כותרות TheMarker >
  ';

  מדיה חברתית 2011

  ארכיון : 2/2009

  3 תגובות   יום חמישי, 26/2/09, 12:24

  הסיבה העיקרית לתהליך מיתוג היא למכור!  ובמקרה של מיתוג אישי הכוונה פה היא למכור את עצמך. מיתוג אישי לא צריך להכביד עליך או להיות כפוי, הוא צריך לבא מתוכך ולשאת את תכונות האופי והחוזקות שלך. באופן זה יהיה המיתוג האישי הטוב ביותר עבורך כי הוא משקף נאמנה את המהות הפנימית שלך. 

  מיתוג אישי נחלק לארבעה חלקים עיקריים :

  אתה, האישיות שלך – אתה כפי שחבריך ומשפחתך מכירים אותך לטוב ולרע, וסביר להניח גם כפי שקולגות ושותפים מכירים.

  המראה החיצוני שלך- הופעתך הפיזית והבגדים אשר אתה לובש, אביזרים חיצוניים, סגנון וכשרון כתיבה, החפצים הסובבים אותך(בית, מכונית וכו...)

  כלי השיווק שלך- כל דבר אשר אתה מציג ומייצג אותך: כרטיס ביקור, נייר מכתבים, האתר שלך.

  מעשיך/מוצר שלך-  אלו הם הביטוי החזק ביותר ל"מיתוג האישי" שלך. מעשיך צריכים לתאום את המסרים אשר אתה מעביר דרך כל הדברים שצויינו להלן : אישיותך, מראך, כלי השיווק שלך. אם לא כן חוסר האחידות ישודר כלפי חווץ במסר מבלבל. אנשים לא נמשכים למסר מבלבל גם כשמנסים למכור להם מכונית. 

   

  תהליך מיתוג אישי דורש עבודה אישית במהלכה יהיה עליך לענות לעצמך על שאלות שונות בינהן :

  1. איך רואה אותך סביבתך (מדוע שלא תבקש מהם לתאר אותך במספר מילים), כתיבת ה"אמירה" שלך/ סלוגן ובדיקה איך הם עומדים אחד מול השני.
  2. "בדיקת מלאי" של הסובב אותך : היכן את חי, איך אתה מתלבש וכדומה ואיך הם מייצגים אותך.
  3. בדוק את החומרים והכלים הסובבים אותך ועד כמה הם מייצגים אותך. אין כאן חובה להשקיע כסף. אפשר אפילו לחשוב על הדברים הקטנים ביותר לדוגמא אופן תגובתך למיילים (אמירת תודה לדוגמא לפונים אליך)
  4. וודא שהמעשים שלך/ המוצר הם מדויקים, מוגשים בזמן. כל אלו מעידים על המותג שלך.

  אם תמצאו את המיתוג האישי הנכון שלכם , לא יקשה עליכם לנהלו מכיוון שהוא בעצם משקף את האני האמיתי שלכם, את המהות שלכם. ישנם אלו הנושאים מיתוג אישי באופן טבעי . אלו הם בעיקר האנשים הפועלים ועוסקים בתחומי אהבתם , בנושאים אשר נובעים מחוזקתם האישית ולא מתוך כפיית צרכי ורצונות הסביבה. תשוקתם והתלהבותם משפיעים על כל הדברים המייצגים מיתוג.

  קחו פסק זמן ועשו חושבים...אולי זה הזמן לשנות מספר דברים... 

   

  אשמח לשמוע דעתכם.

  דרג את התוכן:
   1 תגובות   יום שלישי, 24/2/09, 15:40


   עיתון ה"גארדיאן" הארופאי דיווח כי במהלך שלוש השנים האחרונות יותר מ-1700 איש פוטרו מעבודתם או הועמדו בהליך שימוע בשל התנהגות בוטה באינטרנט. אם עד עידן ה-WEB 2.0 הבוס שלך לא ידע בדיוק מה אתה עושה בזמנך הפנוי  כעת, הוא יכול לראות את חבריך בפייסבוק ("הראה לי מי חברך ואמר לך מי אתה"), לצפות בקטעי וידאו,לקרוא התכתבויות בינכם, את הגיגך בבלוגים ושאתה מחפש עבודה דרך הרשתות החברתיות השונות. יתכן והדרך הטובה ביותר להימנע משם רע באינטרנט זה פשוט להימנע לחלוטין מנוכחות באינטרנט. אך אם נבחן אפשרות זו לעומק נראה שזה שווה ערך לעצה להימנע מסקס כלל בכדי למנוע הריון או איידס. אמנם הפתרון טוב אך כך גם נימנע מהדברים הטובים הנילווים והאינטרנט מזמן רבים כאלו. 

    

   במרבית התחומים בארץ זוכים לפריחה רק לאחר שאחותנו הגדולה ארה"ב וכן ארופה כבר שם כך גם בתחום זה. העולם כבר יודע כי נוכחות מינימאלית באינטרנט היא חובה. אנו לא מדברים כאן על טרנד או על תחילתה של מגמה . זה כבר כאן וזה לא יעלם. אתר אישי,בלוג, פרופיל בלינקדאין ומספר תוצאות על שימך ב"גוגל" הם בגדר נוכחות בסיסית. כיום מצפים שלכל אחד המכבד את עצמו יהיה לפחות את אלו. בלעדיהם אתה עשוי להתפרש כמישהו שבעצם לא מסוגל לייצר נוכחות כלשהיא. ניתן להשוות זאת לתקופה בה התחלנו להבין שאם אנו מנהלים עסק קטן או גדול ורוצים להחשב על מפת המשחק, חובה עלינו להחזיק אתר אינטרנט . היום אפילו אינסטלטורים שכונתיים הם בעלי אתר. 

    

   האינטרנט משמש  יותר ויותר ככלי להתרשמות ראשונה אפילו לפני ה-CV , זהו כלי חינם שיכול לספק מידע יקר ערך. עומדים לפני פגישה, נוסעים לכנס, הולכים להתראיין ? היום הצעד הראשון הוא להכנס ל"גוגל" על מנת לבדוק את מי אתה עומד לפגוש.אתרי הרשתות החברתיות הם כלי מעולה להפגנת נוכחות מאחר והם (בשל מבנה שלהם) בעלי דרוג גבוה בגוגל . דרוג גבוה משמעו עבורך שקישור נכון של שימך לאחד האתרים הללו יעלה אותך בחיפוש בגוגל באחד המקומות הראשונים. שיצביע מי שאינו רוצה זאת. 

    

   הבולטים ביותר כיום בכל העולם הם פייסבוק ולינקדאין. הפייסבוק הוא בעל אספקט חברתי בולט : שיתוף תמונות,משחקים חברתיים, ארגון אירועים על לוח שנה. הלינקדאין כל חזותו אומרת עסקים והוא אינו מכיל כלים חברתיים. אלו אשר הפנימו את ערכם של כלים אלו מנהלים אותם בשקדנות עד כדי פיתוח פרופיל בשתי הרשתות. בלינקדאין מוצג הפן העיסקי והשקול והפייסבוק משמש כיומן חיים פרטיים.  הלינקאין הוא פרופיל תמציתי של קורות החיים ויש כלים שונים המאפשרים בקלות רבה לטפל בפרופיל ולתחזק אותו . פרופיל אשר אינו מלא ומפורט עשוי להוביל למסקנה שאדם זה כשל בתחזוק שמו ברשת ואף ייתפס כזלזול בקורא. לינקדאין מאפשר לך לצפות בפרופילים של עד שלוש דרגות ממך לכן מומלץ להרחיב את רשת מקושריך והאתר מציע דרכים קלות לעשות זאת. בשני האתרים, ובהרחבה בפייסבוק, יש מקום לציין מה הם תחביבך, ספרים אהובים וקבוצות עניין. כל אלו משליכים על דמותך. כאן זה המקום לחשוב היטב מה אתה כותב ואיזו התרשמות אתה מתכוון להשאיר על הקורא. 

    

   על מנת לקבל קצהו של מושג איך מנהלים את "שמנו" באינטרנט ניתן להתחיל עם "גוגל". ראשית כיתבו את שימכם המלא במנוע החיפוש ועל מנת למקד את התוצאות שיעלו הכניסו את שימכם בין גרשיים כדוגמת "גילה גדעון". סקירה של התוצאות שעלו תיתן לכם מושג מה אחרים קוראים עליך באינטרנט, או לא (= אינך קיים). כלי נוסף אשר מספקת "גוגל" הוא Google alerts. יישום זה מאפשר לך להיות עם אצבע על הדופק לגבי המידע שמתפרסם עליך . מנוע "גוגל" מבצע כל פרק זמן אינדוקס של נתונים ברשת,  וברגע שהוא יעלה על מילים או צרוף מילים שתגדירו לו , הוא ישלח לך התראה למייל. 

    

   בלוג משלך היא הדרך הטובה ביותר לשאת את דבריך ברשת ולהיות אקטיבי אודות המידע הנקשר בשימך. זה המקום בו תוכל לבסס את הרושם הרצוי על קהל הגולשים או לתקן רושם שלילי שכבר קיים ברשת. טפל באופן ספציפי בנושאים אשר עלו ברשת ודאג להחזיק את הבלוג מעודכן תמידית. לידיעה : "גוגל" "אוהב" אתרים בהם יש תכנים המתחדשים כל הזמן, אתרים אלו זוכים למקומות גבוהים בתוצאות החיפוש. חפש  ברשת בלוגים אחרים אשר עוסקים בתחומי עניינך, וצור עימם קשר על מנת להכניס פוסט משלך לתוכם. אתרים רבים צצו עם עידן ה-WEB 2.0 אשר יכולים לסייע לך בביסוס שימך ברשת. המובילים בינהם  Flickr, YouTube, Digg, Wikipedia, Twitter .  וודא שהאיטמים המתפרסמים (תמונות, וידאו, כתבות וכו) ישאו כותרים בעלי משמעות לצרכיך, כי אלו יעלו באותו אופן במנוע החיפוש. וודא כמו-כן שהתגיות הרלוונטיות לצרכיך מוצמדות לפריט. הכנסת קישורים(לינקים) בין המקורות השונים עשוי לעלות את דרוגם בתוצאות החיפוש. 

    

   עד כאן טעימה קצרה על קצה המזלג בנושאי לינקדאין, מיתוג אישי, רשתות חברתיות ולמה לך להיכנס לזה. בטוח הוא שגם אם תנסה עכשיו להתחמק מהנושא, הוא ישיג אותך בהמשך. ניהול שימך ברשת כבר כאן, ואין זה עומד להעלם. יותר מכך, אנו רואים כבר את את התפתחותו של מקצוע העוסק בניהול "המיתוג האישי", self branding וכדומה.

    

   אפקטיבה אשר מתמחה בניהול פרוקטי גיוס ומשתמשת באופן יומיומי בכלי WEB 2.0 לאיתור מועמדים רותמת את הידע הרב אותו צברה ונותנת שרותי ייעוץ והכוונה בתחומי ניהול שימך ברשת, ויצירת במה להבלטת שימך מעל אחרים.. 

    

    

   ***למידע על סנדאות הלינקדאין הקרובות

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום ראשון, 8/2/09, 09:28

    הרבה מקצוענים כיום ברחבי העולם נעזרים ברשת הלינקדאין לצרכיהם העסקיים אך, מה עושים כאשר אין ברשותך מספר רב של אנשים להתחבר אליהם. איך מתחילים ?

    עקרון הרשת קובע שככל שש לך יותר מקושרים ברשת, החשיפה שלך גדלה יותר.

    אז ראשית בתור התחלה אם אינך רשום עדיין כמשתמש , הנה הלינק להרשמה

    https://www.linkedin.com/secure/register 

     

    טיפים להגדלה פסיבית של הרשת :

     
    1. בעת מילוי פרטי השם בפרופיל : שדה שם+ שדה שם משפחה
     בשדה השם רשום את שימך המלא (שם +שם משפחה)
     בשדה שם המשפחה רשום את כתובת המייל הרלוונטית עבורך לצורכי תקשורת בלינקדאין.
     ציון ברור של הכתובת מאפשר לחברים להתחבר עימך בקלות.
    2. צרף לפרופיל תמונה ברורה דהיינו : מרחק סביר ותנוחה סבירה המאפשרים זיהוי של פניך. תמונה מעניקה נופך אישי לפרופיל ומאפשרת למתבונן להרגיש חיבור כלשהו לפרופיל.
    3. סרגל אאוטלוק : לינקדאין פיתחה סרגל כלים המאפשר לך בלי כל מאמץ לסנכרן באופן קבוע בין אנשי הקשר שלך באאוטלוק לבין רשת הלינקדאין
      http://www.linkedin.com/static?key=outlook_toolbar_download&trk=mh_nav

    למעוניינים לחבור לרשת שלי

    הכנסו ללינק http://www.linkedin.com/in/gilagideon

    בצידו הימני העליון של הפרופיל יש הפניה Add Gila Dideon to your network

    תוכלו לשתמש במייל info@effectiva.co.il  בכדי לשלוח לי זימון להתחברות 

     

     


     

    שבוע טוב ופורה לכולכם

    גילה גדעון

    מנהלת אפקטיבה    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 5/2/09, 17:48

     כולם מדברים על כך וההיגיון אומר שאומדני גיוס עובדים ב-2009 צפויים להיות נמוכים.
     קבוצה של 3259  מנהלי משאבי אנוש וגיוס בחברות מהסקטור הפרטי האמריקאי השתתפו בסקר אשר נערך על ידי crearbuilder.com והרי חלק ממסקנותיו.

      

      

     היקפי התעסוקה
     14% מהמעסיקים מתכוונים להעלות את מספר העובדים (משרה מלאה ועובדים הקבועים) בשנת  2009
     זאת בהשוואה ל- 32% בשנת 2008.
     16% מתכננים להוריד במספר העובדים
     56% לא צופים כל שינוי
     13% לא בטוחים באיזו מגמה יבחרו.

      


     סקטורים
     הסקטורים הצפויים להוביל בגיוסים בשנת 2009 יהיו : IT (28%) וסקטור השירותים העסקיים (23%), תחבורה ותשתיות (20%), בין האחרונים תחום הקמעונאיות.

      


     מצאי המשרות הצפוי
     עיקר המשרות צפויות להיות בתחומי הטכנולוגיה והמשרות הדורשות התמקצעות ( 49%) לעומת 14% אדמיניסטרטיביות ו-9% משרות ניהוליות מדרגת ראש צוות ועד דירקטורים, VP וCXO-

      

      

     תוספות שכר
     למרות שנראה ברור מאליו שיהיה צורך בקיצוץ שכר על מנת להוכיח חסכון בהוצאות חברה עדיין
     66% מהמעסיקים ענו שיעלו שכר לעובדים ותיקים, נתון בירידה משמעותית לעומת  80% שציינו זאת ב-2008.
     מתוכם :
     46%  מדווחים שצפויים להעלות שכר ב-3% ויותר
     10% מדווחים שצפויים להעלות ב-5% ויותר

     28% דיווחו שיעלו את הצעות השכר לעובדים חדשים בשנת 2009 , ירידה חדה  לעומת 65% בשנת 2008  .
     מתוכם: 21% יעלו שכר לעובדים חדשים ב-3%, 7% יעלו שכר ב-5% ומעלה

      

      

