כותרות TheMarker >
  ';

  אשה חכמה

  הבלוג יעסוק בעניני דיומה, דברים שמרגיזים אותי או משמחים אותי. פמיניזם, נסיעות לחו"ל במסגרת תיירות ושאר נושאים ברומו של עולם.

  ארכיון : 2/2017

  19 תגובות   יום שלישי, 28/2/17, 11:15

  נוסעים לאומהה – OMA-HA ככה צחקנו כל הדרך לעירו של ווארן באפט.

   

  OMA זה סבתא בגרמנית, ואותנו כיקים זה הצחיק. זה היה בקייץ לפני כשנתיים. ליווינו את הנכד למחנה כדורגל. היה צריך לנהוג, כמו באמריקה, כמה שעות טובות ולכן הזמנו מלון לשני לילות ועשינו תכניות, הזמנו מסעדות וקראנו על אתרי תיירות. האמת? נסעתי עם ציפיות שטוחות לחלוטין. מה יש לראות באומהה? עוד עיר אמריקאית טיפוסית משעממת, אבל אסור להתלונן. יש הזדמנות לנסוע לראות מקום חדש? אז למה לא בעצם.

   

  מסתבר, שככל שהציפיות יותר נמוכות כך גורם ההפתעה גדול יותר. מה אומר, לא פלא שוורן באפט בחר לגור שם. עיר ממש נחמדה, מושקעת, עם מסעדות טובות, רחובות מלאי אנשים, פארקים ופסלים סביבתיים. במקום לקשקש לכם על מה לראות והאם יש מה לעשות הבאתי מבחר צילומים שצילמתי.

   

  בדאונטאון אומהה בחרו להביע הוקרה לאומץ ולנחישות של כל אלו שנהרו למערב ארה"ב, שמתבטאת בשני פארקים בהם יש כמאה פסלים מברונזה בגודל "טבעי" פסלים שמכסים שטח של כ-6 בלוקים.

   

  Installed in 2005 and 2009, Sculptors Blair Buswell of Highland, Utah, and Ed Fraughton of South Jordan, Utah, created Pioneer Courage with four pioneer families and their covered wagons departing westward from Omaha. Each wagon stands approximately 12' high and more than 40' long when the oxen, horses or mules are placed in their hitches. Individual characters range in height from 3' to 7 1/2'. This site also includes Blair Buswell's Wagon Master that stands at 11' tall and weighs approximately 2,000 pounds. The Wagon Master served as a crucial element to wagon trains, guiding their members west and looking after the families and their supplies. Ed's Hunter Group portrays the constant need to provide additional nourishment and supplement the families' meals with meat.

   

  הנה כמה דוגמאות של הפסלים שהכי משכו את ליבי, נכון שהצילומים שלי לא מקצועיים כמו שאפשר לראות בצילומים שמופצים על ידי ראשי אומהה, אבל זה שלי.

   

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

   

  ''

   

  ''

   

   

  אבל לא רק פסלים יש באומהה, יש גם פארקים מטופחים להנאת התושבים

   

  ''

   

  מסעדות טובות לא חסר, זו בתמונה היא כניסה למסעדה אפלולית ונהדרת באמצע הדאונטאון

   

  ''

   

  אז אני לא אומרת שאומהה היא "בדרך ל..." אבל אם יזדמן לכם לבקר בנברסקה, אני מציעה להתעכב כיומיים באומהה, יש הרבה יותר לראות ממה שחושבים.

   

  ועוד צילום אחרון של פסל סביבתי מקסים

   

  ''

   

  אחרית דבר. 

  אחרי שהתפעלתי כל כך מאומהה טפחה המציאות העצובה על פני בכתבה שהתפרסמה היום 9.3.2017 בעתון הארץ. אומרים שאורח לרגע רואה כל פגע, מסתבר שזה בדיוק הפוך. לא רואים כי זה מוסתר מהתיירים.

  וכך נאמר במאמר :

  ..."כמו ברבות מהערים הגדולות בארה"ב, התשתיות באומהה קורסות. זו בעיה שהחריפה בשל עשרות שנים של הזנחה, אך הפתרון של אומהה הוא קיצוני: לגרוס רחובות סלולים, וכך לחסוך בעלויות אחזקתם.

  "זה לא מוצא חן בעיניי, ובוודאי לא בעיניהם של האנשים שגרים ברחובות האלה", אמרה ראשת העיר הרפובליקאית ג'ין סטות'רט, שתקופת כהונתה הראשונה מתקרבת לקצה. "אנחנו מפגרים ב–50 שנה בערך יחסית למקום שבו היינו אמורים להיות, בכל הנוגע לתיקון ולכיסוי מחדש של הכבישים. אין ביכולתי לחסל בשלוש או ארבע שנים הזנחה של 50 שנה....

  רוב הרחובות הבעייתיים של אומהה נסללו לפני עשרות שנים על ידי יזמים שרצו לחסוך בהוצאות וסללו באספלט במקום בבטון, ולא בנו מדרכות ומערכות ביוב נאותות. אומהה סיפחה שכונות מגורים שנראו כמו פרברים, אך היו בהן כבישים שלא נבנו בהתאם לתקנות העירוניות.

  במשך שנים שררה "הפסקת אש" לא נוחה: צוותים עירוניים מילאו בורות בכבישים וביצעו עבודות תחזוקה, אך דרשו מהתושבים לשלם אם הם רצו שהכבישים ייסללו מחדש.

  כתוצאה מכך אותם כבישים תויגו כ"לא משופרים" והם מהווים כ–6% מכבישי אומהה. כשהעלויות החלו לנסוק, חדלו למלא את הבורות. וברחובות בעייתיים במיוחד הפכה העיר את כבישי האספלט לדרכי עפר — מראה מוזר בשכונות של המעמד הבינוני והגבוה במרכזה של עיר.....

  http://www.haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.3917712

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   חכמה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS