כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 11/2009

  3 תגובות   יום חמישי, 19/11/09, 16:38

   

   

  " מעל העננים . אורי ברנשטיין קורא משיריו אני אוהבת  את קריאתו כי היא צנועה, עניינית וברורה. קולו יפה בעיני.

  בכוונה איני נכנסת לניתוח שירתו כי איני אוהבת לעסוק בכך. יש שירים שאני אוהבת יותר ואוהבת פחות. איני רוצה לדון בשירה אלא להביא את צליל קולו ואת שירתו. למדתי אצלו בסדנה ( במסגרת תואר שני) . היה לי קשה אתו . למדתי ממנו הרבה. אינני יודעת אם זה פעל לטובתי בתחום השיר. לטובה הושפעתי דווקא בתחום הציור. במקביל, בותה שנה ( זו הייתה סדנה שנתית) עבדתי על ההדפסים לתערוכה  "מפגשים".

   

  אני כותבת בפוסט זה ב"תשלומים" מערבבת מוקדם במואחר. התחלתי לפני שבוע ובוודאי אמשיך להוסיף עוד.

   

  בקלטתי אותו ולצילמתי במופע מקסים בעשן הזמן , בבאר שבע שבו שר דוד פרץ משיריו של אורי ברנשטיין שקרא  משיריו לפני תחילת כל קטע מוסיקלי ( כאן שיר אהבה).

  כאן מעל העננים בביצוע דוד פרץ ( קישור ל יו טיוב).

   

  העליתי  קטעים נוספים. הינה דוד פרץ שר . קטע קצר מתוך בדידותו של המשורר.( לפני יומיים העליתי את חלקו האחרון)

   הוידאו שצילמתי מקוטעים כי לראשונה ניסיתי לצלם וידאו במצלמת הקודק שלי והייתי משוכנעת שזה לא יעבוד. 

   

  (החלפתי את הוידאו שהעליתי ביום ג' כי רציתי להביא גם את קריאתו של ברנשטיין ולא מץאפשר לי לפתוח פוסט חדש.)

  צילמתי עוד הרבה אך אין לי זמן להעלותם כעת כי אני רצה לשתי תערוכת שנפתחות היום באותה שעה. על כך בהמשך. בפתיחת התערוכה באוניברסיטת בן גוריון  ( באונ' מתקיימות מספר תערוכות ) פגשתי את  דוד פרץ וסיפרתי לו על כך שהעליתי את הקטע . עד כה הוא לא התלונן . אני מקווה שזה אומר כי זה בסדר מבחינתו. הוא אדם כל כך נחמד. לא , איני אומרת זאת כעלבון אלא בנוסף לכשרונו הוא גם איש נעים הליכות.

  לפני שביקרתי באונ' בן גוריון ראיתי תערוכה בבית האמנים בבאר שבע של האמנית אריקה וויס.  הופעתי לראות את העבודות החדשות שלהשבהן עשתה שימוש בחומרים בצורה שונה מזו שהכרתי אצלה.

   

   

  היום רציתי להמשיך ולכתוב אך נכנסתי לבלוג של וולווט שעסק בישראלשישי.  ואתמול הייתי עסוקה בלהוריד את המסווה מעל חטאי הפרקליטות  וחלוקת אדמות בחינם במיתר

  כך אני יושבת לי מקשיבה לדיסק של מוסיקה ערבית המתאימה לריקודי בטן ( אני לומדת) ומתמלאת במרץ. אולי גם בגל  המון עוגיות תמרים שבלסתי היום ( גם לפני יומיים). . לא עמדתי בפיתוי למרות שהייתי משוכנעת שאצליח הפעם. טוב, נגזר עלי שלא יהיו בביתי דברי מתיקה טעימים במיוחד. מעניין שכאשר אני אוכלת שוקולד שתכותלתו 85 % קקאו איני נתקפת ברצון זלילה. ביום חמישי שעבר הייתי בפתיחת תערוכה במוזיאון הנגב והיו שם עודות מופלאות , רובן משוקולד,,מעשה קונדטורי להפליא . עמדתי , התבוננתי ולא נגעתי בהן. עד עכשיו אני זוכרת את סדר הופעתן על השולחן. אולי בשל כך אני מתמסרת בקות רבה כל כך לעוגות התמרים ( +קוקוס, צימוקים, אגוזים)

   

   דושאן(

   


   משום מה נעלמו תצלומים שהעליתי לפוסט. אני נאלצת להעלות אותה תמונה שוב ושוב. מרב ההעלאות החוזרות ושבות נגמרה לי הזכות להעלות חומר חדש אז אני ממשיכה לכתבו כאן.

  ציטוטים וקישורים:

   

   

  ההופעה של דוד פרץ ואיתי בלטר אתמול בפסטיבל הפסנתר הראתה כמה מעט דרוש כדי לייצר רגע מוסיקלי קסום

   

  אורי ברנשטיין - ויקיפדיה

   

    מעל "העננים מתוך"

   

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום חמישי, 19/11/09, 14:16

    

   "באתר הזה תוכלו למצוא תרגומים למחזות של ויליאם שייקספיר ובני-דורו, אולי הדור התוסס, המלהיב והמרתק ביותר בתולדות הדרמה.

   למעלה מעשר שנים שאני מתנפל על מחזה זה או אחר מהתקופה ההיא ומתרגם אותו. חלקם לא תורגמו לעברית קודם לכן, מקצתם ראו אור בספר, היו כאלה שהוצגו על הבמה, רובם נשארו במגירה (הוירטואלית). מעכשיו הם פומביים, בחינם, לכל מי שרוצה לקרוא, ועם הזמן יתווספו אליהם עוד, כי התשוקה שלי לשייקספיר ושות' לא פגה. להיפך. מקווה שהיא תדביק גם אתכם. "

    

   דברי המתרגם ובעל האתר דורי פרנס

    

    

    

   לחץ על התמונה לפתיחת האתר.

    

    27בדצמבר - זה מספר ימים אני מתעסקת עם מצגות ומחפדשת כל מיני דרכים להעלותן לבלוג. כעת אנסה משוה ואני מעלה זאת כאן כדי לא לפתוח פוסט חדש. זה רק נסיון . מצגת מפליקר.

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום ראשון, 15/11/09, 00:34

    זה היה לפני 28 שנה, בשיעור ההדפס הראשון שלי. הוא ניצב קרוב לדלת הכניסה לאולם הגדול מואר באור  שבקע מן החלון הגדול המסורג, עשוי ברזל ופלדה. כך ראיתי לראשונה  את מכבש ההדפס הגדול שעליו למדתי להדפיס , עליו לימדתי ובאמצעותו הדפסתי את ההדפסים שלי. כבר שלוש שנים שאין לי גישה אליו מפני שכבר איני מלמדת הדפס במרכז לאמנות חזותית  ובעצם , כעת איש לא עובד עליו . הם מדפיסים על המכבש הקטן יותר.

     

     

     

     

     

    אודה שלא ממש הצטערתי כשהפסקתי ללמד הדפס כי חשתי שהחומרים שבהם השתמשנו עלולים לפגוע בבריאותי וחשבתי שמוטב כך. בכל אופן, בשנתיים האחרונות אני מחפשת דרך להדפיס עבודת חדשות ולשם כך אני זקוקה למכבש הגדול כי זה מה שאני אוהבת, להדפיס עבודת בגודל גיליון או בגודל 56/76 סמ' . זו מלאכה קשה ואני מקטרת כשאני עושה זאת וזה שיביט בי כשאני מדפיסה יחשוב שהכריחו אותי באמעות איומים וחרמות.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    לא כך אני נראית בסרט וידאו ( שממנו לקחתי את תמונות תהליך ההדפסה שברצוני להביא לכאן. לעיני המצלמה עבדתי דווקא בשלווה אך התוצאות לא השביעו את רצוני. לא של הסרט ולא של ההדפסה.  שוב אני רוצה לחזור ולהדפיס לפחות מספר תמונות כי אנימכוננת לתערוכה שעדיין לא החלטתי במה תעסוק ובאיזה מדיה. ביום שני שעבר הלכתי למרכז לאמנות חזותית לפגוש את המכבש, לשוחח עם המורה שמלמדת כעת הדפס ולבדוק מה יידרש ממני כדי שאוכל להדפיס.

     

     

    למעלה רואים את הקטע שבו פותחים את הלבדים ומניחים על המכבש את הגלופה הצבוע , מכסים בנייר הרטוב ובניירות עיתו שיבפגו את הרטיבות ולאחר מכן מדפיסים.

    לשם כך יש לכוון את גובה גלגלי הברזל מעל לוח הברזל שעליו מונחים הגלופה והנייר מודפס.

     

     

     

     

     

    אני מכוונת את הגובה במכבש קטנטן לעבודה של תלמידים.

     

    נראה לי שרב האנשים לא ממש יודעים כיצד מדפיסים עבודות. התשובה לכך מורכבת מפני שישנן שיטות הדפס רבות . כאן אציג שיטה להדפסת קולאגרף ממספר גלופות שמורכב כמו משחק הרכבה ממספר חלקים. הינה המכבש, עליו  גלופות וברקע הדפסים בהתליך הדפסה

     

     

     

     

     

     

    בהמשך צירפתי גלופות נוספות והדפסתי מספר פעמים עד שהגעתי לתוצאה רצויה (היו גם פעמים שלאחר המאמץ בחרתי לפסול את ההדפס). לפני שהנחתי את הגלופות על המכבש החדרתי בהן צבע בטכניקות שונות . הינה שתים

     

     

     

    החדרת צבע לתוך החריצים שבגלופה ( מימיני המכבש הקטן יותר)

     

    וניקוי המשטח

     

     

     

     

    גלגול צבע בגלגלת על המשטח של הגלופות הקטנות

     

     

     

     

    האמת, התעייפתי מן התאור . לא פלא שאני כל כך אוהבת לצלם. מכוונים, לוחצים על כפתור קטן והופ, יוצאת תמונה. אומנם כדי לקבל תמונה אחת שאני מרוצה ממנה אני מצלמת מאות תמונות וגם המצלמה די כבדה אך אני נהנית מכל רגע.

    בהפדס ישנו הרגע שבו פותחים את הלבדים, מסירים את הנייר המכסה על הדף המודפס, מרימים את ההדפס,מניחים אותו על משטח הייבוש ואז מתבוננים בו כדי לראות את התוצאה וכשמרוצים החגיגה גדולה.

     

    שבוע טוב ומבורך. 

     

     

    איכות התצלומים ירודה כי הוצאתי אותם מסרט וידאו שגם בו הצילום לא ממש איכותי.

     

    סדנה
    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שישי , 13/11/09, 17:10


     רעיון נהדר, אתר מקסים, כתבה ( מ'הארץ') מעניינת ביותר למוסיקאים, מעצבים.

     בשלב זה עדיין לא מצאתי ביצוע מוסיקלי שימצא חן בעיני בכלי זה. אני לא סובלת מוסיקה מונוטונית. זה מוציא אותי  

     מצאתי. מצאתי לכך פיתרון!!!!! אני משמיעה כמה סרטונים ביחד או אפילו את הסרטון הנוכחי ואת זה ביו טיוב כשאני מתחילה את השמעתם בזמנים שונים. יוצאות מנגינות מעניינות. למשל עם המנגינה הזו:

      

     http://www.youtube.com/watch?v=7kq7XtzyiIU&feature=related

      

     .

     בכתבה שציינתי למעלה מדובר בטרנד של עשיית הדברים לעצנו ובעצמנו במקום קנייתם ואני תוהה כיצד יתפרנסו רבים אם לא נקנה את פרי עמלם.

      

     לי הבשורה טובה מפני שאני חייבת להפסיק לקנות כל כך הרבה דברים שבעצם איני צריכה. עם זאת אני מקווה למכור דברים שאני מייצרת. ואולי אם אפסיק לקנות לא אצטרך למכור.

      

     באמת לא אכפת לי לחלק רישומים, תצלומים ועוד אלא שמתוך ניסיון אני יודעת, לא רק מניסיון אישי אלא מדרך התנהלות הדברים בעול ם המודרני,  שמחיר החפץ קובע את היחס אליו , בעיקר כשמדובר ביצירת אמנות.

      

     אני מוכנה לחתום על רישומים שלי  לכל מי שיוריד רישומים מאתר שלי ( כאן) או בכל אתר אחר שבו אני מציגה כדי שימסגר אותו ויתלה בביתו.  

     חברה שלי עשתה זאת, גם אחרים יכוליםלנהוג כך. אני אשמח מאד. חשוב לי שההדפסה תהיה על נייר איכותי.

      

     כל מי שירצה לעשות זאת יוכל להדפיס להכניס למעטפה ולשים בתוכה מעטפה מבוילת עם הכתובת שלו . אני אחתום בציון מספר העותק  ואשלח חזרה.

     דדדדדדדדדדדדדדדד

      

     http://cafe.themarker.com/nodes/t/159/591/file_0_original.jpg

      

      

      

     אוי מרב ההנאה מן העיסוק בזויבר שכחתי שאני צריכה לתלות את הכביסה ולבשל. אמהר , אני אוהבת לעשות זאת עם תוכניות הספרות ובעיקר עם התכונת קולאז' ברשת א' בהגשתה של אילנה השכל.

      

     שירה אחרת: דויד פרץ שר אורי ברנשטיין - שלישי 17/11/2009

      

      

     השקת האלבום "כולם מעשים בודדים". הופעת בכורה עם שירי האלבום ושיחה עם המשורר.
     21:00, 30 ש"ח

     קיבלתי מ'עשן הזמן' . זה אותו דודו פרץ המוזכר בכתבה למעלה על זויבר. 

      


     27/12 /09  אני שמתמשת בפוסט לנסות להלות עוד מצגת
     דרג את התוכן:
      4 תגובות   יום ראשון, 8/11/09, 16:24

      למרות שבחרתי לא ללדת נושא האמהות מעסיק אותי והעסיק אותי תמיד. בעיקר המיתוסים הכרוכים במונח. גם עסקתי בכך באחת מן העבודות הסמינריוניות לגמר תואר ראשוi  בעבודה שעסקה בג'ין אוסטין. שאלתי  " מדוע ג'יין אוסטין הורגת אמהות חכמות" ( הייתי מעלה קטעים לו ידעתי הלעלות טקסטים בקבצים של pdf).

      הרעיון לעבודה בא לי ברגע* שראיתי פירסומת של סבון דב( עם היונה)  שעסק ברכות של המגע האימהי  או בביטחון שבמגעי זה. אני עוסקת בנושא זה ביצירתי, בכתיבה, בציור ובצילום. בשנים האחרונות די זנחתי אותו אך חזרתי לעסוק בו בקיץ זה בשל הדיון שהתנהל בעקבות הפרשיות הפליליות שבהן אמהות  פגעו בילדיהן .

       

      למעלה. ולמטה:

      תצלום  עצמי עם בובה מטופל במחשב

       

      09/11/09

      אני ממשיכה לחשוב על נושא האימהות  ולתכנן בראשי כל עבודת אך איני יכולה להעלות פוסט חדש או תמונות חדשות כי גמרתי את המכסה. היום הלכתי למכללת קייי כדי לשוחח עם המורה החדשה להדפס כדי לבדוק את המכבש שעליו נהגתי להדפיס את העבודת שלי. כלומר לבדוק אפשרות להדפיס עליו. זה מכבש גדול להדפסת עבודת בגודל גיליון שמספר שנים עומד מיותם.

      לא יודעת כיצד זה יסתדר. בכל אופן, אני חושבת על אופציות נוספות.

       

      אני רוצה לשכור דירה לסטודיו אך מתקשה לפעול בכיוון זה.

       

      ילד 

       

       

       

      *קרעי רעיונות הסתובסו לי בראש והתאגנו למראה הפוסטר

       

       

      כאן התצלום העליון באפורים

       

       

      קקקקקקקק
      זהו, אני הולכת לעשות מעשה של אמהות - לתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסהלתלותכביסה


      ולאחר מכן לקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסהלקפלכביסלקפלכביסה

      ולהכניס לארונותלהכניס לארונות ולהכניס לארונות ולהכניס לארונותולהכניסלארונות ולהכניס לארנות ולהכניסלארונו

       

      ובכן, חוץ מן האמהות שיש להן עוזרת בית, מטפלת, מבשלת וכובסת או לחילופין בן זוג העושה זאת.


      10/11/09

      בוקר. איזו מכונה אימתנית שחתכה משהו או גזמה  במרחק מספר בתים הקימה אותי כבר בשמונה וחצי. אז אני עומדת ומקפלת את בגדי הקיץ כדי לאחסנם לקיץ הבא.

      דרג את התוכן:
       21 תגובות   יום שלישי, 3/11/09, 11:35

        

                                                        

        

       "אבני דרך"

        

       "אבני דרך" הינו מיזם תעסוקתי קבוצתי הפועל בתחום האמנות. מיזם זה פועל במסגרת הארגון: "יוזמה-דרך הלב" - פרויקט חדשני הפועל בבאר שבע ומהווה חממה לפיתוח תעסוקה עצמית של נפגעי נפש. ב"יוזמה-דרך הלב" מספקים מסגרת הדרכה ואימון המובילים לעצמאות כלכלית, תוך כדי הכשרה וליווי בנושא ההקמה, התפעול והשיווק, והכל בהתאמה ליכולות המתמודדים ולרצונותיהם.

       בפרויקט מתקיימים מספר מסגרות: מסלול פרטני, המיועד למשתקמים עצמאיים המעוניינים בתעסוקה עצמית ומקבלים ליווי אישי, מסלול קבוצתי, המהווה חממה קבוצתית להתנסות של תעסוקה עצמית באופן קבוצתי. בפרויקט ישנם כרגע שני פרויקטים קבוצתיים: "אבני דרך" ו"סדנת האמנים". ומתקיים מסלול מסגרות, המיועד לליווי וייעוץ עסקי עבור מסגרות השיקום.

       הפרויקט הוקם בשיתוף משרד הבריאות ותב"ת (תנופה בתעסוקה) וממומן על ידיהם, תוך ליווי ומחקר אקדמי הנערך באוניברסיטת בן-גוריון.

        

       במסגרת המיזם הקבוצתי "אבני דרך" יוצרים המשתקמים בסדנא שבה מיוצרות עבודות אמנות ונוי מאבן לקט זיו, העוברת תהליך ייצור ייחודי. במסגרת סדנא זו עוברים המתמודדים תהליך שיקומי, שבו הם מתמקדים לקראת יכולתם לצאת לעצמאות כלכלית. בהתאם לכך המתמודדים שותפים לכל התהליכים המתרחשים בסדנא, מייצור המוצרים, עיצובם, אריזתם ועד השתתפות פעילה בדוכני מכירה, תמחור המוצרים, רכש ושיווק המוצרים. המטרה בכך היא להתאים למתמודד תנאי עבודה התואמים את כישוריו, תוך כדי שמירה על סדר יום קבוע וכללי עבודה ובטיחות, המאפשרים להם צמיחה והתפתחות.

       חזון הפרויקט הוא להפוך את המתמודדים המתאימים לבעלי המיזם. חזון זה ימומש ע"י הכשרת המתמודדים בכל תהליכי ניהול המיזם, והפיכת האמנים במיזם לבעלי יכולת השתכרות מהמוצרים המיוצרים בו.

        

        

       לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון: 08-6655462 או באמצעות דוא"ל: info@yozma.biz   כתובתנו: רחוב הפלמ"ח 2, באר שבע  http://www.yozma4u.co.il/

        

        

       קיבלתי בemail ממטי באר שבע ואני מעלה כאן כי זה חשוב בעיני.

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 2/11/09, 19:20

        בבאר שבע יבש. "נשיאים ורח וגשם אין". עלה בדעתי שאולי ענני הגשם נמוגו מפני רעש המטוסים והמסוקים והתנועה הניסה אותם מכאן. אולי לא מתאשר לפזר  את  ייודית הכסף' מרב הצפיפות בשמים.

         

        נו. מה יהיה. דווקא כשאני בפניסה ואשמח להתבונן בגשם מבעד לחלון הגשם הגשם לא יורד.

        דיברתי עם חברה מתל אביב שסיפרה לי ששם יורד גשם זלעפות. שוב מקפחים את באר שבע.

         

        אפרופו, בתוכנית על אינטנט ( לינוי בר גפן) ב ערוץ  2  נאמר שבבאר שבע אפשר לשכור דירה בת 3 חדרים, משופצת ,ב1100 ש"ח. מעניין איפה.

         

        הינה טבלאות של שכר דירה

         

        יד שניה ב ynet

         

         ובכן, אם במקו טעו בעניין זה אנימניחה שהם לא מדייקים ( בהמעטה ) גם בעניינים אחרים.

         

         

        למעלה סריקת של ציור נוף nמתוך סידרה שהתחלתי לעשות לפני מספר שנים ובימים אלה אני משלימה אותם . הם קטנטנים 7/12 סמ/ ( אני עושה עבודות מינטוריות או גדולות. קשה לי באמצע). סרקתי אותן כעת וגיליתי שהמדפסת המשולבת(  brother 260, ראו הוזהרתם!)  שקניתי לפני מספר חודשים אפילו יותר גרועהממה שחשבתי . שי לה בעיה בקליטת צהובים ואדומים. אצטרך להוציא את הHP כדי לסרוק כראוי.

        הצבעים די קרובים לאורגינל אחרי שתיקנתי מעט.

        דרג את התוכן:

         הפעילות שלי

         פרופיל

         shulamit
         1. שלח הודעה
         2. אוף ליין
         3. אוף ליין

         ארכיון

         פיד RSS