     גמישות בתנאי ההעסקה
     31% מעסיקים ימשיכו להציע הסכמי עבודה גמישים  על מנת לשמר איכות ואיזון בין חיים ועבודה של המועסקים.
     מתוך אילו הנתונים מראים :
     70% יציעו לוח זמנים גמיש (לדוגמא: לבא מאוחר ללכת מאוחר)
     48% אמצעי תקשורת (טלפון ומחשב נייד)
     40% שבוע עבודה של 4 ימים הדוחס בתוכו את יום העבודה החמישי.
     19% "שעות קיץ" מונח הקיים בארה"ב- 4 ימי עבודה וחצי יום עבודה ביום שישי
     7% שבתון

      

      

     ערוצי וכלי גיוס
     בזמן בו כולם מצפים להתאוששות, מעסיקים פונים יותר לפרילנסרים וחברות אאוטסורס/קבלני משנה לתמיכה עסקית.
     29% צופים העסקה של פרילנסרים או קבלני משנה
     6% טוענים שיעסיקו השנה יותר מהשנה שעברה
     13% יעסיקו מספר זהה
     8% יעסיקו פחות מ-2008
     72% לא יעסיקו

      

     עם הקיצוץ בתקציבי הגיוס ,אשר דווח על ידי 23% אחוז מהנשאלים בסקר,  מעסיקים רבים יותר יפנו  לאינטרנט ככלי גיוס . האינטרנט צפוי לתפוס בשנת 2009  52% מערוצי הגיוס (אתרי לוח 19%, 33% רשתות חברתיות ובלוגים גם יחד) , חברות ההשמה 12%.

      

      

     הסקר להלן פורס תמונה של מגמות גיוס בשוק האמריקאי לשנת 2009, כולי מלאת סקרנות אמיתית לראות את מהלכי השוק הישראלי לשנה זו.


     גילה גדעון

     מנהלת אפקטיבה

     ניהול גיוס במיקור חוץ

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שני, 2/2/09, 20:18

      פריחת הרשתות החברתיות בעידן ה- WEB 2.0 הניבה גלי פעילות הניכרים בשנה האחרונה היטב בבלוגים השונים, בקבוצות הדיון ובאתרים כמו המוביל שבניהם הלינקדאין. מגייסים בחברות שונות עשו החלטה לבצע חיפוש אקטיבי של מועמדים והם מפרסמים משרות ברשתות השונות מתוך תקווה לייצר מגנט למועמדים ה"מבריקים " באשר הם. המגמה הפכה כה חזקה, עד שהועלתה השאלה האם חברות ההשמה חוזות בסופן הקרב? האם יתכן שלא יהיה עוד דורש לשרותיהן?

       

      האם כל הפעולות היזומות הננקטות אכן מוכיחות את עצמן או, שאנו באמצעה של מגמה הרצה מתוך אינרציה, וחוששים למעשה להודות שאין זה מייצר את התוצאות להן קיווינו. האם הזמן אותו המגייס מוציא על פעולות אלו מצדיק את התוצאה בסופו של יום? האם באמת כלים אלו עוזרים לנו בביצוע עבודת הגיוס או מסיחים את דעתנו מהעיקר?

       

      עד לפרוץ עידן ה-WEB 2.0  רק חברות אשר ביצעו פרויקטי Head Hunting או עבדו בשיטת ריטיינר (retained recruiters) עסקו הלכה למעשה בחיפוש אקטיבי – sourcing. מגייסים בתוך הארגונים וחברות ההשמה עבדו בשיטת מיילים נכנסים (או פקסים אם נלך רחוק יותר) כאשר המיקוד העיקרי היה בסינון (screening) מועמדים אשר הגיעו בכוחות עצמם כמענה למודעות (עיתון, אתרי לוח, אתר החברה) או הפנייה של חברים /עובד מביא חבר. עכשיו שאתרי הרשתות החברתיות פורחים וצוברים פופולאריות ובמקביל חלו קיצוצים בתקציבי מחלקות הגיוס ורבים המפוטרים בשטח , נראה שכולם מרוכזים בצייד אחר מועמדים. נראה כעת שזה הפך להיות מרכז העניינים כאילו בכך יסתיימו כל "בעיותינו".

      מגייסים מוצאים עצמם מפיצים מודעות בכל אתר נישה , סורקים את גוגל, לינקדאין, פייסבוק , קבוצות דיון ובלוגים מתוך אמונה כנה שאם רק יחפשו טוב יותר או יפגינו נוכחות ביותר מקומות ימצאו את מבוקשם. אל תבינו אותי שלא נכון, כל הפעולות הללו שכשלעצמן הינן נכונות אך הם מובילות לאמונה החזקה מכל שאם רק תחפשו מספיק טוב תמצאו  את המועמד הנכון במחיר הכי נכון, עם שילוב התכונות הנכון, בזמן המתאים ללא צורך בהתפשרות.

       

      עולם הגיוס למעשה לא השתנה רק בגלל שכעת יש לכאורה יותר גישה למידע ברשת. הטכנולוגיה וכלי החיפוש השונים חשובים ביותר אך כעת נולדה התחושה האופורית שכל אחד יכול לחפש ולגייס.

       

      מה בעצם תפקידו של מגייס מקצועי:
       ביצוע מחקר על היעד לגיוס
       איתור חברות יעד אשר מתוכן יכול היה לצמוח מועמד רלוונטי
       ניהול שיחות טלפון מקצועיות עם מועמדים  אשר מטרתן מיפוי השוק ואיתור מועמדים נוספים
       שיחות עם מועמד הדורשות הפגנת יכולת מכירה (מכירת הפוטנציאל בתפקיד/ החברה המגייסת)
       הערכת התאמת המועמד וניהול מו"מ עדין להגשת מועמדותו לתפקיד
       ניצול מקסימום האפשרויות מתוך כל אינטראקציה עם מועמד על מנת שתוביל לאפשרויות נוספות של מועמדים פוטנציאליים
       אם מועמד אינו מעוניין בתפקיד יש לגלות מדוע. אם מספר מועמדים מביעים סירוב למשרה יש למצוא מכנה משותף : האם השכר נמוך מידי לתפקיד, האם מכלול התכונות הנדרשות כלל לא קיים באדם אחד.
       ניהול קשר הדוק עם הרשות המגייסת על מנת לפתח היזון חוזר של מידע. יתכן ונדרש אפיון חוזר של הפרופיל , אולי יש צורך בדרישות ריאליסטיות יותר.

       

      שנותיי הרבות בתחום הגיוס כמנהלת צוותי גיוס, ניהול וביצוע פרויקטי חיפוש אקטיבי – sourcing, הוכיחו לי הלכה למעשה שגיוס זה מקצוע. מעבר לכך, גם בחברות ההשמה אין עובדים היודעים לבצע את כל המטלות הרשומות להלן. אני סבורה שחלק ממנהלות גיוס/ מ"א ביננו אפילו יכולות להודות בשקט שהן חסרות כל כישורי מכירה לדגמא.


      לסיכומו של דבר:
      יכולות מפותחות באיתור מועמדים לא יובילו לגיוס מוצלח אלא אם כן יש לך את הידע והכישורים של מגייס מקצועי. גיוס מוצלח דורש תקשורת טובה בין כל הגורמים בשרשרת הגיוס. חיפוש אקטיבי- sourcing לכשעצמו אינו התשובה . אסטרטגיית חיפוש אקטיבי, כישורים וידע בגיוס כל יחד יביאו את התוצאה המיוחלת.

       

      דרג את התוכן:

       פרופיל

       גילה גדעון
       1. שלח הודעה
       2. אוף ליין
       3. אוף ליין

       ארכיון

       פיד RSS

       אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

       אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

       IsraelLifeStyle.com

       מתוך הבלוג "מדיה חברתית"

       מתוך בלוג מסחר אלקטרוני