חברתית חיה ונושמת תכנים. תוכן מניע את גלגליה בוריאציות שונות ובמקומות שונים. איש מדיה חברתית יודע כיצד לעשות מניפולציות עם תוכן בכדי שימשוך אליך קהל מחד,  מאידך גם ימשוך את מנוע החיפוש של גוגל וידרג את אתרכם גבוה בתוצאות. אם אין לכם את הידע ליצר תוכן מסוג זה תדרשו לאיש מקצוע.

      לידים מחר בבוקר

      אם אתם זקוקים ללידים למכירות כאן ועכשיו בכדי להניע את העסק, מדיה חברתית אינה הפתרון עבורכם. מדיה חברתית היא מערכת יחסים. היא תקשורת שאתם מנהלים עם לקוחות פוטנציאלים ולקוחות קיימים ברשת. כמו כל מערכת יחסים היא דורשת השקעה וזמן בכדי להראות פירות. אם אין לכם אורך נשימה, אם אתם חייבים תוצאות מיידיות, אם התקציב שלכם מאפשר לכם "מדיה חברתית" רק לשלושה -ארבעה חודשים, עצתי, אל תתחילו בכלל. עשו לכם פרסום ממומן בגוגל, תזכו לחשיפה מהירה ולידים מהירים. (קמפיינים במדיה חברתית הם חריג מאחר והם מלכתחילה פרויקט משולם הנעשה על ידי חברה מתמחה. אלו אכן יכולים לחולל לידים בצורה מהירה יותר).

       

      עצות לעסקים קטנים בטרם כניסה למדיה חברתית


       • תקציב- אתם זקוקים לטווח נשימה כספי של חצי שנה -שנה לפחות בכדי להעריך ולבחון תוצאות ולהחליט על המשך פעילות. 
       • ללמוד תחום חדש- אם אינכם חובבי אינטרנט, אינכם רואים אותו כחלק אינטגרלי מיומכם ומוכנים להשקעה בלימוד על בסיס קבוע , אל תכנסו למדיה חברתית בעצמכם קחו איש מקצוע. 
       • פרופורציות- מדיה חברתית היא צינור שיווק שנוסף לנו לארסנל העסקי.  צריך ללמוד אותו כמו כל כלי שיווקי ולדעת מה מגבלותיך ותפוקותיו. יש להשתמש בו בצורה מושכלת כחלק מתוכנית שיווק כוללת לעסק. אין כאן קסם.

      בהצלחה!

       

      לקבלת  הדרכה לכניסה והתנהלות במדיה חברתית.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שני, 29/11/10, 12:03

       אין זה סוד, וכל מי שמכיר אותי יודע שאני פריקית של לינקדאין. עוד מימיה הראשונים, עת פייסבוק עשתה את צעדיה הראשונים בשוק, לינקדאין כבר היתה כלי ש"עשה עסקים". דבר נוסף שיודעים האנשים המכירים אותי: אני טיפוס מאד שקול, הגיוני וקורקטי לכן, מן הסתם אנני מתלהבת מלינקדאין לחינם אלא בגלל יכולותיה העסקיות החזקות. אלו נשענות בעיקר על יכולת אדירה לפלח את בסיס הנתונים העצום שלה באופן בו אנחנו , המשתמשים, נוכח להפיק תועלת ממנו תועלת עסקית.

       "מנוע חיפוש" עם שיניים

       ה"שיניים" של לינקדאין טמונות ביכולת פילוח בסיס הנתונים. לא משנה מה תספרו לי על פייסבוק. המבינים בינכם יודו בשקט,  שאמנם פייסבוק מחזיקה בבסיס נתונים עצום עם פוטנציאל מסחרי מטורף אך, היא לא ממש מצאה עדיין את הדרך לאפשר לנו להנות ממנו, ככה, עד הסוף, בכייף.

       אל תאמינו לי, נסו בעצמכם:

       • אתרו את כל העסקים בישראל היושבים בפייסבוק ועוסקים בגרפיקה
       • נסו לאתר את החברות העוסקות בפיתוח תוכנה
       • נסו לאתר מנכלים בתעשיית הפלסטיקה בישראל
       • נסו לאתר סמנכ"לי כספים
        נסו…אני מחכה…

       אם תלכו במקביל ללינקדאין תמצאו :

       1. מנוע חיפוש אנשים    2. מנוע חיפוש חברות 

       יותר מכך, לינקדאין מוסיפה אפשרות שימוש באופרטורים של חיפוש כגון NOT, OR אשר "אמני החיפוש" בינכם  מכירים ממנועים כמו "גוגל". בזמן זה…פייסבוק מזדנבת מאחור בשת"פ עם BING   על מנת שיסייע לה להשלים את החסר באגף החיפוש.

       Add a Friend - פייסבוק ממשיכה לנסות

       בשנים האחרונות פייסבוק חודרת חזק לעולם העסקים. כרשת שהחלה בעולם האקדמיה , שכל שאיפתה הסתכמה בלייצר "סחבקייה" לחבר'ה באוניברסיטה, פייסבוק הבינה שלינקדאין מצאה זהב ונוגסת בנתח ה"עסקים". פייסבוק הבינה שאינה יכולה להעדר מזירת זו,  הרי שם הכסף הגדול. כך חזינו במהלך 2008-2009 בחיזוקו של ה- PAGE / עמוד והפיכתו מיישות אנמית משהו לצד הקבוצות (הסטוריה חברים, הסטוריה), לכלי משחית למיתוג חברות/ מוצרים / אנשים. כמובן שהוכנסו תוספות בתחום החיפוש אך, עדיין הם נראו חיוורות משהו לעומת מנוע הסילון החד והמהיר של לינקדאין .

       התבשרנו לאחרונה על הרחבה חדשה לחיפוש, והפעם עלי לומר "כל הכבוד" . עדיין הרחבה זו לא חדה ומהירה (כולנו יחד: "כמו לינקדאין")  אך עם זאת נושאת יתרונות, בעיקר לאלו ביננו שיודעים לנהל נטוורקינג offline ושומרים על חברים מכל תקופה בחייהם.

       פייסבוק מאפשרת לנו כעת לאתר אנשים מפינות שונות של חיינו, מוסיפה מסננים ומאפשרת להצליב מידע.

       כך לדוגמא אני יכולה לאתר היום אנשים שלמדו עימי בבית ספר תיכון "בליך" ברמת חן, עשו תואר באוניברסיטת תל אביב כמוני, וגם גרים היום ברמת גן כמוני. כעת קל לי לאתר אותם, ליצור עימם קשר. יותר מכך אני יכולה לאתר " אנשים אשר עובדים בחברת מוטורולה" , לדוגמא…

       חישבו אתם לבד מה ניתן לעשות עם זה…לא אאכיל אתכם בכפית...

       למאמר בלווית תמונות מדגימות כנסו ל- לך חפש ת'חברים שלך

       למאמר מה חדש ב-  Insights של פייסבוק 

       למאמר על קבוצה בלינקדאין לקידום פעילות עיסקית

       למאמר אני רוצה עמוד בפייסבוק

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 9/7/10, 11:14

        פרסום, יחסי ציבור ושיווק כבר אינם מתנהלים כיום רק דרך ערוצי טלויזיה, עיתונות או רדיו אלא גם דרך הניו מדיה וזהו עולם חדש לחלוטין שצריך להכירו ולשלוט בו. 

        ממנהל שיווק ברשתות חברתיות / ניו מדיה מצופה:

        1. לבנות ולנהל אסטרטגיה עבור החברה.

        2. להכיר ולהבין את הזירה וכללי המשחק בה

        3. לשלוט בכלי ניו מדיה ומונחים כגון  : Web Design, blogs, podcasts , vlogs, online community, RSS,

         

        אפקטיבה, בשיתוף חברת ההדרכה בארגונים NDI,בנתה את הקורס המקיף והיחיד בארץ למנהלים המכשיר לניהול מדיה חברתית / ניו מדיה, 
        מתוך מחשבה עליך המנהל בארגון. על מנת לספק לך:

        * ידע אסטרטגי     * כלים     * תרגול מעשי

         

        שימו לב,

        ההכשרה למנהלים תחל ב- 8/8/10,  

        ימים א+ד, 17:30-20:30,

        כולל 16 מפגשים . 

         

        כל תלמיד המסיים את הקורס יקבל תעודת סיום מטעם אפקטיבה, NDI ומטעם מרכז הדרכה מורשה של Google ישראל-webseminar 

        ''

        כנסו כעת על מנת למלא פרטיכם לקבלת מידע נוסף: סילבוס מפורט ומחיר.

        http://effectiva.co.il/?page_id=1612

        דרג את התוכן:
         5 תגובות   יום שני, 28/6/10, 23:24

          

         כל מי ששומע אותי מרצה אומר שזה זה פשוט פספוס שאנני מורה. אם זה היה פספוס או לא, כבר לא אדע, אבל כנראה שהחיים מובילים אדם בסופו של דבר לאן שהםרוצים. באופן כזה או אחר מצאתי את עצמי במהלך חיי נושקת לתחום ההדרכה או אף מדריכה בעצמי. גם כיום כאשת מקצוע בתחום מדיה חברתית, אני מוצאת עצמי מרצה , מדריכה וחונכת . יתכן ויש דברים שפשוט נועדו לקרות.

         חלום חיי היה להישאר באוניברסיטה ולהיות מרצה, ידעתי שאני טובה בזה, אז מה יותר טוב מאוניברסיטה? אך' כוחות החיים סחפו אותי משם לחיים האמיתיים, והיום אני מרצה ומדריכה בקורסים שונים וכל שעור מעצים אותי באנרגיות עילאיות.

          

         היחיד בארץ - והוא שלי

         כעת, החלטתי לעשות מעשה והלכתי צעד שלב נוסף קדימה. החלטתי לממש את ראיית עולמי המקצועית בתחום מדיה חברתית ולגבש קורס מקיף ועמוק שייתן את כל מה שלפי אמונתי המקצועית, כאשת שיווק בעבר ואשת מדיה חברתית כיום, נדרש למנהל בארגון על מנת לשלב בו ערוצי שיווק במדיה החדשה.

         כך קרם עור וגידים הקורס "מנהלי ניו מדיה" בשיתוף חברת NDI,,חברה ותיקה להדרכות פנים ארגוניות בחברות טכנולוגיה בתחום התקשורת.

         אתה, המנהל שמעוניין להטמיע כלי מדיה חדשה בארגונו. הקורס בנוי בשבילך. בשבילך השגתי את המרצים הטובים ביותר, בנושאים המרכזיים ביותר. בסוף יקבל המסיים תעודה בנושא שיווק בכלי גוגל של מרכז הדרכה מורשה של Google ישראל- Webseminar  .

          

         לקחתי שלב נוסף קדימה ובניתי את הקורס היחיד כעת לניהול ניו מדיה- עכשיו נראה אותך מתקדם.

         http://gilagideon.co.il/?page_id=1612 

          

          

          

          אז, מי בארגון שלכם אחראי על מדיה חברתית ?

          

         שלכם, 

         גילה

          

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום ראשון, 6/6/10, 00:32

          חברות בישראל מתחומי תעשייה שונים מאמצות דרך שיווק חדשה הנקראת "תוכנית שותפים". "מי עדן", "טויוטה" , "מולטילוק" , "YES", ואף חברות קטנות יותר כבר אימצו תוכניות מסוג זה. "תוכנית שותפים" הינה דרך שיווק המאפשרת לבעל העסק לשלם עבור תוצאות מדידות בלבד, תשלום עבור רכישה שהתבצעה בפועל או עבור פרטי התקשרות עם לקוח פוטנציאלי שהביע עניין במוצר או בשירות של בעל העסק. בעל עסק המתעניין לשווק את מוצריו או שירותיו באמצעות תוכנית שותפים, עליך לבחור את סוג הקמפיין איתו אתה מעוניין לפעול. קובי טריקי, יזם אינטרנט העובד עם אפקטיבה ומומחה בנושא תוכניות שותפים מרחיב בנושא התשלום ל"שותף". האם יש לבחור בתשלום עבור מכירה או עבור ליד?

           

          תשלום עבור מכירה

          סוג הקמפיין מתחלק בעיקר לשניים – הראשון - תשלום עבור מכירה, השני - תשלום עבור "ליד" (ליד - פרטי התקשרות עם לקוח פוטנציאלי שהביע עניין במוצר או השירות). תשלום עבור מכירה הינו אידיאלי עבור בעל העסק, ניתן לחשב בדיוק את ההכנסה שתיווצר מתקציב הפרסום המוקצה לתוכנית השותפים, אולם, התשלום למשווקים יהיה גבוה בהשוואה לקמפיין מסוג תשלום עבור ליד, כמו כן, מבחינה טכנית לא ניתן כמעט להשתמש בסוג קמפיין זה במכירות שאינן מתבצעות באינטרנט (כלומר עסקאות טלפוניות או עסקאות בחנות - ישנה דרך לבצע זאת אולם היא מסורבלת ולא אמינה דיה.

           

          תשלום עבור ליד

          בקמפין מסוג תשלום עבור ליד בעל העסק מקבל פרטי התקשרות של לקוחות פוטנציאלים עבורו ומשלם עבור כל אחד מהם עמלה למשווק ש"אסף" את פרטי ההתקשרות, לאחר מכן מוטלת על בעל העסק כל מלאכת המכירה ללקוח. היתרון בסוג קמפיין זה הוא שניתן להגיע לקהל יעד פוטנציאלי גדול יחסית מכוון שמהלקוח נדרש רק להזין את פרטיו בטופס ההתקשרות ולא לבצע רכישה, פעולה "קלה" לביצוע וללא הוצאה כספית מצד הלקוח. לכאורה משווקים מעדיפים קמפיינים מסוג זה, אולם, על בעל העסק לברור את הלידים שקיבל, ייתכן שהפרטים אינם נכונים כתוצאה מהקלדת שווא של גולש, או כי הגולש לא הבין נכון את מטרת מילוי הטופס.

          בנוסף, לרוב המשווקים רואים את תפקידם בסוג קמפיין זה כאחראיים לדאוג למילוי הטופס על ידי הגולשים בלבד וכי אינם נדרשים לבצע עבודת שיווק וקידום מכירות כמו בקמפיין תשלום עבור מכירה, במקרה כזה אנו מאבדים שני אפקטים חשובים מאוד, האחד "חימום הקהל" והשני צמצום הפער בין הלקוח לבין העסק.

           

          תרומת משווק "תוכנית השותפים"

          משווק מנוסה ומקצועי, יכול להכין את הלקוח הפוטנציאלי לקראת רכישה ולהעלות משמעותית את יחס ההמרה באתר של בעל העסק. כמו כן, משווקים רבים בשיווק תוכניות שותפים מצמצמים את הפער בין הלקוח לבין בעל העסק או התאגיד - משווק טוב הוא משווק הנמצא בקשר "אישי" עם הלקוחות הפוטנציאלים של בעל העסק, אם דרך בלוג, פורום מומחים או רשימת תפוצה אליה הוא מדוור מדי פעם. לאחר מספר מגעים בין הלקוח למשווק נוצר קשר ביניהם המאפשר למשווק להגיע ללקוח הפוטנציאלי באופן כמעט אישי ועם פחות מחסומים מצד הלקוח לקראת המכירה.

          לסיכום:  יש יתרונות וחסרונות לכל אחת מהדרכים, אולם היערכות נכונה תביא לתוצאות הרצויות.

           

          אפקטיבה מספקת לחברות  יעוץ כיצד לשווק מוצר בתכניות שותפים.

          מעוניינים ללמוד כיצד להיות משווקים ב "תוכניות שותפים" בעצמכם ?

           

          דרג את התוכן:
           ביקורת על "קפה קפה - cafe cafe - מיקדו סנטר"

           "קפה-קפה"...אולי רק לקפה וגם זה לא בטוח

           4

           מסעדות ואוכל  

           15 תגובות   יום שלישי, 18/5/10, 14:35

           בי נשבעת, רציתי לכתוב פוסט קצר וספונטני שבא ישר מהלב בעניין "זמן איכות" עם ילדים. בוקר "שבועות", הילדה בחופשה מהגן ואני חושבת איך לארגן את הבוקר איתה תוך כדי שילוב קצת "עבודה". חייבת להיות קצת אפקטיבית כי הרי אני לא ב"חופש" (עצמאית), ועדיין צריך לתת לילדה תשומת לב איכותית ( לא, לשבת מול הטלויזיה כל הבוקר זה לא פתרון). אז ככה, אני יושבת עם ילדתי בת החמש ב"קפה-קפה" במרום-נווה רמת גן, מזמינה ארוחת בוקר לשתינו וכולי ציפיה לעבוד קצת לאחר שנאכל ארוחה בריאה ביחד. כבר בילינו בבית שעתיים במשחקי מיטה משולבים בתרגילי חשבון (עד20 ) תוך כדי דיגדוגים אז, אני אשב לי פה עכשיו והילדה תגלוש כאן לידי ברחבה על הקורקינט אבל, לא נותנים לי…

           לא , לא הילדה.  אלא, "קפה-קפה".

           כן "קפה-קפה" ,סניף שכונתי במרום –נווה ברמת גן. הזמנתי ארוחת בוקר פשוטה ואכשהוא  הצליחו לפשל כאן בהכל, וממש מאלצים אותי פה לעשות "ביקורת מסעדות"…

           לא,  "ביקורת מסעדות" זה לא ברזומה שלי למרות שאני מאד אוהבת לאכול…סתם פשוט מעולם לא הציעו לי (האמת שאני דווקא אנינת טעם אז, אם מישהו שם קולט את הרמז שירים את הכפפה).

           אוקיי, איפה היינו, הא…סניף שכונתי של "קפה-קפה" ברמת גן , זה לא תל אביב, זה לא נחשב מקום "בילויים", אין פה אוכלוסיית צעירים אופנתית, אין אנשי תקשורת, אין אנשי הייטק,  "בסךהכל" אנשים מהשכונה, פגישות מקומיות, בדרך מגינת השעשועים  לסניף השופר-סל, אולי דייט קטן מקומי,  אימהות בחופשת לידה, אין נשות עשירים מפונפנות המורגלות במסעדות יוקרה. אנשים "רגילים" באמצע יום שגרתי. עממי.  עדיין…להגיש חביתה שהניחוח העולה ממנה מתחבר מיידית עם המילה "חרוך"  ומבט קל בשוליה מגלה סימני חריכה (ומבט מלמטה מגלה צד שחור) זו תעוזה של  שערתי. מכירים את אלו שמספרים שאינם יודעים לבשל ואפילו חביתה מצליחים לשרוף..כי ביננו …מה זה חביתה…כמה קשה זה כבר יכול להיות ?

           אז זהו שהטבח ב"קפה קפה" בסניף מרום נווה ברמת גן, הצליחה לשרוף "אפילו" חביתה. תודו שזה דורש כשרון. אז מה חשבת טבח יקר שהלקוח ישתוק ? שפשוט יבלע מה שתאכיל אותו ?  מי לעזזל אחראי על"ביקורת איכות" במקומות כאלו? ואם חביתה אתם שורפים בגאון כה רב, אז מה עם דברים מתוחכמים יותר? אני חוששת לחשוב.

            

           אם חשבתם שכאן זה נגמר. אז לא . הייתי מצפה שאם מזמינים ארוחת בוקר בשעה 0900 בבוקר בית קפה אזכה לקבל לחם טרי "מהבוקר" , הרי זה חלק מהכייף של ארוחת בוקר:ריח הלחם הטרי, ריח החביתה, קפה חם…

           אז גם פה "קפה-קפה", מסתבר, חושבים אחרת כי, אני קבלתי לשולחן לחם דגנים שמצד אחד שלו הוא נוקשה כמו טוסט וצידו השני , אלוהים יודע… אז ביקשתי להחזיר ולהגיש "לחם טרי בבקשה"…חזרו והביאו סלסלה שניה במצב צבירה פחות קלוי אך עדיין מצב לא מזוהה לחלוטין…אז ככה, הסברה שלי אומרת שאם הלחם טרי לא היו צריכים לחמם אותו כל כך עד כדי"סמי-קלייה" . הסברה שלי גם ממשיכה ואומרת שמישהו פה הבין שאין לו לחם טרי וחימום יסתיר זאת . אז , לא חברים, כל עקרת בית יודעת שלאחר שהחם יתנדף  נישאר עם אותו הלחם של "אתמול".  א-ב לעקרות ועקרי בית. ומה שיש לי כעת בסלסה בזמן שאני כותבת מילים אלו זה לחם יבש. כשבאו לשאול אותי אם "עכשיו" הכל בסדר?… האמת שכבר דיי התיאשתי…ושתקתי.

           אפרופו- שאלה …"סלט ערבי" פשוט…  האם לא נהוג לתת ללקוח להחליט לבד האם הוא רוצה שמן זית בתוך הסלט וכמה… לא? טוב , ב"קפה קפה" במרום נווה רמת גן הניחו שכנראה אנני בנויה להחלטות כה הרות גורל ופתרו זאת לבד. הסלט הגיע עם השמן בפנים.

            

           אז לסכום : "קפה קפה" לא רציתי לעשות זאת אך, הכרחתם אותי. אמנם נהניתי בגלל המיקום שכלל רחבת החלקה צמודה לילדה בכדי שתניח לי לעבוד מעט. אך האלחוטי שלכם חבר'ה לא משהו שארוץ לספר לחבר'ה, לגבי השקעים אולי כדאי שתבדקו איזה מהם באמת גם מזרימים חשמל…אבל, הספה היתה סבבה. לגבי האוכל, אתם בטח לא תהיו המקום עליו אמליץ לארוחת בוקר, והאמת גם לא בטוחה לגבי ארוחת צהרים… וערב…

           אולי רק לקפה…אבל שמעתי שגם הבחור לידי התלונן על נס הקפה שקיבל.

           דרג את התוכן:
            5 תגובות   יום שני, 3/5/10, 12:47

            קטע מוטרף שממש הרגשתי צורך לחלוק איתכם.

             

            אתמול אימי קפצה לביקור והביאה לי  פתאום מספר טקסטים שמצאה אצל אבי במגירה. טקסטים שאני כתבתי והוא שמר אצלו.

             (יש רבים עוד שמסתובבים בבית הורי, אולי הגיע הזמן שאקבץ אותם)

            כשהייתי ילדה נהגתי לכתוב ולצייר רבות, לצערי המעיין הנובע נסתם בשל צרכי המציאות היומיומית... אבל זה עניין אחר.

             

            באחד הדפים שאימי הביאה היה טקסט מודפס על דף שכנראה נתלש מתוך עלון בית הספר, ובו פורסם שיר שלי.

            אפרופו- בימים ההם הייתי מפרסמת שירים ב"מעריב לנוער"...זה במקרה הודפס בבית הספר. :-)

             

            הנה השיר- שימו לב- נכתב כשהייתי בכיתה ו- 1, לא ברור לי מאיפה בכלל הגיתי זאת בגיל כזה. 

             

            בקרון הצוענים 

             

            בקרון הצוענים היא ישבה,

            ועל ברכיה תינוק מוטל.

            פניה היו חתומות ללא הבעה,

            רק שתי דמעו פילחו את ליבה.

             

            צעירה היתה והחיים

            עוד לא נתנו בה את אותותיהם.

             

            תינוקה כבר מזמן הלך ממנה לעולם אחר,

            ולא ישוב עוד.

             

            מרחוק נשמעה שירת הצוענים ויללת החתולים ליד הקרון.

            הבטתי בה וליבי נשבר

             

            האם כבר אין אלוהים בעולם? 

             

            גילה - כיתה ו-1 

             

             

            טוב, אז זהו, לא נגעתי בזה ולא ערכתי עכשיו למרות שמאד בער לי באצבעות.

            הקטע הוא שאני לא מצליחה לזכור מאיפה בא לי האימג' הזה... 

             

            נו, באמת אמא, איך את פתאום באה לי באמצע החיים וזורקת לי את הנוסטלגיה הזו בפנים.... 

            דרג את התוכן:
             5 תגובות   יום חמישי, 22/4/10, 08:54
             "מדיה חברתית" - שם משפחה לאוסף כלים טכנולוגיים באינטרנט המאפשרים שיתוף תכנים. באמצעות כלים אלו הכח ברשת עובר מבעל האתר / החברה לקהל הגולשים, להמונים. תכנים לצורך זה הם: טקסט, צילומים, סרטוני וידאו ועוד. בין הכלים השונים של מדיה זו נמצא : בלוגים, אתרי ויקי, אתרי אחסון תמונות וסרטונים, רשתות חברתיות ועוד. 

              

              

             נוכחות במדיה חברתית מאפשרת לכם כעסק להקשיב לקהל היעד שלכם, להפגין זמינות עבורו, ליצור עימו קשר דרך שיחות , מתן תשובות על שאלות, יעוץ. מעבר לכך אתם יכולים לבנות קבוצת עניין שסבה סביב תחום עיסוקכם ומקדמת אותו בעקיפין. מדיה חברתית היא בעצם עוד ערוץ שיווקי שעליכם להשתמש בו כחלק מתוכנית שיווק העסק שלכם. חשוב להבין שמדיה חברתית אינה ערוץ המייצר מכירות ואף לא בהכרח "לידים". מדיה חברתית מקבילה ליחסי ציבור מבחינת האפקט אותו היא יוצרת. היא מפתחת את שם המותג (בין אם זה מוצר או אדם), מעוררת תשומת לב, מייצרת באזז, מחברת אתכם ישירות לקהלכם (מתן שרות דרך טוויטר?) ומניעה קהלים ממקום למקום ברשת (האם תרצו עוד כניסות לאתר שלכם?).

              

              

             בכדי לעסוק במדיה חברתית חברה זקוקה לתוכנית פעולה המגדירה בעיקר: מה המסר, קהל יעד , כלים לשימוש, אמדנים למדידה. יש להגדיר בעל תפקיד בחברה אשר ירכז את הנושא וינהל את הגורמים העוסקים בזאת או, שיטפל בכל הנושא בעצמו (ישנם מודלים המגדירים אופן פעילות). אפשר אף להוציא פעילות זאת מחוץ לארגון, לקבלן משנה, אך זכרו: איש מדיה חברתית אותו תבחרו, בין אם הוא פנים-ארגוני או ספק חיצוני, יידרש לייצג את החברה. הוא יידרש לדבר בשמה, לכתוב תכנים בשמה ואולי לתת פתרונות בשמה. איש זה יתקשר ישירות עם לקוחות קיימים או פוטנציאליים. יש להיות בטוחים לחלוטין שהאדם אשר יבחר יעמוד בכל הקריטריונים הללו. מדיה חברתית היא הרבה דברים אך, דבר אחד היא לא: היא לא כה פשוטה כפי שהיא נראת ! האדם העוסק בה צריך להבין לעומק את הגלגלים המניעים ולא רק איך לפתוח עמוד בפייסבוק, פרופיל בלינקדאין, או בלוג בקפה דה-מרקר.

              

              

             בחודשים אפריל- מאי בלבד , חברת אפקטיבה מעניקה הנחה ייחודית למנויי הבלוג "מדיה חברתית בעסקים" על הקורס שילוב טכניקות אינטרנטיות והטמעתן בשיווק המודרניעל מנת לזכות בהנחה ייחודית זו לחברי בלוג "מדיה חברתית בעסקים", שילחו עכשיו מייל עם בקשת הרשמה ואפנה את פרטיכם ישירות למנהל הקורס  לפרטים נוספים.

              


             דרג את התוכן:

              פרופיל

              גילה גדעון
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS

              אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

              אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

              IsraelLifeStyle.com

              מתוך הבלוג "מדיה חברתית"

              מתוך בלוג מסחר אלקטרוני