כותרות TheMarker >
  ';

  אביב נפש האדם

  אני יושבת בחדרי טסה גבוה, מנסה להרחיב את היקף הנוף, מקווה שהרום יאפשר לי איזה רמז לעולם הרגישות והעדנה שאיבדנו.
  נשאלת השאלה, מה ההסתברות שנהפוך מזרים לידידי נפש? ואם רצונך לטוס על כנפי בת סמך הדבורה ל\"שיטת העקרונות של השכל הטהור\":
  למפגש חוקרים התרים את את שולי המחשבה היצירתית. מדע ומודעות, מלחמה ושלום, עתידו של כוכב הארץ.
  בת סמך הדבורה הביטה למטה מצפה לתשובה ולפתע בחול שמתחת למים היה חקוק באותיות לבנות וזכות \"מן המיצר קראתי יה ונשמע במרחביה\" בת סמך עצמה את עיניה קלות ולפתע בחדוות העונג כשזיו השכינה שורה עליה הבינה שכל אדם ואדם- מיצריו הגשמיים והרוחניים, נפשו עילאית, ושואפת למרחבים, טרדות החיים ומצוקותיהם מגבילים ומצמצמים והנפש שואפת לשחרור.
  אל לו לאדם להתייאש במצוקת מיצריו, יש אביב לנפש האדם, יצא בו מכל המיצרים וזכה לחירות אמת.
  ולביטוי מלא של כוחותיו הרוחניים בת סמך נחתה על שלוחה של פלגי מים, ניגשה בקלילות למים, שטפה את פניה במים זכים וגמעה לה כמה לגימות של מים, מתחה את גופה ונשכבה על שפת פלגי המים, עצמה את עיניה והרפתה כל שריר, רק רחש המים הבזיקו במוחה שאלה: היכן מתחילות נפש ורוח והיכן מסתיימות?, היכן מתחילה האיכפתיות ומסתיימת?, מה הם קצות הבינה והסקרנות ואהבת ידידי הנפש? וכך המתינה בסבלנות רבה לאביב נפש האדם לזכות בחירות אמת.

  ארכיון : 7/2010

  כוריזיה הדורה

  35

  תכנים אישיים  

  יום שבת, 17/7/10, 22:40

  כוריזיה הדורה עץ - נוי ממשפחת הבומבקסים מסדרת החלמיתאים, שמקורו באמריקה הדרומית העץ נשיר בחורף העלים גדולים ומאוצבעים והגזע בצבע ירוק מכוסה בקוצים גדולים וחדים כמו בין משפחתו הכוריזיה הבקבוקית הפרחים גדולים ומרשימים בצב...

  קרא עוד | 22 תגובות | 1753 צפיות

  אהבה בת שישים רינתיה

  30

  תכנים אישיים  

  יום שישי , 9/7/10, 07:40

  60 לרינתיה אהבה בת שישים הלכתי לחגוג בנוף ילדותי במושב שהורי היו בו המייסדים פגשתי שם את חברי ילדותי ראיתי אנשים וחברים שלא פגשתי מאז ילדותי זה היה מפגש מדהים כל כך הרבה אנשים עם כל ההיסטוריה והגעגועים הסיפורים והאהבה א...

  קרא עוד | 23 תגובות | 1852 צפיות

  פרופיל

  נעימות
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  תגיות

  ארכיון

  פיד RSS