כותרות TheMarker >
  ';

  מדיה חברתית 2011

  ארכיון : 6/2010

  5 תגובות   יום שני, 28/6/10, 23:24

   

  כל מי ששומע אותי מרצה אומר שזה זה פשוט פספוס שאנני מורה. אם זה היה פספוס או לא, כבר לא אדע, אבל כנראה שהחיים מובילים אדם בסופו של דבר לאן שהםרוצים. באופן כזה או אחר מצאתי את עצמי במהלך חיי נושקת לתחום ההדרכה או אף מדריכה בעצמי. גם כיום כאשת מקצוע בתחום מדיה חברתית, אני מוצאת עצמי מרצה , מדריכה וחונכת . יתכן ויש דברים שפשוט נועדו לקרות.

  חלום חיי היה להישאר באוניברסיטה ולהיות מרצה, ידעתי שאני טובה בזה, אז מה יותר טוב מאוניברסיטה? אך' כוחות החיים סחפו אותי משם לחיים האמיתיים, והיום אני מרצה ומדריכה בקורסים שונים וכל שעור מעצים אותי באנרגיות עילאיות.

   

  היחיד בארץ - והוא שלי

  כעת, החלטתי לעשות מעשה והלכתי צעד שלב נוסף קדימה. החלטתי לממש את ראיית עולמי המקצועית בתחום מדיה חברתית ולגבש קורס מקיף ועמוק שייתן את כל מה שלפי אמונתי המקצועית, כאשת שיווק בעבר ואשת מדיה חברתית כיום, נדרש למנהל בארגון על מנת לשלב בו ערוצי שיווק במדיה החדשה.

  כך קרם עור וגידים הקורס "מנהלי ניו מדיה" בשיתוף חברת NDI,,חברה ותיקה להדרכות פנים ארגוניות בחברות טכנולוגיה בתחום התקשורת.

  אתה, המנהל שמעוניין להטמיע כלי מדיה חדשה בארגונו. הקורס בנוי בשבילך. בשבילך השגתי את המרצים הטובים ביותר, בנושאים המרכזיים ביותר. בסוף יקבל המסיים תעודה בנושא שיווק בכלי גוגל של מרכז הדרכה מורשה של Google ישראל- Webseminar  .

   

  לקחתי שלב נוסף קדימה ובניתי את הקורס היחיד כעת לניהול ניו מדיה- עכשיו נראה אותך מתקדם.

  http://gilagideon.co.il/?page_id=1612 

   

   

   

   אז, מי בארגון שלכם אחראי על מדיה חברתית ?

   

  שלכם, 

  גילה

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 6/6/10, 00:32

   חברות בישראל מתחומי תעשייה שונים מאמצות דרך שיווק חדשה הנקראת "תוכנית שותפים". "מי עדן", "טויוטה" , "מולטילוק" , "YES", ואף חברות קטנות יותר כבר אימצו תוכניות מסוג זה. "תוכנית שותפים" הינה דרך שיווק המאפשרת לבעל העסק לשלם עבור תוצאות מדידות בלבד, תשלום עבור רכישה שהתבצעה בפועל או עבור פרטי התקשרות עם לקוח פוטנציאלי שהביע עניין במוצר או בשירות של בעל העסק. בעל עסק המתעניין לשווק את מוצריו או שירותיו באמצעות תוכנית שותפים, עליך לבחור את סוג הקמפיין איתו אתה מעוניין לפעול. קובי טריקי, יזם אינטרנט העובד עם אפקטיבה ומומחה בנושא תוכניות שותפים מרחיב בנושא התשלום ל"שותף". האם יש לבחור בתשלום עבור מכירה או עבור ליד?

    

   תשלום עבור מכירה

   סוג הקמפיין מתחלק בעיקר לשניים – הראשון - תשלום עבור מכירה, השני - תשלום עבור "ליד" (ליד - פרטי התקשרות עם לקוח פוטנציאלי שהביע עניין במוצר או השירות). תשלום עבור מכירה הינו אידיאלי עבור בעל העסק, ניתן לחשב בדיוק את ההכנסה שתיווצר מתקציב הפרסום המוקצה לתוכנית השותפים, אולם, התשלום למשווקים יהיה גבוה בהשוואה לקמפיין מסוג תשלום עבור ליד, כמו כן, מבחינה טכנית לא ניתן כמעט להשתמש בסוג קמפיין זה במכירות שאינן מתבצעות באינטרנט (כלומר עסקאות טלפוניות או עסקאות בחנות - ישנה דרך לבצע זאת אולם היא מסורבלת ולא אמינה דיה.

    

   תשלום עבור ליד

   בקמפין מסוג תשלום עבור ליד בעל העסק מקבל פרטי התקשרות של לקוחות פוטנציאלים עבורו ומשלם עבור כל אחד מהם עמלה למשווק ש"אסף" את פרטי ההתקשרות, לאחר מכן מוטלת על בעל העסק כל מלאכת המכירה ללקוח. היתרון בסוג קמפיין זה הוא שניתן להגיע לקהל יעד פוטנציאלי גדול יחסית מכוון שמהלקוח נדרש רק להזין את פרטיו בטופס ההתקשרות ולא לבצע רכישה, פעולה "קלה" לביצוע וללא הוצאה כספית מצד הלקוח. לכאורה משווקים מעדיפים קמפיינים מסוג זה, אולם, על בעל העסק לברור את הלידים שקיבל, ייתכן שהפרטים אינם נכונים כתוצאה מהקלדת שווא של גולש, או כי הגולש לא הבין נכון את מטרת מילוי הטופס.

   בנוסף, לרוב המשווקים רואים את תפקידם בסוג קמפיין זה כאחראיים לדאוג למילוי הטופס על ידי הגולשים בלבד וכי אינם נדרשים לבצע עבודת שיווק וקידום מכירות כמו בקמפיין תשלום עבור מכירה, במקרה כזה אנו מאבדים שני אפקטים חשובים מאוד, האחד "חימום הקהל" והשני צמצום הפער בין הלקוח לבין העסק.

    

   תרומת משווק "תוכנית השותפים"

   משווק מנוסה ומקצועי, יכול להכין את הלקוח הפוטנציאלי לקראת רכישה ולהעלות משמעותית את יחס ההמרה באתר של בעל העסק. כמו כן, משווקים רבים בשיווק תוכניות שותפים מצמצמים את הפער בין הלקוח לבין בעל העסק או התאגיד - משווק טוב הוא משווק הנמצא בקשר "אישי" עם הלקוחות הפוטנציאלים של בעל העסק, אם דרך בלוג, פורום מומחים או רשימת תפוצה אליה הוא מדוור מדי פעם. לאחר מספר מגעים בין הלקוח למשווק נוצר קשר ביניהם המאפשר למשווק להגיע ללקוח הפוטנציאלי באופן כמעט אישי ועם פחות מחסומים מצד הלקוח לקראת המכירה.

   לסיכום:  יש יתרונות וחסרונות לכל אחת מהדרכים, אולם היערכות נכונה תביא לתוצאות הרצויות.

    

   אפקטיבה מספקת לחברות  יעוץ כיצד לשווק מוצר בתכניות שותפים.

   מעוניינים ללמוד כיצד להיות משווקים ב "תוכניות שותפים" בעצמכם ?

    

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    גילה גדעון
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS

    אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

    אפקטיבה | "מדיה חברתית" "מנהל סחר אלקטרוני"

    IsraelLifeStyle.com

    מתוך הבלוג "מדיה חברתית"

    מתוך בלוג מסחר אלקטרוני