כותרות TheMarker >
  ';

  אשה חכמה

  הבלוג יעסוק בעניני דיומה, דברים שמרגיזים אותי או משמחים אותי. פמיניזם, נסיעות לחו"ל במסגרת תיירות ושאר נושאים ברומו של עולם.

  ארכיון : 5/2009

  4 תגובות   יום רביעי, 27/5/09, 11:52

  הנצחת נשים  

   

  "ברחבי מדינת ישראל פזורות מאות אנדרטאות,  שהן ציוני דרך בנופי הזיכרון הלאומי שלנו.  בכל שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל אנו מעלים את זכרם של מי שנפלו מאז ימי ראשית הציונות בקרב על הקמת מדינת ישראל ובהגנה עליה.  כך ננהג גם השנה בחגיגות היובל. האנדרטאות הן מצבות לזכר הנופלים.  עיצובן מגוון : חלקן עשויות מאבני הארץ ועליהן חרוטים שמות החללים,  חלקן עשויות כפסל המביע רעיון ויש שנמצא רק לוח המוצב בגינות המרכזיות ועליו מופיעים שמות הנופלים.  כמעט אין נקודת יישוב במדינת ישראל שאין בה אתר הנצחה לזכר הנופלים בקרבות להקמת המדינה ובהגנה עליה.   האנדרטה היא מערכת סמלים בעלי משמעות, המבוססים על אירוע היסטורי. ולכן, עיקר כוחה טמון בעצם קיבוע הזיכרון ההיסטורי. הטקס המתקיים לידה מחייה כל פעם מחדש את האירוע שלשמו היא עומדת, ובכך מבטיח את נצחיותו."  (כך כתבה ד"ר בתיה ברוטין והתפרסם ב-

  ynet  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3515504,00.html

  האנדרטה שבתמונה היא לזכרן של נשות אנגליה שתרמו ופעלו וגם נפלו במלחמת העולם השניה. ממשלת אנגליה הכירה בתרומת הנשים והאנדרטה הזו ניצבת בלונדון ברחוב שבו נמצאים כל משרדי הממשלה וגם הדאונינג סטריט חוצה אותו. מקום מכובד, מעמד מכובד והנצחה ראויה לשמה.

  ומה אתנו הנשים הישראליות? כל כך הרבה מלחמות, מבצעים, פעולות ב-60 שנות קיומה של המדינה, ואיפה הנשים? מי זוכר אותן ואת פועלן? והיכן הן בשיח הפוליטי? מה בדבר ימי העיון והכנסים בנושאי צבא, מלחמה, מלחמה ושלום במזרח התיכון. מסתבר שכל מה שנופל תחת הנושא של צבאיות ושלום - נשים נעדרות ממנו, לא מוזמנות לדבר, להביע דעה.  הנשים הן הנעלם הגדול מהשיח הישראלי והן  50% מהאוכלוסיה. רק בישראל.

   

  התבקשתי להוסיף כאן בפוסט הזה כי ישנה אנדרטה אחת בקיבוץ ניצנים המוקדשת כולה לאשה הלוחמת. ראו הפוסט שלי

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1061740

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   חכמה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS