כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 2/2013

  2 תגובות   יום חמישי, 21/2/13, 20:04

  נגמרו הימים שבהם לאזרח הקטן לא היה  מה לעשות כנגד ההשתוללות של הפוליטיקאים המזלזלים באינטליגנציה של הבוחר.. כיום, בזכות האינטרנט,  לאזרח יש המון אפשרויות  להתבדח על כך ואפילו להביע מורת רוח. איזה עולם נפלא.  בזמנים שונים הצבעתי לכל אחד מהאנשים הללו שדיברו בשם ערכים ועקרונות. הצבעתי לא בהתלהבות אך מתוך אמונה שהם טובים  מהאחרים. כפי שאתם רואים הכנתי דגם שיוכל להתאים גל לשלי יחימוביץ ולמפלגת העבודה , אם תחליט להצטרף לממשלת נתניהו.  שמעתי שיו"ר התסדרות , עיני,  לוחץ לכך. אולי הוא שכח מה קרה למפלגת העבודה  בקדנציה הקודמת ואולי בעצם הוא זוכר ומנסה לשחזר.

  הכנתי סקיצות כדי להתכונן לבאות.

  ''

  ''

  ''

  ''

  ולאפשרות שבה עמיר פרץ יחזור לכבוש את מפלגת העבודה

  ''

  הפוסט פורסם לראשונה אתמול, ב"במחשבה שניה"

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום שני, 11/2/13, 02:19

   ''

   לפני שנים, זה היה בחודש דצמבר, הציבו מכולה פתוחה מול חזית הבניין שלי, מעבר לכביש. בהשקיפי מבעד לחלונות הדירה נגלתה לעיני תכולת הפח, כמובן שנעלבתי.התקשרתי לעירייה, לכל המחלקות הנוגעות בדבר. דיברתי עם כל מי שנכון להאזין לי. ביקשתי, התחננתי, צעקתי, איימתי שאכתוב לכלבוטק ולעיתון הארץ. באותו שבוע קניתי מצלמה אוטומטית, כדי לצלם עבודות בתערוכה. כדי לנסות את המצלמה צילמתי " סתם דברים" בבית ובחוץ ;ספרים , צעצועים, מזכרות, עצים, גינה,  חתולים, כלבים, בתים, את הפח ואת תכולתו. כשהתבוננתי בתמונות גיליתי את עולם הפח, את החיות, את האנשים שמחטטים בפח, ילדים ומבוגרים. כל אחד תא אחר דבר מה אחר. מכיוון שהתבוננתי בהם במנותק מהעלבון התאהבתי במה שראיתי ומאז אני מצלמת את הפחים השונים שהוחלפו, את האנשים והחיות שחלפו דרכו  ואת העונות שהתחלפו. באותה תקופה התחלתי לצלם בחשיפות מרובות ולחבר עולמות ונופים באמצעות חשיפה של סרט הצילום שוב ושוב. הרחבתי את רפרטואר הנושאים ועם הזמן התחלתי לצלם גם במצלמה דיגיטלית אל לא נטשתי את הפילם

   ''

   התצלום הזה לקוח מהסרט( פילם)  הראשון של פח שצולם במספר חשיפות. באותו זמן יצרתי סידרה שערבבה את הספרייה ואת הפח וחבלי הכביסה שבחצר שמעל לפח. זאת עשיתי לאחר צפייה סדרה שעסקה באנשי רוח בישראל ובמקביל בכתבות על עוני. שמתי לב שאנשי רוח מצולמים על רקע ספריות ואילו בכתבות העוני מופיעים פחים חתולים וכביסה. מכיוון שחשתי שאני משלבת גם רוח וגם עוני יצרתי את הסדרה. בהמשך, בעיקר לאחר שהתחלתי לצלם גם במצלמה דיגיטלית  תיעדתי חיטוטים בפח. התאמצתי לתפוס את הדמויות גם כשגבם אלי.

   ''

   אני חוזרת לנושא שכבר דיברתי בו כי אני רוצה לכנס את כל עבודת הפח ולמינם כדי להכין  את חלקם לתערוכה. משחתת המפליגה לדרכה. לולא ידענו מה יעודו היינו יכולים לראות בו םפסל סביבתי.. נדמה לי שזה יהי הנושא הפוסט הבא שלי.

   ''

   אתחיל בעבודות הראשונות. הן מפוזרות אצלי בכל מיני אמצעי אחסון דיגיטליים וחלקם גם בפילם. אני מתקשה לארגן ואפילו אין לי סבלנות לכתוב את שמות הקבצים כראוי. אני מבינה שעלי להתייחס לעבודה זו כפרויקט שלי בשרות עצמי. יש שיאמרו שגם פרויקט בשרות החברה אך אני לא חושבת כך ואולי בזה, אני טועה.

   ''

   התצלום  הראשון  לקוח מהסרט הראשון שעסק בפחים.

   דרג את התוכן:

    הפעילות שלי

    פרופיל

    shulamit
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS