כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 6/2007

  18 תגובות   יום שבת, 30/6/07, 17:44

  שמעתי בחדשות שב"שבתרבות בבאר שבע, אמרה ח"כ יחימוביץ  שאין לפגוע בפנסיה של קצב כי בכך תיפגע משפחתו שסבלה מספיק.

  כלל מעניין קבעה לנו.

   

  אם נרחיב את הצעתה לא נאסור גנב מפני שכך תיפגע פרנסת משפחתו ולא נחרים את רכוש סוחר הסמים שהוא גם נרקומן מפני שכידוע בני משפחה של מכורים סובלים קשות. לא נעקל רכוש בעלי חוב, לא נאסור מפרנס גם אם הטריד את בני ביתו, לא נכלא אם מתעללת כי כידוע הילדים נפגעים מהעדר אם.

  יכול להיות שיש משהו חדש ומרענן בהצעתה אך מדוע להתחיל בקצב. הרי  יש לו כבר פנסיה כח"כ וכשר בממשלה.

  אינני יודעת מה הדין בעניין זה ומה נדרש לעשות אך הנימוק של ח"כ יחימוביץ תמוה בעיני.

  הבה נחשוב כמה כספים בוזבזו על בחירת בעלי תפקידים לא ראויים ועל הפגיעה בעבודת בית הנשיא שתפקידו לשרת את העם, שבמקום זה היה עסוק ( לפי כתב האשמה המתוקן) במילוי צרכיו של הנשיא.

  ובעיקר, בני משפחתו כבר נהנו מנשיאותו ומימיו בתפקידים השונים, זכו לכבוד ולפרנסה טובה, לנסיעות ברחבי העולם ועוד כהנה וכהנה ממנעמי השלטון .

  היא  טוענת שאין לפטר את היועץ המשפטי מזוז כי עליו לטפל בחקירת אולמרט. אני תוהה כיצד אסמוך על היועץ בעניין אולמרט . אולי גם כאן ההר יוליד עכבר ואולי הפעם, כפי שמזוז נוהג מדי פעם ישלוף היועץ את ציפורניו. האם הפעם יהיה נקי מפניות. האם פגיעה במוסד ראש הממשלה קלה בעיניו מפגיעה בנשיא.

   מוזר איך הפכה חה"כ לברת סמכה בענייני " הדבר הנכון לעשותו" ( המשך ישיר לימי עיתונאותה). האם שיקול דעתה הוכיח את עצמו? למשל בעניין ח"כ פרץ שבו האמינה במשך שנים והתעלמה מהתנהלותו  כראש ההסתדרות ומול ממשלת נתניהו ?

  מדוע דעתה של ח"כ יחימוביץ נחשבת כל כך? האם בשל הטון הבטוח בעצמו הנוזף? 

  היא מיהרה לקפוץ לעגלתו הדוהרת במעלה הקריירה ( אינני מדברת על כסף ) של ח"כ עמיר פרץ ולקפוץ ממנה, בזמן, כדי להצטרף לעגלתו המעפילה של "הפעיל החברתי" שר הביטחון, אהוד ברק. כל זאת היא עשתה כמובן למען העם ובשם הנדכאים כי לה הישועה ולה התשובות .  

  האם לא צירף אותה עמיר פרץ כתודה על התמיכה בו, כעיתונאית ( כן, כן שמענו, פרימריס ללא משוא פנים) . הוא הרי היה בטוח שהיא תעשה תתמוך בו בנאמנות וכך אמנם נהגה , כל עוד היה לו כוח השפעה כלשהו ונפרדה ממנו כשאבד לו כוח זה.. וברק , וודאי יזכור לה את חסד בחירתה בו. אולי ימנה אותה שרה לענייני זכויות נשים, בממשלתו. הוא צריך עוד פינס לצידו ועדיף שיהיה ממין נקבה. 

   

  קישור לסקירה של יואב קרני על יחסה של ארה"ב להטרדות מיניות. שווה קריאה

  טקס חליצה באמצעות 'הארץ . בית  

   

  מעניין !

   

  פרשנות שעוד לא שמעתי על החלטת מזוז בבלוג של אבי

   

  ספר על עולם האמנות הניו יורקי באמצעות 'הארץ'

   

  דרג את התוכן:
   9 תגובות   יום שבת, 30/6/07, 08:01

   בחמש בבוקר החלטתי לחכות לשחר ולצלם . לא הייתי עיפה כי ישנתי ביום  וחוץ מזה הירח מלא.רציתי לשאוף אוויר קריר ובאורח פלא גם לא בא כל ריח או מזהם.

   האוויר שהיה לח כל הלילה  התיבש קצת  והיה ממש נעים. הציפורים ריננו וחתולים פלשו לפח האשפה. אפילו ראיתי גברת מבוגרת חולפת בחמש בבוקר. חיכיתי לאור, לבקיעת האור מעבר לעננים כי לצלם להקות ציפורים. שכחתי שרב הציפורים בלהקות הדרימו ( אם אינני טועה). " תפסתי רק מעוף אחד של להקה. המצלמה שלי לא "תופסת" מהר בחושך .

    

   עד שצילמתי את זו שבפוסט ונחה דעתי .אני חייבת לישון.

    

    

   דרג את התוכן:
    28 תגובות   יום חמישי, 28/6/07, 00:46

    מזל טוב. אני בת 60 . כתוב בבלוג זה ובבלוג האחר. המחשב לא  טועה. ברוך השם שזכיתי להגיע ליום זה בתקווה להמשיך ככל שניתן, בבריאות ובאושר לי, למשפחתי , לעם ישראל ולעולם כולו.

    לפני שנתיים כתבתי שיר בשם 'שולמית'  המתחיל ב:

     

     

    "

    שֶׁמֶשׁ בִּלְחָיַי בִּכְתָמִים

    חוּמִים לֹא עוֹד שְׁחֹרָה

    אֶלָּא צְהֻבָּה

    אֲנִי לְעֵלָּא וּלְעֵלָּא"

     

    ומסתיים ב:

    "

    לְשֵׂיבָה טוֹבָה נִכַּתֶּב"

     

     

     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 26/6/07, 17:38

     אתמול כתבתי פוסט ומחקתי אותו אלא שהוא צץ לי באופן מפתיע מדי פעם . יותר נכון , רק הפתיח שאותו העדפתי למחוק וגם הכותרת. על כן החייתי אותו ואני משנה את תוכנו ואת כותרתו ולבסוף אולי אמחק גם אותו. 

      

     התמונה שייכת לפוסט הקודם שנכתב במצב רוח קרבי אך מכיוון שהכל הסתדר ( לרצוני)הפכתי  לאשת שלום כיאה לשמי( בעצם אני בת שלום כי זה היה שם אבי ואני נקראת על שמו כי נולדתי יתומה אחרי מותו).

      

     זה תחריט יבש שיצרתי לפני כ- 25 שנים ( חרטתי בלוח אלומיניום והדפסתי מן הלוח מספר עותקים על נייר, נותר בידי  רק אחד).  לבסוף החלטתי להשאירו כי נזכרתי שהבוקר התחשק לי פתאום לעבוד בתחריט יבש אך מייד התנערתי מרעיון זה ( בינתיים) .

      

     מחר אהיה בת 60.  כאילו כבר לא ילדה.

     דרג את התוכן:
      8 תגובות   יום שני, 25/6/07, 12:55

      לפני כשעה קלטתי שדמות האישה, ביצירה שלי  פסיבית, קורבן, או משחקת במשחקי ילדות. אמנם עסקתי בכך במידה רבה של מודעות ואף טענתי שאני מדברת על נושאים אלו באמצעות בובות כנהוג בקרב ילדים מטופלים אך כיום הדבר " קפץ" לעיני. בכלל יש לי יום של תובנות ( דוצ'י היתה אומרת שהגילויים שלי הם בעצם חזרה על מה שידעתי ושכחתי) .. אולי בזכות המולטי ויטמין סילבר שלקחתי אתמול ( אצלי הכל פועל מיד) .

       

       

      אתמול עבדתי על תצלומים , בעצם חזרתי לעסוק ב" בובה הסגולה" שרק אתמול קלטתי ששמלתה בעצם כחולה.  יש לי מספר בובות . הכי קשה למצוא ברונטית או שחורת שער. כעת גם אני בלונדינית ואינני יודעת אם זה בעטיה של אותה הבובה או אותן הבובות. 

       

      אני משתדלת להתרחק מתחושת קורבן המאפיין נשים הנוהגות להסביר כך את מהלך חייהן. אני מתגדרת בבחירה ובכל זאת הנשים שלי חסרות אונים או חסרות אישיות.

      אולי זה נובע מעיסוק בסטריאוטיפים . נראה לי שעלי לעבור פזה ולחשוב רחב יותר. נדמה לי שבשירים עברתי לשלב זה

      מעניין איך תחושת " החולשה" התקבעה בי. אכן , בתחומים רבים אני זהירה מאד אם לא לומר פחדנית. במחשבה שניה, העולם מסוכן לנשים ( ולילדים על אחת כמה וכמה) .

      הינה קישור לתמונה  (קישרתי אותה גם בפוסט הקודם) שלדעתי האישה בה לא קורבן . היא גם לא בלונדינית.בעצם, גם היא ברבי. עלי לחשוב

      טוב, העולם מסוכן לכולם.

       

       

      קישור קישור לפוסט של דנה על פעולה ומחשבה וסיפור שאושו סיפר

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שני, 25/6/07, 04:16

        אצל V התנהל דיון בעניין פמיניזם שנגע להגדרה עצמית של נשים כפמיניסטיות או שלילה של הגדרה זו על ידי נשים אחרות הטוענות שאינן רוצות להשתייך לאותה קבוצה של נשים המצהירות על הפמיניזם.

        

       אני מצהירה על עצמי כפמינסטית גם אם אינני מסכימה, במקרים רבים, לתפיסת עולמן של פמינסטיות רבות ומסכימה לאחרות.

        

       בנוסף, אני  עוינת גברים המשתייכים לחברות המדכאות נשים. אני כועסת ( כי הן מסכנות אותי) על נשים התומכות באידאולוגיה של נשים אלו אך חושבת שזכותן להזדהות עם הגברים ועם הפטריארכיה, כל עוד יש להן אפשרות לבחור אחרת.

        

       כידוע, אצלנו, בקרב המוסלמים לא ניתנת בחירה כזאת ואישה הבוחרת לנהוג כ"גבר" ואף פחות מזה מסתכנת בחייה.

        

       גם בקרב היהודים נשים רבות מקבלות מציינות את עליונות הגבר . כך אצל החרדים אך לא רק. כמובן שקיימת בעייה של עולים שהגיעו מארצות שבהן הנשים היו נחותות.  מה שקורה בפועל שגם נשים רבות שזכו לשיוויון ( נניח שזה אכן המצב בארץ) ובזכות זה יצאו מן הבית, למדו וממלאות תפקידים נכבדים טוענות כנגד , השפלת הגבר המזרחי ואבדן כבוד האב במשפחה. כאילו לולא זה היו מצליחות להשתחרר מעולה של הפטריארכיה.

        

       קישור לתמונה המקורית בפוסט זה. היא נעלמה וחשבתי שהורידו אותה בדגלל שהיא , אולי, פרובוקטיבית. באמת אינני יודעת. החלטתי לא להתעקש. אך באמת, אני מניחה שזאת רק אי הבנה או תקלה.

        

       מאתר מארב

        

       מבקרי מסעדות נתנו את הדין

        

        דרור בורנשטיין על ביקורת אמנות

        

       טלביזיה חברתית

        

        אברי גלעד ( גלי צה"ל ) אמר משהו מעניין אך אמר זאת מהר מדי ולא הצלחתי לקלוט ( מה עוד שעין אחת באינטרנט) במדויק אך זה נגע לעניין התהליך. הוא טען שאין תהליך אלא נקודה בזמן. נתפסתי לעניין זה כי אני כל הזמן בתהליך וכמעט של אבנקודת זמן.

       הוא אומר שהדברים קוראים בך ונהיים ואתה מזהה אותם ברגע מסויים ( זאת כבר האינטרפרטציה שלי) ורק בדיעבד מבין שעברת תהליך.

        

       אתר תערוכה

        

       אתר תערוכות באינטרנט

        

        

       דרג את התוכן:
        2 תגובות   יום שישי , 22/6/07, 21:15

        אחת הדוגמאות להתייחסות התמוהה של התקשורת ( טלביזיה ) למקום שבו אנו חיים, לאסיה, דרומית מזרחית לאירופה, הוא היחס לקיץ, לחום, לשרב , לחמסין.

         

        דרוקר אומר שיהיה נורא. גם גאולה אבן משתמשת באוצר מלים הלקוח מן האפוקליפסה כדי לתאר מזג אוויר המאפיין את ארצנו במהלך מספר חודשים. נכון שגם עם בוא הגשם הם משתוללים ובפתיתי השלג הראשונים הם פותחים חמלים אך היחס לחום מתמיהה בארצנו הממוזגנת.

         ספרו לי חברים שחבריהן היו באירופה ששם באמת סובלים בחום כי שם לא ממש ממוזג. אגב, לי אין עדיין מזגן וכל זאת מפני שלא הצלחתי להחליט מאיזו חברה לרכוש אותו ובעיקר אני חוששת מן המתקינים.

        לעתים אני חושדת בעצמי שאני  נמנעת מהתקנת מזגן שתהיה לי סיבה להסתובב בקניון הממוזג למרות שאני ממש סובלת שם מקור.

         

        אגב, למישהו יש הצעה. הפעם אני חייבת. הבטחתי זאת לעצמי וגם הבטחתי לעמוד בהבטחה.

        אני צריכה מזגן קטן שהרי אינני אוהבת קור.

         

        וכם כבר הזכרתי את התקשורת. היום ראיינו דרוקר ושלח את בורג.  נראה לי שיצא פטתי.

        יש לו מן הבעה נעלבת המזכירה לי את יעלון. אף כי אצל עילון זאת כבר לא הבעה אלא מהות.

         

        עברתי בשמחה לערוץ 33, לראות את הבלש פארו והופתעתי לראות את הסרט משבוע שעבר.

         

         אני מתנחמת בערוץ 23 , שם לופ של מוסיקה מוסלמית .גם

        עוסקים בפרובלמטיות. כעת על על המוסיקה באפגניסטן.

         

         

         

        דרג את התוכן:
         10 תגובות   יום שישי , 22/6/07, 01:08

         אנו עוקבים אחר המתרחש. מפרשים את האותות, עוקבים אחר הסימנים, צופים את הבאות.יש לנו דעות על דא ועל הא ובעיקר מתמצאים אנו בשאלות מוסר של דעת טוב ורע .הרי כולנו בני אדם וחווה שאכלו מעץ הדעת. מכל הסיפור אנו זוכרים את הנגיסה, את עלי התאנה , את "ולא יתבששו" ( שמות ב' י,ב). ומה עם "בצער" ו" בזעת אפך" . איך הפכנו זאת לשמחה. האם שכחנו שהראשונים היו קין והבל.

         דרג את התוכן:
          5 תגובות   יום שלישי, 19/6/07, 00:22

          היום תהיתי, זה היה בהקשר למה שקראתי על המשורר/ סופר/ מחזאי/חוקר ספרות/ מסאי

          יצחק לאור, איך קורה שכל כך הרבה אנשים שנורא אכפת להם מאנשים סובלים, הומניסטים

          ודוברים בשם הצדק הם בעצם אנשים שאפשר להגדירם כעושים רע לאחרים. אינני מכירה את לאור אך אני אוהבת את שירתו ( אפילו קניתי שנים מספריו, החודש) למרות שאינני מסכימה להשקפתו הפוליטית ולרב טיעוניו.

          איש צעיר שבנוכחותו הגגתי אמר לי שאנשים אלו מדמים לעצמם את האדם הראוי ( הוא לא התבטא במלים אלו אך אני כבר הספקתי לשכוח את הניסוח שלו) ולא יכולים לסבול את האנשים שאינם כאלה. אני הוספתי שבשל אי יכולת לראות את עצמם ואת השתקפותם הם אינם  משגיחים במגרעות של עצמם.

          אם בכל זאת  הם מוצאים חסרונות בעצמם הרי שהם תמיד ( או בדרך כלל ) בנוסח : " הבעיה  היא שאני יותר מדי טוב ואחרים מנצלים זאת " או הבעיה שלי שאני פרפקציוניסט ולא יכול לסבול חוסר דיוק או ניקיון של שפה"  ולעתים גם : " אני ממש לא מתמצא בענייני כספים"

          הינה, כך פותח לאור מאמר על "צורות הזמן והכרונוטופ ברומן " מסה מאת מיכאל בכטין ( שיצא בספר בהוצ' דביר ואונ' בן גוריון)ף:

          "אין הרבה סיכוי להפוך את מסתו של מיכאיל בכטין לאירוע בעולם הספרות הישראלי כל עוד הפרוזה הנכתבת כאן נראית כמו רומאנים לגיל הנעורים"

           נתקלתי בדיון העוסק באופיו של יצחק לאור בתגובות להפניה למאמר ביקורת באתר של טלי לטוביצקי  שהפנתה למאמר ביקורת בוואלה שכתבה על ספר שיריו של לאור " יעמוד בני " ( אני אוהבת) /  אגב, טלי היא עורך משנה לספר של בכטין.

           

          ומשהו ממש אישי

          דרג את התוכן:
           2 תגובות   יום שבת, 16/6/07, 13:15

           מוסיקה, דברי חכמה ושירה ב'עשן הזמן', חנות ספרים יד שנייה ומועדון חברים שהכניסה אליו חופשית והאירועים בה גולשים אל המדרכה מתחת לבניין שעליו שלט של עמידר, ברחוב רינגבלום 19 ( על יד המסעדה הודית) , בשכונה ו' שמאחורי האוניברסיטה ( עניין זה ראוי לדיון נפרד).  המקום מנוהל על ידי סטודנטים הלומדים ספרות ,באונ' בן גרויון ( אחד מהם צחי גולדברג ( לימודי M.A )

           ביום ב' שעבר ( 11/6/07) 'הושק' במקום ספר שיריו החדש " שירים רומנטיים" של המשורר, פרופ' אורי ברנשטיין, ראש החוג לכתיבה באוניברסיטת בן גוריון , בבאר שבע. השתתפו ראש המחלקה ללימודי ספרות, הסופר פרופ' בן מרדכי, פרופ' קלדרון ( מרצה, מבקר, מסאי , איש רב פעלים ) המשורר והמו"ל רפי וייכרט ( אותם אני מכירה אך היו נוספים שאת שמם רשמתי אך איני מוצאת את הרשומה) . כל אלה ישבו על המדרכה , במרכז המסחרי הקטנצ'יק המשתקם והקשיבו לנגינתו ולשירתו של דוד פרץ המניע מאחורי סצנת המוסיקה בבאר שבע. זאת הבנתי מכתבה שמצאתי ב'הארץ' שתיארה אירועים ברחוב סמילנסקי. לצערי, השנה לא הייתי שם ( בעצם, אף פעם לא הייתי באירועים אלו אך השנה חשבתי ללכת)כי הייתי מצוננת .

            

           כשאני כותבת דברים אלו אני נזכרת באירועי התרבות הרבים שהתרחשו בבאר שבע ונראה לי שהגיע הזמן שאציין אותם בבלוגי באופן קבוע ואולי גם אתחיל להשתתף בהם.

           המקומות הפעילים הם 'עשן הזמן', מוזיאון הנגב והאוניברסיטה השוכנת בתווך בים שכונה ג' לשכונה ד' , בין רמות ( שכונה חדשה ומבוססת ) לשכונהו', שבה נערך השבוע( ביום ד' וה' ) כנס שעסק  ב"צורות הזמן והכרונוטופ ברומאן", מסה על פואטיקה היסטורית, מאת מיכאיל בכטין, (תירגמה מרוסית דינה מרקון, הוצאת דביר, 2007 ואוניברסיטת בן גוריון בנגב, 2007, 411 עמודים ).
            

           כתושבת שכונה ג' חשתי קינאה בראותי מה שמתרחש בשכונה ו', שם סטודנטים חיים ויוצרים חיי קהילה. דבר זה לא קורה בשכונה ג'. צר לי על כך ( אל תשאלו אותי מה אני עושה כי אני אדם לא פעיל, בדרך כלל) . אצלנו בבניין גרים זוג סטודנטים שרכשו את הדירה ותרומתם ניכרת . לצערי  האישי, האנוכי ( אני מאחלת להם מזל טוב ובהצלחה) הם סיימו את הלימודים ויעזבו בקרוב.

            

           אני מאמינה שלו אותם הדוברים על הקיפוח שרבים מהם מצויים במחלקות למדעי הרוח והחברה היו גרים  ופועלים באזור, היה דבר זה מועיל לסביבה יותר ממאמירהם המלומדים המשתלחים תדיר בממסד שלא עושה די( גם בעניין זה בפעם אחרת)  .

            

           ובכל זאת , דבר מה העכיר לי את הערב  ההוא. קבוצת צעירים שראשם עטור רסטות, שוחחו עם עורך " אורבניה"   עיתון לשירה אלטרנטיבית ששמה מעיד על תפיסתו. הם נפרדו ממנו באזהרה מפני טיפוסים מסוכנים שהוא עלול להתקל בהם, באזור.  דבריהם המחישו את היחס של חלק מן הפעילים בקרב האוכלוסיה  . דבר זה לא מאפיין את 'עשן הזמן' .

           העורך קרא באירוע שיר של אורי ברנשטיין ונהניתי מקריאתו המרגשת ( שירים רונטיים) .

            

           אשר לכתבה ב'הארץ' . גם בקניונים אפשר לקנות ספרי שירה. אני קניתי שם את רובם. העולם מציעה את מרכולתו ועליך לבחור את שתבקש בבחינת " הל צפוי והרשות נתונה"

            

            

           הבלוג האחר - העוסק בבטלה ועבודה

            

           גלריה סאצ'י סטודיו  גלריה שלי בסאצ'י

            

            

           דרג את התוכן:
            9 תגובות   יום שישי , 15/6/07, 01:21

             

             

            מאמר של נעמי קליין Naomi Klein מחברת No Logo, אנגלית, באמצעות יגאל לביב) על פריחת כלכלת ההי טק הישראלית מתחום המגננה מפני טרור . היא טוענת שעזה איננה רק בית סוהר גדול אלא גם "  guinea pigs"

             הינה ציטוט

            "

            Since Israel began its policy of sealing off the occupied territories with checkpoints and walls, human rights activists have often compared Gaza and the West Bank to open-air prisons. But in researching the explosion of Israel's homeland security sector, a topic I explore in greater detail in a forthcoming book (The Shock Doctrine: The Rise of Disaster Capitalism), it strikes me that they are something else too: laboratories where the terrifying tools of our security states are being field-tested. Palestinians--whether living in the West Bank or what the Israeli politicians are already calling "Hamasistan"--are no longer just targets. They are guinea pigs. "

             

            Naomi Klein is the author of  : Taking Aim at the Brand Bullies (Picador) and, most recently, Fences and Windows: Dispatches From the Front Lines of the Globalization Debate (Picador). Her new book, The Shock "Doctrine, will be out in September 

             

            אני רואה במאמר זה דוגמה למיסוך אידאולוגי  הגורם לאנשים המוטים על ידי אידאולוגיה או דוקטרינה, לראות ולפרש את אשר לפניהם בהתאם " החריץ הצר" שמאפשרת להם השקפת עולמם.

             

            במקרה שלפנינו וכפי שהדבר בא לביטוי בקרב ליברלים רבים ואנשי שמאל , בארץ ובחו"ל הנוטים  ( רבים מהם יהודים) לפעול למען משטרים אפלים ( מדינות, חברות, קבוצות, חמולות) המדכאים את הפרטים שבתוכם ( כולל רב האוכלוסיה של הערבים אזרחי הארץ) ובעיקר את הנשים ואת הילדים ( הדבר חל, לפרקים, גם על החרדים) . מתוך התפיסה הרב תרבותית הם אינם רואים את זכותו של הפרט, האינדבידואל, לחיות את חייו על פי השקפתו, זכות המוקנית לאותם הדוברים , אנשי שמאל והליברלים, אלא מתיחסים לאותם האחרים כבני קבוצות הומוגניות המוטבעות באפיונים מקובעים על ידי המהות הנתפסת המוענקת לקבוצת ההשתייכות שלהם ( שרירותית) . כך הם מתיחסים לישראל ( ראה החרם על האקדמיה) וכך הם מתיחסים לתושבי עזה או לערבים בכלל.

             

            היא לא מייחדת את הקבוצות הטרוריסטיות מתוך האוכלוסיה הכללית. לא עוסקת במה שהם גורמים לבני עדתם או לארצם אלא מעמידה את הכל " רגל אחת" - העיסוק בקפיטליזם.

             

             

             ראוי לציין שקבוצות הטרור ממהרות לנכס לעצמן את ההמצאות הטכנולוגיות ההי טקיות למטרות הרס ושליטה בלבד.

             

              

            מאמר מחכים של דר' גיא בכור.

            מאמר של יואב קרני על מדינות קטנות משוגעות המשגעות את שכניהם הגדולים מהן

             

             

             

             

             

             

            למעלה: תצלום, מספר חשיפות , מחלונות הדירה ופנים - מסך טלביזיה. 

             

             

            אם ישנן שגיאות הדפסה או שגיאות כתיב , אתכם הסליחה. נורא קשה " לשמור שינויים.

             

            דני רובינשטיין מ'הארץ' מדבר עם דני בלוך על " המצב" ואומר שבאוסלו לא השכלנו לראות שזה ויתור על האופציה הירדנית.

            כמו כן הוא אמר שבעזה המצרים יצטרכו לפעול כי הם לא יכולים להרשות לעצמם מדינה של האחים המוסלמים "חצר האחורית " שלהם.

             

             

             

            למעלה: תצלום, מספר חשיפות , מחלונות הדירה ופנים - מסך טלביזיה. 

            דרג את התוכן:

             בולמיה

             1

               

             0 תגובות   יום חמישי, 14/6/07, 00:51

              

              

             יש לי בולמיה של ספרי שירה. אני מסתובבת בחנויות ספרים, פותחת ספרי שירה, טועמת מלים או מקצב, נוגסת פה ושם ורוכשת, בהנחה. אני אישה בולמוסית.

              

             הערב עדכון בבלוג של באשי. אני חוזרת וקוראת, שוב ושוב ומרגישה שכל העולם צריך לקרוא מה שכתב.

              

              

             גלריות שלי

              

             אחרי שעה של " התמרחות בדבש" סביב בחירתו של פרס ברשת ב' והתפעמות מאישיותו. עברתי לאברי גלעד וג'קי לווי . ברוך השם קצת פלפל ומלים כדרבנות.

              

              

             דרג את התוכן:

              הפעילות שלי

              פרופיל

              shulamit
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS