כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 1/2009

  20 תגובות   יום שבת, 17/1/09, 19:05

  מסוק היום 

  מסוק בדרך לבית החולים סורוקוה ( היום)

   

   

  מסוקים בלילה.

   

  שני מסקוים בדרכם לבית החולים, בלילה , יומיים לאחר הכניסה הקרקעית.

   

  רוב חיי גרתי בסביבות בית החולים סורוקה. ככה זה יצא.רב  המלחמות קשורות, אצלי ,לרעש המסוקים הטסים בכיוון לבית חולים סורוקוה או חוזרים ממנו.

   

  במלחמת ששת הימים הייתי בשנה האחרונה של  בית המדרש למורים ולגננות, בבאר שבע ששכן מול בית החולים ( מול הכניסה למיון החדש). חפרנו שוחות, תרמנו דם, הקשבנו להרצוג, אחי גויס. אני זוכרת את  החששות למשמע קול המסוקים.

   

  לפני המלחמה חששנו מפני חורבן. מה שקרה אחרי המלחמה  איני צריכה לספר שהרי הכל יודעים באיזו אופריה חיינו. מי חשב אז על המתים והיו כאלה, יותר מ - 880 חיילים נהרגו במלחמה זו, במהלך שישה ימים.

   

  במלחמת ההתשה הייתי חיילת. לבמלחמת יום הכיפורים עבדתי כמורה  באולפן, באופקים ( פתאום אינני משוכנעת שזה המקום) . גרתי בבאר שבע בד' אך אמי גרה בג'. מביתה נשקף בית החולים. בדרכי אליה עקבתי אחר המסוקים הנוחתים בסורוקה.

   

  בתחילה לא הבנתי את גודל האסון. אני זוכרת את עצמי מסבירה לתלמידי , העולים החדשים, שלא ידאגו, שתוך מספר ימים הכל יסתיים, שמה שנראה כמפלה הוא פעולת הסחה טקטית. אחר כך הבנתי, כולנו הבננו. המסוקים המשיכו לנחות.

   

  אין לי רצון להמשיך ולספור את המלחמות, המבצעים, הקרבות. בכל אותן השנים האמנתי בפיתרון של שלום. אפילו בהתנתקות תמכתי אף כי הבנתי שאם זה ייכשל הטילים יגיעו לבאר שבע .

   

  הפעם, אני קולטת שהשמים שלנו פרוצים. אין כמו התנסות אישית להבין מה זאת תחושת ההיחשפות. .


  מסוק 

   

   

  אולי בכל זאת ישנה אופציה של שלום. הינה קישור מאמר של עיתונאי סעודי

  דרג את התוכן:

   הפעילות שלי

   פרופיל

   shulamit
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS