כותרות TheMarker >
  ';

  מדיה חברתית 2011

  ארכיון : 11/2008

  1 תגובות   יום ראשון, 30/11/08, 15:48

   

  1.   זהו את הבולטים בתעשיה אליה שייכת חברתך: אנשי מפתח בתחום העיסקי, תחום הפיתוח וכדומה. צרו עימם קשר ובססו אותו הן במיילים ואף בפגישות פנים מול פנים. אנשים אלו יהוו את הפוטנציאל העתידי לגיוסי החברה, ודרכם תוכל להגיע לקולגות רלונטיים לכשידרש לכם.
  2.   מחלקת הגיוס צריכה לוודא קיום או ליזום  נוכחות של הארגון בכנסים מקצועיים (שלא רק בנושאי גיוס),ירידים רלונטיים, שיתופי פעולה, נוכחות  ברשת (WEB 2.0),קבוצות פעולה בענף ופורומים. פעילויות אלו מפיצות את שם החברה ופועלה ,מבסס את נוכחותה בשוק ובעיני דורשי העבודה בענף(מיתוג).
  3.   איתרתם מועמדים פוטנציאלים אך, הם אינם זמינים כעת? שימרו עימם על קשר. שילחו להם מיילים או, דברו עימם בטלפון מידי תקופה. כתבו אותם בניוזלטר של החברה או, עדכנו אותם מפעם לפעם על פעילויות וחידושים בחברה. ברגע שהם יהפכו זמינים הם יזכרו ראשית את מי שהפגין נוכחות מתמדת בתודעתם.
  4.   מאגר קורות חיים- נצלו את שטף קורות החיים הזורם תחת ידיכם . דאגו לתייגם נכונה במערכת המידע הארגונית כך שבבא העת תוכלו לשלוף אותם ולבדוק את זמינותם.
  5.   חברה אשר נזקקת באופן קבוע לאיוש משרה הנחשבת בעייתית (נושאי תפקיד קשים לאיתור) צריכה לבסס פעילות שוטפת של sourcing. הווה אומר : ביסוס פעולות איתור על בסיס קבוע, אשר יספקו "דלק" אנושי לארגון בעת הצורך.
  6.   ביסוס פעילות "חבר מביא חבר" בארגון, ותחזוקתה באופן שוטף. העובד שלך הוא הראשון לדעת מה באמת יתאים לארגונך ועדיף לשלם לו את גובה עמלת ההשמה מאשר לגוף חיצוני.

   

  כל הפעילויות הללו הן אופטימום רצוי למחלקת גיוס. המציאות לעיתים מקשה על הביצוע. כשאין המדובר במחלקה אלא במנהל /רכז בודד או, גורם אדמיניסטרטיבי המפעיל את מערך הגיוס בנוסף על עבודתו השוטפת, פעילויות אלו נוטות להידחק לשוליים, והצורך בהן צף כאשר יש כבר "שריפה" בשטח.
  במקרה זה יכולים ארגונים להסתייע בחברות חיצוניות  אשר התמחותן היא בניהול תהליכי גיוס. האצלת פעילויות  "מתמחות" אלו אשר לעיתים הינן אדמיניסטרטיביות וטכניות לחלוטין, תפנה את  זמנו של מנהל משאבי אנוש להיות שותף אסטרטגי פעיל בהנהלת החברה.


  דרג את התוכן:
   8 תגובות   יום שלישי, 18/11/08, 09:10

   אמש בשעות הבוקר מצא את מותו יעקב אלפרון, קורבן לרצח באור יום, לעיני כל ברחובות תל אביב. יעקב אלפרון, בן למשפחת הפשע הבכירה אלפרון מגבעת שמואל, שם נרדף לפשיעה חמורה, שנים רבות עמד במרכזו של ארגון הפשע, ושנים רבות שימש יעד מרכזי של המשטרה ושל ארגוני פשיעה מתחרים. יעקב אלפרון עושה היום את דרכו האחרונה שהיא, אך כותרת לדרך בה בחר לחיות את חייו. סאגות מסועפות של פשיעה בהן רצח וסחיטה בישראל ומחוץ לגבולותיה מסתעפות בין בני המשפחות השונות, ומביאות היום את משפחת "סופרנו" הישראלית ל"מסע ההלוויה" של כוכבה שנפל.

   התקשורת הישראלית לא נדמה מרגע פריצת הארוע. נראה כי כל ערוץ, תחנה או עיתון מנסים לתפוס את חלקם בכותרות ובנתח העוגה התקשורתית, מחפשים ומייצרים דרמה זולה להמונים. קולה של אהובה , אלמנת הנרצח נישא מגלי האתר בשיחות טלפוניות אוהדות ומילותיה מצוטטות בכתב  "רצחו לי את הבעל וכעת נשארתי לבד עם שבעה ילדים. אני רוצה את הילדים שלי פה איתי, שיישבו שבעה על אבא שלהם ושיבואו להלוויה. זה מוות נוראי, הילדים נורא צעירים, תנו להם להגיע כדי שיהיו איתי".

   חיי אדם באשר הם מקודשים המה, ולמשפחתו תמיד יהיה יקיר אובד. האבל הוא כבד בין אם הוא ראש ממשלה או פושע נתעב. אך אבוי לנו כאומה, איך איבדנו בהשתלהבות יצרים תקשורתית את שיקול דעתנו, את ימיננו ושמאלינו. איך בהרף פעימת תקשורת שוכחים אנו כי זו משפחה שחבריה בחרו ובוחרים כל יום מחדש לחיות את חיי הפשע. שוכחים אנו כי אהובה בחרה לחיות לצד אהובה יעקב, וללדת לו את ילדיה . ילדים שנולדו לתוך חיי פשע מאורגנים היטב ומוגשים לארוחת הבוקר בלווית מאבטח אישי.
   אהובה זועקת בקול מגלי האתר את כאבה ופליאתה על הרצח הנתעב ואם פתחת כרגע את הרדיו ולא שמעת את הראיון מתחילתו אתה עשוי לתהות ולחשוב שאזרח תמים נרצח על לא עוול בכפו. על מה תוהה אהובה , מה חשבה כל השנים הללו עת חלקה ביתה וחייה עם האדם ששימש את אחת המטרות הנעות הגדולות ביותר בחיי מדינת ישראל הן עבור משטרת ישראל והן עבור קהיליית הפשע המאורגן.
   אהובה זועקת את שיברה למערכת המשפט, ודורשת את שחרור ילדה ה"חף מפשע" מהליכי משפט , על מנת שיהיה לצד משפחתו בעת כה קשה . אבל אהובה לרגע שוכחת שבמדינה מתוקנת יש זכויות אך יש גם חובות. האם ינתנו זכויות לאלו שלא עומדים בחובות האזרחות המינימאלית- ללכת בדרך הישר? משפחה אשר חייה סובבים סביב בתי משפט, בה האב נרצח לאחר יציאתו ממשפט בו מועמד לדין יורשו. כה טריויאלי למראית עין .לרגע שכחנו שאין אלו חיי שגרה של אדם מן הישוב : לבלות כנאשם פלילי בבתי משפט ולחיות עם מאבטחים אישיים מפחד לנקמה.

   תקשורת מושחזת היטב קושרת בימים אלו כתרים לפשע המאורגן בישראל,  ומתוך רצון לתפוס מקום טוב על לוח המשחק, מעלה את קרנו של הפשע, מקנה לו את הילת הזוהר המזויפת של סלבריטאי תוכנית ריאליטי, ודוחפת אותו בעיוורון מוחלט הישר לראש טבלת הרייטינג הלאומית. לרגע שוכחים אנו בתוך מערבולת התקשורת  ו"זכות האזרח לדעת" שמדובר כאן בפושעים נתעבים.  אין זו תוכנית טלויזיה.פשע עדיין אננו מקצוע למרות שהוא מאורגן, ורחמיי, אהובה, רחמיי  נתונים לאזרח החי חיי חוק. 


    

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    גילה גדעון
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS

    אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

    אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

    IsraelLifeStyle.com

    מתוך הבלוג "מדיה חברתית"

    מתוך בלוג מסחר אלקטרוני