כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הבלוג שלי

  ארכיון : 6/2018

  16 תגובות   יום שני, 18/6/18, 12:01

  אתמול, בתחנה המרכזית בירושלים.
  אני עומדת מול החלון השקוף של האיש במודיעין. חלון ההפרדה. מנסה לאתר את החריץ דרכו מדברים ומבקשת את המידע שחסר לי. האיש במודיעין מחייך אלי ומציע את שרותיו.
  פתאום דוחף אותי קלות בחור צעיר, גדל גוף, ומשלשל מתחת לחלון את כרטיס הרב קו שלו. אני מביטה אליו בכוונה להעיר לו, מזהה מיד שמדובר באדם עם צרכים מיוחדים ומאפשרת.
  האיש המחייך מעבר לחלון כבר לא מחייך ומפטיר לעברו שכאן לא קונים כרטיסים ודוחף החוצה את הרב קו שלו. הבחור דוחף אותו בחזרה וחוזר ואומר כרטיס ל... כרטיס ל... . האיש במודיעין מתחיל להתעצבן ואני מבחינה איך הבחור שלצידי מתחיל לנוע באי נוחות וחוזר ודוחף את הכרטיס אל מתחת לחלון. אני פונה אל האיש במודיעין ומנסה להסביר לו במילים מרומזות שיירגע ויבין שיש כאן צורך מיוחד. הוא אומר לי בקוצר רוח "אני מבין, אני רואה" אך ממשיך להדוף חזרה את הכרטיס אל עבר הבחור ובשלב מסוים מאיים שיקרע אותו. אני פונה אל הבחור, רואה את הבלבול וחוסר האונים ומציעה לו שאני אקנה בשבילו את הכרטיס בקופה שליד. אבל הוא כבר מנותק. לא מסתכל עלי, מתנדנד שוב ושוב, מתעלם מדבריי וממשיך לדחוף את הכרטיס במשחק המסירות המשונה הזה עם האיש מהמודיעין.
  ביקשתי מאיש המודיעין לא להילחם אתו אלא רק להושיט יד לקופה שלצידו ולקנות לו כרטיס, אך שום דבר. האיש יצא למלחמה מול בחור, שנראה לי על הספקטרום האוטיסטי, ולא היה מוכן לוותר. ראיתי שאני לא יכולה לעזור והלכתי משם כבדת לב. חושבת לעצמי על איך הצעיר הזה מנסה באומץ להתמודד עם הקושי שלו ולהסתדר לבדו, כשבמקום תמיכה, חיוך וסיוע – הוא נתקל באטימות ורוע. חושבת איך תמיד החזק קובע ותמיד יש מישהו שהוא חזק יותר ממישהו אחר ומנצל את כוחו. 
  לאחר כמה דקות ראיתי את הבחור מגיע לאוטובוס בו ישבתי ומציין לנהג את מחוז חפצו (אני חושבת שהוא ראה אותי עולה על הקו הזה ובאופן לא מודע הלך אחרי לשם, אולי כי סימנתי לו מעט אמפתיה). גם כאן, הנהג פשוט נפנף אותו ושלח אותו לרציף הנכון מבלי להסביר לו באמת, שיבין, איפה זה. 
  על הכיסא באוטובוס היה מונח עיתון. אני כבר שנים לא קוראת עיתונים אבל הצצתי בו. 
  על אייקון ה"פתקים" בנייד שלי, נשפכו להן בירידות מירושלים המילים האלה:


  והרי החדשות:
  אלימות בכינרת, אלימות בגני ילדים, אלימות שוטרים, אלימות נגד שוטרים,

  חיסולים (בסוף העונה ובשיאה), אלימות מורים, אונס, רצח נשים, אלימות בכבישים, 
  הפקרת אוכלוסיות חלשות, שחיתות ברשויות מקומיות – אזוריות – מדיניות, משרדי ממשלה, ממשלה, משטרה, סרסור בשוטרות, סרסור בתכניות לימודים,
  התעללות בבעלי חיים, שליטה יום יומית על בני אדם, הפחדה, ניצול, השחתה, זיהום הסביבה, 
  סלקציות במועדונים, מכות במסיבות, גזענות מפחידה, סמים לגיל הרך, אופיום ואלכוהול להמונים
  אירוויזיון – כדורגל – ירושלים – פוליטיקה צרחנית שטוחה ובהמית, אלימות דתית והסתה על קידוש השם, וכולם מסוכסכים עם כולם על מה יהיה בדברו ומה לא...
  שנאה, החפצה, כפייה, קומבינות, מתעשרים (מעט) עניים (הרבה). 
  בריאות לעשירים, חינוך לעשירים, צדק לעשירים, קיצור תורים לעשירים, מגדלים עם נוף לאופק לעשירים. עם אחד, ארץ אחת ומכנה משותף שהולך ונשחק ונשחק ונשחק ונשכח... 
  גסות רוח, גסות לב, חוסר חינוך, חוסר נימוס, היעדר דרך ארץ, 
  פגיעה בשלטון החוק, בירוקרטיה דורסנית, שקרים, זחיחות, ייאוש, דרכונים זרים, תקציבים מוזרים, סדרי עדיפויות, עיוורון.
  חושך לגויים וחושך למקומיים.
  והאש מלחכת בשדות הקוצים ובשדות החיטה. והשחור בעיניים שחור מאוד. 
  וחם!
  וגם!
  הרבה (מדי) עמותות, המון מתנדבים, תנועות נוער, נשבעים, חכמים, יזמים, יצואנים, סופרים, אומנים, ממציאים, מחנכים ומורים לחיים, ישרים, נאבקים, מגשרים, מטיילים, משמרים, מוחים, תומכים, מאמינים, תורמים, יוצרים, חברים, שָׁרים, רואים, רוצים, אוהבים, מחייכים.
  ומונדיאל. 

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   esty.d
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   ארכיון

   פיד RSS