כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 1/2008

  15 תגובות   יום שני, 28/1/08, 23:50

  די, היום זאת כבר הצפה . כבר אין לי כוח לזה. התחלתי לענות אחד אחד ולבקש שלא ישלחו לי הודעות וקישורים אך הדבר נמאס לי. אז היהנ, בכללי, אל שתלחו לי הודעות על פוסטים וקישורים. כשארצה אבוא לבקר בבלוג שלכם. יש כאלה שאני מבקרת בקביעות ויש אחרים שאני פוקדת מדי פעם. אנא, הפסיקו עם שיטפון ההודעות .

   

  כל טוב

  שולמית

  דרג את התוכן:
   6 תגובות   יום שני, 14/1/08, 09:02

   הבוקר השכמתי ב6.45 למרות שזה הבוקר החופשי שלי ואולי בשל כך, כדי להיות קצת יותר עם עצמי. כוונתי לזמן איכות. " שמתי מכונה" והתישבתי ליד המחשב. בחלון המרפסת משמאלי העץ. כעת הוא בשלכת. לתמונה נוסף גם עציץ רקפות בצבע פוקציה, מתנתם של אחייני ואשתו. אחי הציע שאשאיר את העציץ אצלו כדי שהוא ייטפל בו

   אך אני דבקתי בעציץ זה לאוהבו ומאז ( חודשיים) מגדלת אותו בחיבה רבה, בתקווה , שהפעם יישרוד כמיטב יכולתו. פעם היו לי עציצים רבים אך ככל שהרביתי לעסוק בציורים כך הורע טיפולי בעציצים. הפעם אני מקפידה לדאוג לו כראוי. אולי בשל הזיקה הרגשית, אולי בשל דבריו של אחי ואולי מפני שאני פשוט נהנית ממנו וטירחתו מועטה.

   לאמי היתה מה שקורי בשפה העממית " אצבע ירוקה". כשנפטרה נותרו עציציה מיותמים ואנחנו התקשנו לטפל בהם בשל נסיבות של החלפת מגורים וכדו'. אך מראהו של עציץ הפילדנדרום הענק עדיין חרוט  בזכרוני. נדמה לי שבסוף מצאנו לו בית.  

   ואולי אני  עושה זאת כי לאחרונה, יש לי הרגשה שאני הולכת ומאבדת אנשים. הם מחליקים מעלי, נושרים ממני. אני הולכת ומאבדת. אולי אתחיל לשרוק בדרך. 

      

    

   אני זוכרת את ההזדמנויות שעקפתי .

   אני מאבדת זמן, עניין, כוחות, רצונות. אני זוכרת היטב את הנתיב שבו לא הלכתי.

   זהו, המכונה עצרה. כעת עלי לשלוף ממנה המוני גרביים ולתלות על חבל. כלומר, אאלץ לשלוף את עצמי מן התנור ולהפקיר את ראשי לאוויר הקר. אני מקווה שהפעם אימנע מצילום דבר מה בחוץ אלא אם יהיה זה הכרחי שהרי זה מה שהחלטתי. לנוח  מעט מן החוץ ולחזור לעסוק יותר בפנים או יותר נכון בפנים המקיא את החוץ. אני משתוממת על הביטוי שבו השתמשתי אך אין לי פנאי לעסוק בכך, בכתב מפני שעלי " לשים עוד מכונה"

   בוקר חורפי יפה לכולם. חזק ואמץ.

   שולמית

   דרג את התוכן:
    5 תגובות   יום שישי , 11/1/08, 21:23

    מעשע ביותר. היום ( 31/5/08) בתיק תקשורת התארחו העיתונאים רוזן, ברקאי וסגל .  לדעתם עיתונאים אמורים להימנע מקשרי דידיות עם בעלי הון, פוליטיקאים, שופטים, חוקרים ואנשי ציבור.משעשע, זסיוביץ הסכים לדעתם.

     

    זהו, זה כבר יותר מדי. בביקורי בבלוג של וולווט גיליתי שגם זיסוביץ במתחסדים ואולי גם במתחזים . היה כאן קישור אך הוא כבר לא פועיל ואני ממש לא זוכרת במדויק במה מדובר. אם אינני טועה דובר אז ( גלובס?) על ניגודי אינטרסים. אם אינני טועה , הסתבר שזיסוביץ פתח משרד או תפקד גם כמקדם עניינים, מן לוביסט,  דבר המרמז לניגוד אינטרסים.

    אז גם כתבתי שלאחרונה  לחץ הדם שלי עלה, העבודה מתישה ואני חלטתי שחבל לי על הבריאות ואני מתנזרת מן הזירה הציבורית.. נראה לי שהגילוי של 'פירמה' סתם את הגולל על קשרי עם התקשורת. זהו, אני כבר לא מאמינה לאף אחד.בעצם, מוזר שעדיין האמנתי למישהו.

     

    ובעניין לחץ הדם. צמצמתי את שתיית הקפה. קניתי תה עשבים שמבטיח פלאים

    ואני מנסה להיות חיובית.  " הנחתי בצד" אי אלו דברים שאני מבקשת להגיב עליהם וזה ימים אחדים אני נמנעת מלפקוח עיניים לתושבי ישראל המאנטרים אך הפעם לא יכולתי לשתוק.

     חסר לי רק שיסתבר , בסופו של דבר, שאין אלוהים.

     

     

    שבת שלום ומבורך לכולם

     

     

     שולמית

     

    דרג את התוכן:
     7 תגובות   יום שישי , 4/1/08, 23:25
      17/03/08

     הסתבר שצדקתי כשטענתי שהסוללות שעליהם המליצה לי התמיכה של  היבואן DELTA DIGITALׂ, לא מתאימות למצלמה kodak easyshare z712 .

     לפני כחודשיים כתבתי על האכזבה מביצועים של המצלמ( ראה בהמשך).

     הכל טענו שאני טועה, ש"ככה זה במצלמות דיגיטליות" אלא שברוך השם כיום אפשר לבדוק ולברר דברים באינטרנט. באתר של KODAK מצאתי את הסוללה הנדרשת. לאחר אין ספור טלפונים לשרות לקוחות של המוכר ושל נותן האחריות, ביקורים באופיס דיפו ,שליחת המצלמה לתחנת השרות, נסיונות חוזרים ונשנים לפעול לפי ההוראות של התמיכה ( כולל קניית סוולות GP 27009 חדשות ) זכיתי לקבל או יותר נכון לקנות ( 150 ש"ח ) את הסוללה ואת המטען. נסיתי אותם והסתבר שהסוללה מאפשרת צילום מאות תמונות. לאחר מספר ימים ביקשתי לקנות עוד מטען וסוללה ( שיהיה רזרבה) נעניתי שעלי לחכות להזמנה שתגיע מחו"ל.

      אני ממש לא מבינה איך קורה דבר כזה. הרי הם ממשיכים למכור את המצלמות אז איך זה אין להם את הסוללות הנכונות במלאי?

     קניתי מצלמת

     kodak easyshare z712 is 7.1mp digital cam

     באופיס דיפו , ב23/12/07 . צילמתי בה מאות תמונות כשאני משתמשת בסוללה שסופקה עם המצלמה. כשזו נגמרה החלפתי, על פי ההוראות ( גם של השרות)   AA  2700  GPנטענות ואז הסתבר לי שתוך זמן קצר הסוללות מתרוקנות . החלפתי שוב והתופעה חזרה על עצמה. בנוסף , המצלמה החלה להשמיע מן גירגור. התקשרתי לשרות DELTA DIGITAL וביקשתי לקנות סוללה מקורית המיועדת למצלמה על פי החוברת ( גם AA מצוינת שם) , נטענת או ליתיום. נאמר לי שאי אפשר לקנות אותן ועלי לפנות לebay .

      פניתי לאופיס דיפו וביקשתי להחזיר את המצלמה אך נאמר לי שעלי לפנות לנקודת שרות ( הם שינו משהו במצלמה והיא הפסיקה לטרטר אך חוזרת לזה מדי פעם) . בנקודת שרות קניתי סוללות חדשות ( כנ"ל) והטענתי אותן במשך יותר מ24 שעות אך התופעה חזרה על עצמה. הסוללות נגמרות גם כשהמצלמה במנוחה. נאמר לי לשלוח את המצלמה למעבדה. אם זה היה תלוי בי הייתי מחזירה אותה למרות שכשפעלה כראוי ( בסוללה המקורית) נהניתי לעבוד אתה.

     אני כותבת גם כדי להזהיר את האנשים הקונים את המצלמה שמה זאת בעיה. תחילה חשבתי שהיא הניתנת לתיקון רק באמצעות הסוללות המקוריות או שי שבה תקלה והינה נכנסתי לאמזון ומצאתי משתמש שמציין את הבעיה הזאת ונותן למצלמה רק כוכב אחר. ישנם גם אחרים שמככבים אותה אפילו ב5 כוכבים אך עוד לא הספקתי לקרוא אותם. 

     הוא כותב :

     : 1.0 out of 5 stars What good is an excellent dead camera?, October 13, 2007

      

       excellent dead camera?, October 13, 2007

     By Michael G. Romano

     I bought one of these Kodak's the other day because I have owned three Kodak digital cameras and I like the Kodak interface. The fact is that this camera takes excellent pictures, but it eats batteries so fast (so UNBELIEVABLY fast) that I have to give it one star. I am using AA rechargeables and I am lucky if the batteries last two days or over 20 pictures. It really is that bad. Forget about movie mode or using the LCD screen. I've never had a camera die on me so many times, and I've only had this camera about two weeks

      מעניין שגם אצלי המצלמה גוססת אחרי פחות משובעיים

     הינה הסוללות הנטענות בקיט,  המוטעם למצלמה, המפורסם  באמזון אך בחוברת ההדרכה מופיעות סוללות אחרות . אני משוכנעת שהן טובות יותר כי הסוללה הלא נטענת שסופקה עם המצלמה עבדה מצוין.

       

      אגב, הסוללות המוצאות באמזון הם לא ההסוללות המצוינות באתר של kodak

      

      

     .הינה הקיט . האם יש סיכוי שהאבזרים הובאו על ידי שמעוני היבואן      

      

     .

     הינה ביקורת שלילית על הקיט וגם הבעיה ל הסוללות מוזכרת.

     http://www.amazon.com/review/product/B000UNZBZQ/ref=cm_rdphist_3?%5Fencoding=UTF8&filterBy=addThreeStar

     1 Good Camera, bad extras in Kit, September 28, 2007 By Keith Lee "Tiny" (Brighton, Ontario.Ca) - See all my reviews (REAL NAME)    Although the camera and SOME of the extras are good, some of the extras such as the extra camera case has no use, the battery charger quit before it started, the filters don't fit anything with this kit, the cleaning kit is ok but cheap, the main camera case is ok but a little under size for this camera and extras that you may want to add, you will need to buy a proper charger and a good camera case, be carefull where you buy your camera, I had a phone call from Ace digital Photo, who didn't like my review and phoned me wanting me to change review, but would not come good for the broken products. As I said the camera is goo but the service from them SUCKS.

      

     עניין הסוללות הנגמרות הוא בעיה מאד רצינית. דיברתי עם השרות והם מגיבים בהפתעה ואף אמרו לי לשלוח את הצלמה למעבדה. האם הם אינם מכירים את הבעיה או שהם מתממים.

     אני כבר לא יודעת מה לעשות

     אגב, רב הדעות חיוביות ואני תוהה אם לא צילמו הרבה.

      

      

     17/03/08 לפני כשבוע קיבלתי ( קניתי) את הסוללות שדרשתי לאחר שהיבואן ייבא אותן מחול . נסיתי והינה , היום לאחר מאת תצלומים הסוללה עדיין מלאה.

      הגנת הצרכן- החוק,הכללים.

      

     ארגוני צרכנים וכתובות לתלונה

      

     דרג את התוכן:
      6 תגובות   יום רביעי, 2/1/08, 18:00

      משרד הדתות חוזר.ש"ס הצליחה להוסיף עוד משרד הממשלה. הם יזכו לעוד שר שיכול לחלק ג'ובים. זאת ראיתי בטלוויזיה. ברדיו שמעתי שהממשלה רוצה לשנות את מבנה קצבת הזקנה. הם יוסיפו לקיצבה שקוצצה במסגרת עידוד הצמיחה אך לא לכולם.

      תחילה הכתבתי על קצבת הזקנה ומששמעתי על שיבתו של משרד הדתות צירפתי עניין זה לקיצבאות הזיקנה שהרי אמורה היתה ש"ס ליצג את החלשים והינה היא , כמו האחרים מתמחה בבזבוז כספים על רהב. כדאי לקרוא את הפוסט של מיקלדה  שבו הוא שואל מה עשו פוליטיקאים ב2007  וגם  איפה הכסף  באתר המכללה החברתית בynet . אני איני עוסקת בתיאוריות אלא בחיי, במה שמצפה לי במדינה זו שבה כל פקיד הוא מלך וודאי זה הממונה על התקציבים . כדאי לקרוא על כך בלחץ חברתי בעניין בלינקוב, הממונה החדש.

      ביוני מלאו לי 60. לפני שממשלת שרון - נתניהו- שטרית - אולמרט ועוד, דחתה את גיל הזכאות  לבקבלת ביטוח לאומי, התכוונתי לצאת לפנסיה בגיל 60 ולהתפרנס מפנסיה קטנה מאד ( במידה רבה באשמתי) ומקצבת ביטוח לאומי( 1150) שלצורך זה שנגבה ממני כבר 40 שנה ( מאות ש"ח בחודש) .

      הדחיה בוצעה ,כידוע , בהסכמת יו"ר ההסתדרות דאז עמיר פרץ.

      אני אמורה לצאת לפנסיה בגיל 62. היום הסתבר לי שהאוצר מתכוון לשנות את מבנה קצבת הזקנה ולהתאימה לגיל הזקן. ככל שיזדקן תעלה הקיצבה. אולי הם  סומכים על כך שבגלל ההדרדרות בביטוח הרפואי ובמצב הכלכלי של הזקנים אלה לא ישרדו די זמן ליהנות מן ההגדלה. מנהל הביטוח הלאומי מתנגד , גם אני מתנגדת. 

      תנו דעתכם שהממשלה שמתנערת מאחריות לאזרחיה החלשים בתואנת השוק החופשי מרשה לעצמה לשלוח ידיים לתחומים שאין לה זכות להתערב בהם. 

      אחד הדברים המתישים  במדינה, ואני אומרת זאת כאזרח וותיק ( בלי הזכויות של הוותיקות עדיין) ,הוא חוסר היכולת לתכנן את העתיד. בכל פעם יד זדונה של הממשל נוטלת משהו מן הסל הדל של האזרח הממוצע ומעבירה אותו לאלה שכבר יש להם מעל ומעבר למה שאדם נדרש לו לחייו. 

      היום הבנתי שאדם כמוני חייב להכין את עצמו לעתיד שבו עליו לסמוך רק על עצמו ועל יכולתו להשתכר גם בעת זקנתו כי בכל רגע עלול להופיע צו או חוק שייטול ממנו את כבשת הרש שגידל בעמל רב במהלך שנות עבודתו. מוטב אתארגן לכך.

       בשבוע שעבר, בדרכי הביתה , באוטובוס.

      כל זה קורה כש'הגימלאים' ו'העבודה' בממשלה. יו"ר ההתסדרות חבר של בראון  ואילו ח"כ אורון משתף פעולה עם האוצר.

      קישור לבלוג של לחץ חברתי בעניין בלינקוב המנכ,ל החדש של האוצר

      דרג את התוכן:

       הפעילות שלי

       פרופיל

       shulamit
       1. שלח הודעה
       2. אוף ליין
       3. אוף ליין

       ארכיון

       פיד RSS