כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  code2hope

  מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

  ארכיון : 1/2011

  13 תגובות   יום חמישי, 27/1/11, 17:30

  אם מנתחים  ניתוח גרפי  את מבנה הצלב קרס מגלים שיש בו נקודה מרכזית מוחשית ממשית שאליה הקווים מתנקזים, להבדיל ממגן הדוד שאמנם גם לו יש נקודה מרכזית אך שלא ניראת. והסיבה מצביעה על תפיסת עולם השונה במהות .

   על אדם עם תת תפיסה 

   כידוע בראש המפלגה הנאצית עמד היטלר, סמל לבשר ודם עם תמהיל של גאווה שלא ידעה שובע- שהרי "אין אדם מת וחצי תאוותו בידו" עם דורסנות של "כוחי ועוצם ידי עשו לי את החייל הזה"

  ולהבדיל אלף אלפי  (לא כולל מע"מ:) הבדלות במגן דוד יש נקודה מרכזית המעידה על האחד הנעלם מעיני בשר ודם. האחד הנעלם משקף תפיסת עולם האומרת שהאדם יצעד תמיד,  בדרך לשלמות מבלי להשלימה. כי השלמות לא כאן בנמצא אך היא מהווה גורם ממריץ  ומכאן התנגדותו של שמואל הנביא למינוי מלך ואם כן מוטלים עליו האיסורים "לא ירבה לו סוסים...   ולא ירבה לו נשים...   ולא יסור לבבו   וכסף וזהב לא   ירבה לו מאד  "

   

    ואולי זה היה הפיספוס של הגדרת הציונות שדיברה על "בית יהודי" אוקי, אז יש לנו בהוויה העכשווית בית עם קרמיקה, ג'קוזי ופלזמה ובזה הסתיימו שידורנו או תקוותנו?!  

   

   הנאציזם העמידו בנקודה ובשאיפה המרכזית, בשר ודם למרות הנאמר "מה אנוש כי תזכרנו?" העל אדם שימש להם כהשראה  שם בעצם הם כרתו את השורש של התקווה שהיא נסתרת. 

   

   האדם מוגדר כהלך שהולך מחיסרון להשלמה ובאופק שלו חייבת להיות תקווה שהיא צורך נפשי שלא ניתן למימוש פיזי להבדיל מלייחל. התקווה היא משל לאחד הנעלם שממריץ את האדם לעבר השלמות "והלכת בדרכיו"  שהיא מעבר להשגת ידנו, אך יוצרת חיות אפילו בנימי גופנו ומשמשת כגורם ממריץ לקומת האדם, לעבר החיבור האישי אינטימי שלו עם השכנות וסביבתו החברתית על מנת ליצור את ההצלחה שהיא הזריחה של החיים  הקשורה בקשר ישיר לחיבור החברתי במימדים אינסופיים.

   

   

   עפר, הקרוי ע"ש מורדת גטו ורשה - דודה שלו. 

   

  www.dc4u.net


   

   

  © 2011, כל הזכויות שמורות  לעפר אלוני

  ''

  דרג את התוכן:
   8 תגובות   יום חמישי, 20/1/11, 10:53

   במגזין פורצ'ן פורסם שנובל אנרג'י היא חברה קטנה שלא תוכל לפתח את מאגר לויתן ללא סיוע של חברת אנרגיה גדולה.,,

   וזה הזכיר לי שלפני זמן ניהלתי פרוייקט שיווקי - פרסומי במשך שנים, לקראת סיום תפקידי הופיעה גב' אסרטיבית שחשבה שאין עוד מלבדה והתנהגותה המתנשאת גרמה לתאגידים לעמוד בתור אליה כאילו שהיא אלוהים. עד לאותו רגע שבא מישהו חזק ממנה שהרי מעל לכל אחד יש עוד אחד (סוג של חד גדיא) והעיף אותה מכל המדרגות (כולל מפתן הדלת). למזלנו מבנה זה של העולם שומר על איזונו, כי תארו לכם שאותה גב' הייתה הכי את עצם היום הזה?

   אז מה השיטה? ענווה = הריק. לא בכדי הכוח החזק בעולם הוא החור השחור ובעולמנו הוואקום, כי הגאה דוחה ואילו הצנוע עד כדי ריק מושך.

    

   דרג את התוכן:
    13 תגובות   יום שני, 10/1/11, 22:10

    1. מה ההגדרה של מהות?   א. דרך חיים   ב. יצירה    ג. שורש    ד. תפיסת עולם

     

    2. מה מהות האדם? א. עוצמתו ב. כוחו ג. ליבו ד. שיכלו

     

    3. מה המהות של טיפת מים?   א. קרה  ב. לחה   ג. שקופה    ד. יפה

     

    4. מה מהות העולם?  א. אור  ב. חושך   ג. זריחה   ד. שקיעה

     

    5. מדוע צריך ללמוד על המהות בכל דבר?  א. כי זה ממקד ב. לא צריך  ג. זה מבלבל  ד. כל התשובות נכונות

     

    6. במהות, כמה סוגי טעויות יש בעולם?  א. אחת  ב. שתיים  ג. הרבה   ד. מיליונים

     

    7. כמה צבעי יסוד יש? א. חמישה ב. שלושה  ג. אינסוף   ד. עשרה

     

    8.מה זאת יצירה?  א. דרך חיים  ב. תפיסת עולם  ג. מלשון צורה  ד. ציור וצבע

     

    9. מה זאת עשייה? א. החיצוניות של היצירה ב. החלק החשוב ג. ביאה ד. טורח

     

    10. מה מהות העולם?  א. מדהים  ב. גודלו  ג. נעלם  ד. חברה וכלכלה

     

    11. על מה נשען המבנה הכלכלי שלנו? תפיסה הנשענת על: א. מניות  ב. בנקים ג. על הכסף ד. על חיבור חברתי

      

    12. למה נועדה התקשורת קווית/ סוללרית ? א. לרכילות  ב.להורדת הכלב  ג.לרינגטונים  ד.לבניית ציוויליזציה

     

    הקדמה לחוג רב תחומי בהבנת הנמצא באמירה, יצירה ועשייה


    הנחת יסוד: קודם יוצקים יסודות ורק בסוף את הגג  כעיקרון יש ללמוד את הנחות היסוד ואת השורש תחילה - בגלל ריבוי הפרטים. החיים המקיפים אותנו מורכבים מפרטים מרובים העלולים לעייף ולבלבל בריבויים את המתבונן והלומד. לכן, עלינו לגלות תחילה את היסוד של הבנת הנמצא במסע החיים. לדוגמא: כל מיליוני הגוונים המקיפים אותנו  בנויים בסך הכול משלושה צבעי יסוד. 

    המורכבות של החיים גרמה לערבוב מושגי יסוד -  תלמידי בתי הספר יסודי לא לומדים יסודות, גרפיקאים לא יודעים כמה צבעי יסוד יש, אנשי רוח לומדים קבלה מבלי לדעת כמה סוגי טעויות יש בחיים, לחיל האוויר המתקדם בעולם אין דלי לכיבוי שרפה, אנשי פרסום ושיווק לא מבינים מה החילוק בן הראיה לשמיעה שזה יסוד הנועד לשדר את המסר שלהם, מרצים בעלי שם כיביכול מובאים מחו"ל לכנסים לפרובינציה שלנו בשעה שז'אן פול סארטר טען שהכל כאן בנמצא, אנשי הרשתות החברתיות לא מכירים את המאבק שבין בדידותו של האדם ביחס להצלחתו ומדברים על התאמה אישית, הגורו מדבר על העולם הבא ולא מבין את העולם הזה, יפיי נפש עושים שלום עם העולם אבל מתקשים לממש יחס טוב עם עצמם ועם השכן ממול , צעירים  חיים בתחושה שאנחנו חיים בדור השלישי ושוכחים שאנחנו בסה"כ גמדים העומדים על ראש ענקים, פרופסורים חמורי סבר הדנים אם העולם קיים עשרות אלפי או מיליוני שנים ולא יודעים אם העולם ביסוד חשוך או מואר (וזאת לא שאלה אופטימיות או פסימית:) 

    וכן אני מודע שאנחנו חיים בדור של פוסטמודרניזם שכל אחד רואה אמת שונה ולעניות דעתי (והיא עניה) יש אמת יש שורש ואם לא נשכיל ללמות על המהות והתוכן נגיע למצב צבירה של  קריסת יסוד קיומנו. 


    הדרך והאתגר, חשיפת האמת הפשוטה שהיא כאן בנמצא: לכן יסדתי את החוג הרב תחומי בהבנת הנמצא, הנוגע ביסוד של האל"ף בי"ת של החיים, כאשר כל התשובות יהיו מצויות בחדר שבו נשב ולא מעבר לים וכך נחסוך עמידה מיותרת בדיוטי פרי כדי לגלות את האמת הפשוטה.

     

    קישור:  להמלצת סבר פלוצקר העורך הכלכלי של ידיעות אחרונות

     


     

    © 2011- 2002, כל הזכויות שמורות לעפר אלוני

     

     

    דרג את התוכן:

     תגובות אחרונות

     code2hope

     מעורר ומורד בכח המשיכה, לעבר התקווה

     פרופיל

     הקו א-ל התקווה
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון

     פיד RSS