כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 8/2011

  0 תגובות   יום שבת, 27/8/11, 15:32

  ''

   

  ברגע של הארה, במהלך " המצב הבטחוני"  הבנתי שאנו חיים  כאותו ,פרנואיד, מהבדיחה הנושנה,  שאכן מישהו עורב לו ורודף אחריו. דמינו לעצמכם את מיליון תושבי הדרום, מגיבים כאחד, לקול עולה ויורד, המורה להם להתחבא, " יושבים"  במסתור ומצפים לצליל " הנפילה", היירוט או הפגיעה. האין זה תיאטרון האבסורד במיטבו. רק חבל שהנפגעים לא קמים להשתחוות בתום ההצגה.

  הדבר החשוב ביותר שיש להשקיע בו את כספי המדינה הם כיפות ברזל ומכשירם דומים להגנת האוכלוסיה האזרחית. אני מניחה שרבים וטובים יבחרו לבוז  לי על דברי.  לא נורא, העיקר שאני את שלי אמרתי והזהרתי . לשם כך נדרש לשנות את סידרי העדיפויות בחלוקת הכספים המיועדים לביטחון ולעניינים נוספים.

  כשאני מדמיננת לעצמי את כל כלי הנשק המכוונים לישראל אני הולכת ומשתכנעת שזה זמן חרום ולא התקפף פרנויה של גברת קשישה, שנחשפה לאחרונה, למספר אזעקות. אני מניחה שכשיתחילו ליפול טילים על תל אביב יקחו את כל כיפות הברזל מהדרום ויעבירו לשם.  העליתי את הנושא  כי לא הבחנתי שמישהו מהכותבים, במחשבה שניה, התיחס למה שעבר על הדרום אלא אם זה בהקשר המחאה החברתית, החשובה כשלעצמה, אך בנפול טילים חשוב גם לדאוג לדיור בר הגנה. 

   

  ''

   

  אמנים רבים עסקו בסבלם של הפלסטינים במלחמות ישראל ובכיבוש. אני תוהה כמה מהם נגעו ב" להיות תחת הפגזת טילים", שלא נדע מצרות. אודה למי שיפנה אותי לאמנים אלה. מעניין שגם אני, כבר במלחמת לבנון הראשונה ב-  81 יצרתי עבודות שעסקו בהפגזת בירות ולא על הבדעתי לעסוק בהפגזות על קרית שמונה. פשוט לא חשבתי על זה מן ההיבט היצירתי.  אולי, כמו לרבים אחרים בישראל, לא חשתי נוח להיות בתודעה הנרדפת של ישראלי אחר. למיטב זכרוני גם לא עסקתי בהפגזות על תל אביב במלחמת המפרץ למרות שהיתי די מפוחדת אז,  ביושבי באותו חדר שחלונותיו ממוסקפים ומסכה על פני שלא אחת שכחתי להסיר את המכסה מפתח הנשימה. הפעם יש פחו הוראות לבצע מה שמאפששר לתת את הדעת למצב המגוחך טוהטרגי שבו אנו נתונים.  נראה לי שהתעייפתי מההפגזות שלהן נחשפתי עוד בסיפורים של אמי הבורחת מוורשה המופגזת  בעונה זו של סתיו אלא ששם לא פרח החצב. כאן לא בורחים אלא נשארים ומחכים לבום, ממש רולטה רוסית.

   

  סקאד http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A7%D7%90%D7%93

  גראד http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%A8%D7%90%D7%93

  כיפת ברזל http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%AA_%D7%91%D7%A8%D7%96%D7%9C

  דרג את התוכן:

   הפעילות שלי

   פרופיל

   shulamit
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS