כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארכיון : 9/2010

  11 תגובות   יום חמישי, 30/9/10, 18:24

  הוראות המשחק:הכלים, מכונת אמת וחוזה שלום. על המשתתפים: יושבים באולם המליאה באו"ם ומחוברים באמצאות האוזניות למכונת אמת ומחזיקים את ידי שכניהם לספסל (כמו בטיולים של ביה"ס היסודי). הדרך: המזכ"ל באן קי-מון, מסובב את החוזה שלום כמו ברולטה לא רוסית (מגולגל עם גומיה) לפתע החוזה מצביע על הערבי, הוא שואל את הערבי, אמת או שלום? הערבי (לא מגולח כמו בחסמבה) מופתע  מעוצמת השאלה ועונה  אמת! המזכ"ל: האם זה נכון שאתם רוצים לזרוק את היהודים לים? הערבי: נכון, אבל נארגן להם מציל. נציגי האומות מחייכים בנימוס (כי הם למדו לאכול עם פה סגור, אפילו אנשים). המזכ"ל ממשיך במשחק ומסובב את החוזה שמצביע על הישראלי, הוא פונה לישראלי אמת או שלום? הישראלי (עם חיוך ציני בזווית הפה, עם מנטליות שהוא יודע הכול) משיב שלום. המזכ"ל: האם רוב הישראלים רוצים שלום? הישראלי: כן, עובדה שבכל שיחת טלפון הם אומרים שלום ואפילו  מה נשמע :) המזכ"ל מגלה שיש סתירה בין האמת לשלום ומעלה להצבעה את הנושא....תוצאת ההצבעה, אם הערבי יכבד את עצמו ואת המליאה ויתגלח והישראלי יהיה פחות ציני, אז יש סיכוי לשלום ובשלב זה נדחה את סוגיית האמת על פני השלום, אחרת נצטרך להכניס את כולם כאן לבית כנסת, מנזר או למסגד...


  שר החוץ "העולם צריך לדעת את האמת המרה..."  "אמרתי מה שרוב הישראלים חושבים..."

  מבלי להיכנס לשמאל או ימין כי אני בדיוק במרכז על המ"מ :) לפחות עובד על זה, ראו על "הנזיר שקנה פרארי"  אני רוצה כאן ועכשיו להתייחס פילוסופית לנאומו של שר החוץ.

  ונתחיל מהמחשבות של הישראלים,  אז ככה, המחשבות בדר"כ מטעות כי רוב הטעויות החמורות באות מהשכל (אבל זה כבר שייך לשיעורי בהבנת הנמצא) לכן אומרים "אל תבלבל לי את המוח" ולא את הלב, כי את הלב לא ניתן לבלבל ובכלל מהות האדם היא ליבו ולא שיכלו ותאמינו לי שזה למזלנו.


  "לא לחכמים לחם"  החכם באדם, שלמה המלך

  ובכלל איפה היו כל הגאונים בנפילה האחרונה של בורסות העולם? ולמה המרצים לכלכלה לא מיליארדרים? והאם היו שניבאו  על איזו שהיא  מלחמה למרות תקציבי העתק שהולכים למודיעין? בקושי החזאי יודע מה יהיה מזג האוויר מחר. ובכלל הדברים הטובים והרעים באים בהיסח הדעת (וזה גם למזלנו, כי אם המציאה הייתה פועל ישיר של דעתנו אז היינו מוצאים בוץ ולא מציאות) כי העולם הוא מלשון נעלם ובסביבה של העלם אנחנו חיים.


   

  אז מה היה לנו, אמת או שלום?

  כתוב שרק לעתיד לבוא האמת והשלום יאהבו וכנראה שעכשיו הם רק בשלב ההיכרות ומדי פעם יוצאים או נכנסים : ) ולכן במצב צבירה שלנו מותר לשקר משום דרכי שלום וזה אומר כשיש ניגוד אינטרסים בין האמת לשלום, השלום עדיף ואולי בגלל עובדת החיים,  שאנחנו צרים מלהכיל את האמת, לדוגמא אם היינו רואים את כמות החיידקים המקיפה אותנו בחיי השעה היינו מקבלים התקף לב ומוח, או אם היינו שומעים באספת הורים מה "המורה עליזה" חושבת עלינו לא היינו מגיעים לבית הספר.

  נכון שזה נשמע שטחי לא לחיות את האמת ורק את השלום, אבל כעיקרון אני נגד חפירות ארכיאולוגיות  העלולות לגרום להצפה של חומרים לא רצויים. ובמקום עכשיו לעשות עוד משאל עם יקר על אמת או שלום אני מציע פשוט להחליף את המשחק אמת או חובה לאמת או שלום ואז נדע מה רוב הישראלים חושבים.

  ובכלל אם כבר רוצים לדבר על האמת אז בואו נתחיל עם השורש, יש אלוהים או אין? כי אם אין אז אין גם אמת מוחלטת ואם יש, אז יש לנו הרבה עוד מה לעשות.

  דרג את התוכן:
   10 תגובות   יום רביעי, 22/9/10, 05:55

   השעון הוא המצאה אנושית , הגורמת להסתיר את הנצח אז בואו נבטל אותו ולא נזדקן:) וכשישאלו אותך מתי אתה מגיע? תענה אני בדרך וזאת תשובה שנכונה בכל מקרה גם אם מגיעים בזמן. ובעצם לעולם לא נאחר וגם הויכוח הציבורי של בעד ונגד  יתמוסס, אז אתם בעד או נגד?

   www.dc4u.net

    

                                                              

   http://cafe.themarker.com/image/871820/

   מעל למזל, המשחק שיצרתי על מערכת הזמנים והמזלות

    


   דרג את התוכן:
    9 תגובות   יום ראשון, 19/9/10, 01:19

    למרות סגירת השערים בצאת יום מכיפור, ניתן להשחיל פתק עם בקשה נוספת. תתארו לכם ארמון עם מלך אמיתי( ולא שסופג רכיליות כמו מלכת אנגליה) שנותן הזדמנות לנתיניו פעם בשנה לבוא אליו ולשטוח את בקשותיהם, ובא לשם אחד עם זיכרון קצר ומביא "רשימה למכולת" ולאחר זמן הוא נזכר שבעצם יש לו "רשימה לסופר" "שיהיה" כמו שהיהודים אוהבים להגיד:) ובכל זאת מתחשב המלך והולך לקראתו...

    תפיסת עולם זאת קרויה, פיתקא טבא = פתק  טוב, שהיא  מושג של חסד שגם כאשר נראה כי כלו כול הקיצין ואפילו "חרב חדה מונחת על צוארו ואל ייתיאש מהרחמים". כלומר למרות גמר החתימה ישנו עוד שביב של תקווה שניתן לעשות לו "נפנף" ולזכות לעולם טוב יותר תחת השמש...          

    הזמן של הפיתקא טבא (בארמית) הוא בהושענא רבה שאחרי חג הסוכות.   

    http://cafe.themarker.com/image/1779857/

    אז שתהיה לך גמר יצירה טובה ולא רק...

    וזה מזכיר לי פוסט, אני לא אוהב לגמור כי זה נגמר:

    http://cafe.themarker.com/post/1643998/

     

    חברים שיש להם אקספלורר 8, אנא הוסיפו תגובה דרך עורך טקסט מתקדם.

    _______________________________________________________

    התקבל בדואר ולא בפוסט:

     

     

    ''
    מאתצדף-1
    תאריך : יום ראשון, 19/9/10,
    \08:26

    מצליחה להיכנס ולא מצליחה להגיב

    _

     

     

     

    _______________________________________________________

    ''
    תאריך : יום שני, 20/9/10, 19:14

    ערב טוב..

     

    ניסתי כמעט את כל האפשרויות להגיב..

    ולא הצלחתי..

    אוףף....ואני כל כך רציתי..

    אז אכתוב לך כאן..

    עשיתי העתק-הדבק..

    תגובה :

    הקפה כאן מתחיל לעצבן אותי..
    לא טקסט מתקדם..
    ונאדה כוכבים...

    אכן ליל הושענה רבה זו עוד הזדמנות..
    אחת אחרונה..
    אח"כ  תבוא חתימה בטבעת המלך..

    חתימה טובה,ומועדים לשמחה .

     

     

    דרג את התוכן:

     תגובות אחרונות

     code2hope

     מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

     פרופיל

     הקו א-ל התקווה
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון

     פיד RSS