כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הבלוג שלי

  ארכיון : 11/2011

  2 תגובות   יום שישי , 25/11/11, 07:51

  להתגרש באהבה

  בחירות חדשות יוצרות התחלות חדשות. גם נקודות מבט יכולות להתחדש, להתעצב.

  גירושין הם תמיד כאב. אכזבה. תחושת כישלון. הייתכן שבחרנו לא נכון? הייתכן שזה שנשבענו לאהוב לעולם הוא עכשיו האויב? איך יכול להיות שהאדם אתו דמענו מאושר בעת לידת ילדינו, אתו תכננו את המשך חיינו, אתו בנינו, נאבקנו, חווינו, יצרנו – הוא כל כך רחוק עכשיו. לא מובן. נמצא בצד אחר.

  האכזבה הזאת עם הכעס, ההתחשבנות, שברו של החלום, תחושת האבל – הם פוטנציאל כל כך מפחיד ונפיץ....

  הכאב הוא אמיתי וחד והיכולת להתמודד אתו ולהפחיתו קשורה קשר ישיר להבנת הכאב של השני. ליכולת לבנות דיאלוג חדש, אחר.

  כשכואב לנו כל כך, אנחנו רואים את כל התמונה דרך הכאב שלנו . קשה לנו להתחבר להבנה שגם הצד השני חווה את הכאב.

  כדי לעבור לשיח ההגיוני, המקדם, אנחנו צריכים להכיר בכאב של עצמנו וגם בכאב של השני. כשההבנה איך האחר מרגיש מתקיימת, כשלרגשותיו ניתן מקום, ניתן ערך - יכול להיבנות דיאלוג חדש לפרידה. דיאלוג שמכיל גם את הכאב שלנו אך גם את הכאב של השני. 

  להפוך את בני זוגנו לפרטנרים לתהליך הפרידה, דרך המטרות המשותפות לשנינו.

  מה שהיה כשהייתה זוגיות מאושרת - היה אמיתי ונכון לזמנו. ופרי האהבה הזה, ילדינו, משאיר אותנו מחוברים לתמיד בערוץ משפחתי כזה או אחר גם לאחר הפרידה מהזוגיות.

  עכשיו הזוגיות שינתה פנים ומה שבחרנו בגיל 20, 30 - לא בהכרח נכון לגיל 40, 50, 60. אולי צמחנו למקומות אחרים, אולי השפה הזוגית כבר פחות מובנת, אולי חדרו לקשר שקרים וגניבת דעת. כל אחד ונקודת השבר הזוגי האישית והייחודית שלו.

  לאחר שביררנו, בדקנו, התייעצנו ונעזרנו אנחנו לומדים לדעת שהפרק הזה נגמר.

   ההבנה הזאת צורבת את הלב. התהליך של ההתפכחות, העיכול, קבלת ההחלטה – הוא תהליך שלוקח זמן וייסורים, אך בסופו מחכה בוודאות משהו טוב יותר. שהרי מה שקיים עכשיו כבר אינו נכון לנו. טוב חדש מחכה לנו במקום אחר.

  הדרך אל הטוב הזה עוברת בהכרח דרך פירוק הקיים ובניית האני החדש, הלא זוגי. איזון של שנים מופר ומתקיימת התכיילות מחודשת ומדויקת יותר.

  סיום הפרק של הנישואין אינו מחייב מלחמה. אינו מחייב קונפליקט מתמשך.

  שהרי אם נבין שכל אחד מאתנו היה שותף מלא ואחראי לקושי של עכשיו ממש כמו לאהבה של פעם, נוכל לקבל את העובדה שמשהו נגמר. זה אמיתי ממש כמו אמיתיות הקשר כשהיה נכון לנו. סיום הזוגיות מבטיח התחלות חדשות, דרך פתוחה, יציאה מהתקיעות.

  וזו הבשורה.

  עלינו להתמקד באהבה לעצמנו ובהבנה שעם כל הכאב, אנחנו עושים בחירה שבסופה מחכה לנו דרך חדשה. אם נאפשר זאת לעצמנו ולבני זוגנו בנדיבות רגשית – נוכל לגלות שהטוב שלנו יכול להתקיים בדרך אחרת.

  אם נשכיל לוותר על העיסוק במה שהיה ובמי אשם – נוכל להתפנות רגשית בכדי לבנות את הדבר הבא. נוכל לאפשר לילדינו ולנו קשר מסוג אחר. משפחה שכבר אינה זוגיות אך עדיין משפחה.

  חשוב לשחרר את מה שכבר לא נכון לנו יותר ולקבל את עצמנו ואת בחירותינו החדשות בשמחה. לוותר על מה שכבר לא משרת אותנו וגורם לנו כאב ולבנות מחדש באופן מדויק יותר את מי שאנחנו, את מי שאנחנו רוצים להיות. להשאיר מאחור את הדברים שכבר אין לנו שליטה עליהם ולהתמקד במי שאנחנו רוצים להיות מתוך עצמנו, בהבנת מטרותינו העכשוויות ובסליחה לעצמנו ולבני זוגנו.

  לבחור בחיים עכשיו. לחיות אותם במלוא עוצמתם ולאפשר את המקום הזה באהבה, גם לאלה מהם אנחנו נפרדים.

  שבת שלום ומבורך

   

   

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   esty.d
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   ארכיון

   פיד RSS