כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 12/2010

  7 תגובות   יום שני, 20/12/10, 23:42

  בערב שבת, לפני שבוע, כשכולנו חיכינו לסערה הגדולה, האובך היה בגוון אפרסק.

  ''

   

   

   

   

  *

  ''

   

  אומרים שהאובך הצהוב הגיע ממצרים, שהרוחות " מביאות איתן גם חול מסיני ומצפון מצרים. אני נזכרת במפת מצרים הצהובה, מגחכת לעצמי " אם אני לא נסעתי לסיני,סיני בא אלי"ומביטה בנוף המונוכרומטי, הצהוב,  המזכיר לי גלויות ישנות שצבען דהה ששלחו הצליינים מארץ ישראל.אני אוהבת סופות חול. הן מרגשות אותי, בעיקר כאשר אני ניצבת מאחורי הזגוגית, במרפסת שלי. אני פותחת את החלון, מצלמת וממהרת לסגור. אני משאירה תריסים פתוחים וביושבי ליד המחשב אני עוקבת  אחר המתרחש על העץ, שליד החלון. הסבת ראש, קלה, שמאלה,  מאפשרת לי זאת . המצלמה לידי. 

   

   

   ''

   

  אני כותבת ביום שני, בערב. שלושה ימים חיכינו לגשם והגשם לא בא. זו הרגשה קשה . בערב שבת היינו משוכנעים שהגשם יגיע. 

  ביום שישי , בצהריים, צחקתי כשראיתי שהשכן השיכור משקה את שלושת הצמחים בחצר שלנו ובבדיחות הדעת תהיתי אם הוא  יודע משהו שאנחנו, הפקחים, המאזינים לתחזית, איננו יודעים.

   

  ''

  הוא טיאטא את החול  בכניסה לבניין  ונזף באחת השכנות שזרקה  עצמות של עוף לחתולים. 

   

  ''

  איש עם כלב בצבע ספיה, עצר בכניסה לחצר והקשיב לרטינות של האיש עם הדלי הכחול. 

  בשבת, בבוקר קמתי נכונה לגשם אך זה לא בא. 

   ''

  האוויר הצהוב המשיך להסתחרר , הניף שקיות, פרע נוצות של ציפורים, הטפיח את הכבסים על החבל שבחצר ממול  והניף את הטליתות של ההולכים לבתי הכנסת .

   

   ''

   

   

  ''

   

  בשבת בצהריים, כשגברה הרוח,  נקבצו ציפורים על העץ

   

  ''

    

  בשעות הערב יצאתי לרגע אך חזרתי מיד כי התקשיתי לנשום. אפילו החתולים ששיבו בכניסה לבניין  השתעלו. ב  ynet  נכתב :" בשעות האחרונות פרסם המשרד להגנת הסביבה הזהרה מפני זיהום האוויר שמלווה את האובך". מסתבר שהם לא פרסמו את  ההודעה קודם כי גם הם האמינו לחזאים וקיוו לגשם שישטוף את האובך. 

  במוצאי שבת נדמה היה לי שירד גשם ורק כאשר ניגשתי לצלם הבחנתי שרק הכביש רטוב. שאלתי ילדה שחלפה ברחוב אם יורד גשם והיא אמרה לי שרק הביוב זורם.

  ''

  אחרית דבר:

  היום, יום שני, התבהרו השמים, החול ממצריים  שקע מעצמו  ואנחנו התפנינו לפנות את החול שהצטבר בבתינו.  קודם התבלבלתי וחשבתי שהיום יום ראשון. שכחתי את האתמול ונזכרתי בו רק  כשסיימתי את הפוסט וציינתי שהתחלנו לנקות את בתינו. נזכרתי בתורנות שלי בבית האמנים ובחול שכיסה את הכל. אבל זה כבר סיפור אחר. 

    

  נכתב לראשונה במחשבה שניה

  דרג את התוכן:
   7 תגובות   יום רביעי, 8/12/10, 01:36

    אחת העבודת שאני מציגה בתערוכה במכללה האקדמית ע"ש קיי, בבאר שבע " נאפתה" במחשב" ורק בשלביה האחרונים טופלה ידנית. בפוסט אני מביאה  מספר גלגולים שהעבודה עברה. כאן העבודה על הקיר, בתערוכה. צילמתי אותה בפתיחה. זה כל כך מעניין ( ומרגש) להתבונן באנשים המתבוננים בעבודה שלי מבלי שידעו שזו המסתכלת עליהם יצרה אותה ( ציטוט של עצמי בפיסבוק). 

    

    

   ''

    

   1. האוצרת, עמילי גלבמן הציעה שזו תהיה אחת העבודות בתערוכה :

    

    

    

   ''

    

    

    

    

   הסכמתי להצעתה אך החלטתי לפתח את  הנושא וליצור אפשרויות שונות שכל אחת מהן " תיקח" את הדימוי למקום קצת אחר.

   החלטתי להדפיס את הפיתוח הבא בגודל 100 /80 סמ'+_

    

    

    

   ''

    

   המשכתי לעבוד על הדימוי עד שהגעתי לתוצאה הבאה ( ישנם מספר וריאנטים). מעניין שהשינוי יצר תפיסה שונה בצופים תחושה שונה של מצב הרוח בתמונה. זאת למעלה נתפסה כקודרת , מעיקה וזו למטה כמערך של השתקפויות.

    

    

    

   ''

    

   .התחלתי לבדוק מצעים שונים להדפסה. לאחר מספר נסיונות הגעתי לתוצאה הרצויה. לאחר ההדפסה ( בבית דפוס) המשכתי לצבוע ידנית. בתצלום הבא אפשר לראות את הבדלי הגוונים למרות האיכות הירודה ( צולם בתנאי תאורה לא נאותים)

    

    

   ''
    

    

   זו עבודתי הראשונה שהופקה ברובה בעבודת מחשב ( קולאז' של תצלומים ועיבודי מחשב).בעניין זה אני מבחינה בין התוצאה המיועדת להקרנה על מסך המחשב או על מסך אחר לבין העבודה המודפסת שאותה אני רוצה קרובה יותר למהות ההדפס או הרישום מאשר לתצלום.   

   בכוונה איני נכנסת לענייני תתוכן . זאת אני משאירה לצופים.

    אציין רק שזה אוטופורטרט המורכב מתצלום שלי כאדם בוגר על רקע הספריה שלי, מתצלום שלי כילדה ששולב בהדפס קולאגרף שאותו צילמתי ושילבתי בעבודה.

    

   הפוסט הקודם נכתב ב 24 באוקטובר.סמוך לחזרתי ללימודים באוניברסיטה. אני מקווה שלאחר הלם קל אני חוזרת לעצמי ולכתיבת פוסטים.

   דרג את התוכן:

    הפעילות שלי

    פרופיל

    shulamit
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS