כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארכיון : 12/2010

  5 תגובות   יום שישי , 31/12/10, 14:28

  רבים עמדו בניסיון הסבל ומעטים בהצלחה. כי הניסיון של העני הוא פיזי - לא תגנוב- ובשביל לגנוב צריך תנאים של מקום וניסתר, אבל הניסיון של המצליח - רוחני וזאת היהירות של אני אני ואני וזה מלווה אותו גם בשרותים.

   

  חדשות פילוסופיות 31/12/10

  www/dc4u.net

   

  אפליקציה:

  Application

   

  http://cafe.themarker.com/video/2470473/

   

  דרג את התוכן:
   1 תגובות   יום חמישי, 30/12/10, 15:08

   "...תמיד הוא התלוצץ עם עובדיו על האבסורד שבחיים  וציין "בכל מקום שתראו שוטר יהיה פקק, ואזור שנמצא אלוף בצבא הוא מאובטח מרוב פרנויה כמו הדוגמא של הווארד  יוז, ובקרב הפסיכולוגים תמצאו חוסר יציבות נפשית, באנשי הדת תמצאו לעיתים חוסר תמימות ובטחון באלוהים ומכאן נובעות תופעות ההשתדלות יתר, היפנים המאופקים סובלים מיציאות של קריז בקרב מגע, עורכי הדין שמייצגים אתכם סובלים מחוסר אמון בכם ומחתימים אתכם על הסכמים שסך התביעה תעבור אליהם,  אנשי השיווק לוקים בקמצנות בלתי מובנת ואילו העיתונאים הם חסרי תקשורת מינימלית עם בני שיחם..."


   מתוך הנזיר שקנה פרארי שנכתב ב: 2004


   חדשות פילוסופיות 30/12/11

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום רביעי, 29/12/10, 08:39

    כשהייתי קטן (וזה לא שעכשיו אני גדול) התפלאתי למה נחוץ מנצח שלא מנגן? ואיך זה שמנהל ביה"ס לא מלמד? ומדוע הרמטכ"ל לא נלחם? והתשובה, שהמבנה הפיזי  שלנו מתנקז אל הראש , הצורה  המשפחתית מתנקזת אל  ראש המשפחה,  הדרך  החברתית מתנקזת אל רה"מ,  המדינות  מתנקזות לעיר בירה ולדגל, בחיות יש לנו את הצורך המנטלי להגדיר את מלך החיות,  במימד הזמן השנה מתנקזת  לראש השנה, ובעולם? הכול מתנקז את האחד הנעלם... נמצא שזאת הסיבה שדב יודבסקי ונח מוזס לא כתבו (כמעט) אבל... להמשך הקליקו  כאן


     www.dc4u.net  חדשות פילוסופיות -  29/12/2010

    דרג את התוכן:
     7 תגובות   יום חמישי, 23/12/10, 08:53
     פעם באו לגאון מוילנה ואמרו לו שהרופאים טוענים  שאין סיכוי לאדם מסויים.
     השיב הגאון: לרופא יש רשות לרפא ולא להמית.

      

     www.dc4u.net

     דרג את התוכן:
      2 תגובות   יום ראשון, 19/12/10, 10:38

      "הם באו לרצוח. אף אחד לא מסתובב עם סכין כזה סתם. הוא דקר אותי, אך הרגשתי שהסכין לא נכנסה ללב. עשיתי את עצמי כאילו אני מתה..., הגעתי לחניון, שם היה קטע מוזר, אוטו ישראלי הגיע, עמד במרחק 10 מטר ממני, הוא הסתכל עליי ואני עליו, אך לא יכולתי לצעוק והוא עבר.

      הייתי צריכה ללכת עוד כ-20 מטר, אז ראיתי ילדים, הסתובבתי כדי שיראו שיש לי ידיים קשורות, אז הם הזמינו משטרה".

       

      מזל שהתמימות של הילדים מאזנת את הטיפשות השכלתנית של הבוגרים. כי התמימות מקורה מהלב והשכלתנות מהשכל שהוא מלווה בחשבונות עד כדי עיוות של חוסר שימת לב.

       

       

      חדשות פילוסופיות 19/12/10

      דרג את התוכן:
       7 תגובות   יום שבת, 11/12/10, 19:08

       הכסא הריק של הסיני ליו שאיבו זאת אמירה שלא תשכח בזיכרון הקולקטיבי של העולם, כי אותו חיסרון מביע את הדרך אל... ואת החיסרון שבו אנו חיים המגדיר  את מהות האדם כהלך ההולך למטרה אסטרטגית צרה (קפה, סיגריות ושקשוקה) או עמוקה החיבור אל האני כחלק מהכלל.

        

       בלי תקווה האדם משול למת

       שלום זה סוג של תקווה ותקווה לא ניתנת למימוש פיזי כי בעצם תמיד אנחנו  בדרך מחיסרון להשלמה

       ההמשך...

        

        

        

       דרג את התוכן:
        11 תגובות   יום רביעי, 8/12/10, 11:49

        "...על המכון לחקר החיים - המכון שכן על אי בודד (איך לא) והעסיק כאנשי צוות מדענים, יוצרים, אמנים, ממציאים וסתם סקרנים. שעות העבודה היו בין השקיעה לזריחה. המכון חקר את הדרכים השונות שבהן חיים בני אדם את חייהם. ההמשך...


        ציטוט מתוך הספר "נקודת אחיזה בהבנת הנמצא - ספר פילוסופי מצחיק ולא רק..." יצא לאור בשנת 2000


         

         

        http://cafe.themarker.com/image/1380201/

         

         

        דרג את התוכן:
         17 תגובות   יום שבת, 4/12/10, 17:26

         יש ללמוד את הנחות היסוד ואת השורש תחילה. החיים המקיפים אותנו, מורכבים מפרטים מרובים העלולים לבלבל בריבויים את המתבונן. לכן, עלינו לגלות תחילה את אמיתות היסוד של המציאות, כדי שאלה ישמשו לנו כלי עבודה בהבנת הנמצא במסע של החיים. ובהשאלה: כל צבעי הקשת מורכבים משלושה צבעי יסוד בלבד, אז על איזה יסוד נשענות החדשות הפילוסופיות בשבוע סוער זה?


         היסוד הפיזי – הכרה בצרכים הבסיסיים

         היסוד הפיזי שמתמוטט לנגד עינינו, בא לידי ביטוי בחוסר הבנה של הצורך הבסיסי, בהבנה של הצרכים הפיזיולוגים הבסיסיים, וקיום ביטחון בקיום הפיזי, כפי שהגדיר זאת סולם מאסלו. להעדיף מטוס חמקן ב- 200 מיליון ש"ח שהוא בעצם קטע תדמיתי התראתי, על פני כבאית שהיא צורך בסיסי, זו טעות בהבנת הנמצא. או כמו שב- Sky-News שידרו שלחייל האוייר החזק בעולם אין  דלי מים.. להעדיף לווין עוד בטרם ביססנו את החינוך הבסיסי של "תגיד תודה", ובכלל ע"פ האייטמים בגופי התקשורת, המטוס הסופרטנקר עשה עשה רושם על התקשורת ועל הנייטיב בארץ יותר מכל מטוס קרבי אחר, שלא לדבר שמעולם לא ראיתי את רה"מ מנפנף בנאומו במטוס. זה משול ללימוד קבלה בלי לדעת אל"ף בי"ת, לבניית פנטהאוז ללא יסודות,  או יצירת ג'קוזי ללא ברז מים. והבוקר ביקשתי מהרוקחת משרותי בריאות כללית פלסטר ולמרות שלל התרופות המתוחכמות שבהן היא הייתה מוקפת ולא היה לה.

          

         היסוד הרוחני – אחדות

         היסוד הרוחני דורש אחדות. לעניות דעתי (והיא ענייה), לא בכדי האש פרצה בעקבות הפרשיות של הזמן האחרון, בצבא, במשטרה ואיפה לא? חוסר ההבנה הבסיסית שאנחנו בעצם באותה סירה וכשמישהו מנקב בה חור סכנת הטביעה צפויה לכולנו, היא תולדה של חוסר הבנת הנמצא, שהגדרת ההצלחה, שווה לסך המאמצים הקהילתיים המשותפים. נוצר לנו כאן זן של ישראלי גאה, מתנשא, שיודע הכול, עם פזמון חוזר של "אני אני ואני". וצדק רה"מ אסטרטגית, שדחה את המחלוקת בנושא האחריות עד לאחר כיבוי השרפה.


         "מרבה דעת מרבה מכאוב" אז תעבדו על הלב

         לפני זמן סיפר לי מליארדר בריטי על התרשמותו מאיתנו, שההבדל בין ישראל ואנגליה, שבאנגליה יש מומחה לשפיץ של המחט, ואילו אצלנו כולם יודעים הכול כביכול, ובעצם אף אחד לא יודע כלום. אתה עורך פרזנטציות לפני אנשי שם ולאחר זמן הם מעתיקים אותך ברגל גסה ומתנשאת, כי האווירה  הישראלית מכתיבה דורסנות, גאווה, עם תולדה של חוסר הבנה, שלכל אדם יש ייחודיות, ואם תחבר את הייחודיות, רק אז תצמח לה ההצלחה. להבדיל ממחלוקת, בתי משפט ופגיעה בזכויות יוצרים.


         כל מה שאנו רואים  מעיד על עצמנו

         החילוק שבין האש והמים בטבע – האש מפרידה, ואילו המים והטיפות, מתחברים באחדותם לזרם משותף. לא בכדי האש שפרצה בכרמל, ועוד במקום נישא, ובמרכז הארץ  (כדי שכולם יראו), באה להזכיר לנו את הבחירה באחדות. הזרימה, על פני  אש המחלוקת - שהתגלתה בין משרד האוצר לשאר המשרדים,  בצבא, במשטרה, וביני ובין השכן ממול ואיפה לא? -  העלולה לחסל את קיומנו. גם הפיזי. וזאת אחרי, שיממה לפני שפרצה האש בכרמל , קרסה רשת סלקום. עובדה שנועדה להזכיר לנו בצורך הבסיסי של תקשורת שמחברת לעבר הביחד והאחדות,  וכשאין תקשורת, כלו כל הקיצין. מכיוון והשורש של הצלחה נשען על היסוד של האחדות, להבדיל מהישרדות, שהיא נגזרת של בדידות האדם.  יש לזכור שהשריפה הגדולה בתולדות המדינה היא בצל המחלוקות הגדולות במדינה.


         התיקון שלנו

         הבעיה היא שרק בשעת משבר ואסון, אנחנו נזכרים בצורך של האחדות, כשם שהחיות בשעת סכנה מצטופפות עד כדי נגיעה. לכן, עלינו להוריד את המפלס של "אני ועוצם ידי", ובהשאלה בשעה זו, לקבל עזרה ממדינות נכשלות או עולם שלישי. ולך חזי לוי דובר כבאות חיפה, תגיד "תודה"  לאותן מדינות, ולא "הם רק מסיעים".


         עוד על דרך האחדות בקישורים:

         על הטמעת האחדות כדרך, עיין ערך "קמפיין דינמי" -  www.dc4u.net

         המסר שבמסירה – מונדיאל 2010

         הירשמו עכשיו לקו אל התקווה בפייסבוק

          

         http://cafe.themarker.com/image/1910256/

         דרג את התוכן:

          תגובות אחרונות

          code2hope

          מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

          פרופיל

          הקו א-ל התקווה
          1. שלח הודעה
          2. אוף ליין
          3. אוף ליין

          ארכיון

          פיד RSS