כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 10/2008

  15 תגובות   יום רביעי, 29/10/08, 03:27

  עיינתי בפינקסים  ישנים או, יותר מדויק, במחברות ציור מצהיבות משנת 85 ומצאתי  מספר רשימות של חלומות ורישומים שאחד מהם אני מעלה כאן  כי נראה לי שכבר איני כזאת. כבר אין בי רגש זה.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  עוד, מצאתי פינקס  ( לפני 10 שנים?)  שעל כריכתו רשום משפט של סרן קירקגור ( 2 גירסאות בעברית)

   

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום שבת, 25/10/08, 13:13

    לאחר שכעסי דעך והתחלתי לחשוב ב'שקט' החלטתי שלא אצביע ללבני רק מפני שהיא אישה. נראה לי שאניחוזרת לעתי הקודמת - לפתק לבן.

    

    12/10/08 אני לא מוחקת את הפוסט רק מפני  שקישרתי אותו ל'פוליטנט' ונראה לי לא הגון למחוק אותו כעת . מה עוד שיש תגובה,רק  אחת, אך בכל זאת, אדם הביע דעה בבלוג שלי ואני אכבד זאת.

    

    

    ש"ס יכולה היתה לקבל הרבה, הרבה מאד כסף לקיצבאות ילדים. זה נושא הדגל שלה לאורך כל הקדנציה של אולמרט ובכל זאת היא ויתרה בתאנה לא אמינה* ובכך, לכאורה, היא מגישה את השלטון לביבי שקיצץ בקיצבאות הילדים וגם שילח את הפנסיות לרעות בשדות ההון.

    

   ש"ס ניהלה את המשא ומתן בינה לבין קדימה כאילו היא רוצה מעונינת ובכל זאת מיאנה להצעות נדיבות שלא הוצעו לה עד כה מאז ממשלת שרון ונתניהו כשר האוצר. קיצבאות  שיכלו לעזור למשפחות רבות במצוקה שאותן היא , לכאורה, היא מיצגת, לשפר את מצבן הכלכלי ולו במידה מועטה. הרי במשפחות כאלה כל " גרוש" חשוב. מה עוד שעצם העלאת הקיצבאות היה שובר את ה'מנטרה' : " לא מעלים קיצבאות ילדים, כי זה רע למדינה". ש"ס יכלה להוכיח לאלה שבחרו בה שהיא דואגת להם אך היא העדיפה להכשיל את המשא ומתן.

    

   שמעתי הסברים שונים ורבים מאז ההודעה של ש"ס אך עד כה לא שמעתי את הנימוק שלדעתי עומד בבסיס החלטתה, היותה של לבני אישה.

    

    

   הסבר אחד לכך מתמצה בחששו של אלי ישי מפני כניסתו הקרובה של דרעי לפוליטיקה בתום ימי הקלון .

   הנימוק  השני הנוגע לירושלים. לעניין זה אומר שיפה נוהגים החרדים כולם החרדים לגורלה של ירושלים אך גם חרדים לבשרם שלא ינזק חס וחלילה בהגנת העיר הקדושה בעודם נהרגים באוהלה של תורה. יהיו סמוכים ובטוחים שנתניהו גם יחלק את ירושלים וגם יקצץ היכן שאפשר.

    

    

   לדעתי, האמת היא שאנשי ש"ס לא יכלו לשאת את המצב שבו אישה תמשול בם.

   דמיינו לעצמכם איזו השפעה " קשה" תהיה לישיבתה של ש"ס בממשלה של אישה. מה יקרה לכל פסקי הדין הנוגעים למעבר ליד אישה ודומיו.

   בבחירות הללו חשבתי להימנע ולא להצביע או להטיל פתק לבן אך לאור התנהגותה של ש"ס החלטתי להצביע לבני למרות שאינני יודעת אם אני מאמינה שהיא מתאימה לתפקיד אלא שאני משוכנעת שברק וביבי ממש לא מתאימים וישנו גם עניין הנשים. אני קוראת לכל הנשים להצביע לבני.

