כותרות TheMarker >
  ';

  מדיה חברתית 2011

  ארכיון : 11/2010

  0 תגובות   יום שני, 29/11/10, 12:03

  אין זה סוד, וכל מי שמכיר אותי יודע שאני פריקית של לינקדאין. עוד מימיה הראשונים, עת פייסבוק עשתה את צעדיה הראשונים בשוק, לינקדאין כבר היתה כלי ש"עשה עסקים". דבר נוסף שיודעים האנשים המכירים אותי: אני טיפוס מאד שקול, הגיוני וקורקטי לכן, מן הסתם אנני מתלהבת מלינקדאין לחינם אלא בגלל יכולותיה העסקיות החזקות. אלו נשענות בעיקר על יכולת אדירה לפלח את בסיס הנתונים העצום שלה באופן בו אנחנו , המשתמשים, נוכח להפיק תועלת ממנו תועלת עסקית.

  "מנוע חיפוש" עם שיניים

  ה"שיניים" של לינקדאין טמונות ביכולת פילוח בסיס הנתונים. לא משנה מה תספרו לי על פייסבוק. המבינים בינכם יודו בשקט,  שאמנם פייסבוק מחזיקה בבסיס נתונים עצום עם פוטנציאל מסחרי מטורף אך, היא לא ממש מצאה עדיין את הדרך לאפשר לנו להנות ממנו, ככה, עד הסוף, בכייף.

  אל תאמינו לי, נסו בעצמכם:

  • אתרו את כל העסקים בישראל היושבים בפייסבוק ועוסקים בגרפיקה
  • נסו לאתר את החברות העוסקות בפיתוח תוכנה
  • נסו לאתר מנכלים בתעשיית הפלסטיקה בישראל
  • נסו לאתר סמנכ"לי כספים
   נסו…אני מחכה…

  אם תלכו במקביל ללינקדאין תמצאו :

  1. מנוע חיפוש אנשים    2. מנוע חיפוש חברות 

  יותר מכך, לינקדאין מוסיפה אפשרות שימוש באופרטורים של חיפוש כגון NOT, OR אשר "אמני החיפוש" בינכם  מכירים ממנועים כמו "גוגל". בזמן זה…פייסבוק מזדנבת מאחור בשת"פ עם BING   על מנת שיסייע לה להשלים את החסר באגף החיפוש.

  Add a Friend - פייסבוק ממשיכה לנסות

  בשנים האחרונות פייסבוק חודרת חזק לעולם העסקים. כרשת שהחלה בעולם האקדמיה , שכל שאיפתה הסתכמה בלייצר "סחבקייה" לחבר'ה באוניברסיטה, פייסבוק הבינה שלינקדאין מצאה זהב ונוגסת בנתח ה"עסקים". פייסבוק הבינה שאינה יכולה להעדר מזירת זו,  הרי שם הכסף הגדול. כך חזינו במהלך 2008-2009 בחיזוקו של ה- PAGE / עמוד והפיכתו מיישות אנמית משהו לצד הקבוצות (הסטוריה חברים, הסטוריה), לכלי משחית למיתוג חברות/ מוצרים / אנשים. כמובן שהוכנסו תוספות בתחום החיפוש אך, עדיין הם נראו חיוורות משהו לעומת מנוע הסילון החד והמהיר של לינקדאין .

  התבשרנו לאחרונה על הרחבה חדשה לחיפוש, והפעם עלי לומר "כל הכבוד" . עדיין הרחבה זו לא חדה ומהירה (כולנו יחד: "כמו לינקדאין")  אך עם זאת נושאת יתרונות, בעיקר לאלו ביננו שיודעים לנהל נטוורקינג offline ושומרים על חברים מכל תקופה בחייהם.

  פייסבוק מאפשרת לנו כעת לאתר אנשים מפינות שונות של חיינו, מוסיפה מסננים ומאפשרת להצליב מידע.

  כך לדוגמא אני יכולה לאתר היום אנשים שלמדו עימי בבית ספר תיכון "בליך" ברמת חן, עשו תואר באוניברסיטת תל אביב כמוני, וגם גרים היום ברמת גן כמוני. כעת קל לי לאתר אותם, ליצור עימם קשר. יותר מכך אני יכולה לאתר " אנשים אשר עובדים בחברת מוטורולה" , לדוגמא…

  חישבו אתם לבד מה ניתן לעשות עם זה…לא אאכיל אתכם בכפית...

  למאמר בלווית תמונות מדגימות כנסו ל- לך חפש ת'חברים שלך

  למאמר מה חדש ב-  Insights של פייסבוק 

  למאמר על קבוצה בלינקדאין לקידום פעילות עיסקית

  למאמר אני רוצה עמוד בפייסבוק

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   גילה גדעון
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS

   אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

   אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

   IsraelLifeStyle.com

   מתוך הבלוג "מדיה חברתית"

   מתוך בלוג מסחר אלקטרוני