כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 8/2008

  8 תגובות   יום ראשון, 31/8/08, 22:38

   עושה רושם שהשר דיכטר מפטר בפועל את המפקד המצליח של מחוז הדרום, ניצב בר לב וזאת מפני שזה לא מוכן לצאת ללימודים. התנהלות זאת תמוהה בעיני שהרי אין לנו עניין בסרוב לקבל תפקיד אלא בסירוב לצאת ללמוד או בעצם לצאת לחופשה.

  מתוך מה שקראתי הבא אחריו חסר ניסיון בתחום שלעיו יופקד. האם המכ"ל מסתיר מאתנו משהו? כבר קרו בדרום דברים? מעניין פרנקו שהוזכר בדו"ח זילר נשאר במערכת ומקודם ואילו בר לב נשלך ללמוד. אם כל מה שקורה לעינינו היה מתרחש בעלילת סרט גנגסטרים הייתי חושדת שמשהו בהתנהלותו של המפכ"ל והשר דורש בדיקה.

   

  העיקר, הדרום יופקר שוב.לדעתי, דיכטר צריך ללכת הביתה. האיש הזה שכשעזב את תפקידו כראש שב"כ נחשב חכם מתגלה יותר ויותר כלא כל כך חכם. בכל אופן הוא נוהג בשיטה הישראלית הידוע שבה ככל שמפשלים כך מאצמת החישותם של הפשלונרים בפשלתם.

   

   

  הינה, אורי כהן אהרונוב, הכתב לענייני המשטרה בערוץ 1 שבדרך כלל מתפקד בתשדיריו כדובר המשטרה, מצדיק את המכ"ל. איכס.

  אני משוכנעת שניצב בר לב ימצא תפקיד ראוי לו גם מחוץ למשטרה אך אנחנו נישאר עם המפכ"ל ומה שיותר גרוע עם השר

  וזה מחזיר אותי עשרות שנים אחורה, לימים שבהם מוניתי לנהל אולפן לעולים חדשים.לאחר כחודשיים של ניהול באתי אל המפקח ו"החזרתי לו את המפתחות" . אמרתי שאני מעדיפה ללמד כי הניהול משעמם אותי. המפקח המופתע תהה מה יעשה כעת ואת מי ימנה במקומי. התיעץ עם עוד עובדים והחליטו למנות אדם שלטענתם עדיף שינהל ולא ילמד וכך יגרום פחות נזק . קרה ומקץ ימים מספר " תפס האיש ביטחון" בבחינת " התפקיד עושה את האדם" והחל להורות לי כיצד ללמד. סירבתי ללמד על פי הנחיותיו כי אלה לא נראו לי. הוא כעס וזימן אותי לברור אצל המפקח. זה  תמך במנהל. לא אספר כאן מה אמרתי למפקח ולאותו המנהל אלא שמה שמתרחש כעת במשטרה מזכיר לי את הסיפור ההוא. 

   

  שר המשטרה מינה את המפכ"ל הנוכחי בבחינת ברירת מחדל כי באותו זמן אף אחד אחר ראוי לא הסכים להתמנות לתפקיד זה ולשר אצה הדרך . הכל טענו שזהו מינוי תמוהה וגם השר הודה שזאת האפשרות הפחות טובה. אך כעת  מתייצב לצידו של מפכ"לו  בהחלטתו התמוהה. והמפכ"ל הנחמד מסתבר כתחמן לא קטן.  

   

  אגב, קראתי שלמפכ"ל  דודי כהן תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה ותואר שני מאונ' דרבי. ובכן עם רזומה כזה כדאי לו לצאת ללימודים. איני מעזה לכתוב מה אניחושבת על לימודים באונ' דרבי  כי אני חוששת מתביעת דיבה.

   

  חלק מפוסט זה נכתב בדיון באקטואליה.

   

  כדאי, ממש מומלץ לקורא על קרן קרב

  דרג את התוכן:
   6 תגובות   יום ראשון, 31/8/08, 19:47

    

   משום מה הזכיר לי התצלום ציור של הצייר  האמריקני  הופר. פתאום עולה בדעתי הוקני. העתקתי אותו מהארץ .

    

   מעניינת העמדתם בחדר המאורגן בקויים ישרים, נקיים. ישיבתם המרוחקת ליד שולחן המשדר ניקיון וצניעות. ראש ממשלת ישראל, כשבועיים לפני הדחתו גוזר גורלות עם שרת החוץ האמריקנית, המנהלת את העולם, מספר חודשים לפני פרישתה.

   מה יצא מזה. האם משהו טוב, אם ירצה השם, או, שחס וחלילה, מהומה.  

   סרט על הופר

   יצירותיו של הופר


   מעניין. התצלום מטעם שגרירות ארה"ב. כלומר כך הם רוצים שהיא תיזכר, ככך הם בוחרים להציג את היחסים. משפחתיים?

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 25/8/08, 10:52

     

    ג'ומבר / בין העולמות - חמישי, 28/08/2008 מופע הבלוז של ג'ומבר (ענבר צברי). 21:00, 20 ש"ח "היה או לא היה" - ערב שירה ואלכוהול -

    מוצ"ש, 30/08/2008

     הערב יוקדש לשיריו של אלכסנדר פן, גדול השתיינים בשירה העברית. איתי בלטר, גדול השתיינים במוזיקה העברית, יבצע שירים של פן, וכל מי שרוצה מוזמן לעלות אחריו (או לפניו. נראה איך יתפתח הערב) ולזייף בצרידות. מובטחת הרצאה קצרה ומעניינת. נתחיל ב-21:00.

    דמי כניסה: 20 ש"ח, כולל מתאבנים רוסיים בחינם והפי האוור פרוע עד שיימאס


    www.ashan-hazman.bizrael.co.il

     

     ( הנוסח למעלה בלשונה של ההודעה ב  email)

     

     

     


    פוסט שלי בישראבלוג העוסק במוזיאון הנגב


    דיון שפתחתי בקהילת המכללה החברתית בעקבות כתבה בערוץ 10 על אודות חסרת בית

    התמונה צולמה בערב בו זומן כל מי שרצה להשמיע את שיריו המנוגנים או מוקראים. היה ממש נחמד.

     

    דרג את התוכן:
     12 תגובות   יום שבת, 23/8/08, 14:05


     המלצה חמה לבקר    בפוסט העוסק בהנפשה במחשב,  בבלוג "חפיצים ( גד'טים) חדשים בעברית"

     ומשם הגעתי לסירטון הוידאו הזה  באתר של ANDREWHU ומכאן הגעתי גם לסירטון זה  שהוא קליפ לשיר.

     האינטרנט הוא המוזיאון היחידי שבו אני מבקרת בשנים האחרונות . אמנם הייתי במספר תערוכות

     אלא האמנות הדיגיטאלית מדברת אלי יותר ואותה אפשר למצוא באינטרנט. זה המקום. 

     זה זמן מה אני מוצאת את עצמי אזרחית הסיבר ספייס יותר מאשר אזרחית העולם הזה או תושבת המקום ששמו ישראל. אפשר לומר שאני תושבת שכונה ג' עם הבלחות לשכונה ט'  וכמובן שאסור לשכוח את הקניונים הראשיים אף כי גם מהם התנתקתי לאחרונה. לא במידה ראויה ועל כך יעיד כרטיס האשראי שלי שבמהלך יומיים או שלושה , בחודש אוגוסט פעל ללא לאות.

      

     אך לא על זה רציתי לדבר אלא על יצירה המתרחשת באינטרנט . לא אכביר מלים ולא אצור תיאוריות שכן כבר עשו זאת לפני.רק  על עצמי אומר שלמרות שאני יודעת שבמידה מסוימת רצוי שאעשה תערוכה בעולם הממשי, כלומר מחוץ לבאר שבע , כלומר בתל אביב שהיא בלבד נחשבת לעולם  הקיים, הראוי לאמנות פלאסטית ( בנוסף לאיים בודדים בירושלים וחיפה) אלא ששכלי הבריא ( יאמרו החולה, חס וחלילה ) אומר לי שאין  טעם לגרור את עצמי לשם, לחזר על פתחי גלריות שיסכימו לקחת ממני אלפי שקלים כדי להציג מספר עבודות שבמקרה הטוב מעטים יראו וקרוב לוודאי איש לא יקנה. שכלי הנבון ( בנבדל משכלי קל הדעת או האי רציונלי) אומר לי שאלה תירוצים הנובעים מעצלות במקרה הטוב  או מנמושות במקרה האחר.

     ואני עונה למקהלת הקולות שעוד מעט אחליט ובינתיים כף לי בעולם הוירטואלי שיש בו מכל וכל ועלי לאזור כוח , לבנות אתר (גם  זה עולה כססססססססססססססססף!! ) שגם בו אולי יבקרו מעטים אך בו תהיה לי הזדמנות לשרוד( עד כלות השרתים)  .

     די, אפסיק לפטפט, לא יעזרו לי כל הפילפולים, ההתחכמויות והתחמקויות מפני הכרח היציאה מד' האמות שסביבם הגבהתי חומות . אני יודעת שאני חושבת נכון, שאני צודקת ובכל זאת אני טועה.

     אני חייבת למצוא בית לעבודות שלי, בית גם בעולם הממשי. זה שאיננו יודעים אם ישרוד. זה צורך רגשי שככל שאני מרפה ממנו אני מבינה שאני טועה.

      

      

     פוסט על שכונה ד', בבאר שבע שמקריאתו למדתי משהו שלא ידעתי על סימון תחנות סמים.

      

      

     ואני לא ידעתי שנעליים על חוטי חשמל מסמנים תחנת סמים.


     אלבום בגוגל שאליו איני מצליחה להיכנס כדי לשנות. אני ממש לא מסתדרת עם הדואר בשל גוגל וגם לא עם אלבום התמונות. אם מישהו יכול לעזור לי אשמח לכך.


     על אירועים במוזיאון הנגב  
     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום חמישי, 21/8/08, 17:35
      מידע לסטודנטים או להורים של סטודנטים , בנגב.
      יש מלגות דרך הרשות לפיתוח הנגב .
      צריך לצלצל  למספר - 08/6239905 שלוחה 5 , לשוחח עם קלי רק בחודש
      אוקטובר .
      קיבלתי מידע זה בדואר אלקטרוני באמצעות סוניה ממט"י המידעת אותנו בדברים העשויים להועיל והתבקשתי להעביר הלאה. הינה לפניכם הידיעה. 
      בהצלחה

      צריפתי לכאן סירטון המדגים השגים בהנפשת הבעות פנים באמצעות בלוג זה בשם " חפיצים ( גדז'טים)חדשים בעברית"
      דרג את התוכן:
       14 תגובות   יום שני, 4/8/08, 02:44


       היום עלה בדעתי שנחמד יהיה אם יורידו רישומים שלי מן האינטרנט, ידפיסו, ימסגרו ויתלו על הקיר, כל עוד ישמרו על זכויות היוצרים שלי .

       הרישומים הללו נוצרים כמעט מבלי דעת ויש בהם דבר מה שהוא אני  שעליו אף אני אינני יודעת. אני רושמת וכמעט שאיני חוזרת להתבונן בהם אלא לעתים רחוקות. הסריקה למחשב מעלה אותם לתודעתי אך איני מרבה להתעמק בהם  למרות שזאת פעולת היצירה האוטנטית ביותר תחומי העיסוק. יש בהם את המידיות של הציפורן או המכחול שלא יכול להסוות דבר כי כל נגיעה יוצרת כתם בלתי מחיק.

       הבחנתי שיש מספר נושאים באיורים שלי שלא נעשים ברצף. כלומר , באותו בוקר. לאחרונה , אני רושמת בבוקר, זמן קצר לאחר ההשקמה. פעם רשמתי בלילה ולעתים במהלך כל היום . בעצם, זה היה עיסוקי העיקרי  ( בתחום היצירה) . אני רואה ברישומים מן יומן נפש אף כי בדרך כלל איני מתארכת ואף לא חותמת. רק לאחרונה התחלתי לחתום יותר ואף לרשום תאריך. באתר קפה יש לי שתי גלריות . אחת של דיוקנאות ואחת של רישומים בנושאים שונים. בעצם, אפשר לומר שכל הרישומוים הם דיוקנאות של המחשבות והתחושות שלי הלובשים חיים עצמאיים.לעתים , ברגע ההירשמות הם עוברים ממה שהינני, באותו רגע, לדף. אוסף של רגעים הלובשים צורת רישום החולפים דרך זרועי לאצבעות האוחזים במכחול או בציפורן ונעורים לחיים בדף. אני מתבוננת בהם בהפתעה. כעת הם באינטרנט. לי זה ממש נחמד.

        

        

       כבר לפני זמן החלטתי להעלות כל יום מספר רישומים לאינטרנט ומשום מה אני נמנעת. אני די שיפוטית ועל פי רב לאחר שאני מעלה את הרישום לאינטרנט, כלומר מנתקת אותו מן הפינקס אני הופכת שיפוטית  מפני שאני סוף , סוף ממש מביטהנ בהם ובנוסף, מלאכת הסריקה קצת משעממת אותי.

       דף מפינקס, קיץ,2008 ( לחץ על הרישום להגדלה.)

       .


       הדבר עלה בדעתי כי לפני כחודש, חודשיים סיפרה לי חברה שהורידה רישום שלי מאינטרנט , מסגרה ותלתה בביתה. תחילה חשבתי שהיה עליה לקנות את הרישום  ממני ( היא כבר קנתה רישומים שלי) אך כעת אני חושבת שזה ממש נחמד ואשמח אם אנשים נוספים יעשו זאת. בתנאי שייחסו אותם לי.  

       דרג את התוכן:

        הפעילות שלי

        פרופיל

        shulamit
        1. שלח הודעה
        2. אוף ליין
        3. אוף ליין

        ארכיון

        פיד RSS