כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  ארכיון : 11/2009

  41 תגובות   יום ראשון, 1/11/09, 05:18

  אם מנתחים ניתוח גרפי את מבנה צלב הקרס, מגלים שיש בו נקודה מרכזית מוחשית ממשית,  שאליה הקווים מתנקזים, להבדיל ממגן הדוד,  שאמנם גם לו יש נקודה מרכזית אך שלא נראית, המזכירה את נקודת המגוז (מצורף סרטון) והסיבה מצביעה על תפיסת עולם השונה במהות.

   כידוע, בראש המפלגה הנאצית עמד היטלר, סמל לבשר ודם עם תמהיל של גאווה שלא ידעה שובע - "אין אדם מת וחצי תאוותו בידו" עם דורסנות של "כוחי ועוצם ידי עשו לי את החייל הזה". ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, במגן דוד יש נקודה מרכזית המעידה על האחד הנעלם מעיני בשר ודם. האחד הנעלם משקף תפיסת עולם האומרת שהאדם יצעד תמיד, בדרך לשלמות מבלי להשלימה,  כי השלמות לא כאן בנמצא אך היא מהווה גורם ממריץ ומניע,  ומכאן התנגדותו של שמואל הנביא למינוי מלך ואם כן מוטלים עליו האיסורים "לא ירבה לו סוסים...   ולא ירבה לו נשים...   ולא יסור לבבו, וכסף וזהב לא  ירבה לו מאד"

   

   הנאציזם העמידו בנקודה ובשאיפה המרכזית את האדם - המנהיג - היטלר, למרות הנאמר "מה אנוש כי תזכרנו?" ה"על אדם" שימש להם השראה,  ושם בעצם הם כרתו את הכרת של שורש התקווה שהיא ניסתרת. 

   

   האדם מוגדר כהלך שהולך מחיסרון להשלמה, ובאופק שלו חייבת להיות תקווה שהיא צורך נפשי שלא ניתן למימוש פיזי להבדיל מלייחל. התקווה היא הדרייב, הממריץ את האדם לעבר השלמות "והלכת בדרכיו" שהיא מעבר להשגת ידנו, אך יוצרת חיות אפילו בנימי גופנו, ומשמשת כגורם ממריץ לקומת האדם, לעבר החיבור האישי אינטימי שלו עם סביבתו החברתית, על מנת ליצור את ההצלחה שהיא הזריחה של החיים, הקשורה בקשר ישיר לחיבור החברתי במימדים אינסופיים...

   

   עפר, הקרוי ע"ש מורדת גטו ורשה 

   


  ההרצאה באוניברסיטת חיפה על האסטרטגיה אל נקודת המגוז

  ''

  פרק 1) ההרצאה מלווה בקמפיין דינמי- הקו אל התקווה, לפרק 2)

   

  ''

   

   

  © 2009, כל הזכויות שמורות  לעפר אלוני

  דרג את התוכן:

   תגובות אחרונות

   code2hope

   מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

   פרופיל

   הקו א-ל התקווה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS