כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 12/2007

  4 תגובות   יום שני, 31/12/07, 23:08

   

  כשהתקרבתי למזרקה ראיתי על אחד הספסלים שלט לבן, בוהק ועליו כתוב " מעלי רק אלוהים" . כשצילמתי האיר הפלש את האדם שאליו חובר השלט. הייתי נבוכה. התקרבתי אליו. ראיתי איש מזוקן היושב על ספסל ופותר תשבצים. לידו מספר שקיות פלסטיק. הוא הביט בי בחיוך ואמר שאני יכולה לצלם אותו. שאלתי אם מותר לי לפרסם את תמונתו באינטרנט. הוא התלבט ולאחר מכן אישר באומרו שאדע מתי לעשות זאת. הוא אמר לי עוד דברים אך אסר עלי לספרם. לאחר שצילמתי מספר תמונות הצטרפו אלינו מספר אברכים והחלו לשוחח עמו. משום מה הפסקתי לצלם והלכתי לדרכי. חזרתי לשם בערב אחר אך כבר לא ראיתי אותו שם.   

   

   

  באותו ערב ( לפני שבועיים) מיהרתי לפתיחת תערוכה, שבסופו של דבר התקיימה ביום אחר,  בבית האמנים, ומשום כך נשאתי עמי מצלמה במטרה להעלות תמונות מן האירוע לבלוג. אינני אוהבת להסתובב בעיר העתיקה בערב. אפילו לא במדרחוב שעיצב ספאדי (כמדומני) ששילב אלמנטים אוריאנטלים כגון באר ומבנה קשתות המרמז לאקוודוקט במזרקה כושלת (ששוקמה ) ומרצפות אקרשתין אדומות.

   

   

  דוד פרץ מספר על הסבתות שלו ועל הספר במדרחוב, בבאר שבע. משעשע ביותר

   

  כתבה על קניונים ועסקים בבאר שבע. לא לכל אני מסכימה

  דרג את התוכן:
   7 תגובות   יום שבת, 29/12/07, 13:52

    

   גרבוז כועס מאד, גם אני כועסת.

   יאיר גרבוז  כועס ( תיק תקשורת עם חיים זיסוביץ) על הממשלה ובעיקר על התקשורת שלא מתייחסת במידה הראויה למחאת האמנים. לדעתו, ישנם אנשים שבעבורם האמנות היא צורך קיומי ולא פעילות מעשירה שלאחר שעות העבודה, לאלה יש לאפשר ליהנות ממנה.

   לצערי, לא קלטתי את  דבריו האחרונים כי כעס בלתי מרוסן צף ועלה בי לשמע דבריו. נזכרתי בכל אותם המוסדות המסובסדים  שבהם לאמנות שלי אין דריסת רגל. שנים אני מממנת אותם, במסים שלי , בכרטיסים שאני קונה לצורך הביקור בהם, בקנית פרסומים שהם מפיקים ואפילו באמצעות השקעה במנוי במפעל הפייס. ככל שהם מממונים יותר היהירות שלהם גוברת. על פי רב אלה אותם האנשים שנוהגים לומר שאינם חוצים את" קו האילון " וגם אלה שבפריפריה  שכל ישותם מכוונת לאותו המרכז לצורך אישוש לתקינותם ולנכונתם*. כלומר, כשגרבוז דורש תקציבים לאמנות,ואני מתמקדת רק בתחום האמנות הפלאסטית, הוא מבקש עוד כוח השפעה והכרעה לאותם המובילים שעל פי רב שוכנים כבוד בתפקידיהם שנים על גבי שנים וקובעים מהי אמנות ראויה .

   ובכן, מר גרבוז, אני שולמית דוידוביץ  קובעת שממנתי  די מנדרינים הקובעים את ערכי כאמנית. אני מעדיפה שיספסדו ספריות ציבוריות, חוגי העשרה לילדים בשכונות ( כמו שהיה פעם) , הרחבת שיעורי אמנות בבתי ספר ( ההולכים ונמחקים ממערכת השעות) ושיפתחו מחדש את המרכז לאמנות חזותי שאפשר למאות אנשים מבאר שבע והסביבה להפוך לאמנים מבלי שידרשו לתעודת בגרות.

   במוסדות הממומנים ברוחב לב מציגים בעיקר את המצליחים מאלה בחו"ל או בגלריות הגדולות והחשובות . שהן יממנו את התוספת. הרי תצוגה במוזיאון מעלה את מחיר היצירה.

   אינני מבקרת בתיאטרון ולא בקונצרטים כי איני אוהבת לעשות זאת ואיני רואה בכך כל פגם. אני מעדיפה לקרוא מחזות או לראותם מוסרטים. גם במוזיאונים אני ממעטת לבקר. אני מעדיפה לקרוא , לשמוע מוסיקה,בבית ורדיו. פעם נהניתי מרשת א' המבוזה. לצערי, הספרים לא מסובסדים ורשת א' גוססת כי מקצצים .

   יאמרו לי, את אמנית גרועה ואי לכך אינך מוצגת במקומות אלו ואילו אני אטען שמקומות אלו הופכים את האמנות המוצגת בהם לראויה להיות מוצגת  במוסדות מכובדים שבדרך כלל מתוקצבים ביד נדיבה בכספי משלם המסים. כך זה בארץ, איני יודעת מה קורה בחו"ל. אני פרובינציאלית למרות שלצערי איני נחשבת לאוטנטית.

   אודה, הם לא חייבים להציג אותי אך אני איני רוצה לממן אותם. יותר נכון, אביע נכונות  לממן אותם גם אם לא יציגו אותי אך יפסיקו להיות לטיפונדיות של מספר רודנים שזכו משום מה למלוך בהם.

   בכל מה שאמרתי אין לי דבר כנגד יאיר גרבוז( ראיון עמו),  לא כאמן ולא כבעל תפקיד . התכוונתי רק לדרישתו לסבסד את אלה שהאמנות היא בעבורם צורך קיומי. ובכן, היצירה היא אופן הקיום שלי . אני חיה באמצעות היצירה ואין לי מעבר לזה כוח להתדפק על דלתות נגידי האמנות.  לעתים, אני מקישה בשקט וכשהדלת לא נפתחת או כשעונים לי בנימוס שלא מכניסים אחת כמוני אני חוזרת הביתה , יושבת קצת בחושך. אחר כך קמה באנחה כבדה, מבריגה מנורת פלורסצנט וחוזרת לעסוק באמנות, אומרת לעצמי שאולי אחרי שאמות יעריכו את מה שעשיתי.

   בינתיים אני עובדת קשה לממן את עצמי ואת האמנות שלי וגם את המוסדות ההם , שלא מקבלים אותי.

   אם יתהו עלי שאני מרירה הרי שלמדתי ממצליחים ממני.

   די, במקום להתבכיין אצלם עבודות ואכניס אותם לגלריות המתאימות.

    

   הדפסים , רישומים- דיוקנאות. רישומים

   תצלומים: ילדים ' מבט מן החלון, חדרים שקופים ,ערבולים , חצר- מראה מן החלון

    

    

   גלריות שלי , מה שסביבי.

    

   דרג את התוכן:
    7 תגובות   יום שבת, 22/12/07, 16:22

    תודה לך* ח"כ הכנסת לוי על שאתה מתכוון לעתור לבג"ץ כנגד החוק הכלול בחוק ההסדרים המבטל את הביטוחים לתרופות מצילות חיים של קו"ח.

    אולי הגיע הזמן שאתחיל להצביע לכנסת לאלה המוכיחים בפועל שהם מגנים על הזכויות שלי. הרי בענייני מדינה הכל פועלים בניגוד להצהרותיהם ובכלל, בעניינים אלה הסתבר שהכל טעו וטועים. בעניינים הנוגעים לרווחתי יש לי  אפשרות להערכה סבירה. אני רוצה אנשים שלא ייפלו בשבי הבטחות האוצר. 

    זה שמשרד האוצר עושק אותי ואת שאר בני המעמד הבינוני (הנמוך בעיקר) אני יודעת כבר מזמן. ברור לי שחברי הכנסת שנבחרו בקולי ובקולות הדומים לי (העבודה, הגימלאים, מרץ )מרשים לעצמם  להתנער מאחריותם כלפינו ולקדם אינטרסים של עצמם או אינטרסים של אלה שלא בחרו בהם. עם זאת התנהלותו של ח"כ אורון הכנסת ודומיו ( מרגי מש"ס)מסכנת את חיי, פוגמת באיכותם ודוחקת אותנו ליאוש ולתחושת חוסר אונים  כיאה לאנשים  שאין להם דובר ונציג שידאג  לאינטרסים של הקבוצה המנוצלת ביותר, במדינה, המעמד הבינוני.

    אני מניחה שהתנהלותו של ח"כ כנסת אורון נובעת מצדקנותו המתחסדת, תכונה שיש לה מעריצים רבים. נראה לי שלעצמו הוא יודע לדאוג. כחבר כנסת ודאי לא תהיה לו בעיה לזכות בטיפול הרפואי הטוב.

    האיש הזה מוכן לקדם הסכם עם האוצר להגדלת סל התרופות ( משוער) בתמורה לביטוח שנעשה בידי קופות חולים. במקום לאפשר  לאנשים לבטח את עצמם מפני היזקקות לחסדי הממשלה או  להתרוששות ומוות מחוסר טיפול ראוי ובו זמנית לדאוג לאותם האנשים שלא יכולים להרשות לעצמם את החיסכון, הוא רוצה לעשות הסכם אידיוטי עם האוצר שלא חושש להפר כל הסכם שלו התחיב, זולת ההתחיבות לבעלי הון.

    הוא טועה אך את מחיר טפשותו  אנחנו נשלם. דמנו בראשו.

    אבא של סם, שיחיה, אומר "  על גב של אחרים גם מאה מלקות לא כואבות " ( תגובה ראשונה)

    הנוסח באתר מרץ מציין את מעשהו ההרואי של של המועמד הודאי לראשות מרץ , ח"כ אורון אך לא מבהיר את הנזק שהוא עושה לארבים כל כך.

    * הפיסקה הראשונה התווספה ב02/01/08  

    דרג את התוכן:
     4 תגובות   יום שישי , 21/12/07, 19:44

     ראיתי אותם מחלון האוטובוס שעצר ליד רמזור. ירד גשם. הם עמדו בצל הגשם. חשבתי שהיא עובדת בחנות והוא מחזר אחריה. כשצילמתי התבלבלתי ופתחתי את המצלמה כשהסמן עומד על הוידאו, עד ששמתי לב והעברתי לאוטומט האוטובוס זז. צילמתי רק שתים. מעניין מה חושבים האנשים באוטובוס הרואים אישה מבוגרת ( קשישה?) מצלמת מחלון האוטובוס.

      

      

      

      

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שלישי, 18/12/07, 19:43

      קול שונה חדר מבעד התריסים המוגפים. נשמע לי כמו הודעה משטרתית. משום מה עלה בדעתי  שאולי מודיעים לנו לסגור את החלונות וכדי להיווכח בכך פתחתי את החלון ואז שמעתי פיצוץ, הצצתי ועוד פיצוץ נשמע.

      למטה, ברחוב, מכונית משטרה חסמה את הכביש. אחר כך יצא איש עם פנס על הראש, החבלן הלך למקום הפיצוץ. רצתי לחלון השני לבדוק אם משם רואים טוב יותר לכן  לצערי לא הצלחתי לצלם אותו כי כשחזרתי לחלון המרפסת כבר כיבה את פנסו.

       

      הינה הרובוט..

       

       

       

      אני חייבת מצלמה שמצלמת טוב בחושך.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שלישי, 18/12/07, 01:36

       אינני אוהבת חושך. כשאני הולכת בלילה , ברחוב, אינני מבינה מדוע חשוך. הייתי מעדיפה שיכסו את כל העיר בכיפה ויאירו אותה כמו בקניון או שיותירו את אור היום. הלילה נראה לי מיותר, ממש לא לעניין. פעם אהבתי את הלילה והתקשתי להבין לשם מה צריך מוקדם בבוקר. בעצם, גם היום אני מתקשה לקום מוקדם ומעדיפה לשכב לישון מאוחר, לעתים נדמה לי שאני רוצה להישאר ערה כל הזמן. אולי מפני שאני מודעת לזמן האוזל. הינה, גם הלילה, במקום לישון, אני ליד המחשב, מטפלת בתמונות שצילמתי ב'עשן הזמן' באירוע לכבוד עשור להוצאת ספרים  'קשב'. על כך מחר . היום רק אעלה מספר תמונות

        

        

       מימין לשמאל : אלבר סופר ( עם הגיטרה), שלמה אביו, רפי ויכרט, אורי הולנדר

       אלבר שר וניגן משירי משוררים שאותם הלחין . וויכרט, אביו והולנדר קראו משיריהם ושירים שתירגמו ( אביו מספרדית)

        

       הלילה אביא רק מספר תמונות ומחר אפרט

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

       הינה, הזמר בגלי צה"ל  שר " מה לי לילה" . הוא מסלסל בקול קורע.

        

       לילה טוב

       דרג את התוכן:
        8 תגובות   יום ראשון, 16/12/07, 18:48
         חברים וחברות שלום! הפעם ניוזלטר מושקע ומקיף. לקרוא, לבוא

         ולהפיץ!

        שני 17.12

        פאנל יוצרים והשקת ספרי קשב לשירה

        הכניסה חופשית! עם רפי ויכרט, משוררים נוספים ואלברט סופר שישיר. 18:00, עשן הזמן.

        גבע אלון בהופעה בעשן הזמן. 21:00, 20 ש"ח.

        על נשים, מדיניות כלכלית ושוק העבודה

        הכניסה חופשית! במסגרת הרצאות המכללה החברתית כלכלית. עם ד"ר ענת קינן. 19:30, מוקד קהילתי – המרכז למשפחה שכונה ד', רש"י 3.

        שלישי 18.12

        אכול ושתה כי מחר נמות – שירי אהבה ויין בספרד

        הרצאת אופ"ק. עם ד"ר חביבה ישי, על שירת ימי הביניים. 20:00, מתנ"ס לוין (מאחורי מרכז גילת), 5 ש"ח בלבד!

        עמיר לב ולהקת המדרגות

        הכניסה חופשית! ערב עיון בפיוט וביצירה ישראלית, והופעה קצרה. עם מופע חימום של הדס דגול. 20:00, אולם כנסים ב' באוניברסיטה. הזמנת כרטיסים http://www.hillelbgu.org.il/11457/efrat-shlomit

        רביעי 19.12

        דיסקוגרפיות: ליאונרד כהן 3

        דויד פרץ בסדרת הרצאות המופת על המוזיקאים הגדולים – מפגש אחרון על היוצר החשוב הזה. 18:00, עשן הזמן, 25 ש"ח.

        מסתרי האינקה

        המרצה המרתק זאביק רילסקי על האומה ששינתה את התרבות של דרום אמריקה. 20:00, מתנ"ס לוין, 50 ש"ח או 10 ש"ח בלבד לסטודנטים!

        חמישי 20.12

        פיתוח בר קיימא

        הרצאת אופ"ק. עם ד"ר אורית בן צבי אסרף. 19:00, מוזיאון הנגב, 10 ש"ח.

        שישי 21.12

        הדג נחש

        בהופעה בבאר בצאלים. שוה ביותר להגיע מכל תירוץ שהוא למקום הזה ולהזמין על הבר קבבים בליווי טחינה, רק תראו מה קורה שם. שוה כל פני.

        מראשון הבא 23.12

        טיפול שורש

        הכניסה חופשית! סדרת למידה בחברותא בת 12 מפגשים שתעסוק בסוגיות של זהות יהודית לאור הגותם של הוגים יהודיים מן העת החדשה. ניר ברוידא מהישיבה החילונית – בינ"ה בשכונה, ישוחח על שאלת הזהות לאורך הדורות: מה חשבו חז"ל, מה חשבו בשטייטעל, ומה חושבים ישראלים היום על זהותם היהודית. 20:00, הדירה הקהילתית של קהילת קמה ברגר 150/5. דברו עם אורי 052-6219617.

        רביעי הבא 26.12

        איש הפלדה משכונת כצנלסון

        ההצגה של משה פרסטר, ע"פ שואה שלנו מאת אמיר גוטפרוינד זכתה בפרס בתיאטרונטו ועכשיו מגיעה לבאר שבע. מהרו להזמין כרטיסים, לא יישארו לכם. 20:30, מתנ"ס לוין, 30 ש"ח במוקדמת בטלפון 6290008. בקופה 40.

        ולאורך כל השבוע 24.12-31.12

        קן הקוקיה

        הסרט האלמותי עם ג'ק ניקולסון הפך להצגה החדשה של תלמידי בית הספר למשחק בנגב. צריך להיות מצוין – אין כמו שחקנים צעירים ומלאי תשוקה בהזדמנות ראשונה על במה. לאורך השבוע בבית העם (תיאטרון באר שבע), כרטיסים לא יקרים 6102424.

        שימו לב!

        האחים התאומים של הניוזלטר הזה, גם אם בלי כל המידע המופיע כאן אבל שוה לדעת

        אתר דרומי , מדור התרבות של ליאור לרנר http://www.dromi.co.il/html/Category.asp?CatId=48

        אתר מיי נגב , לוח ארועים בסגנון אאוטלוק שנותן פתרון מקיף על כל הנגב

        http://www.mynegev.co.il/show7.php?idp=187&Month=12&a=2007&m=12

        אתר הבמה , הלוח המקיף בארץ וקצת חלש בפריפריה

        http://www.habama.co.il/Pages/Area.aspx?Subj=1&Area=6

        * נפתחת קבוצת כדורסל לבנות שבא להן לשחק ליד האוניברסיטה כל רביעי בערב. דברו עם קרן 054-7918568 levker@bgu.ac.il

        * תערוכה חדשה נפתחה ליונה לוי גרוסמן, יוצרת אדירה מהנגב המערבי, בגלרית המבואה של המצדה. פרטים באתר המשובח שלה www.art-gallery-yona.com

        * ההופעה המחתרתית של פונץ' בוטלה. אנחנו מנסים לעשות משהו ביזארי באותה מידה. נודיע.

        * מיכל גרינברג התחילה בלוג מבריק באתר הארץ. שוה לבדוק ולטקבק.

        * חוגים חדשים, כולל הורות, פסיכוכירולוגיה, צילום דיגיטלי, ויטראז' ועוד ועוד בקתדרה 6290008.

        נתראה, עוד נתראה

        --
        קבוצת שבא לתרבות באר שבעית חדשה

        קיבלתי ואני מפיצה. תודה לרונית

        דרג את התוכן:
         2 תגובות   יום שבת, 15/12/07, 13:44

         כיצד מיישב , עודד שחר, הכתב הכלכלי של ערוץ 1 את השבחים שהוא מעתיר על יו"ר ההסתדרות מר עיני , עם העובדה שהסכם ה" סתם" ( על פי הגדרתו) שנחתם בין אירגון המורים לבין האוצר זהה למתווה עיני , שאת חלקו ביישוב השביתה הוא משבח.

         מעלתו של  עיני, על פי עודד שחר , היא   התנהלותו הממלכתית,  באוצר מרוצים ממנו,  אומרים שאתו אפשר לסגור עסק. הוא  לא רואה כל פגם בכך שדבריו נסובים על מנהיג  האירגון הגדול של עובדי ישראל שבתקופתו, כהמשך לקודמו , מאבדים עובדי ישראל את זכויותיהם, את כבודם כבעלי עמידה בפני המנהלים  ובעלי ההון .  

         עודד שחר מתקומם ( ברגש רב) על מפלגת העבודה ועל האופוזיציה שלא פועלת כנגד דחיית חוק שכר המינימום אך לא עולה בדעתו שזה תפקידה של ההסתדרות (שיו"ר שלה שייך למפלגת העבודה).

         גם על היד הקפוצה של הממשלה, עודד שחר מתמרמר , הוא חוזר ואומר  שיש לה עודפי תקציב , מצר שלא  נהגה בלרג'יות כלפי המורים ולא הנהיגה מהפכה דרמטית ובו זמנית משבח את עיני על המתווה שלו, שעל פיו נחתם הסכם ה" סתם" מבלי ליצור זיקה בין הדברים כאילו לא נהיר לו תהליך של סובב ומסובב או שאינו מורגל לחשוב כך. נדמה לי  תכונה זו או יותר נכון מגבלה זו בחשיבה לוגית מאפיינת עיתונאים רבים שדעתם מעצבת את דעת הקהל.

         ובכן מר עודד שחר.

         לו איים עיני שלא יחתום סופית על ההסכם הקיבוצי כדי לאלץ את הממשלה לעמוד בהתחייבותה בעניין שכר המינימום ולפתור את מצוקת עובדי הרשויות , הייתה זו נענית לו כי כסף לא חסר ומדובר במעט למעוטי יכולת.  הרי עיני לא היסס לאיים בסירוב לחתום סופית על ההסדר הקיבוצי אם מורי הארגון יקבלו יותר מאחרים וזאת למרות שהתוספת מיועדת גם למורי הסתדרות המורים והייתה זולגת לשאר העובדים במשק.

         אם עיני כל כך מוצלח לעובדים ומתווה עיני מוצלח וטוב למורים  הרי שההסכם טוב מאד . אם ההסכם לא טוב כפי שקובעים רב הדוברים בתקשורת הרי שגם עיני לא טוב ולא מוצלח כל כך שהרי הביא הסכם גרוע ובנוסף גם אילץ את המורים לקבל אותו באיימו שלא לחתום על ההסכם הקיבוצי.

         לי נראה שמנהיג עובדים נשפט על פי הישגיו לטובת העובדים ולא על פי שביעות רצונם של בעלי ההון או של פקידי האוצר. האם עיתונאים רביםי נעדרים  כשרים אנליטיים וסובלים

         מחשיבה שטחית .יכול להיות שמרב שהם עסוקים בלקבוע דברים ולומר אותם בסגנון פסקני , הם מנועים מלעסוק בבחינת אמירותיהם.

         עניין זה לא נוגע רק לכתבים כלכליים אלא גם לאנשי תקשורת המכסים תחומים אחרים.

         רובם אכן מכסים על הדברים  וכשהם מאירים את המתרחש הם עושים זאת בסגנון הקולנוע האילם, השחור לבן, האקספרסיוניסטי , בתאורה דרמטית. העלילה אינה העיקר אלא ההעמדה של הדברים., הרושם והאימפקט

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום חמישי, 13/12/07, 18:01

           18/12/07

          בחדשות של שמונה ( ערוץ 10) נאמר שעיני, יו"ר ההסתדרות מנע העלאת שכר גבוהה יותר למורים. כל אותה מראית העין של עיני כמושיע מתבררת כמצג שווא אלא אם הציל את השרה פרופ' תמיר או את עצמו.

          כבר אתמול בחצות, בערוץ  2 , נאמר הדבר. כשחיפשתי התייחסות נוספת לנושא לא מצאתיה.

          עודד שחר, מערוץ 1, תוהה מדוע לא היתה הממשלה נכונה להעלות את שכר המורים באופן דרמטי. האם הוא , כמו רוב אנשי התקשורת אינו מודע לעינו  הפקוחה של עיני שלכאורה בא להציל אך לאמיתו של דבר עסק, בעיקר, בטירפוד הישגים  לאירגון המורים כדי שלא יאפילו על השגיו. עולה בדעתי שעיני, כאדם בעל אספירציות פוליטיות יודע " מאיזה צד מרוחה החמאה"  וכמה חשוב להיות מרושת בין בעלי ההון המנהלים את המדינה. הכל מתפעלים ממר עיני שלכאורה בזכותו נחתם ההסכם ואילו אני ממשיכה לטעון שהוא מנע הישג ראוי למורים. כל פעילותו היתה נתונה למניעת ההצלחה של האירגון למרות שהצלחה זו היתה מיושמת גם על מורי היסודי חברי הסתדרות המורים.

          עיני נמנע לחתום על הסכם השכר הקיבוצי שעליו הוסכם לפני חודשים ובכך איים על המשק ועל האוצר באומרו שכל מה שנשיג  ידרוש גם לעובדים האחרים.

          אפשר לומר שמתווה עיני הוא  " הצעה שאי אפשר לסרב לה." 

          גם מתן חודורוב, כתב כלכלי של גלי צה"ל שבימי השביתה

          ביקר בחריפות  את את רן ארז.  טוען היום שלשביתה יש רק מנצח אחד , עיני , יו"ר ההסתדרות. אני מקווה שניצחון זה לא יעמוד לזכותו .הוא עוד אחד בשרשרת מנהיגי הסתדרות שהשתמשו בתפקידם לקידום מעמדם. כך היו רמון (ההורס)  ופרץ  המתלהם שזנח הזדמנות שניתנה לו להיטיב והפקיר את האינטרסים של העובדים למען קרירה שלו ( גם בכניעה  לגזרות נתניהו)

          - במוצאי שבת 15/12/07

          - התראיין עיני ב'פגוש את העיתונות'  אצל דנה וויס ובן כספית. במהלכו הציג את שרת החינוך, פרופ' תמיר כאשמה העיקרית בהתמשכות השביתה מפני ש" סגרה" קודם הסכם ען ווסרמן יו"ר הסתברות המורים. לדעתו, ראוי היה שכל האירגונים, כולל זה של המרצים היו פועלים יחד תחת מטרית ההסתתדרות . הוא לא אמר זאת במפורש אך בעיני, זה השתמע מדבריו. כשנשאל מי עדיף בעיניו, לבני או תמיר אמר ששתיהן לא הצליחו ( מן הזיכרון). אודה, יחס זה לתמיר ממש הפתיע אותי שהרי זו שבחה אותו בכל הזדמנות ונסמכה עליו. תהיץי מה עומד מאחורי זה .

          והינה , ביום א' ראיתי ראיון עם שרת החינוך תמיר ויו"ר ארגון המוריםן רן ארז שהתשרע על שלושה עמודים וחצי. הרושם שניסו להקרין היה של הצלחה ושיתוף פעולה. רק חודש לפני  ראיתי ב'ידיעות אחרונות', תמונה מזעזעת של ארז.

          .

          עלה בשעתי שעיני כעס על ההתפייסות המהירה בין שני הניצים ו" נקם" בשרה על בגידתה.

           

          .

           עודני לומדת את ההסכם והנסתר בו רב מן הגלוי. הכל מדברים על הרפורמה אך לא אומרים באיזו רפורמה מדובר. מעניין, דקויות כאלה לא מעניינות את הכתבים. כרגיל הם רואים את המתרחש בקוים כלליים ומיד מדווחים בידענות מי צודק  ומי טוב וכו'. כך, הכל מאשימים את ארז בכך שנמנע לחתום על ההסכם לפי מתווה עיני ואילו עיני בפרוש אומר שזה האוצר שדחה את הצעתו. אז מי אומר אמת ומי משקר ובעיקר , מתי הכתבים ילמדו היטב , לפרטי פרטים את הנושא שעליו הם מדווחים בביטחון ובנחישות.

           

          אסור, פשוט אסור לקבוע דעה על פי הדיווח בתקשורת. יש להצליב ידיעות. אני מקווה שההסכם לא מפקיר את המורים לשרירות ליבם של פקידי האוצר, שאכן דאג לאינטרסים שלנו.

          ומר ארז, יו"ר אירגון המורים, האם לא הבין את התמונה הפוליטית , האם לא נמהר לפתוח בשביתה לפני שההסתדרות חתמה סופית על הסכם השכר. בסוף נובמבר סיפרה לי קרובת משפחה, מורה ביסודי, ששמעה ממבינת דבר שוסרמן וארז הסכימו ביניהם לפצל את הכוחות ולהילחם בשני ראשים בתקווה להשיג יותר. היא אמרה לי שמי שסיפר לה ממש מקורב ( איני יודעת למי) . לא האמנתי לה אז. כיום אני הולכת ומשתכנעת שמישהו הטעה את ארז להאמין בכך ואולי אני מיחסת לאנשים חכמה ועורמה שאין בהם. האם כל מה שעברנו נבע מתכנון רשלני וחשיבה שלא אמדה את המתרחש מתחת לפני השטח אלא הסיקה מהרהורי ליבה , מזיכרונות העבר.

          נראה מה יקבלו חבריה ,באקדמיה, של שרת החינוך. מעניין אם תחזור לשם, לאחר תום הקדנציה ותהנה ממה שישיגו. מעניין כיצד ינהג עיני בעניינם.

          בשבת, ב" פגוש את העיתונות" בערוץ 2 תראיין דנה וויס את עיני. נראה אם תלטף אותו בדיבורה או תשאל אותו שאלות נוקבות.

          אני כבר התחלתי בקמפיין נגד ההסתדרות ונגד עיני. גם נגד מפלגת העבודה שלא מפספסת שום הזדמנות לנטוש את בוחריה. היום עשיתי זאת די בהצלחה עם נהג המונית אלא שבגלל השביתה אני נאלצת לנסוע באוטובוסים .

          בכל אופן , טוב שהשביתה הסתימה.

          דרג את התוכן:
           2 תגובות   יום שלישי, 11/12/07, 01:46

           לא האמנתי למשמע אזני לשמע דברי הסינגור על הממשלה מפי ז'וז'ו אבוטבול בעניין המורים. ממש מוכיח את הדוברים שלשמחתי לא קנו את טיעוניו.

            מר ז'וזו' אבוטבול. כפי שמבחינים בין המורים התיכוניים לבין המורים במכללות ובאוניברסיטאות כך מבחינים בין המורים ביסודי לבין המורים בתיכונים. אנ י אשמח להשוואת התנאים והשכר של כל המורים בהתאם להשכלתם, כול המרצים באוניברסיטאות.

            

           קישור נהדר למאמר של השרה יולי תמיר משנת 2003, באדיבות

           יאיר גלזנר, בקהילת החינוך

           http://cafe.themarker.com/view.php?t=248784

            

           המסמך הזה מעיד על ההונאה שהרי בשל דעות אלו אני הצבעתי בשבילה.

           תבורך  יאיר גלזנר

            

           עוד משהו שלא מזכירים אותו בפרוש. המקור ההולך וגדל לעובדי הוראה בשנים האחרונות הם הפריפריות החברתיות, כמו בצבא. אולי זאת הסיבה שהציבור מרשה לעצמו להתנגח בהם ולהטיל בהם את כל האשמה בירידה ברמת התלמידים.

           אני חושבת שהתלמידים היום חכמים מאיתנו אך תחומי ההתעניינות שלהם שונים שאשר אלו שהיו לנו.

            אני למדתי את רב הדברים מחוץ לבית הספר, מקריאה, משמיעת רדיו ( רשת א' הנגזלת), מטלביזיה. לא חיכיתי שיאכילו אותי בכפית. היה לי די זמן לכך כי לא הייתי צריכה לעמוד בכל הבחינות האין סופפיות שממלאות את זמנם של התלמידים ביסודי, בתיכון ובאוניברסיטה.

            עוד משהו לסיום. היום ראיתי סרטים ותוכניות בידור שמפיק משרד החינוך כדי לענייןם את התלמידים בשיעורי התנ"ך. ראיתי ולא האמנתי למשמע אזני ולמראה עיני. הינה זאת דוגמה נהדרת לדרך שבה משרד החינוך הורס את מוחם של התלמידים. במקום לעניין אותו בטקסטים, ללמד את ההנאה שבקריאת סיפורי תנ"ך בשפה שנכתבו ובדרך זו גם להעשיר את שפתם ואת הבנת הקריאה מביאים להם סרטים להמחיש ןלעניין . כבר בסמינר היה לי ויכוח עשיטה זו שלא מלמדת את התלמידים את ההנאה בדיון מופשט. זה מזכיר את שיטת הבדידים ואת הקריאה כמכלול. במקום ללמד את הדבר עצמו, ככלי, כתהליך מנטלי הופכים הכל להצגה המשכיחה את החשיבה ומרחיקה את הלומד מן הידע והעיסוק ברעיונות. אני מציעה להחליף את הפיקוח ואת כותבי תוכניות הלימודים המפריעות ללמד. איך זה לא עולה על הפרק.

            

           אני חושבת שגם בבחינות שי מן המכשלה אחרת לא יהי להם , לצפקחים קייס ותפקיד. פעם שמרתי במבחן מיצב , באנגלית, בכיתה ז'.

            היו שם שאלות על לובי של בית מלון ועל ביקור במוזיאון. ובכן, אני מתערבת שחלק מילדים אלו לא ביקרו מימיהם במוזיאון וגם לא ידעו מה זה בית מלון. 

           אגב, בבאר שבע ישנו סל תרבות הכולל ביקור במוזיאון ובמרכז אמנויות לנוער. אני מאמינה שזה מופעל עדיין. בינתיים , אצלנו בחטיבה ביטלו את שיעורי האמנות.

            

            

            

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום שבת, 8/12/07, 17:59

            אני צופה בראיון עם שר האוצר בערוץ 2 , בהנחיית דנה וויס ושטרסלר.  קולה של דנה וויס רך ומתרונן לקראת המרואיין. היא טוענת כנגדו בקול רפה ולא מערערת ולא בודקת את הנתונים הלא מדויקים שאומר בראון. כבר ראיתי אותה צועקת ורודה במתראיינים בצורה ממש מעליבה . למען האמת אינני נוהגת לצפות בתוכנית זאת בגלל זה אך כיום, בגלל שאני רוצה לשמוע כיצד יראיינו את שר האוצר, אניחורגת ממנהגי. היא כל כולה נכנעת ללהג השר המשתלט על השיחה.

            שטרסלר ודנה וייס ממש מרפדים את הדרך לשר בראון. כדברי אורן פרנק הם חכמים על חלשים. מביש. איזו אידיליה.

            כעת הפירסומת של משרד החינוך ובה הגיברת המדברת בעד הרפורמה. המשך ישיר של הראיון עם דנה וויס. תקציב פירסום הוא עניין חשוב. 

            לאחר הפירסומות הם עוברים לדון בעניין הרווחה . מעניין כיצד תישמע דנה וייס. אני זוכרת אותה צורחת על גיידמק. בעצם, מה הצדיקות בבראון. אני עוד זוכרת את עניין בראון- חברון שהכל שכחו להזכיר. גם לגבי גיידמק עוד לא הוכח דבר. הוא נחקר בדיוק כמו חלק משרי הממשלה. היא הזכירה את העוני. השר ממש מצטער בצער העניים. שטרסלר חושב שאולי הממשלה טעתה כשציינה שזה יהיה תקציב של בשורה.

            הינה , נגמרה האידליה, לרגע קט, שטרסלר ודנה קיבלו מרץ  ותוקפים את השר בעניין חוק ההסדרים.

             לזכותו יאמר שעל ידו הם ממש שפנפנים. הם עיתונאים אך הוא עורך דין ממולח.הוא ממלא את תפקידו , בראיון, על הצד הטוב ביותר. תקיף אך נדיב. עקשן אך חביב. לא נותן להם לשאול ומתלונן שלא נותנים לו לדבר. נראה לי שהם פשוט מוקסמים. 

             

            דנה וויס מסיימת את משדר השרות לממשלת ישראל באמירה " כשנהנים לא מרגישים איך עובר הזמן" . ובכן, דנה החביבה , אני   לא נהניתי..

             

            אולי כדאי היה לשאול ולבדוק מדוע איננו רוצים את הרפורמה, לדון בה.  בעיני רוחי אני רואה את הרפורמה הבאה שתפקידה יהיה למחוק את הרפורמה הנוכחית כפי שקורה בעניין האינטגרציה ובעניין רפורמות נוספות.

            אולי , בכל זאת, הרפורמה שהמורים הציעו טובה יותר.

             

            המורים צריכים להחרים כל כלי תקשורת שאינו נוהג בהגינות בענייננו. פשוט להחרימו כלכלית,. שהכסף ידבר. עם המשכורות היפות של העיתונאים הטלנטים ובעלי הממון , בעלי כלי התקשורת , כך צריך לדבר. הם מורחים אאת הציבור בפילוסופיות וצוחקים כל הדרך לבנק.

             

            אשר לשופט. נראה אותו אם יפגעו בתנאי עבודתם הנוחים ביותר של השופטים ובשכרם. אני זוכרת שהיה עניין כזה.

             

            היום גם נתנהו השמע את קולו באומרו שהמורים פשוט גרועים וזה בכל לא עניין של כסף. איך הכל תולים את האשם במורים כאילו שלילידים לא היו הורים.

            דרג את התוכן:
             4 תגובות   יום שישי , 7/12/07, 17:09

              

             לאחר מספר פוסטים שבהם בעיקר התלוננתי אני רוצה לברך על הנשקף מחלוני

              

              

              

              

              

              

              

              

              

             שמים של חורף. צולם אתמול. אמנם אני מעדיפה קיץ אך גם בחורף יש מן העניין . אפשר לצלם גשם ואת הצומת הנסתרת מעיני בשאר ימות השנה בגלל צמרת העץ הענפה ( ברוך השם, לשמחתי ולהתעלותי. אני מאוהבת בעץ זה. חמסה, חמסה, חמסה) . חוץ מזה ב, בחורף מחכים לאביבי.

             היום שמעתי ברשת א' רב שהסביר שאין אומרים בחנוכה חג שמח או מועדים לשמחה אלא מברכים באור ובבריאות.אינני זוכרת ממש את דבריו אלא את הסברו שחגים יש בישראל שלושה סוכות, שבועות ופסח. גם לגבי ראש השנה יש ספק אם לקרוא לו חג אף כי הוא מועד ( גם בעניין זה בלבליתי קצת. כך נדמה לי) .

              אז איחולי שמחה ובריאות לכל.

             שמעתי

             דרג את התוכן:

              הפעילות שלי

              פרופיל

              shulamit
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS