כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 6/2009

  6 תגובות   יום שלישי, 30/6/09, 23:59

  צילמתי את התחנה לפני שנתיים  , לפני שנה , באפריל השנה ואתמול. דבר בה לא תוקן. בעזות מצח היא מביטה בנוסעי קו 5 ו14 ( קו 4, הנוסע  לרמות, השכונה החדשה שליד האוניברסיטה, הועתק ממנה למקום אחר)  בחיוך חסר מושב כאומרת לנו : " זה מה שמגיע לכם"

   

   

  תצלום מ אוקטובר 2007. שמתי לב שמאז נצבר בה לכלוך רב

   

   

  4444444444444


  אגב, הערב, כשעליתי לאוטובוס ( קו 5) הבחנתי שבארבעה כיסאות שליד הריפוד קרוע. גם כאן לא תוקן דבר אלא רק נוספו קרעים חדשים.

   

  אני מוסיפה כאן את תצלום מבנה קרית הממשלה שמול התחנה.

   

   

   

  רררררררררררר

   


  אני תוהה מי אחראי על תחנות האוטובוס בבאר שבע ?

  נ.ב: שתי התמונות האחרונות צולמו ב2007 במצלמת אולימפוס.

   

  קישורים:

  קול קורא

  דרג את התוכן:
   16 תגובות   יום ראשון, 28/6/09, 21:03


   היונה נחתה היום על עדן חלוני או יותר נכון על המזגן. כך קרה שלמרות שהחלטתי שהגיע הזמן לנהוג כאדם בוגר ולא לפרסם בבלוג שזה יום ההולדת שלי הכנתי לי איגרת ברכה והעליתי לכאן.

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום חמישי, 25/6/09, 22:26

    קודם נבח הכלב שבחצר הבית שמעבר להצטלבות שמעבר לעץ שליד חלון המרפסת*. לא אהבתי את נביחתו. קולו גס, חדגוני. מן הב, הב צרוד. מעבר לו, ממרחק, קולות צהלולים, לו, לו. מישהו מתחתן וצלילי השמחה מגיעים אלי עם משבי הרוח הקרירים. תבורך באר שבע ומשבי הרוח הקרירים בלילות שלא מביאים אתם ריחות דודאים או רמת חובב.

     

    משמאלי,  או יותר נכון מגבי , מן החלון, עולים קולות ילדים המשחקים  במגרש החנייה המרוחק שברחוב הניצב לרחוב שלי. מדי פעם צליל רכב מתחכך בכביש או רעש מנוע חוצה את השקט ומצטרף לקול  הכלב החוזר לנבוח ולצליל הקשות נעלי הילדים הרצים, המכים באספלט.

     

    שקט. הלילה לא נפגם ברעש מסוקים ומטוסים שלא הניחו לנו בתקופה האחרונה. בחודשים האחרונים התעוררתי לקול ציפורים מעורה ברעש מסוקים או בצליל איזה כלי מנמיך טוס וכך היה כל היום עד שעות הלילה המאוחרות.

    רציתי לכתוב על כך אך לא היה לי כוח  לעשות זאת.  הלילה שקט ואני יושבת וכותבת על כך כשהחלונות פתוחים והרדיו דומם. אפילו הכלב השתתק. נזכרתי שכך היה כל השנים. רק בזמן המלחמות רעשו השמים מקולות המסוקים והמטוסים. לארונה תכפו המלחמות וגם ביניהן הרעש לא נפסק. מאז שהעבירו את בסיס חיל האוייר לשבטה ( כמדומני) נחטפו שמי באר שבע  בידי הכלים הרועשים.

    היום, באחד מבסיסי  חיל האוייר טקב חשיפת הכנפיים ( כמדומני, כך קוראים לזה) לטייסים חדשים. הראו זאת בערוץ 1. נערך שם מטס רב מטוסים ומסוקים. חשבתי שאולי המטוסים שהפריעו את מנוחתי התאמנו לקראת המטס החגיגי. אולי הטייסים נחים כרגע. אני מקווה שלא יוסיפו להתאמן מעל הבית שלי.  יש די מרחבים פתוחים בנגב.

    איזה שקט נפלא. אפילו החתולים שוקטים הלילה שלא כמו בלילה הקודם שבו עלו מן הרחוב זעקות קרב ואולי היו אלה  צלילי התאווה. משום מה קולות של חתולים לא מפריעים לי אף פעם.

     

    איזה לילה. אני יכולה למשש את השקט. נראה לי שפשוט אשב ואתענג עליו.

     

     


    * בתצלום - צמרת העץ שליד חלון המרפסת  כפי שצולם לפני כרבע שעה.
    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום רביעי, 24/6/09, 15:32

     באמצעות ג'יגבט

      

     אתר מקסים

      

      

      

      לחץ על התמונה לפתיחת האתר.

      

     וגם משחק  'אובמה והזבוב '

      

      


     לחץ על התמונה לפתיחת האתר.

     דרג את התוכן:
      6 תגובות   יום שלישי, 23/6/09, 23:53

      קצת הופתעתי לראות נהג לא מוכר בקו 5, באוטובוס שהחמש שלו לא מואר. לפני כשבועים הסביר לי אחד הנהגים שזאת תקלה בחשמל. משהו מקולקל ולא מצליחים לתקן. בינתיים, למדתי שהאוטובוס ללא מספר דולק הוא ה -5 שלו אני מחכה אחרי הפילטיס או אחרי החוג לריקודי בטן.  אני יכולה גם לחזור ברגל. אפילו אפשר לומר שזה מומלץ אלא שעל פי רב, מסיבות שונות שלא כאן המקום לפרט, אני נמנעת מכך.

       

      קצת אחרי המיון החדש ( סורוקה)  כשפנינו מוינגט לשדרות רגר שאל אותנו הנהג אם עליו לעצור בתחנה . אחת הנוסעות הסבירה לו באילו תחנות עליו לעצור ואני גיליתי ששוב שכחתי שבתחנה זו לא עוצר קו 5. חבל, חבל מאד. דווקא בניתי על התחנה הזאת בתכנוני לשכור דירה בשכונה ב' ( ואולי במקום אחר). אני לא מבינה איך אני לא מצליחה לזכור דברים חשובים כל כך. 

      בקיצור, חלפנו על פני המיון הישן , מיון היולדות, האוניברסיטה, תחנת הרכבת  ובדרך השלום עלתה לאוטובוס גברת קשישה ( בגילי ?) בשמלה פירחונית ושער אסוף בקוקו קטן על הקרקפת.היא התיישבה קרוב לנהג על הספסל שליד  דלת הכניסה.                                                                                                                                                                                                                               

       ביקשתי מצעיר שישב בצד האחר של המעבר  לצלצל 'עצור ' כי באזור שבו ישבתי לא הותקנו לחצנים ( האוטובוסים שלנו סובלים מפגמים רבים) והתכננתי לרדת בתחנה ליד ביתי. האוטובו עצר ואני קמתי כדי לרדת.

       

      האישה בשמלה הפירחונית פנתה לנהג ושאלה : " אתה הודי ?" לא שמעתי את תשובתו רק את שאלתה הבאה

      " בן של מי אתה" . ראיתי שהוא עונה לה אך לצערי לא שמעתי את תשובתו כי הגעתי לתחנה שלי.

       

      הינה משחק הזבוב ואובמה באמצעותץ ג'יגבט

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 21/6/09, 13:01

       אמרתי לעצמי שכדאי לשבת ליד שולחן הכתיבה ולרשום בפנקסים.  בדרך כלל, אני עושה זאת כשבא לי לרשום אך לעתים , אני עושה זאת גם ללא דחף כדי לאמן את היד ובעיקר את הנפש שלעתים מעדיפה להתרחק מעצמה ולרעות בשדות האינטנט או להעפיל במדרגות הנעות בקניונים.

       אתמול הייתי עיפה. נראה לי שרואים זאת ברישום הבא. בעצם, קרעתי את רב הרישומים שעשיתי אתמול כי לא הייתי מרוצה מן התוצאות. השארתי רק שנים ( הינה נוסף).

        

        

        

        

        

       ובכן, היום אני מקפלת כביסה. המון כביסה שאגרתי לא מקופלת במשך זמן רב. אז אני מקשיב לרדיו ומקפלת. בנוסף, עלי לבצע עוד אי אלה עבודות בית  שהזנחתי . מכיוון שהחופשה הגדולה החלה אני מרשה לעצמי לעשות הכל לאט ולדחות דברים (אני דחיינית כפייתית) . מחר ישיבת צוות בתיכון וסידור מחסן ( כנראה זה ייקח יותר מיום אחד) .

       בקיצור , למרות כל האמור, בלי נדר, אם ירצה השם,  אני מתכוונת להקדיש את החופשה ליצירה. 

       דרג את התוכן:
        6 תגובות   יום שני, 15/6/09, 01:05


        צפיתי ברישום זה ופתאום התגעגעתי לרשום. כלומר, התגעגעתי לעצמי רושמת אלא שערמות כביסה חוצצות ביני לבין שולחן הכתיבה ( בימים הקרובים אצטרך לקפל  ולסדר בארון)  אז פתחתי את אחד הפינקסים והצצתי. ראיתי את הרישום שקראתי לו שולה והחתולה ואת זה שהעלית לכאן שקראתי לו שולה בובלולה( מעניין שאני שוב קוראת עלצמי שולה ולא שולמית) . אני מרגישה שבמידה מסוימת הרישום משקף את האווירה שבה אני נמצאת כעת. אני במצב צבירה מתלבט.

         

         

        גגגגגגגגגגגגגגגגגגגגג

         

         


        להגדלה הקלק על התמונה.

         

         

        אוי, כבר מאוחר.

        דרג את התוכן:
         4 תגובות   יום שבת, 6/6/09, 03:52


         האם יאמרו " אז הוא אמר מה שאמר" וימשיכו לקדם את הקרירה הפוליטית שלהם ?

         באפריל 2008 כתבתי פוסט ובו הצעתי לשים פתק לבן בקלפי( לא עמדתי בכך*). כך הגבתי על קריאתה של ח"כ יחימוביץ  להתפקד למפלגת העבודה.

         אני זוכרת שלפניכן נטיתי להתפקד כי רציתי להצביע למען דניאל בן סימון. ובכן, אני שמחה שלא עשיתי זאת.

         אין זכות קיום למפלגת העבודה כשהיא נשלטת בידי ברק, פואד ושירי ויצמן. הגיע הזמן ש" המתנגדים"  יפרשו ויקימו גוף חדש.

         רק שלא יצטרפו למרץ של אורון. זה האיש שאפשר את ביטול ביטוח הבריאות  שהיה מאפשר לבטח קבלת  תרופות שלא כלולות בסל התרופות בתמור ל"הבטחה" של האוצר להגדיל את סל התרופות באופן שיטתי. לפני מספר ימים שמעתי אותו מתלונן על כך שהח"כים שהצביעו ב 2 הצבעות ראשונות, בעודם באופוזיה בכנסת הקודמת,   בעד חוק שיבטיח תקציבים לסל התרופות , לא עשו כך בכנסת הנוכחית. מצטערת, אי אפשר לסמוך על שיקול דעתו של אדם הסומך על הבטחה עתידנית של שר אוצר ושל חברי כנסת לפני בחירות.

         *הצבעתי לבני  ובכך עזרתי להכניס רשימה ארוכה של ח"כ כנסת שממש לא חביבים עלי. עשיתי זאת כדי לבלום את כוחם של ביבי וברק .

          

         שבת בבוקר:

          

         ובכן, בחדשות אומרים שח"כ שלי יחימוביץ תשקול פרישה אם תתקבל בועידת המפלגה הקרובה חוקת מפלגה המוצעת על ידי ברק.  מה יעשה דניאל בן סימון. האם יישאר עם שארית המפלגה. האיש הזה שכתב את הספר " עסקה אפלה בדרום" יודע משהו על עסקנות פוליטית. מעניין באיזו מהירות הפך לעסקן בעצמו. לולא הפך ליו"ר הסיעה בכנסת וסירב להתפלג על בסיס הטענה שהוא מכבד את החלטות צירי המפלגה הייתי מקבלת זאת.

         על ברוורמן אין לי מה להוסיף. הוא פועל כמו שפעל גם בעבר. מעניין מה הוא עשה בתפקיד שניתן לו.

         דרג את התוכן:

          הפעילות שלי

          פרופיל

          shulamit
          1. שלח הודעה
          2. אוף ליין
          3. אוף ליין

          ארכיון

          פיד RSS