   ובהערת אגב, לטעמי ,הכשילו את לבני קריאות העיתונאים  לחתוך, לומר מה הגבול שאליו היא מוכנה להגיע. כשנקבה את יום א' כיום ההכרעה הושפעה , כנראה, מעצות העיתונאים ובכך סיפקה לש"ס סולם שבאמצעותו הצליחו לרדת מגג המשא ומתן שבו עלולים היו לקבל את כל דרישותיהם ובכך היו נכלאיחם בממשלתה של אישה . שומו שמים והאזיני הארץ לדבר הנורא ההזה. זה מה שהכשיל גם את אולמרט המנוסה  שברגע של " גדלות נפש" נשמע לקריאת העיתונאים והודיע שיפרוש מתפקידו כשמחליפו ייבחר.    

   נ.ב : התכוונתי לכתוב פוסט על חתלתולים וולהסתפק בדיון בקהילת 'אקטואליה' אלא שעניין זה לא נותן לי מנוח. הריאקציה במדינתנו מרימה ראש בכל תחום. שוב יקרה שבתום מאבק ליתר דמוקרטיזיציה ולשלטון הוגן ולא מושחת נקבל את הגרוע מכל.  כל זה מפני שאלה הבוחשים בקלחת פועלים מאחורי הקלעים. כן, כן, אני מדברת על קונספירציה . לעתים היא באה משמאל ולעתים מימין. הכי משכון כשהשמאל והימין מתחברים כי השמאל תמיד יוצא ממנו מופסד. אגב, הם מתאחדים כשזה נוגע לענייני כסף וכלכלה. כוונתי לשמאל הפוליטי כדוגמת 'הארץ' ולא לשמאל החברתי.

    

   קישור:" בהשתתפות אשה", פוסט מאת דר נעמה כרמי   העוסק בפוליטיקה של דחיקת נשים.

   דרג את התוכן:
    12 תגובות   יום שני, 20/10/08, 22:23

     

    את השבלולון הזה מצאתי בחסה שקניתי היום ב"יש". גודל קונכיתו פחות מ1 סמ' ולא הייתי מבחינה בו לולא היה העלה, שעליו נדד, בראש העלים שהנחתי במסננת, לייבוש, בתום רחצה קפדנית במים וסבון ולאחר שטיפה במים זורמים. אולי חשב שיורד גשם ויצא לבדוק את העולם. תחילה הנחתי אותו על עלה חסה בקופסת פלאסטיק אלא שהוא רצה לצאת לטייל. על כן הנחתי אותו על העלה בגינה מוצלת ומטופח, בבית השכן.

     

     

     

     

     

     

    חג שמח

    דרג את התוכן:
     4 תגובות   יום שבת, 18/10/08, 23:40


     " וְרָאִיתִי, כִּי אֵין טוֹב מֵאֲשֶׁר יִשְׂמַח הָאָדָם בְּמַעֲשָׂיו כִּי-הוּא, חֶלְקוֹ: כִּי מִי יְבִיאֶנּוּ לִרְאוֹת, בְּמֶה שֶׁיִּהְיֶה אַחֲרָיו."


      

     תנ"ך - קוהלת - הכול פרק א ב ג ד ה ו ז ח ט י יא יב   האזנה לפרק זה , קוהלת פרק ג     אני רוצה לשמוח או לפחות להרגיש נוח גם כשהימים מתקצרים.

      

      

     דדדשש
     חיפשתי תמונה שתתאים למצבי הרגשי הנוכחי וגם משהו שימח אותי . הסתובבתי בבלוג שלי בישראבלוג ומצאתי תמונה זו מימי הטירונות שלי. זה היה בתקופה מקבילה כי התגייסתי בספטמבר הייתי במחנה 80 , לפני 41 שנה. ואפשר לומר שלא הייתי חייתי חילת מזהירה .

      

      

     הינה עוד תמונה.רישום שציירתי לפני  31 שנה והעברתי להדפס רשת לפני 21 שנה .גם זה היה בעונה זו. אני זוכרת היטב שנה זו.

      

     כגגגגגגגגגגגגג

      


     קריאת מחשבות הרצאה . דר אורן שגריר האונ' העברית מסידרת מדוע.

     שתית בירה תורמת ללב

     דרג את התוכן:
      5 תגובות   יום שלישי, 14/10/08, 20:40

      <script src="http://blogactionday.org/js/0eb4d072f113cf43eabe9bcce659634e4d892e02"></script>
      אני מנסה לכתוב פוסט על עוני  במסגרת Blog Action Day 08 אך כל עריכה מוחקת לי את כל מה שנכתב קודם. כתבתי פוסט ארוך ומחקתי אותו. כל מה שכתבתי נראה לי טריוויאלי ולעוס שהרי ספרי ומגילות ארוכות נכתבו על העוני, יצירות חוברו. מהפכות שפכו דמים ורפורמות העלו והורידו מודלים.נראה לי שאין לי מה להוסיף לזה. במשך כשנה וחצי אני מצלמת את האנשים המחטטים בפח הזבל שמול חלונות דירתי. בינהים גם ילדים. מתוך המעקב למדתי שזה מקום המשחקים שלהם. לא אחת ראיתי שהם מחפשים צעצועים.

       

       

       

      אני רוצה שתעלה השאלה למה זקוק ילד, מה מספיק לצמיחתו ומה חיוני לגדילתו ולהפיכתו לאדם שכל  האפשרויות פתוחות לפניו. 

      נראה לי שמדינת ישראל צריכה לשבת על המדוחה ולהחליט למה זקוק כל ילד . מה יאפשר לו לנצל את הפותנציאל שלו, בלי קשר לדרך שבה הוריו מנהלים את ענייני משפחה או בלי כל קשר להכנסתם. אני חוזרת וטוענת שחייבים ליצור  בכל שכונה, בכל בית ספר מועדוניות ובהן כל מה שנדרש לילדים מגיל שנה ועד סוף התיכון. זה כולל ציוד ומדריכים. לצורך זה יש להפנות את מירב הכספים ואת מירב הכוחות.

       

      בשכונה שלי אין אפילו מגרש משחקים אחד.

       

      גדדדדדדדדדדד

       

       

      גגגגגגגגגגג

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

        

       

       

      דרג את התוכן:
       4 תגובות   יום שני, 13/10/08, 16:24

       קככ

        

       צילמתי אתמול, בסלולרי.

        

        

       שיר הלל לאהבה.

       חג שמח

       שולמית


       דרג את התוכן:
        5 תגובות   יום ראשון, 12/10/08, 09:04

         

         

         

         

         

                              הדלת של דוצ'י, שתי חשיפות. יוני 98,

                                           

        איני זוכרת מתי צילמתי בפעם השנייה על הסרט שבו צילמתי את חדר הכניסה ואת דלת דירתה כשבעה חודשים לאחר מותה .ברור לי  שאת הפעם השנייה צילמתי לאחר שביקרתי במוזיאון האיסלמי, בירושלים כי אני מזהה את המלאך המצויר על הגלויה שקניתי שם.

         

        אני זוכרת שנסעתי עם הסטודנטים מן המכללה  כשעוד נהגתי לנסוע לטיולים.זה  היה בחורף כי ירד גשם. פתאום  נזכרת שבאותו ביקור, במוזיאון ישראל, הלך אחרי חתול במדרגות היורדות מאולמות התצוגה  ועד שער היציאה ולא הרפה ממני. איני זוכרת כיצד נראה . רק את התמיהה. חשבתי שאולי יש לו איזו בשורה לומר לי. באותה תקופה נטיתי למיסטיקה ולרגשנות יתרה.  בכל אופן, יום אחד , לפני מספר שנים נתתי מספר סרטים לפיתוח ובאחד מהם הופתעתי למצוא את מה שצילמתי בחדר הכניסה של דו'צ'י משולב במלאך ( יש עוד מספר תמונות שאיני זוכרת היכן הן) . הופתעתי גם מציון התאריך על התמונה מפני שאני נמנעת מכך.  כאמור, אז' באותה תקופה התרגשתי מן המלאך שמעל לדלת ובעיקר מן ה"ענן" הכחול שעל הדלת. אמן ענן כזה הופיע  גם בתמונות אחרות שצילמתי בפעם אחרת בדירה של דוצ'י כחודש לאחר מותה.

        אני מעלה תמונה זאת שוב כי היא מתה במוצאי סוכות 97.

        בחייה, היתה חשובה לאנשים רבים. אלה נעזרו בה כדי לעצב את חייהם בדרך שהלמה את פנימיותם .אולי  זה נשמע כקלישאה אך הדבר נכון. הייתי רוצה שידברו עליה ויספרו על המפגש אתה אך איני יודעת כיצד לעשות זאת.

         

         

         

         

            מלאך אוחז מחרוזת פנינה, איראן, קזווין, המאה ה- 16 לסה"נ

         

         

        דרג את התוכן:
         2 תגובות   יום ראשון, 12/10/08, 02:55

         cccccccccccccc

         תצלום רב חשיפות

          

          

         דרג את התוכן:
          18 תגובות   יום שלישי, 7/10/08, 00:36

          התחלתי את הפוסט כך:
          הודבק על פירסומת בתחנה המרכזית בבאר שבע. צולם בסלולרי.

          לאחר ימים מצאתי מודעה זו בלוח המודעות באונ' בן גוריון.

          מעניין מה מסתתר מאחורי זה. צולם בסלולרי.

           

          מהחקתי את מספר הטלפון כי לא רציתי לשמש כלוח מודעות בעניין זה .

           

          ואז אמיתי סנדי הבהיר שאלו מודעות של " לתת" . חיפשתי באינטרנט ומצאתי זאת.

          לאחר שקראתי את דבריו העליתי את התמונה בלי המחיקה . נוכחתי שכדברי אמיתי מעל לטלפון כתוב שזה אירגון לתת. מעניין שלא שמתי לב. בעצם, זה לא קרוה בפעם הראשונה ובכל זאת בכל פעם זה מפתיע אותי.

           

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום שבת, 4/10/08, 14:24

            

           מיתגתי תחת אקטואליה כי בעיני כל זה אקטואלי. ספרות אמנות פלאסטית, פוליטיקה, סתם דיבורים.

            

           ריקי כהן עם שמעון אדף

            

           ברימן ורסוס אפללו, שמעון אדף

            

           כככככככככלחץ להפעלה   סה"ר - סיוע והקשבה ברשת

            

            

            

            גגגגגגגגגגגג זוית אחרת ,מאמרים בעולם הערבי מזוית שונה ממה שאנו רגילי לקרוא ולשמוע

            

           בעברית תהיה מלה ל"רגולציה", יואב קרני

           מי לא שמע את החדשות האחרונות על המשבר הסיסטמי של הקפיטליזם? מי חושב שהיה שם רק "כשל ספציפי של פיקוח"? מי אם לא האיש הרוצה הזדמנות שניה להיטיב עם ישראל

           הפח שמול חלוני. צולם מחלון חדר העבודה

           הפח שמול חלוני, צולם מחלון חדר העבודה. עבר מניפולציה במחשב כדי להסוות

            

            גמר חתימה טובה

            

           דרג את התוכן:
            11 תגובות   יום רביעי, 1/10/08, 11:47

             

            שנה טובה ומבורכת. מאחלת שולמית

            דרג את התוכן:

             הפעילות שלי

             פרופיל

             shulamit
             1. שלח הודעה
             2. אוף ליין
             3. אוף ליין

             ארכיון

             פיד RSS