כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 8/2017

  8 תגובות   יום ראשון, 27/8/17, 22:17

  לפני כשבועיים, כשחזרתי לכתוב בקפה, החלטתי להעלות פוסט בכל יום ראשון. בשבוע שעבר לא עמדתי בהחלטתי והעליתי את הפוסט ביום שני. הפעם, כחלק משינוי מקווה בהתנהלותי, אני מתכוונת לעמוד בהחלטתי למרות שאתמול, לאחר שעות עבודה רבות שכללו צילום ועיבוד הצילום הנבחר במחשב, בכוונה להשתמש בו ליצירת גירסה נוספת של הר שמח, התחיל עצב שמתחת לעין שמאל לקפוץ ואני התחלתי לקרוץ ללא הפסקה. כל כך נבהלתי עד הפסקתי כל פעילות במחשב וגם היום אני ניזהרת ומשתדלת שלא לעייף את עיני. אסתפק בצרוף הגירסה החדשה מאתמול, שהודפסה היום בצרוף פרט שבו עיקר השינוי .

   

  אולי אכתוב את הדברים שרציתי לומר בפוסט של היום בשבוע הבא ואולי, יהיו לי נושאים אחרים. 

   

   

  ''
   

  דרג את התוכן:
   7 תגובות   יום רביעי, 23/8/17, 13:50

   ''

   ליד העבודה שלי בתערוכה 929 , בעקבות לימוד ספר תהילים. צילמה דניאלה מלר

    

   ''

    

    

    

    

    

   לשמחתי, בהזמנה לתערוכה השתשו בפרט מתוך אחת העבודות שהכנתי לתערוכה

    

    

   למטה תצלום העבודה שאני מקוה להציג בתערוכה עצמה

   180/100 סמ' מודפס על קאנווס בנוסף לצביעה ידנית. הדפסתי ואחרי זה המשכתי לעבוד בבית על העבודה למרות שאנימנסה להפסיק אך מתקשה בכך. אני מתיחס לעבודה כאל סוג של קולאז' וזה מאפשר לי חופש חומרים, טכניקות או סגנונות באותה 
   בעבודה זאת השתמשתי בצילוצים שנעשו בטכניקות צילום שונות; צילום בפילם במספר חשיפות,צילום במצלמה דיגטלית.בנוסף לעיבוד התצלומים אני גם משלבת ציור במחשב .כאמור,  לאחר מכן, לאחר שההעבודה הודפסה על קנוואס המשכתי ועבדתי על הציור בחומרים שונים. זו העבודה בגירסתה האחרונה .

    

    

    

   ''

   דרג את התוכן:
    12 תגובות   יום שני, 21/8/17, 03:52

    ''

     

    כמו אחשווראש ששנתו נדדה וביקש שיקראו לפניו את ספר הזיכרונות (*1) כך אני, ששנתי רחוקה ממני, חזרתי לקרוא בפוסטים שכתבתי בעבר, בקפה. התחלתי במה שחשבתי לפוסט הראשון ועברתי לפוסט שאכן היה הראשון וממנו לפוסט שבמהלכו נזכרתי באחשווראש. לא בשל תוכנו נזכרתי אלא מפני שהבחנתי שהמועקה שרבצה על ליבי בשעות הערב נמוגה במהלך הקריאה.

     

    אמנם, כעת, כשאני כותבת על כך, צץ ועלה רמז קלוש לאותו רגש מר שהטריד אותי כל היום אך כעת אני מפקפקת בתקפותו ולראשונה,היום, נזכרת שליקוי ירח מלא מתרגש עלינו וכבת סרטן הוזהרתי מפני ההשלכות של אירוע קוסמי זה. 


    הערב, לפני ששקעתי בקריאת פוסטים מלפני עשר שנים שבאחד מהם, הראשון בקפה, גיליתי שגם אז כמו היום קיוויתי לישון יותר בשעות הלילה כדי לחוות יותר שעות אור, חזרתי וחשבתי על ביטויי אהבה ביצירה שלי שבמבט מקיף עוסקת בעיקר בהעדרה, בקושי לאהוב ובו זמנית בגעגועים לאהבה מכילה. לאהבה בנעלי בית נוחות ולקבלה ללא תנאי, שלא אדאג ולא אפחד מפני עינו הרעה של האוהב השופט, המודד, המעריך לשבט או לחסד. 


    לרגע, אני מרגישה נבוכה מהשימוש ב"מכילה" ואיני מבינה כיצד התגלשה לה מידי והתיישבה בטקסט זה שהרי עד כה ביטאתי אותה בבוז מסוים והתייחסתי אליה כאל עוד המצאה בשפת התקינות הפוליטית השנואה עלי אך הלילה, תוך כדי כתיבה, הבנתי שכאשר השתמשתי בה רמזתי לתקוותי הילדותית להכלה של האוהב. התעלמתי מהאפשרות שמה שפורח בליל ירח מלא ייעצם עם בוקר.


     איני מבקשת להכיל את האחר אלא שאחר זה, יכיל אותי ואילו אני אסתפק בלהכיל את עצמי ואת היצירה שלי בעודי אוהבת אותו. אין כאהבה להזין יצירה. אולי טעיתי כשטענתי שמפריזים בערכה של האהבה

     

    ''

     

    סוף טוב, הכל טוב

     

    ''

     

                                לחץ על התמונות להגדלה

     

     


    הערות :


    *1.

     (אסתר א א). ... "באחד הלילות, נדדה שנתו של המלך והוא ציווה לקרוא לפניו את ספר הזכרונות, שם היה כתוב כי מרדכי ."..

     

    נ.ב: רציתי לכתוב שברגע זה אני מפסיקה לערוך את הפוסט אך כתבתי "ברגע זה אני מפסיקה לערוף את הפוסט" . כנראה 'התת מודע' שלי לא מרוצה מההשתלטות העוינת של ה'איד' החוזר ומשנה. 

    דרג את התוכן:
     8 תגובות   יום ראשון, 13/8/17, 14:40

     ''

      

     ואם ישאלו אותי מניין שאבתי את יצירתי אומר שהפחים שמול חלונות דירתי, לדורותיהם ולצורותיהם המגוונות, מניעים את יצירתי. הם המוזה והם הפצע שממנו אני שואבת(*1). העבודות כאן הן חלק מסידרה שבה התחלתי לפני שנים רבות. ככה זה אצלי. היפראקטיבית איטית. אוקסימורון כמהות אנושית, אם זה מה שאני. צץ בדעתי "אדם כחציר"(*2). לא זה נדמה שזה משהו שקראתי או שמעתי. האם זה מהתנ"ך או אולי משיר? עוד רגע אחפש בגוגל אך תחילה אצרף עוד התמונה. עלי להיות משימתית ולהשלים מהלכים שהתחלתי ולא להתרוצץ אחרי כל מחשבה שחולפת בראשי. 

      

     אני ממהרת לשמור את הפוסט. בימי נסיגת מרקורי חייבים להיות מרוכזים ושיטתיים כדי למנוע שיכחות ותקלות. אתמול, למשל, שכחתי בתנור ירקות שורש שאפיתי ורק הבוקר, כשרציתי לחמם משהו, גיליתי אותם. כך גם קרה לי עם חצילים ואפילו עם עוגיות שוקלד. גם שכחתי שאתמול העליתי עבודה בקפה, לגלריה. לשמחתי שטוטית הפנתה את תשומת ליבי לכך. תחילה, חשבתי שזה בגלל המתוקים הרבים שאכלתי אתמול. שמתי לב לזיקה בין המתוקים לשיכחות אף כי ייתכן שהמתוקים מזינים את המוח ומאפשרים לי להיות מודעת לשיכחות. תיכננתי לפנות לסטודנטים בבית הספר לרפואה (ב"ש) כדי שיחקרו את הקשרים שהזכרתי אך לבסוף העדפתי ליחס זאת לנסיגת מרקורי. עד תחילת ספטמבר אני יכולה לשכוח בראש שקט.


     http://cafe.themarker.com/image/3395993/

      

      

      הערות:

     *1

     אין בהתמקדות בפצע ובמניע הנ"ל כדי לגרוע ממעמדם ומתרומתם ליצירה של פצעים נוספים אף כי אלה הולכים ומתרחקים. יכול להיות שאלה תוצרי לוואי של השיכחות שלעתים הן מבורכות.. 

      

     *2. אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ. תהלים קג טו . 

      

     הגירסה האחרונה או כמעט אחרונה לעת עתה 

      

     http://cafe.themarker.com/image/3396285/

     דרג את התוכן:

      הפעילות שלי

      פרופיל

      shulamit
      1. שלח הודעה
      2. אוף ליין
      3. אוף ליין

      ארכיון

      פיד RSS