כותרות TheMarker >
  ';

  אשה חכמה

  הבלוג יעסוק בעניני דיומה, דברים שמרגיזים אותי או משמחים אותי. פמיניזם, נסיעות לחו"ל במסגרת תיירות ושאר נושאים ברומו של עולם.

  ארכיון : 4/2009

  9 תגובות   יום ראשון, 19/4/09, 12:11


  מה חשב לעצמו האדריכל של המונומנט הזה? (אגב זה בנין משרדים שלא נותנים לבקר בו  לצערי ולצערם של רבים). לא רק מה הוא חשב לעצמו אלא מה חשבו כל אלו שנתנו ליצירה הזו פרס (ראה למטה).  כן, כן, קראתי את הסיבות הרשמיות למתן הפרס, אבל אני תוהה בקשר לסיבות הלא רשמיות. האם הפרס הוא לגודל? לצורה? לסימבוליות?

   

  הלונדונים קוראים למבנה הזה, בחיבה, המלפפון הקטן Gherkin . יש שחושבים שהוא נראה כמו כדור (bullet) ואני, התיירת מישראל ראתה בזה זין, זין כחול גדול. תמהתי האם הצורה מהווה סימבול להאדרת האדריכלות הגברית? או שיש למתכננים בעיית פאלוס קשה שמצריכה כמה שיחות עם פסיכולוג? נכון, זה לא המבנה הפאלי היחיד בעולם, ישנם רזים יותר, צרים יותר, מחודדים פחות או מחודדים יותר. So what? , אולי בסתר קיימת תחרות של מי גדול יותר?

   

  הוסבר לי פעם, בסיור מודרך, שהכיפות העגולות המבנים העגולים מסמלים את הנשיות, השד הנשי. אז יש לנו אדריכלות דומיננטית גברים פאלית וקצת מקום לשד הנשי. תודה לאל שזה האבר הנשי היחידי שרוצים להציגו בצורת מבנה.

  בכל אופן מה עם שאר אברי הגוף שאין להם הנצחה. במה יתגאו האדריכלים הפאליים, למי יש בטן יותר גדולה? אף עקום? חלילה. אין כמו גודל הזין.

  מי שרוצה לקרוא עוד על הבנין הזה מוזמן לקרוא כאן:

   

  The prestigious Stirling Prize from the Royal Institute of British Architects (RIBA) in association with The Architects' Journal was awarded on Saturday 16th October 2004 at a ceremony televised live on Channel 4. In an unusually unanimous decision, the judges awarded it to Foster & Partners, led by Sir Norman Foster, for the revolutionary 30 St Mary Axe, London's first envionmental skyscraper.

  30 St Mary Axe in the City of London, affectionately known by Londoners as the Gherkin or the Erotic Gherkin, is located on the site of the former Baltic Exchange which was badly damaged by an IRA bomb in 1992. Controversially, the decision was taken to demolish the Exchange, a Grade 2 listed building.

  http://london.allinfo-about.com/features/gherkin.html

   

  נ.ב.

  למען גילוי נאות, אני לא אדריכלית, ולא למדתי מעולם אמנות וגם אנני מתיימרת להיות מבינה גדולה במבנים, אלא מביאה ומביעה את דעתי  האישית בלבד.

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום שלישי, 7/4/09, 11:01


   לא אספיק להפרד מכל חברי בקפה. אז חג שמח

   לכולנו.

    

   אגב, לונדון כן מחכה לי, וההרפתקאות שלי

   אם תהיינה כאלה, יסופרו גם יסופרו.

    

   תחזיקו מעמד, אל תעשו מלחמה או מבצע דוקא בפסח

   do me a favor,  אין לי כח למלחמות.

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    חכמה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS