כותרות TheMarker >
  ';

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  תכנים אחרונים

  13 תגובות   יום חמישי, 27/1/11, 17:30

  אם מנתחים  ניתוח גרפי  את מבנה הצלב קרס מגלים שיש בו נקודה מרכזית מוחשית ממשית שאליה הקווים מתנקזים, להבדיל ממגן הדוד שאמנם גם לו יש נקודה מרכזית אך שלא ניראת. והסיבה מצביעה על תפיסת עולם השונה במהות .

   על אדם עם תת תפיסה 

   כידוע בראש המפלגה הנאצית עמד היטלר, סמל לבשר ודם עם תמהיל של גאווה שלא ידעה שובע- שהרי "אין אדם מת וחצי תאוותו בידו" עם דורסנות של "כוחי ועוצם ידי עשו לי את החייל הזה"

  ולהבדיל אלף אלפי  (לא כולל מע"מ:) הבדלות במגן דוד יש נקודה מרכזית המעידה על האחד הנעלם מעיני בשר ודם. האחד הנעלם משקף תפיסת עולם האומרת שהאדם יצעד תמיד,  בדרך לשלמות מבלי להשלימה. כי השלמות לא כאן בנמצא אך היא מהווה גורם ממריץ  ומכאן התנגדותו של שמואל הנביא למינוי מלך ואם כן מוטלים עליו האיסורים "לא ירבה לו סוסים...   ולא ירבה לו נשים...   ולא יסור לבבו   וכסף וזהב לא   ירבה לו מאד  "

   

    ואולי זה היה הפיספוס של הגדרת הציונות שדיברה על "בית יהודי" אוקי, אז יש לנו בהוויה העכשווית בית עם קרמיקה, ג'קוזי ופלזמה ובזה הסתיימו שידורנו או תקוותנו?!  

   

   הנאציזם העמידו בנקודה ובשאיפה המרכזית, בשר ודם למרות הנאמר "מה אנוש כי תזכרנו?" העל אדם שימש להם כהשראה  שם בעצם הם כרתו את השורש של התקווה שהיא נסתרת. 

   

   האדם מוגדר כהלך שהולך מחיסרון להשלמה ובאופק שלו חייבת להיות תקווה שהיא צורך נפשי שלא ניתן למימוש פיזי להבדיל מלייחל. התקווה היא משל לאחד הנעלם שממריץ את האדם לעבר השלמות "והלכת בדרכיו"  שהיא מעבר להשגת ידנו, אך יוצרת חיות אפילו בנימי גופנו ומשמשת כגורם ממריץ לקומת האדם, לעבר החיבור האישי אינטימי שלו עם השכנות וסביבתו החברתית על מנת ליצור את ההצלחה שהיא הזריחה של החיים  הקשורה בקשר ישיר לחיבור החברתי במימדים אינסופיים.

   

   

   עפר, הקרוי ע"ש מורדת גטו ורשה - דודה שלו. 

   

  www.dc4u.net


   

   

  © 2011, כל הזכויות שמורות  לעפר אלוני

  ''

  דרג את התוכן:
   8 תגובות   יום חמישי, 20/1/11, 10:53

   במגזין פורצ'ן פורסם שנובל אנרג'י היא חברה קטנה שלא תוכל לפתח את מאגר לויתן ללא סיוע של חברת אנרגיה גדולה.,,

   וזה הזכיר לי שלפני זמן ניהלתי פרוייקט שיווקי - פרסומי במשך שנים, לקראת סיום תפקידי הופיעה גב' אסרטיבית שחשבה שאין עוד מלבדה והתנהגותה המתנשאת גרמה לתאגידים לעמוד בתור אליה כאילו שהיא אלוהים. עד לאותו רגע שבא מישהו חזק ממנה שהרי מעל לכל אחד יש עוד אחד (סוג של חד גדיא) והעיף אותה מכל המדרגות (כולל מפתן הדלת). למזלנו מבנה זה של העולם שומר על איזונו, כי תארו לכם שאותה גב' הייתה הכי את עצם היום הזה?

   אז מה השיטה? ענווה = הריק. לא בכדי הכוח החזק בעולם הוא החור השחור ובעולמנו הוואקום, כי הגאה דוחה ואילו הצנוע עד כדי ריק מושך.

    

   דרג את התוכן:
    13 תגובות   יום שני, 10/1/11, 22:10

    1. מה ההגדרה של מהות?   א. דרך חיים   ב. יצירה    ג. שורש    ד. תפיסת עולם

     

    2. מה מהות האדם? א. עוצמתו ב. כוחו ג. ליבו ד. שיכלו

     

    3. מה המהות של טיפת מים?   א. קרה  ב. לחה   ג. שקופה    ד. יפה

     

    4. מה מהות העולם?  א. אור  ב. חושך   ג. זריחה   ד. שקיעה

     

    5. מדוע צריך ללמוד על המהות בכל דבר?  א. כי זה ממקד ב. לא צריך  ג. זה מבלבל  ד. כל התשובות נכונות

     

    6. במהות, כמה סוגי טעויות יש בעולם?  א. אחת  ב. שתיים  ג. הרבה   ד. מיליונים

     

    7. כמה צבעי יסוד יש? א. חמישה ב. שלושה  ג. אינסוף   ד. עשרה

     

    8.מה זאת יצירה?  א. דרך חיים  ב. תפיסת עולם  ג. מלשון צורה  ד. ציור וצבע

     

    9. מה זאת עשייה? א. החיצוניות של היצירה ב. החלק החשוב ג. ביאה ד. טורח

     

    10. מה מהות העולם?  א. מדהים  ב. גודלו  ג. נעלם  ד. חברה וכלכלה

     

    11. על מה נשען המבנה הכלכלי שלנו? תפיסה הנשענת על: א. מניות  ב. בנקים ג. על הכסף ד. על חיבור חברתי

      

    12. למה נועדה התקשורת קווית/ סוללרית ? א. לרכילות  ב.להורדת הכלב  ג.לרינגטונים  ד.לבניית ציוויליזציה

     

    הקדמה לחוג רב תחומי בהבנת הנמצא באמירה, יצירה ועשייה


    הנחת יסוד: קודם יוצקים יסודות ורק בסוף את הגג  כעיקרון יש ללמוד את הנחות היסוד ואת השורש תחילה - בגלל ריבוי הפרטים. החיים המקיפים אותנו מורכבים מפרטים מרובים העלולים לעייף ולבלבל בריבויים את המתבונן והלומד. לכן, עלינו לגלות תחילה את היסוד של הבנת הנמצא במסע החיים. לדוגמא: כל מיליוני הגוונים המקיפים אותנו  בנויים בסך הכול משלושה צבעי יסוד. 

    המורכבות של החיים גרמה לערבוב מושגי יסוד -  תלמידי בתי הספר יסודי לא לומדים יסודות, גרפיקאים לא יודעים כמה צבעי יסוד יש, אנשי רוח לומדים קבלה מבלי לדעת כמה סוגי טעויות יש בחיים, לחיל האוויר המתקדם בעולם אין דלי לכיבוי שרפה, אנשי פרסום ושיווק לא מבינים מה החילוק בן הראיה לשמיעה שזה יסוד הנועד לשדר את המסר שלהם, מרצים בעלי שם כיביכול מובאים מחו"ל לכנסים לפרובינציה שלנו בשעה שז'אן פול סארטר טען שהכל כאן בנמצא, אנשי הרשתות החברתיות לא מכירים את המאבק שבין בדידותו של האדם ביחס להצלחתו ומדברים על התאמה אישית, הגורו מדבר על העולם הבא ולא מבין את העולם הזה, יפיי נפש עושים שלום עם העולם אבל מתקשים לממש יחס טוב עם עצמם ועם השכן ממול , צעירים  חיים בתחושה שאנחנו חיים בדור השלישי ושוכחים שאנחנו בסה"כ גמדים העומדים על ראש ענקים, פרופסורים חמורי סבר הדנים אם העולם קיים עשרות אלפי או מיליוני שנים ולא יודעים אם העולם ביסוד חשוך או מואר (וזאת לא שאלה אופטימיות או פסימית:) 

    וכן אני מודע שאנחנו חיים בדור של פוסטמודרניזם שכל אחד רואה אמת שונה ולעניות דעתי (והיא עניה) יש אמת יש שורש ואם לא נשכיל ללמות על המהות והתוכן נגיע למצב צבירה של  קריסת יסוד קיומנו. 


    הדרך והאתגר, חשיפת האמת הפשוטה שהיא כאן בנמצא: לכן יסדתי את החוג הרב תחומי בהבנת הנמצא, הנוגע ביסוד של האל"ף בי"ת של החיים, כאשר כל התשובות יהיו מצויות בחדר שבו נשב ולא מעבר לים וכך נחסוך עמידה מיותרת בדיוטי פרי כדי לגלות את האמת הפשוטה.

     

    קישור:  להמלצת סבר פלוצקר העורך הכלכלי של ידיעות אחרונות

     


     

    © 2011- 2002, כל הזכויות שמורות לעפר אלוני

     

     

    דרג את התוכן:
     5 תגובות   יום שישי , 31/12/10, 14:28

     רבים עמדו בניסיון הסבל ומעטים בהצלחה. כי הניסיון של העני הוא פיזי - לא תגנוב- ובשביל לגנוב צריך תנאים של מקום וניסתר, אבל הניסיון של המצליח - רוחני וזאת היהירות של אני אני ואני וזה מלווה אותו גם בשרותים.

      

     חדשות פילוסופיות 31/12/10

     www/dc4u.net

      

     אפליקציה:

     Application

      

     http://cafe.themarker.com/video/2470473/

      

     דרג את התוכן:
      1 תגובות   יום חמישי, 30/12/10, 15:08

      "...תמיד הוא התלוצץ עם עובדיו על האבסורד שבחיים  וציין "בכל מקום שתראו שוטר יהיה פקק, ואזור שנמצא אלוף בצבא הוא מאובטח מרוב פרנויה כמו הדוגמא של הווארד  יוז, ובקרב הפסיכולוגים תמצאו חוסר יציבות נפשית, באנשי הדת תמצאו לעיתים חוסר תמימות ובטחון באלוהים ומכאן נובעות תופעות ההשתדלות יתר, היפנים המאופקים סובלים מיציאות של קריז בקרב מגע, עורכי הדין שמייצגים אתכם סובלים מחוסר אמון בכם ומחתימים אתכם על הסכמים שסך התביעה תעבור אליהם,  אנשי השיווק לוקים בקמצנות בלתי מובנת ואילו העיתונאים הם חסרי תקשורת מינימלית עם בני שיחם..."


      מתוך הנזיר שקנה פרארי שנכתב ב: 2004


      חדשות פילוסופיות 30/12/11

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום רביעי, 29/12/10, 08:39

       כשהייתי קטן (וזה לא שעכשיו אני גדול) התפלאתי למה נחוץ מנצח שלא מנגן? ואיך זה שמנהל ביה"ס לא מלמד? ומדוע הרמטכ"ל לא נלחם? והתשובה, שהמבנה הפיזי  שלנו מתנקז אל הראש , הצורה  המשפחתית מתנקזת אל  ראש המשפחה,  הדרך  החברתית מתנקזת אל רה"מ,  המדינות  מתנקזות לעיר בירה ולדגל, בחיות יש לנו את הצורך המנטלי להגדיר את מלך החיות,  במימד הזמן השנה מתנקזת  לראש השנה, ובעולם? הכול מתנקז את האחד הנעלם... נמצא שזאת הסיבה שדב יודבסקי ונח מוזס לא כתבו (כמעט) אבל... להמשך הקליקו  כאן


        www.dc4u.net  חדשות פילוסופיות -  29/12/2010

       דרג את התוכן:
        7 תגובות   יום חמישי, 23/12/10, 08:53
        פעם באו לגאון מוילנה ואמרו לו שהרופאים טוענים  שאין סיכוי לאדם מסויים.
        השיב הגאון: לרופא יש רשות לרפא ולא להמית.

         

        www.dc4u.net

        דרג את התוכן:
         2 תגובות   יום ראשון, 19/12/10, 10:38

         "הם באו לרצוח. אף אחד לא מסתובב עם סכין כזה סתם. הוא דקר אותי, אך הרגשתי שהסכין לא נכנסה ללב. עשיתי את עצמי כאילו אני מתה..., הגעתי לחניון, שם היה קטע מוזר, אוטו ישראלי הגיע, עמד במרחק 10 מטר ממני, הוא הסתכל עליי ואני עליו, אך לא יכולתי לצעוק והוא עבר.

         הייתי צריכה ללכת עוד כ-20 מטר, אז ראיתי ילדים, הסתובבתי כדי שיראו שיש לי ידיים קשורות, אז הם הזמינו משטרה".

          

         מזל שהתמימות של הילדים מאזנת את הטיפשות השכלתנית של הבוגרים. כי התמימות מקורה מהלב והשכלתנות מהשכל שהוא מלווה בחשבונות עד כדי עיוות של חוסר שימת לב.

          

          

         חדשות פילוסופיות 19/12/10

         דרג את התוכן:
          7 תגובות   יום שבת, 11/12/10, 19:08

          הכסא הריק של הסיני ליו שאיבו זאת אמירה שלא תשכח בזיכרון הקולקטיבי של העולם, כי אותו חיסרון מביע את הדרך אל... ואת החיסרון שבו אנו חיים המגדיר  את מהות האדם כהלך ההולך למטרה אסטרטגית צרה (קפה, סיגריות ושקשוקה) או עמוקה החיבור אל האני כחלק מהכלל.

           

          בלי תקווה האדם משול למת

          שלום זה סוג של תקווה ותקווה לא ניתנת למימוש פיזי כי בעצם תמיד אנחנו  בדרך מחיסרון להשלמה

          ההמשך...

           

           

           

          דרג את התוכן:
           11 תגובות   יום רביעי, 8/12/10, 11:49

           "...על המכון לחקר החיים - המכון שכן על אי בודד (איך לא) והעסיק כאנשי צוות מדענים, יוצרים, אמנים, ממציאים וסתם סקרנים. שעות העבודה היו בין השקיעה לזריחה. המכון חקר את הדרכים השונות שבהן חיים בני אדם את חייהם. ההמשך...


           ציטוט מתוך הספר "נקודת אחיזה בהבנת הנמצא - ספר פילוסופי מצחיק ולא רק..." יצא לאור בשנת 2000


            

            

           http://cafe.themarker.com/image/1380201/

            

            

           דרג את התוכן:
            17 תגובות   יום שבת, 4/12/10, 17:26

            יש ללמוד את הנחות היסוד ואת השורש תחילה. החיים המקיפים אותנו, מורכבים מפרטים מרובים העלולים לבלבל בריבויים את המתבונן. לכן, עלינו לגלות תחילה את אמיתות היסוד של המציאות, כדי שאלה ישמשו לנו כלי עבודה בהבנת הנמצא במסע של החיים. ובהשאלה: כל צבעי הקשת מורכבים משלושה צבעי יסוד בלבד, אז על איזה יסוד נשענות החדשות הפילוסופיות בשבוע סוער זה?


            היסוד הפיזי – הכרה בצרכים הבסיסיים

            היסוד הפיזי שמתמוטט לנגד עינינו, בא לידי ביטוי בחוסר הבנה של הצורך הבסיסי, בהבנה של הצרכים הפיזיולוגים הבסיסיים, וקיום ביטחון בקיום הפיזי, כפי שהגדיר זאת סולם מאסלו. להעדיף מטוס חמקן ב- 200 מיליון ש"ח שהוא בעצם קטע תדמיתי התראתי, על פני כבאית שהיא צורך בסיסי, זו טעות בהבנת הנמצא. או כמו שב- Sky-News שידרו שלחייל האוייר החזק בעולם אין  דלי מים.. להעדיף לווין עוד בטרם ביססנו את החינוך הבסיסי של "תגיד תודה", ובכלל ע"פ האייטמים בגופי התקשורת, המטוס הסופרטנקר עשה עשה רושם על התקשורת ועל הנייטיב בארץ יותר מכל מטוס קרבי אחר, שלא לדבר שמעולם לא ראיתי את רה"מ מנפנף בנאומו במטוס. זה משול ללימוד קבלה בלי לדעת אל"ף בי"ת, לבניית פנטהאוז ללא יסודות,  או יצירת ג'קוזי ללא ברז מים. והבוקר ביקשתי מהרוקחת משרותי בריאות כללית פלסטר ולמרות שלל התרופות המתוחכמות שבהן היא הייתה מוקפת ולא היה לה.

             

            היסוד הרוחני – אחדות

            היסוד הרוחני דורש אחדות. לעניות דעתי (והיא ענייה), לא בכדי האש פרצה בעקבות הפרשיות של הזמן האחרון, בצבא, במשטרה ואיפה לא? חוסר ההבנה הבסיסית שאנחנו בעצם באותה סירה וכשמישהו מנקב בה חור סכנת הטביעה צפויה לכולנו, היא תולדה של חוסר הבנת הנמצא, שהגדרת ההצלחה, שווה לסך המאמצים הקהילתיים המשותפים. נוצר לנו כאן זן של ישראלי גאה, מתנשא, שיודע הכול, עם פזמון חוזר של "אני אני ואני". וצדק רה"מ אסטרטגית, שדחה את המחלוקת בנושא האחריות עד לאחר כיבוי השרפה.


            "מרבה דעת מרבה מכאוב" אז תעבדו על הלב

            לפני זמן סיפר לי מליארדר בריטי על התרשמותו מאיתנו, שההבדל בין ישראל ואנגליה, שבאנגליה יש מומחה לשפיץ של המחט, ואילו אצלנו כולם יודעים הכול כביכול, ובעצם אף אחד לא יודע כלום. אתה עורך פרזנטציות לפני אנשי שם ולאחר זמן הם מעתיקים אותך ברגל גסה ומתנשאת, כי האווירה  הישראלית מכתיבה דורסנות, גאווה, עם תולדה של חוסר הבנה, שלכל אדם יש ייחודיות, ואם תחבר את הייחודיות, רק אז תצמח לה ההצלחה. להבדיל ממחלוקת, בתי משפט ופגיעה בזכויות יוצרים.


            כל מה שאנו רואים  מעיד על עצמנו

            החילוק שבין האש והמים בטבע – האש מפרידה, ואילו המים והטיפות, מתחברים באחדותם לזרם משותף. לא בכדי האש שפרצה בכרמל, ועוד במקום נישא, ובמרכז הארץ  (כדי שכולם יראו), באה להזכיר לנו את הבחירה באחדות. הזרימה, על פני  אש המחלוקת - שהתגלתה בין משרד האוצר לשאר המשרדים,  בצבא, במשטרה, וביני ובין השכן ממול ואיפה לא? -  העלולה לחסל את קיומנו. גם הפיזי. וזאת אחרי, שיממה לפני שפרצה האש בכרמל , קרסה רשת סלקום. עובדה שנועדה להזכיר לנו בצורך הבסיסי של תקשורת שמחברת לעבר הביחד והאחדות,  וכשאין תקשורת, כלו כל הקיצין. מכיוון והשורש של הצלחה נשען על היסוד של האחדות, להבדיל מהישרדות, שהיא נגזרת של בדידות האדם.  יש לזכור שהשריפה הגדולה בתולדות המדינה היא בצל המחלוקות הגדולות במדינה.


