כותרות TheMarker >
  ';

  אשה חכמה

  הבלוג יעסוק בעניני דיומה, דברים שמרגיזים אותי או משמחים אותי. פמיניזם, נסיעות לחו"ל במסגרת תיירות ושאר נושאים ברומו של עולם.

  ארכיון : 2/2008

  15 תגובות   יום שני, 18/2/08, 17:36

  היום יום הנשואין שלי. אני נשואה יותר זמן מאשר הייתי רווקה. אני בקשי זוכרת את עצמי לפני השמת הטבעת קורץ.   איך זה קורה שהביחד הממושך הופך אותנו מיחיד/ה לאנחנו?  פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שאי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו. כלומר אפשר, אבל התרגלנו. אז הפכנו ליחידת עילית מתפקדת, בעלת רכוש, כפי שהמשטר אוהב. יש לנו הרבה מה להפסיד אם נפרק את המסגרת, פרט לכבלים שלנו. זו לא תלונה חלילה, זו עובדה.

   

  הלכנו לאכול, כרגיל. הזמנתי לעצמי דזרט לאחר הארוחה, פבלובה, משהו שמימי, מתוק, לבן עם אדום. גם יפה לעיניים, גם טעים לחיך כל ביס הוא רגע עונג אמיתי.  

   

  כל יועצי הנישואין למיניהם מציעים לעשות משהו חריג, יוצא דופן, זאת כדי לשמור על "הרעננות" בנשואים עם בן הזוג החוקי כמובן תמים. כל אחד "מרענן את נשואיו" בצורה שונה, מנסיוני  הפבלובה בהחלט מרעננת וחריגה כי אם אוכל אותה כל יום, ישמרנו האל, האוביסיות ממתינה מעבר לפינה. אופציות הרענון האחרות אמנם לא משמינות אבל....

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום שבת, 16/2/08, 18:38

   הסקסיזם במדיה מכוון עכשיו נגד אשה אחת - הילרי קלינטון. המדיה

   מתאכזרת להילרי קלינטון . עתונאים, פרשנים ומלומדים סתם

   לא יכולים לכתוב עליה בלי קלישאות סקסיסטיות, סטראוטיפיות וסתם עלבונות.

    

   ההתיחסות הסקסיסטית הגורפת הזו גרמה לסביבה עויינת לא רק להילרי אלא לכל הנשים באשר הן. כאשר מבקרים בלי הרף כיצד היא נראית, מתלבשת, צוחקת או מוחאת כפיים שוב עולה הסטנדרט הכפול המוכר לכולנו : הוא קשוח וחזק, היא נוקשה. הוא מפגין אמפתיה וחום היא אמוציונלית וחלשה. הוא יודע לתפעל את המערכת היא מינופלטיבית, נשמע מוכר?

    

   החברה שלנו עדיין אינה ערוכה להתמודד עם אשה אמביציוזית.

   כולם אומרים שהיא שם בזכות ביל קלינטון. האם מישהו אמר משהו דומה על בוש הבן ובוש האב? על הגברים שרצים למשרות פוליטיות בזכות הכסף של נשותיהן?

    

   המדיה מאשימה את כלל הנשים בהצבעה לא-רציונלית מבוססת על העדפה מיננית, כלומר הצבעה מתוך טפשות ורדידות. מה המסר לנשים הצעירות של ימינו מכל זה? שנשים אינן יכולות להנהיג כמו הגברים, שנשים חזקות הן "שוברות ביצים" Ball busters כמובן עד שהן מזילות דמעה ואז הן הופכות לרכרוכיות.

    

   נשמע מוכר? האם זה היה שונה בארצנו הקטנטונת? ברור שלא.

   מאחר ואני מזדהה עם כל מילה במאמר הבאתי לכאן תקציר דבריה

   של יו"ר ה- NOW שהתפרסם כאן

   http://www.now.org/news/note/021408.html

   יש שם גם דוגמאות "חיות" מדברי פרשנים ועתונאים במדיה האמריקאית.

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום חמישי, 14/2/08, 18:41

     

    אני מנסה להיות שקולה והגיונית ולא להתנפל סתם -  אבל לא מצליחה.
    לשם מה הובאה הכתבה בדה מרקר (14/2/08) עם הכותרת "סקס, םוליטיקה ומנהל קרן הגידור"? כתבה שמעליבה נשים ואת התמיכה שלהן בהילרי קלינטון?

     

    האם זה מפני שעורך של דה מרקר הוא גבר ומזדהה כמו שאר הגברים עם הנכתב ו/או הכותב? האם אין נשים קוראות את הדה מרקר? מדוע
    חשבו מי שחשבו שהמאמר הזה יוסיף משהו חוץ מעגמת נפש לקוראות שלהם?
     
    אכן בהחלט קיים העדר של חוש הומור לא רק של האשה האמריקאית גם של הישראלית, היפנית הצ'צ'נית והגרמניה - אני בהחלט תומכת באשה שמייקל לואיס רצה לזיין והלכה בגלל הדעות השוביניסטיות שלו, כל הכבוד. גם אני הייתי הולכת.
     

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     חכמה
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון

     פיד RSS