כותרות TheMarker >
  ';

  תכנים אחרונים

  44 תגובות   יום רביעי, 15/10/08, 04:53

  האלים חש: לא רצוי, מנוצל, פגום, חסר ערך הגורמים לתחושות אלו: חוסר התענינות בו וחוסר קירבה רגשית. האלימות הפיזית נובעת מהאלימות הפסיכולוגית ומתחושת ריקנות ואפסות היוצרת תחושה של אובדן דרך ובדידות.כשהאדם חש שהוא מוקף במיליארדי אנשים (וזה נכון)  והביטוי האישי שלו נמחק הוא מוצא לנכון להביע את אישיותו בפרץ אלים.

  ד"ר מוטי משיח, סגן מנהל בית החולים אברבנאל, אומר  "כשאדם נחשף לסטרס ואינו משתף את הסביבה, איש אינו יודע מה באמת עבר לו בראש".y-net:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3615355,00.html

  הדרך: אם ניתן לכל אדם  לבטא את ייחודו התורמת והמשתלבת עם הכלל,  נוכיח לו שהוא רצוי ואף חיוני לפסיפס החברתי המקיף אותנו בחיי השעה.מטרתנו ליצור גירוי לאינטלגנציה הרגשית שע"פ מחקרים עשויה לבנות בגרות שתשלב את האדם עם סביבתו.

  מבוא  לשיטת הקמפיין הדינמי: הקמפיין הדינמי היא שיטה המשתפת קבוצה גדולה של משתתפים לחזון אחד. הרעיון נשען על מספר עובדות: א. כל משתתף יש לו חלק ביצירה ב. כשמשתתף בקמפיין הדינמי יוצר הוא בעצם מטמיע מעצמו על גבי היצירה ולכן הוא קשור למסר ביתר שאת ג. כיום אנחנו חשופים לכ-17 אלף מסרים פרסומיים ביום(!) העשיה נותנת משנה תוקף ליצירתיות ד. המשתתף יחפש את החלק היצירתי שלו על גבי הקמפיין לאורך זמן ממושך דבר זה יקשור אותו ביתר שאת למסר ה. נוצרת יצירה משותפת בעל ערך אמנותי להבדיל ממהלך פלקטי שנזרק לאחר זמן ו. הגדרת הקידמה-הצליויזציה נשענת על סך המאמצים הקהילתיים המשותפים של אלפי דורות.

  הטכניקה  של הקמפיין הדינמי: גודל הקמפיין הדינמי  (בגודל שלט חוצות) מודפס על בד קנוואס. הדרך של ה"קמפיין הדינמי" היא שיתוף של  קבוצה של אנשים הנרתמים לחזון משותף . כל משתתף יקבל הדרכה דינמית , מכחול וצבע, שבעזרתו הם יביעו את הרצון המשותף. בסופו של יום תיחשף יצירה  משותפות, שלכל משתתף יהיה חלק דינמי בה.

  ערך מוסף:  צילומי המשתתפים ברגע יצירתי מרגש    

  קטעי עתונות: http://www.dc4u.net/news.html

   © 2006, כל הזכויות שמורות לעפר אלוני

   הקמפיין הדינמי- השיטה החברתית תרבותית שיווקית הופקה עד היום לחברות ישראליות בסין, בארה"ב בכנס המדיה השנתית, משרד רה"מ בכנס העיתונות הזרה,  משרד האוצר, משרד החוץ, משרד התמ"ת, משרד התקשורת, משרד הרווחה, מכון היצוא,עיריית בית שמש, אוניברסיטאות חיפה והבינתחומי הרצליה, תגלית,  לבנק הפועלים, למאה המשפיעים של דה מארקר, לעיתון גלובס, מעריב,  לאופנועי קוואסקי, לחברת hp, כנס רופאים של התאגיד השוויצרי-  ROCH, ועידת נדל"ן שנתית, השקת משרדי רמפ"ל, קניון עזריאלי ואפילו בחתונה, בר מצווה ויום הולדת בבר ירושלמי אפל...  

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 13/10/08, 08:09

   לפני זמן הזמנתי בייגלה קר! בצומת רמלה, המוכרת חיממה לי אותו ולשמע בקשתי השניה, להכניסו לשקית נייר ולא ניילון קראה לעברי: אתה יודע שאתה נודניק!!!לפני עוברים וגם שבים. מיותר לציין, שהבייגלה החם נשאר בידה עד עצם היום הזה. 

   ההתפוררות הכלכלית שלנו ובכלל נובעת מחסך במושג כבוד האדם באשר הוא...בעברית למילים כבוד וכובד שורש משותף, כי לבעל הכבוד יש משקל סגולי הפורץ לעולם החיצון. ככל שיהיה האדם טוב, מחונן ומוכשר הוא לא יעורר כבוד אם לא יצליח לממש את כשרונותיו ואת ייעודו באמצעות מחווה לקהילה. הכבוד לאדם לחברה ולעסק מתגשם במחווה חיצונית המסייעת לאישיותו הפנימית לפרוץ לעולם החיצון.

   איש הבשורה אמור לפתח דרכי תקשורת עם שכניו, מכריו ולהתקשר עמם בדו-שיח של דברים המוליכים למעשים עם תמהיל של אמון. הכבוד קשור לפרסום. אין הכבוד שרוי בעילום שם. הכלכלה העולמית ובכלל לא נשענת על משאבים חומריים כגון: נפט, יהלומים ובייגלה... כבר ראינו  מדינות-כגון אוקראינה- עם נהרות שזורמים ע"י הבתים, אבל בבתים לא היו ברזים. הבידול החברתי וחוסר מכנה משותף החברתי-תרבותי השאיר את החברה-כלכלה שם בבונקר.

   מהות הכלכלה היא התפיסה החברתית- תרבותית של קבוצת אנשים הרוצה להצליח לצלוחאת החיים. ככלל הכלכלה נועדה לכלכל את מעשיו של האדם ברוח ובחומר.לולא חיי הכלכלה כל אדם היה נשאר בביתו עם העז והחסה והיה נמנע ממנו הקשר החברתי המתבקש עם אנשים ועולמות חדשים. רובינסון קרוזו לא יכול היה להצליח הוא יכול היה רק לשרוד ברמה של ארוחת בוקר, צהרים ודרינק...

   ההצלחה יכולה לצאת מהכוח לפועל רק ע"י אחדות של הפרטים ויצירת תאגיד שיפרוש את מוטות ענפיו שיצלו ויתנו פרי לנו ולדורות הבאים...על מנת להצליח לצלוח על פני המים הסוערים של החיים, יש לבנות במשותף מערכת גשרים וקשרים עם יסודות חברתיים המושתתים על אמון. 

   ההוכחה: הציוויליזציה שווה לסך המאמצים הקהילתיים של אלפי דורות. 

   לכן, יש לתת עדיפות עליונה(ולא תחתונה) לבניית חברה המושתת על ערך חברי היוצר חיבור (וזה לא רק שורש של מילה).

   הציניות וההתנשאות, הישראלית ובכלל לדורותיה בנתה דורות של חספוס של התנשאות, שמרחיקה אותנו מקשר חברי. החיבור נוצר בשעה שהאדם כובש ושם ברקסים על היציאות שלו. במסלולי המרוצים בפריז מלמדים את הנהגים על הברקסים ולא על דוושת הגז.זה הסוד של המרוץ של החיים! כיצד להאט בסיבוב של החיים, כיצד להתאפק ולא לפלוט את הקרינה שלך ברשות הרבים.כיצד לעצור את הדורסנות הכוחנית למרות שיש לך את זה! (ובינינו אין לנו את זה). 

   האדם אמור לכבוש את הטבע שלו! רק האדם שיכבוש את עצמו יזכה לפרסום ולכבוד.הגאה והיהיר דוחה ונדחה! הצנוע ותמים מושך ולראיה: הריק הוא הכוח החזק שבטבע-ראה את החור השחור או הוואקום שנוצר מחוסר אוויר וריק. 

   האחדות שלנו כעם תגרום לכלכלה לצמוח וללבלב. רק שיתוף פעולה, הבא לידי ביטוי מדיבור ועד לחתימה בין היחיד לקהילה, יכול להצמיח הצלחה.

   התרבות החברתית האירופאית היא הבסיס של כלכלתה. חופש הביטוי וכבוד האדם באשר הוא זאת התשתית האמריקאית.

   לא שמענו על אסקימוסי מתבודד שהצליח כמו בייל גייטס, שבנה תאגיד שמאגד ומאחד. 

   אך יש לזכור! שלמרות החיבור החברתי, יש להגן על האנושיות של הפרט. למרות הערכיות החברתית  אל לה, לאחדות המאוחדת, לטשטש את ה"אני" של הפרט.חשיפת האנושיות, הנדירות שבה ובדידות הפרט אמורה לפתח אמפטיה והבנה למורכבות החיים הבנויים מקצוות סותרים: בדידות וחברה, מכניזם ואנושיות, מלחמה ושלום.  

      

   פורסם  בפרומו מדיה ב: 13/11/2003 http://www.status.co.il/PromoMedia/Arciv/NewsLetter_9.htm#190 

   © כל הזכויות שמורות לעפר אלוני 

   דרג את התוכן:
    6 תגובות   יום שישי , 10/10/08, 09:36

     להקמת סוכה נופלת יש ייתרון ברור על פני ארמון. הסוכה תיבנה מאותם חומרים שממנה הייתה מורכבת ואילו הארמון יבנה מחדש ללא זכר למה שהיה...

    וזה מזכיר לי את הצורך שהעבר הוא הקוסטרוקציה והבסיס של עתידנו..."עם ללא עבר אין לו עתיד"


     

    דרג את התוכן:
     4 תגובות   יום שלישי, 7/10/08, 19:17

     החתימה מייצגת  את הסיום  ואילו הנצח את הללכת לקראת...האדם באשר הוא מוגדר כמהלך, מחיסרון להשלמה בשני אופנים מקבילים האופן הראשון  לעבר התקווה שהיא צורך נפשי המצוי מעבר להשגתנו החושית והשני להבדיל באופן שהוא מייחל, הניתן להגשמה "אני מייחל לכוס קפה חם ולכן אני קם מכסאי".

     האדם הוא צרכן הבנוי משני קווים מקבילים שכן נפגשים במימדים של הנצח, מחד של רוח ותקווה ומאידך  של  אחיזה במציאות בחיי השעה.

     האדם זקוק לנקודת אחיזה בהבנת הנמצא  במימד של הנצח המקיף אותו ולכן  הוא זקוק לחותם ולאישור מלשון אושר - בכל אישור יש אושר וזה לא רק אותו שורש של מילה.

     ליצירתי קראתי,  חתימה טובה לנצח כדי להדגיש את שני הניגודים (בכחול - קר ואדום - חם)  שמשלימים לעבר האחד...

           דרג את התוכן:
      6 תגובות   יום שישי , 3/10/08, 17:49

      להלן בחינה שנתתי , במסגרת שיעור הבנת הנמצא הרקע לבחינה בהבנת הנמצא

       

      יך רמברנט  מיקם את האור והחושך?  

      בשיעור הקודם למדנו על מהות העולם הנשען על החושך.., היום נלמד על אחד מגדולי הציירים שסלל את הדרך להבנת האור והחושך... לצייר קראו רמברנט שחיי ב1669-1606. רמברנט פרץ דרך ולמרות שהיה יכול להרוויח ממון רב בציור מדוייק הוא בחר לצייר את פעולתה הפנימית של רוח האדם. רמברנט צייר את טבע האדם אופיו ומצב רוחו. הוא היה בן של טוחן מהמעמד הבינוני וזכה להכרה כבר בחייו.הוא יצר כ- 150 ציורים בנושא המקרא...היום אני רוצה לחשוף בפניכם ציור של רמברנט הקרוי: פלישתים מנקרים את עיניו של שמשון ואשמח באם תענו על השאלות לעיל.

              

        האם העולם במהות מואר או חשוך? 

       

       איך רמברנט מביע את המתח בציור? 

       

       

       איך רמברנט  שובר את החושך בציור? 

       

       

      איך החרב המנקרת  את עיניו של שמשון מצויירת?  א. מוארת  ב. מוצללת  ג. באפור.  

       

       

      מה הכי מואר בציור? א. המערה ב. שמשון ג. דלילה ד. הפלישתים. 

       

       

      איזה סגנון של לבוש קיים בציור?  א. מודרני  ב. ערבי   ג. הולנדי      ד. ישראלי.  

         

      איפה מתקיימת ההתרחשות?  א. באוהל   ב. בארמון    ג. במערה   ד. בחדר.  

         

      האם דלילה מרוצה ממצבו של שמשון?     א. שמחה   ב. נבוכה    ג. מבוהלת.

        

       

       

      כמה שווה לערך ציור של רמברנט?  א. מאות דולרים ב. אלפי דולרים ג. מיליוני דולרים ד. עשרות מיליוני דולרים 

       

       

       

       

      דרג את התוכן:
       14 תגובות   יום ראשון, 28/9/08, 19:34
       דרג את התוכן:
        ביקורת על "קפה דה מארקר"

        מי מזיז לי את הפוסט בדה מארקר ?

        0

        אמנות ובמה  

        0 תגובות   יום שבת, 27/9/08, 23:45

        שאלה ביקורתית* להנהלת הקפה, האם אתם מתערבים בדרוג הפוסטים המכוכבים או שאני פרנוייד? זאפא אמר "זה שאתה לא פרנוייד זה לא אומר שלא רודפים אחריך".

        מזה זמן רב אני בקשר עם מערכת הקפה, לגבי הדירוגים המכוכבים  והצילומים שלי שלא עוברים או נמחקים ע"י יד נעלמה באזורים של הדרוג של המכוכבים ומריכוזי הפוסטים והצילומים...התשובה האחרונה הייתה משהוא בסגנון אתה לא בן יחיד-דווקא כאשכנזי התרגלתי שכן - ולכן לא נוכל לטפל בבעייתך...ובכל זאת אני פונה לדעת של הקהל האם נתקלתם בתופעה שלמאן דהוא,  הייתה עדיפות על השני בדרוג - איזה בן של תת שר  או מפרסם ידוע ? האם נושא רגיש של דרוג  עובר צנזורה ועריכה בקפה או שזה דרוג אוטומטי ללא הבדל דת, גזע או מין? האם ייתכן  שגם למחשב יש את הבינה המלאכותית הכוללת את  "הסעיף" של טובים יותר או פחות? האם לא ידוע  ששיטת עיתון פרבדה-הקומוניסטי נכשלה? 

        גם במשחקי ילדים יש כללים ברורים ולא משתנים...

        להלן צילומי מסך המעידים שהובלתי, נמחקתי. כמו"כ ניתן להבחין שפוסטים ישנים משלי  עם פחות כוכבים מובילים עלי... 

         

        *ביקורת מלשון בוקר -שהוא חיובי- כי אז ניתן להבחין ביחס ללילה שלא...

        דרג את התוכן:
        31 תגובות   יום שישי , 26/9/08, 09:59

         "הבריטי המזדקן" כותב הבוקר כתב הארץ. לא הבנת שהמפכה של הבוגרים במושג שהעולם שייך לצעירים בעיצומה (ראה ניל יאנג, לד זפאלין, לאונרד כהן ועוד)? ובכלל מה זה הביטוי המתנשא - "בריטי מזדקן"  שהרי מיום היוולדנו אנחנו מזדקנים- "ילד מזדקן" לא חשת במעמד שהיה נטול קהלי יעד כולל דת, גזע וגיל?  תמר - שפגשתי אותה בהופעה - בת ה-80 פלוס הבינה זאת! היא שמעה לראשונה על החיפושיות  בגיל 40 והגיעה לבדה להופעה בת"א במסירות נפש עם הליכון... תמר הגיבה  במשב רוח של רגש (כן, יש לה את זה), היא ידעה לספר לי שחבריה נשארו בבית עם תלונות על מרעין בישין ואילו היא בחרה להגיע כדי להגיע ולגעת במחוזות של רוח האדם ... שמחתי להיות נוכח בין העשרות אלפי הבוגרים והצעירים כשמקרטני למרות או בגלל גילו (66) לשיטתי, ידע לנתץ את השקר של קהל יעד, מעניין לשמוע את "יודעי דבר" איך הם יתרצו עובדה זו כדוגמאת משרדי הפרסום המעדיפים ינוקות ע"פ יוצרים בוגרים עם תובנות על החיים ? ואולי ההופעה הייתה המרידה של פול ושלנו  בתפיסה המתנשאת של הנוער לשלטון...

        שלא לדבר על סוזן בויל הסקוטית הבוגרת והלא מרשימה בויז'אל, שעשתה בית ספר למשרדי פרסום.  

        ההסבר הפילוסופי של ניצחון הרוח על החומר

        כשהאדם הוא צעיר ובעל כוחות פיזיים זה בא על חשבון כוחו הרוחני.

        בבגרותו וזקנתו כאשר האדם חלש פיזית אז הכוחות הרוחניים שלו חזקים ביתר שאת... שהרי הרוח והחומר הם שני כוחות המתנגדים זה לזה וכשזה  עולה אז השני נופל... בפרשת בא כתוב: "וְהָיָה לְאוֹת עַל יָדְכָה" למפרש הכלי יקר יש הסבר מאלף וארוך לעיקרון שהרוח היא מתנגדת לחומר ומדוע יד שמאל היא יד כהה -חלשה-? וההסבר: שיד שמאל מצויה כנגד הלב שהוא מייצג את הרוח לכן היד הזאת  חלשה...

        כפי שכתבנו שני כוחות מתנגדים שכשזה עולה האחר נופל...

        מדברנו יוצא שלזקן יש ייתרון  על הצעיר במהלכים הקשורים לרוח האדם וגם לקונספט לידיעת המפרסמים... בנוסף ידוע שהמילה זקן בנויה מהרעיון של, זה קנה חוכמה ונשאלת השאלה איפה החוכמה במילה זקן? והתשובה שהקינין היחידי שניתן לקנותו הוא החוכמה כי שאר הקיניינים עלולים להעלם...

        הסיפור הפילוסופי שמוכיח

         מסופר על חכם שהפליג באניה של עשירים ובאו שודדים ששדדו את כל רכושם וכשהספינה הגיע לחוף מבטחים היחידי שמצא תעסוקה היה החכם - כי את החוכמה אי אפשר לשדוד מאחר וזה הקיניין הייחידי שלא ניתן להפסידו - ואילו העשירים שהיו תלויים בחומר נשארו ללא תעסוקה...

         

        And in the end
        The love you take
        Is equal to the love you make

         

        סר פול מקרטני מת  וחיי בת"א 

        דרג את התוכן:
         4 תגובות   יום שבת, 20/9/08, 20:26

          אסטרטגיה חדשה ביום הבחירות- קמפיין דינמי

         ביום הבחירות נעמיד את שיטת הקמפיין הדינמי בסמוך לקלפי. השיטה תסחוף ותרגש את הבאים רגע לפני הצבעתם. הבוחרים יהיו שותפים ליצירה אחת משותפת ותעורר אותם לדרכך...

          

          הקמפיין הדינמי מופיע  בשני פורמטים בסמוך לקלפיות ובאינטרנט:


         א. הקמפיין הדינמי ב Live- סמוך לקלפי המשתף את כלל הבוחרים  עם תוצאה מדהימה, ראה טבלת השוואה:http://www.dc4u.net/Bchirot.htm


         ב.   באינטרנט- הטכנולוגיה של הקמפיין הדינמי  נבחרה ע"י  משרד האוצר, התמ"ת החוץ, התיירות,איגוד  האינטרנט... בפיסגת המידע של האו"ם- Wasis:

         http://www.haaretz.co.il/captain/pages/ShArtCaptain.jhtml?contrassID=11&subContrassID=4&itemNo=654951


         הרקע: לקמפיין דינמי המנצח כל שיטה אחרת:

         1. ההגדרה של ההצלחה היא סך המאמצים הקהילתיים המשותפים של אלפי דורות. הקמפיין הדינמי מטמיע עובדה זאת


         2. הייחודיות של האדם חשובה וצריך למצוא את האיזון בין הייחודיות לחיבור החברתי

         3. הקמפיין הדינמי מזכיר  שצריך מנצח-מנהיג שמצד אחד ידריך ומאידך ישמור על הייחודיות של כל בוחר
         4. הקמפיין הדינמי משקף את המציאות בויז'אל וקופירייט המותאם למפלגה

         5. הסלוגן של הקמפיין הדינמי: "לכל אדם יש ייחודיות האמורה להשתלב עם הכלל."