            התיקון שלנו

            הבעיה היא שרק בשעת משבר ואסון, אנחנו נזכרים בצורך של האחדות, כשם שהחיות בשעת סכנה מצטופפות עד כדי נגיעה. לכן, עלינו להוריד את המפלס של "אני ועוצם ידי", ובהשאלה בשעה זו, לקבל עזרה ממדינות נכשלות או עולם שלישי. ולך חזי לוי דובר כבאות חיפה, תגיד "תודה"  לאותן מדינות, ולא "הם רק מסיעים".


            עוד על דרך האחדות בקישורים:

            על הטמעת האחדות כדרך, עיין ערך "קמפיין דינמי" -  www.dc4u.net

            המסר שבמסירה – מונדיאל 2010

            הירשמו עכשיו לקו אל התקווה בפייסבוק

             

            http://cafe.themarker.com/image/1910256/

            דרג את התוכן:
             8 תגובות   יום שישי , 26/11/10, 02:07

             צילום בלעדי של אורי בר לב המבטל את האלימות! באותו "הכנס המפורסם" באילת לפני כשנתיים בעיר ללא אלימות באילת בנוכחות ד"ר אורלי אינס וניצב אורי בר לב, צולם הניצב מבטל את האלימות בקמפיין הדינמי שערכנו שם תחת הכותרת "שים פס לאלימות".

             התוכנית שלנו

             הרקע לאלימות האלים חש: לא רצוי, מנוצל, פגום, חסר ערך. הגורמים לתחושות אלו: חוסר התענינות בו וחוסר קירבה רגשית. האלימות הפיזית נובעת מהאלימות הפסיכולוגית ומתחושת ריקנות ואפסות היוצרת תחושה של אובדן דרך ובדידות.כשהאדם חש שהוא מוקף במיליארדי אנשים (וזה נכון)  והביטוי האישי שלו נמחק הוא מוצא לנכון להביע את אישיותו בפרץ אלים. נמצא שכיוון החקירה של מי שתקף את שירה מרגלית הוא מתבודד שניסה להביע את אמירתו אך לא נענה* 

               דוגמא על רוצח סידרתי מארה"ב

               "חקירת המשטרה התמקדה ביממה האחרונה בזהותו של הרוצח, צ'ו סונג-חוי, ובעברו הבעייתי,  מהחקירה עולה כי  "צ'ו היה אדם בעל בעיות חברתיות קשות, אשר נהג להתבודד" מעריב- 19/04/07

              הדרך

             אם ניתן לכל אדם  לבטא את ייחודו התורמת והמשתלבת עם הכלל,  נוכיח לו שהוא רצוי ואף חיוני לפסיפס החברתי המקיף אותנו בחיי השעה, נוציא אותו מתחושת הבדידות להצלחה חברתית.

             המטרה

              בקמפיין הדינמי שים פס לאלימות, מטרתנו ליצור גירוי לאינטלגנציה הרגשית שע"פ מחקרים עשויה לבנות בגרות שתשלב את האדם עם סביבתו. הדיון בנושא משנת 2007 

             .

             ______________________ 

             להרצאה ולדרך נגד האלימות.

             ל"דיון הנבואי" על הפרופיל של המכה של שירה מרגלית.

             לכתבה בפרומו מהכנס באילת.

             האתר: www.dc4u/net

              

             דרוש/ה שותף/ה  אסטרטגי/ת לנושא 

             ''

             ''

              ניצב אורי בר לב, מבטל את האלימות      בקמפיין הדינמי "שים פס לאלימות"

              

             דרג את התוכן:

              תגובות אחרונות

              code2hope

              מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

              פרופיל

              הקו א-ל התקווה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS