כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  ארכיון : 1/2008

  13 תגובות   יום שלישי, 29/1/08, 22:42

  מראה? זאת בעיה! כי במראה רואים בהפוך... היו ציירים ששמו את יצירותיהם מול מראה כדי לראות אותם בזווית שונה... וזה מביא לתובנה שהאדם לא רואה את עצמו ולא שומע את קולו. כי במראה הוא רואה את עצמו בהפוך כאמור, ואילו בהקלטה הוא לא מזהה את קולו... רק מי שנמצא בפרספקטיבה של זמן ומקום יוכל לראות את פני הדברים...

  דרג את התוכן:
   36 תגובות   יום ראשון, 20/1/08, 09:08

   בובי פישר  מת בגיל 64 - שהוא  מספר המשבצות בלוח השחמט...זאת דרכם של גאונים המתמקדים במרצפת אחת...

    להלן  קטע מסיפרי- נקודת אחיזה בהבנת הנמצא שיצא לאור בשנת 2000:  
    "...לכל אדם יש איזו תכונה מיוחדת, ייחודית לו, ותפקידו של כל אחד מאיתנו הוא להוציא את הדבר הייחודי הזה שבו מן הכוח אל הפועל, כמו שהזרע מוציא מעצמו את העץ, המצוי בתוכו כפוטנציאל בלבד. האדם חייב להשקות ולפתח את הזרע הזה, את התכונה הזאת שלו - בתנאי, כמובן, שהיא חיובית - אך תוך כדי כך לפתח את כל ישותו, ולא רק את התכונה שבה הוא מצטיין.
      "אני אומר את זה כי לא פעם אתה נתקל בתופעה כמו פיקאסו, שהוא אמן שאין שני לו ביצירתיות וגאונות, אך ביתר קווי אישיותו נותר ילדותי ומאוד לא מפותח. דומה הדבר לחדר שרובו הפוך ומטונף, אך מרצפת אחת בתוכו היא נקיה ומבריקה. האם תרצה לגור בחדר כזה? מה תהיה תחושתך כשתימצא בתוכו?"
      "לא נעימה, " מיהר להשיב דוד, נחפז להוכיח שעמד על דעתו של רעו.  ועשהאל המשיך: "אם פיקאסו היה מפנה את כל היצירתיות שבו, את כל כוח גאונותו אל יתר מרכיבי אישיותו - ייתכן מאוד שהיה מגיע לשלמות במבנהו הפנימי. עם כוחות כשלו הדבר בוודאי היה בגדר האפשר. הוא לא עשה זאת. במקום זאת, הוא מיקד את עצמו ואת כוחותיו בנקודה אחת צרה. במרצפת הזאת הוא הגיע להישגים, הוא יצר בה ממש אי של שלמות - אך מה הטעם באי הזה, כששאר ה"חדר" שבו נשאר נתון בתוהו ובוהו? "חוכמת האיזון היא אכן חוכמה נדירה. אנשים באמת אינם דואגים לשמור על איזון - לא בתוכם ולא ביחס שלהם אל האחרים."

    

   עוד על חוכמת האיזון בנזיר שקנה פרארי:http://cafe.themarker.com/view.php?t=268037

   דרג את התוכן:

    תגובות אחרונות

    code2hope

    מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

    פרופיל

    הקו א-ל התקווה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS