כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  ארכיון : 2/2008

  10 תגובות   יום חמישי, 28/2/08, 22:46
  "טוב זאת מילת מפתח בכל שיחת טלפון, אפילו אם זו שיחה קשה. תמיד אומרים בסוף - 'טוב, אז נדבר'. אין בחיים מי שיאמר - 'רע, אז ניפגש'. 'הטוב' טמון כנראה בתוכנו, הוא חלק מאתנו, וזה מעורר תקווה."

    

    
  דרג את התוכן:
   27 תגובות   יום שני, 25/2/08, 01:38
   " בארוחות אני יושב ומנסה לבחון מה עובד עלי יותר-הטעם של האוכל, או הצורה? ברוב המקרים אני חש שצורת ההגשה ועיצוב מראה המאכלים חשובים לי יותר מהטעם. ייתכן שיש בזה ניצחון הרוח על החומר. נראה לי שאנשים שהטעם חשוב להם יותר מהצורה נמשכים ו/או נוטים אל הפן הארצי של הדברים. אך מה לגבי המשיכה אל יופי הצורה בחומר אשר שמו - נשים?" "זו משיכה אל הרוח, הלובשת צורה של יופי, " השיב עשהאל, "אך יש כאן גם דאגה לחומר, משום שבמקרה זה המשיכה מבטיחה את היוולדם של דורות חדשים של יצורים אנושיים יפים, שבבוא תורם יהיה בכוחם למשוך אליהם יצורים אנושיים אחרים וכך להבטיח את המשכיות המין האנושי.  "החושים משמשים לנו שותפים ואינדיקטורים לבחינת הדבר הטוב בעינינו - או אוזנינו, או פינו - ואם חוש מחושינו מגיב בחיוב אל המוגש לו לבחינה, יש משיכה. ובשעה שההימשכות יוצאת מן הכוח אל הפועל - ניצתת אהבה, שגם היא איננה אלא שילוב של רוח וחומר... "  ציטוט וציור מתוך סיפרי: נקודת אחיזה בהבנת הנמצא- ספר פילוסופי מצחיק ולא רק... על אליפות העולם בפנימיות האדם
   דרג את התוכן:
    18 תגובות   יום חמישי, 21/2/08, 19:17

     אני רואה בקפה  במחוזותינו ובכלל...שורה של מבקרים סדרתיים היורדים (ולא עולים) לחיי הגולשים ובכלל... וזה נובע מהחיסרון שב"אני" שלהם עצמם! אחרת הם לא היו מכירים בחסרונם של אחרים...

    אם אדם תמים שאין בו נגיעה של גזל יראה שוד הוא לא יזהה אותו כגנבה... רק אם יש לך את ה"סעיף" של המידה הרעה אז  אתה מכיר   בחיסרון אצל האחר... ואז נדלק לך משהוא פנימי שמתעורר עם החסך  שראית כמו שכתוב: "מצא מין את מינו ומתעורר"

    אני פותח לכם דיון האם הציניות לא מפריעה לך להתפתחות האישית ? האם החיספוס לא פוגע במבנה החברה? האם לתמימות יש יתרון על השכלתנות?

    אשמח לשמוע גם תשובות ציניות כדי לזהות את הציניקנים...

    דרג את התוכן:
     13 תגובות   יום שישי , 15/2/08, 08:58

     אני ישנה ולבי ער- כי ההרגלים מכהים את חושייך  אבל למזלי  ליבך ממשיך לפעום בקצב חיי למרות תרדמתך... ואז בהסח הדעת כדרכן של מציאות את שומעת את קול דודי דופק- עם הסיסמא של הניצחיות : אחותי רעיתי יונתי תמתי.

      שראשי נמלא טל קוצותי רסיסי לילה- שהרי אני לילה שלם סופג את רסיסי הטל כל הדרך לחדרך...ואת על מה את מתחשבנת אתי? בפרטים שוליים ביחס לניצחיות שלנו: פשטתי את כותנתי איככה אלבשנה רחצתי את רגלי אינכה אטנפם. 

      דודי שלח ידו מן החור ומעי המו עליו- אני מתבונן בך דרך חור המנעול ואני חש את ריגושך שהרי מעי המו עלי... 

      קמתי אני לפתוח לדודי- מתי פתחת? אחרי שהשארת אותי בלילה אפל וקר בבדידות מקפיאה? איך יכולת לאכזב את שאהבה נפשי, שהרי לא התחברת אלי ברגע הדפיקה על דלתך,  מתי תביני שה"אהבה מכסה על הכול" כולל על עצלותך. תשוקתך היתה בנויה עם תמהיל של עצלות  ונהנתנות שהרי העדת על עצמך ש: וידי נטפו מור ואצבעותי מור עובר על כפות המנעול- ולכן  פתחת  לי באיחור שנבע מכובד גופך  ודודי חמק עבר- כי נמאס לו ואז נזכרת? נפשי יצאה בדברו בקשתיהו ולא מצאתיהו קראתיו ולא ענני. כי החטא הוא סוג של  החטאה שגרמה לך לשנות במשך שנים את  שחיפשנו... שלא לדבר על ההשפלות כפי שכתבת לי בהמשך:  מצאוני השומרים הסובבים בעיר הכוני פצעוני, נשאו את רדידי מעלי שומרי החומות"

      

     הטקסט ברצף:

     "אני ישנה ולבי ער, קול דודי דופק, פתחי לי אחותי רעיתי יונתי תמתי שראשי נמלא טל קוצותי רסיסי לילה. פשטתי את כותנתי איככה אלבשנה רחצתי את רגלי אינכה אטנפם. דודי שלח ידו מן החור ומעי המו עליו. קמתי אני לפתוח לדודי וידי נטפו מור ואצבעותי מור עובר על כפות המנעול. פתחתי אני לדודי ודודי חמק עבר נפשי יצאה בדברו בקשתיהו ולא מצאתיהו קראתיו ולא ענני. מצאוני השומרים הסובבים בעיר הכוני פצעוני, נשאו את רדידי מעלי שומרי החומות".החכם באדם (שיה"ש ה').

     דרג את התוכן:

      תגובות אחרונות

      code2hope

      מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

      פרופיל

      הקו א-ל התקווה
      1. שלח הודעה
      2. אוף ליין
      3. אוף ליין

      ארכיון

      פיד RSS