כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 9/2008

  6 תגובות   יום ראשון, 28/9/08, 00:23

  הכותרת הקודמת של הפוסט הייתה: "איך הילדים בשכונה ד' סופרים  מ 1 עד 20.  בדיחה לא תקינה פוליטית" . ראיתי שקשה לי עם הכותרת אז החלפתי אותה. אפילו חשבתי למחוק את הפוסט אך מכיון שיש תגובה ואיני מוחקת פוסטים שמישהו טרח להגיב עליו, אני מותירה אותו ובכשיהיה לי הרצון והחשק ארחיב( לאחרונה לא בא לי לכתוב פוסטים) על עניין זה את הדיבור.

   

  נזכרתי בבדיחה כשקראתי תגובה של ארול ( אסוציאציה) בבלוג של וולוט. הוא כתב לספור עד 10 ואני נזכרתי בבדיחה שסיפר לי מישהו באחד הימים, בקיץ זה. זה בוודא יהיה בשעות הצהריים כי רק בשעות אלה אני יוצראת מן הבית לסידורים. דווקא בחום הגדול. כשנכנסתי לאחד הקיוסקים ( לא אציין היכן כדי שלא להסגיר את המקורות) לקנות בקבוק מים מינרלים ראיתי שהבן של בעל הבית, ילד בן שלוש או ארבע ( טרם  גזזו את שערות ראשו) אוחז בידו קלפים. הבחנתי שאלה קלפים המשמשים למשחקי מבוגרים ( פוקר?) .התבדחתי על כך ואמרתי שאני רואה שבנו כבר בעניינים. זאת מאחר שפעמים רבות ראיתי אותו ואת חבריו משחקים ( אין בדברי לרמוז שהם משחקים משחקים אסורים) .

   

  אחד מן הנמצאים איש עטור זקן וכיפה לראשו צחקוסיפר לי כיצד, בשכונה ד' ילדים סופרים עד עשרים.

  " איש אחד רצה להוכיח שהידע של הילדים  בחשבון, בשכונה ד' שווה לידע  של הילדים ברמת השרון ( או בכל מקום אחר ששכחתי שמרמז על מקום נורמטיבי). הוא בחר שני ילדים . אחד מרמת השרון, השני משכונה ד'.

  תחילה פנה לילד מרמת השרון וביקש ממנו לספור עד עשר ומשהיטיבלעשות זאת ביקש ממנו לספור  מ10 עד 20 . זה עשה זאת בהצלחה ( המספר בעל הזקן והכיפה ספר  מ10 עד 20 אך אני לא אלאה אתכם. מה עוד שאני " רוצחת בדיחות" מטבעי" ) . לאחר מכן פנה החוקר לילד משכונה ד' וביקש מנו לספור עד 10.הוא עשה זאת בצלחה." יפה מאד " אמר האיש, ליטף את ראשו של הילד  וביקש מממנו להמשיך. הילד שזכה למחמאה המשיך ברצון : ,אס,  יהלום, מלכה, נסיך , מלך

  ( בוודאי לא ספרתי בסדר הנכון ואני מנתצלת על כך) .

   

  נראה לי שכשאכתוב מאמר על תדמיות אשתמש בבדיחה זאת כפתיח.

   

   

  דרג את התוכן:
   14 תגובות   יום שישי , 19/9/08, 16:04

   fffff

    

   בשעה טובה ומוצלחת, בלי נדר, תיפתח ביום ד' ה - 24/9/08 בערב תערוכת הדפסי) . גם אני משתתפת בה. לשמחתי הוזמנתי לקחת חלק בתערוכה למרות שפרשתי מבית האמנים מאחר והתקשיתי לשאת בחובת ההשתתפות בשמירה ומאד סיבות קלות ערך שהכריעו את הכף, לאחר כשנתים / שלוש שבהם הייתי חלק מן העמותה ( מתחילתה).

    

    

   אני מציגה שני הדפסים. זה למטה ,אחד מהם

    

    

   בבבבבבבבבבב

   הדפס ( 76/56 סמ') מחשב של תצלום מעובד רב חשיפות והדפס שטח ( התצלום כאן ממש לא מוצלח).

    

    

    

   זה שנים אני עוסקת ( בין השאר ) בתינוקות. המצב הילדי נראה לי תמיד מצב נוראי, נחות, תלוי כל כולו בחסדי הבוגר. אני לא ילדתי כי לא רציתי להיות אמא ולא איכנס כאן לכל הסיבות הנימקום והסיפורים. בפשטות אומר שמבחינתי, בשלב מסוים בחיי הבנתי ש זו לא אופציה בעבורי , כמו שאומרים " זה ממש לא בשבילי" אך העיסוק בילדות שלי ושל אחרים תמיד העסיקה אותי. 

    

   ההדפסים שלי, מסידרה זו ומסידרה העוסקת בילדה  נעשו כמן חידת מילים שמרכיבים משפט, בדומה לחידות שהופיעו אי פעם בעיתוני ילדים ( ואולי מתפרסמים גם עכשיו) . כל פרט במשפט הוא מפתח הפותח דלת לעלילה. בעצם, כך גם בניתי את הצלומים רבי החשיפות. עם זאת יצריתי אינה ספרותית. כשאני עובדת. כלומר בתהליך העבודה, בתהליך ההדפסה (הצילום והציור) אני עסוקה באסטתיקה, במבנה ביחסים, בין האלמנטים, בקומפוזיציה. יכול להיות שכתבתי משהו טריוויאלי , מובן מאליו, ברור ומאפיין את כולם. אך היה לי חשוב להדגיש זאת. 

    

    


   איך לספר סיפור
   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום שבת, 13/9/08, 23:55
    שמחתי למצוא את קהילת הנגב, בקפה. תודה לך מתרשמת על ההפניה . אני יודעת שבקפה ישנם דרומיים ומקווה שיצטרפו ויכתבו בקהילה.אני מתכוונת להיות פעילה שם.


    מזל טוב ובהצלחה.

    בתצלום : בית התרבות החדש שנבנה. צולם השבוע, בסלולרי, מתוך מונית, בדרכי לעבודה.


     


    דרג את התוכן:
     2 תגובות   יום שישי , 12/9/08, 16:57
     ערב שירה ואלכוהול - מוצ"ש, 13/09/2008   ערב לבנטיני. מאיר עמאר (עוּד, פרקשן) ורועי פרנקל (חצוצרה) ינגנו מוזיקה לבנונית, פלשתינית ותוניסאית, וידגימו קטעי פיוט עבריים שהותאמו ללחנים ערביים מוכרים. המשורר בעז יניב, תושב באר שבע ועורך כתב העת "דקה", יקרא משירתו של מחמוד דרוויש, שהלך לעולמו לפני חודש. נדב פרץ יעביר הרצאה קצרה על וריאציות של זיקוק אניס סביב הים התיכון ויחלק צ'ייסרים של ערק ירדני. 21:00, 20 ש"ח     מפגש פוליטי פתוח - ראשון, 14/09/2008   מפגש עם פעילי רשימת מרצ+שכונות (יש דבר כזה) למועצת העיר, ודיון באפשרויות האינטגרציה בין תושבי השכונה לבין הסטודנטים ש[בדרך כלל] מתארחים בה. בהשתתפות מאיר בן דוד (פעיל מרכזי בוועדת ההיגוי של שכונה ד'), משה פריאל (עובד סוציאלי, פעיל ותיק בתחום השיקום של נפגעי סמים בבאר שבע, ראש הרשימה המשותפת למועצת העיר) ורן כהן (סוג של ח"כ, יוזם חוק הדיור הציבורי). 20:00, הכניסה חופשית ורצויה ואפילו יוגש כיבוד קל. מומלץ להצטייד בשאלות     צדק חברתי בספרות - שלישי, 16/09/2008   אירוע חברתי-תרבותי פתוח של תנועת הסטודנטים צ"ח והתו החברתי. הרצאה של יעל חזן מהמחלקה לספרות עברית של אוניברסיטת בן גוריון, ופאנל של פעילי צ"ח בהשתתפות יוסי בבליקי. 19:00, כניסה חופשית     יוסי בבליקי - שלישי, 16/09/2008   יוסי בבליקי מציג את אלבומו החדש - "האגרוף". 21:00, 20 ש"ח. מופע פתיחה: אסי זיגדון     נועם וצבא הישע - מוצ"ש, 20/09/2008   נועם אקוטונס חוזר לבאר שבע להופעה אקוסטית בליווי פסנתר וכינור. 21:00, 20 ש"ח. להאזנה: http://www.startframe.com/ynet/isrmusic/mp3.htm . אורח מיוחד: אור ספיבק

      
     אנחנו מזכירים שלקראת המעבר הצפוי שלנו לרינגלבלום 86, כל הספרים מיד שנייה נמכרים כעת במבצע של 1+2 (הזול מביניהם, ללא כפל מבצעים).
     --
     www.ashan-hazman.bizrael.co.il

      

      

     קיבלתי email העליתי אותו כנתינתו.

      

     תערוכה של גרשט

     דרג את התוכן:
      6 תגובות   יום שבת, 6/9/08, 17:51

       

      סססססס

       

       


      תחילה חשבתי לכתוב משהו מלנכולי במצורף לתצלום .משהו שישקף את העיפות שאני חשה, לפרקים, בבואי לעסוק באירגון הדברים שלי. על פי רב אני מתקשה לסדר את החוץ ואילו בתקופה זו אני אפילו שמחה לקפל כביסה אך כשאני ניגשת ליצירה אני רוצה ללכת למקום אחר. זה העניין, נדמה לי.


      אתמול הייתי בחנות של קריסטלים, חרוזים וכל מיני אלמנטים הנמצאים במקום זה. נעמדתי ליד גברת שבזרועותיה תינוקת (בת 9 חודשים, שאלנו) שהושיטה את ידה אל צרור שרשראות. אמה "נזפה בה  בקול נוקשה " מה את חושבת שאת עושה" ומיד נרתעה מעצמה כנבהלת  בעוד המוכרת גוערהת בה " מה את רוצה ממנה, היא קטנה." היה ברור שהיום כל נזיפה המומשעת מפי הורה נבחנת ונבדקת בחשד.      אך לא זה העניין שלשמו הבאתי את הסיפור אלא לדרך התנהלותה של התינוקת שהושיטה את ידה את הפיסלונים השבירים שבחנות והאם הושיטה לה בכל פעם פיסלון שעליו הצביעה אלא שברגע שזה הושט לה היא מיד הצביעה על אחר.      נזכרתי במה שקרה כעת כשכתבתי כיצד אני פועלת. כנראה, בעניין זה, לא עזבתי את הגיל ההוא . אני תמיד רוצה משהו אחר. החלטתי שלא אכנע לגחמותי ואתחיל לנהל את עצמי כפי שאני מנהלת את תלמידי לקראת הפרויקט שלהם. מכיוון שבכל מקרה אני מדברת אל עצמי או בעצם אל כל העצמי שנקבצו במשכן נשמתי או נשמותי אני נותנת לי הוראות ולפעמים גם מבצעת אותן.      הטוב בהחלטה לעסוק בעיקר באירגון היצירות שכעת אני שמחה לעשות עבודות בית. זה המרד שלי בי. לפני הרבה שנים, כשעוד הייתי צעירה מאד אמר לי ידיד שקל מאד להפעיל אותי. פשוט צריך לבקש ממני את ההפך ממה שרוצים שאעשה. מאז חלפו 42 שנים ועדיין השתניתי. אתמול שמעתי שרב אחד אמר ואני מתנצלת מראש על השיבוש שקל יותר להעביר פיל בקוף של מחט מאשר לשנות מידותיו של אדם. זה נאמר בתוכנית " שישי אישי" בגלי צה"ל . ממש נהניתי לשמוע , בעיקר את המנחה ששכחתי את שמה. אני שוכחת בסיטונות . בכל אופן, אנסה לברר ולהוסיף כאן כ יאני מאד נהנית לשמוע אותה ( רמז למי שיזכיר לי : היא  בעלה עיתונאים ודתיים חרדים. ) .


       מה שרציתי לומר שחשתבי לכתוב פוסט מלנכולי אלא שגיליתי שנהייתי עליזה .

             שבוע טוב


      שולמית

       

      התצלום במספר חשיפות, צולם באשדוד

      דרג את התוכן:
       2 תגובות   יום רביעי, 3/9/08, 22:13

       ככל שנחשפתי לאירועי דרוג 100 המשפיעים, חשתי דחיה מן הדוברים באירוע ובעיקר ממארגניו . תהיתי מי קבע דירוג זה והסתבר לי ש"הדירוג מבוסס על תחקיר עיתונאי רחב היקף של המערכת, שבמהלכו התקיימו שיחות עם מנכ"לים ודמויות בולטות בכל הסקטורים." ועל פיהם מחליט דה מרקר (הארץ )ש"מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, בראש רשימת 100 המשפיעים של מגזין TheMarker לשנת 2008 "

       כלומר, הםא ביררו ב" מליה" שלהם והחליטו משוכנעים שהם יודעים מה מוסרי, מה נכון , מי חשוב , מי ראוי וכו'. דאגתי לא נתונה לאולמרט, גם איני חשה אמפטיה כלפיו אף כי אני משוכנעת ש" דפקו " אותו מכיוון שהעז לערער על עליונות האליטות. ולא , אין כוונתי לאיליטות האכנזיות אף כי חלקם של האשכנזים רב בקבוצה זו אלא על בעלי דעה המשתפים פעולה ושמורים בחומה בצורה על הנכס ביקר להם מכל, הכוח לקבוע מה נכון, מה מוסרי, מי צודק, מה ראוי, מי ראוי . מי שמשרת את האינטרס הזה הוא המשפיעה כי השפעתו נותנת להם את הכוח מפני שהפשיעים הללו שומרים על העולם הנוח לאלה הקובעים מי הוא המשפיע.

       ובכן, לא היועץ לממשלה מזוז, לא נשיאת בית המשפט העליון ביניש והאחרים שהוצבו במקומות 1- 3 הם המשפיעים ביותר אלה אלה שקבעו שהם המשפיעים ביותר, אלה שהפעילו לחץ על מערכת המשפט " לטפל , באולמרט בדרך שבה לא טיפלו בשרון.

       לדעתי, זאת החלטה פוליטית שנובעת מאינטרסים כלכליים.

       תהיתי מדוע נהגו כך. אני לא קונה את מלחמתם בשחיתות שהרי רבים מן הבכירם והעשירים בארץ גם נהנים ממנה. אולי בדרך מאובטחת על ידי מנהלי חשבונות ועורכי דין מפולפלים ובכל זאת מדוע אצה להם הדרך להדיחו .

       התשובה היחידה שהצלחתי להעלות בדעתי היא הכמיהה לשובו של נתניהו שינהל בעבורם מדיניות כלכלית לשביעות רצונום. לא די להם באולמרט ובר און. הם רוצים את האורגינל, נתנהו.

       איך אפשר לשבח את היועץ מזוז אחרי שניקה את שרון ביזה את עצמו בפרשת קצב.  איך דה מרקר משבחת משטרה מרמה ופרקליטות העושה תרגילים מסריחים. כך האליטות הכלכליות והמשפטיות משרתות זו את זו.

       אמנם המודחים , כנראה מושחתים אך גם נציגי החוק והמשפט טובלים ושרץ בידם. שרץ שדה מרקר מנסה לטהר מסיבות השמורות עמו.

       היה משהו אכזרי ואפיל מכוער בדרך שבה הם נעצו עוד סיכה או יותר נכון מסמר בגופו של אולמרט, בדרך שבה הם חגגו את נצחונם שתואר כנצחון ה"תקינים " על המושחתים" . היה משהו מתחסד בבחירה הזאת ולא צנוע בשמחה לאיד. רק מלהבתונן במסיבה המדושנת עונג של המרופדים בכסף רב שלא תמיד נצבר בטוהר מידות, הרוויה במשרתי ציבור לשעבר שעברו למגזר העיסקי, זמן קצר לאחר שסיימו את שירותם באוצר או במשרדי ממשלה אחרים.

       למה הם חושבים את עצמם,תהיתי בהתבונני בדוברים . האם לאדוני הארץ? 

       הערה 1 : כתבתי דיון ב'אקטואליה' בלשון דומה אך קצרה יותר ובכל זאת לא הספיק לי אז הרחבתי כאן. למרות שאני מנסה לעצור בעדי אני מתקשה שלא להביע את דעתי בכל מיני נושאים. אני מנסה להסתפק בתגובות ובקהילות אך לעתים זה חזק ממני ואני נכנעת לתאוות הבעת הדעה על ענייני דיומה.  

       הערה 2: עריכה מחר. היום אני עיפה.

       אני מוסיפה כאן תגובה שלי לתגובה של dr. sela מן הדיון בקהילת אקטואליה.

        

       לפני שמתקבעים על תאוריית קונספירציה, כדאי לקחת בחשבון שחלק מהמאה משפיעים לטובה וחלק לרעה.

       למיטב הבנתי, הדירוג קובע את מידת ההשפעה.

        

        

       שלום dr. sela

        

       כדי שדרוג יהיה אמין עליו להתבסס על קריטריונים גלויים והמציגים את הדרוג אמורים להציג אותם קריטריונים  באופן נהיר וברור ולצרף גם את רשימת המדרגים כי שנוכל לדעת מה השקפת עולמם של המדרגים ועל פיהם לבחון את הדרוג. 

       לאמירה  " תחקיר עיתונאי רחב היקף של המערכת, שבמהלכו התקיימו שיחות עם מנכ"לים ודמויות בולטות בכל הסקטורים." אין כל משמעות והיא נאמרת כדי לסבר את האוזן והעין של השומע והצופה .

       הבעיה נובעת מן הערך המוסף שיש ל'הארץ ' - 'דה מקרקר' הנובע מן האמינות שמיוחסת לעיתון זה ולאנשים העומדים בראשו ובכוחם להשפיע על התודעה הציבורית.

        

       אופן הבאת הדברים לידיעת הציבור, באותה מסיבה, מוצפת בשמנה וסלטא של עשירי הארץ ופקידים בכירים בהווה ובשעבר, שומטת את הקרקע מן הצדקנות האליטיסתית או יותר נכון מדגישה אותה ועלה על כולם נאומו של העורך רולניק.

        

       זו לא קונספירציה ,זו המהות של הדברים.  האנשים ברמות ההשפעה הללו לא צריכים לזמום אלא פשוט לפעול והשאר כבר מסתדר על פיהם. עדיין זה כך.

       דרג את התוכן:

        הפעילות שלי

        פרופיל

        shulamit
        1. שלח הודעה
        2. אוף ליין
        3. אוף ליין

        ארכיון

        פיד RSS