כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 5/2009

  6 תגובות   יום חמישי, 28/5/09, 18:28

   

  הזמנה לתערוכה קבוצתית בפסטיבל סמילנסקי, בבאר שבע שבה אני משתתפת. האוצרת:  נטע אלקיים.

   

   גלריה שלי ב 'קפה'  שבה מוצגות עבודות שחלק מהן נלקחו  לתערוכה

   

   

   

   

  התוכניה של הפסטיבל ,

   

   

   

   

   

  על הפסטיבל בעכבר העיר

   

  בלוג המפרסם את באר שבע

  דרג את התוכן:
   6 תגובות   יום שבת, 2/5/09, 18:42

     

   לא, הם לא אנשים עשירים. אפשר לומר שחלקם ממש עניים. הם שכנים , בבלוק. יש להם חצר משותפת. לא , הם לא מנקים את החצר בעצמם . אפילו שחלקם לא ממש עובדים וםנויים רב היום. יש גם ילדים בכל הגילים. אבל אף אחד לא מזיז אצבע כדי לנקות את החצר. מביאים מישהו, פעם, פעמיים בשנה. לא, לא כולם משלמים ( לא, זה לא ממש קשור למצבם הכלכלי) . בגלל זה, אלה שמשלמים, נותנים יותר. פעם או פעמיים בשנה, מישהו אחר ( לאחרונה זה אתיופי או ערבי ) מנקה את החצר. בסוף האביב זה ממש חשוב כי צריך לעקור את העשבים השוטים. זה לא בעיה למצוא אחד מהם הם עובדים בשכונה ושואלים אם יש עבודה. משלמים להם קצת. מקסימום 200 שקל ליום שלם של עבודה.

    

    

    

      

    

    

   המצב בצהריים 

    

    

    

    

    

   שרב כבד. הוא עובד עד הצהריים, הולך וחוזר וממשיך לעבוד. עבד כ 10 שעות. 

   אני אומרת לעצמי  שלקבל  200 ש"ח, במקרה הטוב, בעבור עבודה  כל כך קשה בחום, במהלך שעות רבות כל כך זה נורא מעט ואז נזכרת שבעצם זה תעריף סטודנט או שכר מינימום.   

    

   אחרי זה החצר נקייה בערך איזה שבוע שבועיים. אחר כך שוב מסתכלים בחוסר אונים ובכעס על הלכלוך שמצטבר. לעתים מישהו קצת מטאטא .  בבניין לידם הגינה פורחת ומטופחת. שם ישנה דיירת העושה הכל בעצמה וגובה מסי ועד בסדירות. מסתבר שהכל עניין של מנהיגות. בעניין זה אי אפשר להאשים את הממשלה.

   דרג את התוכן:

    הפעילות שלי

    פרופיל

    shulamit
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS