כותרות TheMarker >
  ';

  שכונה - אמנות בעם

  תחילה קראתי לבלוג\"שכונה\".לאחר זמן קצר הסתבר לי שלמלה קונטוציות נוספות המרחיבות את המושג ובכל זאת לא שיניתי את השם כי התכוונתי לדבר על השכונה שלי ועל העיר באר שבע. בסופו של דבר כתבתי קצת על השכונה , על המשפחה, מעט על רגשותי. לעתים גם עסקתי בענייני פוליטיקה וחברה.
  בהתחלה עוד העליתי מספר שירים וסיפורים. אחר כך בעיקר תצלומים, רישומים והדפסים.
  היום אני משנה את השם מתוך כוונה לשנות את ההתנהלות בבלוג ובחיים. ימים יגידו אם הפעם פעלתי כפי שהתכוונתי לפעול . בסופו של דבר העיקר הבריאות.

  ארכיון : 8/2018

  2 תגובות   יום ראשון, 26/8/18, 01:12

  לפני כשבועיים  רגע לפני השינה, דימיתי את עצמי מזרימה רגש דרך צינורות דמי אל האצבעות ומהן אל המכחול הטבול בדיו והלאה, במסילות הקווים, אל הדף הלבן והרגש הולך, מתגבה ומתעבה באמצעות הכתמים.

   

  למרות השעה המאוחרת מיהרתי לחדר העבודה ורשמתי את הדימוי כי הרגשתי שהוא מיטיב למצות את תחושת היצירה מסוג זה. רשמתי ושכחתי שרשמתי. נזכרתי בו כשהתחלתי לכתוב פוסט זה שענינו פתיחת התערוכה "כולה קוכתם"

  ב -3 בספטמבר בשעה 18.00,  בבית האמנים בבאר שבע. 

   

  ''

   

   

  הרישום בקו טבעי לי, מאז ומתמיד רשמתי בקו, בעיקר בציפורן או ברפידוגרף, מילאתי בלוקים ומחברות ציור ברישומים, תמונות שקפצו מראשי לדף והיו למפת נפש, מין דיווח מאויר לרגשותי  ולמחשבותי. זאת עשיתי במקביל ללימודי אמנות מבלי שאלה ישפיעו על טבעם של הרישומים שהלכו והצטברו במגרות ורק לעתים רחוקות נתתי עליהם את הדעת לאחר שרשמתי אותם.

   

  הפעם  אני מציגה תערוכת יחיד ובה רק עבודות שנעשו במכחול ובדיו 

  ''
    

   

  עם השנים למדתי טכניקות הדפס והתמדקתי בעיקר בתחריט שהעמיד לרשותי מגוון קווים ובתצריב שהוביל אותי גם לעיסוק בכתם ובעיקר ביחס שביו הקו לכתם. לא היה זה עיסוק מלומד, לא מחקר מדעי אלא משחק של צרופים ותחושות המנחים את עבודתי שתכליתו להפתיע אותי ולספר לי משהו שלא ידעתי קודם אך לא זה העיקר, לא הסיפור אלא החיבור בין הדברים והחיבור בינם לבין הצופים בעבודותי באינטרנט, בשנים האחרונות  בפיסבוק ובבלוג הזה. 

   

   

  בשנים האחרונות אני גם מציגה יותר בתערוכות, גם בתערוכות יחיד.

  דרג את התוכן:
   8 תגובות   יום שלישי, 21/8/18, 21:05

   הדרקונים רקדו והתפטלו סביבי ראשה. האש בערה בביטנה הגדולה. החול כיבה הכל. 

    

    

   להפעיל בו זמנית  ברמקול פתוח 

   http://cafe.themarker.com/video/3439709/

    

    

    

    

   http://cafe.themarker.com/video/3439710/

    

    יצרתי את דמותה של האישה עםהבטן הגדולה בסוף 2010 ומאז אני חוזרת ומפתחת את הדמות ומציבה אותה במצבים שונים.  עד כה  היא הופיעה בדו מימד ואילו עתה אני מוסיפה תנועה 

    

   הינה דמויות האישה עם הבטן הגדולה 

   https://www.facebook.com/shulamit.davidovicz/media_set?set=a.403426617959.178864.729312959&type=3

   דרג את התוכן:
    9 תגובות   יום רביעי, 1/8/18, 22:45

    להפתעתי, הפוסט הזה הפך להיות פוסט מתפתח כי תוך כדי חיפוש פיתרון  למציאת דרך קלה למציאת הוידאו המובא כאן עלה לי רעיון שמלהיב אותי ואני שמחה לשתף. העליתי כאן שני סרטוני וידאו קצרים.  העליון אמור להיות תמונת מראה, ההיפוך של. ההרעיון עלה בדעתי כאשדר העליתי זזוידאו נוסף לפוסט והיצעתי להקשיב לו כקנון. אז עלה בדעתי שאפשר לצפות בשני הוידאו באותו זמן ולהתיחס אליהם כוידאו אחד. אפשר לשחק עם ההשתקפות או העדר  ההשתקפות.  ממלצה לצפות בשניהם עם רמקול פועל ובו זמנית להאזין גם לשני. אפשר, כדי לקבל תחושה של קנון , לצפות בשני הוידאו בו זמנית או לעצור מדי פעם ולשחק ביניהם. אני חושבת שמאתי לי כיוון חדש לעשית וידאו שהפלטפורמה של הפוסטים ברפה ממש מתאימה לו. 

     

     

    ''

    ''
     

     

    אוליי זו האנטיטזה למזרקה של אגם, התגלמות רעש בלתי נסבל המלווה קלידוסקופ של צורות וקולות שנוצרו מהקלטת סלילת כביש  ברחוב שלי. זה קרה לפני כשלוש שנים. אני כבר לא כל כך זוכרת אלא שכשסללו את הכביש כיסו  באספלט גם את בור הביוב שבכביש ומשום כך,לאחר זמן מה  סבלנו מהצפות ביוב מבלי לדעת מה הסיבה האמיתית לכך כי הכל שכחו את הבור. לאחר חודשים אם לא שנה, מישהו נזכר בכך. אך לא על זה רציתי לספר אלא על תערוכה בשם "צליל חזותי" שתיפתח ביום ג' הקרוב בספריה העירונית, בבאר שבע  שםאציג עבודה שנוצרה מצילום אדם (מגבו) הזורק זבל לפח שעל המדרכה שמעבר לכביש. רציתי להציג גם את וידאו שעיל סלילת הכביש שעיבדתי לקלידוסקופ רעשני אך זה לא התאפשר מסיבה טכנית. אי לכך סיכמתי עם האוצרת, דר' רחל קרופ, שאעלה את הוידאו ליו טיוב ומי שרוצה יוכל לצפות בעבודה ביו טיוב שהרי לכולם יש גישה ליו טיוב מהסמארטפון. בעצם, לא לכולם, לי , עדיין, אין 

     

    ''

     

    הכנתי המון גירסאות  לוידאו הקלידוסקופ וציור שלמעלה שהוא הגירסה האחרונה לתערוכה, מודפס על בדי.

    כאן, בקפה, אני מעלה סרטון אחד באלבום הוידא ואחד כאן, בפוסט זה.


    להפתעתי, שמתי לב לקישור לפליקר, בעמוד שלי, לוידאו שהוא ההכפלה רהאשונה של הוידאו שצילמתי בעת הסלילה.   

    הינה ההזמנה לתערוכה

    ''

    דרג את התוכן:

     הפעילות שלי

     פרופיל

     shulamit
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון

     פיד RSS