         6. הקמפיין הדינמי מעודד ליצירתיות שהיא התשתית לכל מפלגה

         7. עד היום ערכנו קמפיין דינמי עבור: רה"מ, משרד האוצר, החוץ, תמ"ת, תקשורת, בנק, רכב, לע"מ, בסין, ארה"ב, השקת חברות, משרדים וארגונים ואפילו בימי הולדת, חתונות ובר מצווה עם תוכן משתנה


         8. הקמפיין הדינמי מותאם כמו כפפה ליד למפלגה

         9. הקמפיין הדינמי נותן מענה לכ-17 אלף מסרים ביום! ששוחקים  ולא נראים

         10. הקמפיין הדינמי בנוי מתמהיל חברתי, להבדיל ממהלכים כלכליים דורסניים היוצרים אנטיגוניזם

         11. הקמפיין הדינמי פונה לכל קהלי היעד!

          

         12. בדורנו כולם רוצים להיות "כוכב נולד" הקמפיין הדינמי נותן מענה לעובדה זאת

         קישורים והמלצות לשיטת הקמפיין הדינמי:

         טבלת השוואה בין שיטת הקמפיין הדינמי לשאר השיטות ראה:www.dc4u.net/Bchirot.htm

         לכתבתו של סבר פלוצקר- העורך הכלכלי של ידיעות אחרונות, בנושא: www.dc4u.net/images/sever.jpg

         להמלצות של שרים וראשי המשק: www.dc4u.net/amlacot.html         לפרטים והזמנות טל: 054-2576425


          

          


          

         מאחר ואני רגיש וספונטני* לזכויות היוצרים שלי  מצ"ב לעיונך:


         © 2002-2008, כל הזכויות שמורות לעפר אלוני

         תנאי השימוש  בשיטה  ראו קישור: http://dc4u.net/Terms.htm כל התוכן והקשור בו שייך  לעפר אלוני . חל איסור מוחלט לפגוע בזכויות היוצרים והקניין הרוחני הכלולים בתוכן זה ו/או בכל עותק שלו. אינני מרשה  לשנות את התוכן, במלואו או בחלקו, בכל דרך ו/או צורה. חל איסור מוחלט להעתיק ו/או לשכפל ו/או לצטט ו/או להפיץ ו/או להעבירו לאחר ו/או לפרסם ו/או להציגו לאחרים ו/או ליצור ממנו ניגזרות ללא אישור מראש ובכתב. כל תוכן הניתן להורדה הינו לעיונו האישי בלבד של ההמעין  ואסור לכל מטרה מסחרית או אחרת. השימוש בתוכן זה  הוא לכל מטרה שאינה איסור, וכל שימוש בלתי מורשה מהווה עבירה על חוק זכויות יוצרים ואחרים.

          

         * משרד פרסום מוביל ותאגיד גדול שהעתיק אותי קיבלו  תביעת מיליונים על מעשיהם... אז אנא תמיד תזכרו שלחקות זה מלשון מחיקה . תנו לכל אדם באשר הוא (וגם לי) את הכבוד לייחודיות שלו, תודה
         דרג את התוכן:
          8 תגובות   יום שלישי, 16/9/08, 22:29


          הצופן במונח שנה מכיל תמהיל של ניגודים: שינוי מלשון שנה וכן הישנות- חזרה...
          אז שתהיה שנה שישנו בא הדברים הטובים לקראת החידושים הצפויים...

          דרג את התוכן:
           6 תגובות   יום שני, 15/9/08, 12:35
           התשובה לכלכלה הישראלית ובכלל

           לפני זמן הזמנתי בייגלה קר בצומת רמלה, המוכרת חיממה לי אותו ולשמע בקשתי השניה, להכניסו לשקית נייר ולא ניילון, קראה לעברי: אתה יודע שאתה נודניק! לפני עוברים וגם שבים. מיותר לציין שהביגלה החם נשאר בידה עד עצם היום הזה.
           ההתפוררות הכלכלית שלנו ובכלל נובעת מחסך במושג כבוד האדם באשר הוא. הכלכלה העולמית לא נשענת על משאבים חומריים כמו: נפט, מזוט או בייגלה (כבר ראיתי מדינות, כמו אוקראינה, עם נהרות שזורמים ליד הבתים אבל בבתים לא היו ברזים). מהות הכלכלה היא התפיסה החברתית-תרבותית של קבוצת אנשים הרוצה להצליח לצלוח את החיים באיכות חיים ולאו דווקא במובן החומרי של המילה.
           בכלל, הכלכלה נועדה לכלכל את מעשיו של האדם ברוח ובחומר. לולא הכלכלה כל אדם היה נשאר בביתו עם העז והחסה והיה נמנע ממנו הקשר החברתי המתבקש עם אנשים ועולמות חדשים.
           רובינזון קרוזו לא יכול היה להצליח. הוא יכול היה רק לשרוד!

           ההצלחה יכולה לצאת מהכוח לפועל רק באמצעות אחדות הפרטים ויצירת תאגיד שיפרוש את ענפיו שיצלו ויתנו פרי לנו ולדורות הבאים. על מנת להצליח לצלוח על פני המים הסוערים של החיים, יש לבנות במשותף מערכת גשרים וקשרים עם יסודות חברתיים המושתתים על אמון. הציליוויזציה היא תוצר וסיכום של מאמצים קהילתיים של אלפי דורות. לכן יש לתת עדיפות עליונה (ולא תחתונה) לבניית חברה המושתת על ערך חברי היוצר חיבור (וזה לא רק שורש של מילה).

           הציניות הישראלית לדורותיה בנתה דורות של חספוס ושל התנשאות, שמרחיקה אותנו מקשר חברי. החיבור נוצר בשעה שהאדם כובש.

           במסלולי המרוצים בפריז מלמדים את הנהגים על הברקסים ולא על דוושת הגז. זה הסוד של המרוץ של החיים. כיצד להאט בסיבוב של החיים, כיצד להתאפק ולא לפלוט את הקרינה שלך ברשות הרבים. כיצד לעצור את הדורסנות הכוחנית, למרות שיש לך את זה!
           האדם אמור לכבוש את הטבע שלו! רק אדם שיכבוש את עצמו יזכה לפרסום ולכבוד. הגאה והיהיר דוחה ונדחה! הצנוע והתמים מושך, ולראיה: הריק הוא הכוח החזק בטבע. האחדות שלנו כעם תגרום לכלכלה לצמוח וללבלב. רק שיתוף פעולה, הבא לידי ביטוי מדיבור ועד לחתימה בין היחיד לקהילה, יכול להצמיח הצלחה. התרבות החברתית הכלכלית האמריקאית היא הבסיס של כלכלתה. חופש הביטוי וכבוד האדם באשר הוא - זאת התשתית של ארה"ב גם בחומריותה. לא שמענו על שום מתבודד בערבות הקרח שהצליח כמו בייל גייטס.

           יש לזכור! שלמרות החיבור החברתי יש להגן על האנושיות של הפרט. למרות הערכיות החברתית, אל לה לאחדות לטשטש את "האני" של הפרט. חשיפת האנושיות, הנדירות שבה ובדידות הפרט אמורה לפתח אמפטיה והבנה למורכבות החיים הבנויים מקצוות סותרים: בדידות וחברה, מכניזם ואנושיות, מלחמה ושלום.

           דרג את התוכן:
            12 תגובות   יום ראשון, 31/8/08, 13:22

            הסטודיו מסמל את הרוח והבר משול לחומר. הסטודיו- בר נבנה על היסוד של החיפוש אחר האיזון הרצוי בין עולם החומר לרוח. שני קצוות מנוגדים אלו מקיפים אותנו בחיי השעה וגורמים לנו לסטות מהאיזון המתבקש שדורש מיצוע* על מנת להגיע למיצוע- שביל הזהב יצרנו שני ניגודים במהות ובצבע היוצרים את החזון לשביל הזהב.

             

            *שביל האמצע בין הדעות המתנגדות כגון: בדידות וחברה, אנושיות ושיווק, מלחמה ושלום...

             

             


             2000c כל הזכויות שמורות לעפר אלוני

            דרג את התוכן:

             תגובות אחרונות

             code2hope

             מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

             פרופיל

             הקו א-ל התקווה
             1. שלח הודעה
             2. אוף ליין
             3. אוף ליין

             ארכיון

             פיד RSS