כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 1/2011

  0 תגובות   יום ראשון, 30/1/11, 21:50

  הוספה והגדלת מרפסות

  תיקון חדש לתקנות התכנון והבנייה: מרפסת בכל קומה 
   
  תיקון חדש לתקנות התכנון והבנייה (חישוב שטחים ואחוזי בנייה בתוכניות ובהיתרים), התשנ"ב - 1992 נחתם לאחרונה על ידי שר הפנים. התיקון החדש מאפשר בניית מרפסות בכל אחת מקומות הבית המשותף, והוא תקף לגבי תכניות שאישרה הוועדה המקומית מ-1.1.2010 ואילך.

  עד כה ניתנו היתרי בנייה ללא זכויות בנייה עבור מרפסות בשטח 12 מ"ר או 10% משטח הדירה (הנמוך מביניהם) ובלבד שגובה קירוי המרפסת היה שתי קומות, או יותר, מעל רצפתה. תקנה זו מנעה בפועל את בנייתן של מרפסות בקומות סמוכות והביאה לתופעת "מרפסות לסירוגין".

  התיקון החדש מתיר גובה קירוי של קומה אחת ומאפשר, להלכה, הוספת מרפסות ששטחן 14-12 מ"ר בכל הקומות וללא צורך בזכויות בנייה, גם בבתים בהם הונהגה עד כה בנייה "לסירוגין".    

   עיון מקוון בתיקי בתים משותפים
  תקנות התכנון והבנייה- עדכונים

   

  קלינגר מלווה ועדי בתים משלב ההסכמה ועד קבלת היתר הבניה.

   

   

  טלפון ליעוץ טלפוני חינם 03-6990132 

   קלינגר התרי בניה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
   052 3-888813   : klinger_b@bezeqint.net
  www.klinger.co.il

  הפחתת מיסים וארנונה | רישוי וייצוג מול הרשויות | שירותי הנדסה וביקורת לקויי בנייה | צור קשר | מפת אתר 
   0 תגובות   יום ראשון, 23/1/11, 00:21

   זקוק לרישיון עסק?

    

   זקוקים לרישיון עסק? עומדים להוציא רישיון עסק וזקוקים לעזרה? הגעתם אל המקום הנכון!

   קלינגר – רישוי עסקים והיתרי בניה, מתמחה בהשגת רישיון עסק. לחברה ניסיון רב בהשגת רישיון עסק במגוון רב של תחומים, בכל רחבי הארץ.נשמח לסייע גם לכם. אנו מספקים בין השאר שירותי בדיקת עסקים חדשים, טיפול בפתיחתו של עסק חדש, והשגת כל הרישיונות הדרושים מהרשויות הרלבנטיות.  משרדינו עומד בקשרים עם יועצים מקצועיים רבים, כגון יועצי בטיחות, מהנדסים, אדריכלים שמאים מודדים וכו' – שמסייעים לנו במידת הצורך בבדיקות העסק והכנתו לביקורת הרשויות.

    

   החוק במדינת ישראל מפרט שורה ארוכה של עסקים שזקוקים לרישיון על מנת לפתוח אותם. השגת רישיון עסק היא תהליך ביורוקראטי מורכב ומייגע לעתים, שעשוי לקחת זמן רב. בעידן המודרני, שבו הטכנולוגיה והמשק מתקדמים ומשתנים ללא הרף, כל עיכוב בהוצאתה של תוכנית עסקית אל הפועל עלול לעלות ביוקר. לפיכך, מומלץ להסתייע בשירותים מקצועיים בתהליך השגת רישיון עסק. בעזרת השירותים שלנו תוכלו לקצר באופן משמעותי את הזמן הדרוש להשגת רישיון העסק, וכן למנוע תקלות ובעיות עתידיות מול הרשויות.

    

   תהליך השגת רישיון עסק מתחיל בבדיקת הנכס הקיים במקרה שמדובר ברכישה, או באפיון הדרישות במקרה של עסק חדש. לאחר מכן יש צורך בהכנת הבקשות לרישוי העסק, שכוללת כתיבת מסמכים מפורטים על פעילות העסק, הגשתן לרשויות המתאימות, ליווי העסק בבדיקות השונות הנערכות מול הרשויות, כגון העירייה, איגוד הכבאות, המשטרה, משרד הבריאות, מינהל ההנדסה, המשרד לאיכות הסביבה וכו'.

    

   מומלץ לפנות אלינו בתחילתו של התהליך, אך אנו יכולים בהחלט לסייע גם לגופים שכבר החלו בתהליך השגת רישיון עסק, ונתקלו בבעיות שונות.

    

   הטיפול בהשגת רישיון עסק משתנה בהתאם לסוג העסק. בהגדרת החוק הישראלי ישנן קבוצות עסקים שונות – שההתייחסות אליהן היא פרטנית. ממפעלי תעשייה, דרך עסקי מזון, ועד לעסקים המיועדים למכירת מוצרים. לכל סוג עסק דרושים רישיונות שונים, בהתאם לפעילות המבוצעות בו. מטרת הרישיונות היא להבטיח שהעסק פועל בהתאם לחוקי הבטיחות בעבודה וחוקי איכות הסביבה, ואינו מסכן את העובדים  או את המתארחים בו. פעילות ללא רישיון עסק אסורה ע"פ החוק, ועלולה להסתיים בעונשים כבדים.

    

   בקשות לרישוי עסק יש להגיש גם במקרה שאתם מבצעים שינויים מהותיים בעסק פועל, ובכל מקרה כזה מומלץ להתייעץ ולבדוק אם אתם נדרשים לדווח לרשויות.

    

   אם אתם זקוקים לרישיון עסק, אל תהססו ליצור איתנו קשר, ונשמח לסייע לכם בהקדם.

   03-6990132

   קלינגר התרי בנייה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
   www.klinger.co.il

    

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום שבת, 22/1/11, 22:09

     

    הליך קבלת היתר בנייה הנו בדרך כלל ארוך ומסורבל. הכרת התהליך מראש עשויה לסייע למבקש ההיתר לייעלו, ולחסוך לעיתים קרובות את עגמת הנפש הכרוכה בטיפול בבקשה להיתר והנובעת לעיתים קרובות מחוסר ידע.
    יש לציין שהליך הרישוי עשוי להיות שונה במרכיבים מסוימים מועדה לועדה, על אף שהועדות המקומיות כפופות, לכאורה, לאותם חוקים ותקנות, הרי רבות מהן גיבשו להן במהלך השנים דפוסי פעולה המאפיינות רק אותן
    .
    מניסיוני רב השנים למדתי, שמבקשי היתר רבים פועלים לעיתים קרובות בגפם מול הועדות המקומיות. וזה המקום להמליץ לכם: על תנסו למלא את מקום האדריכל. הניחו לו לבצע את כל העבודה המקצועית מול הועדה המקומית. הסתפקו בחלק האדמיניסטרטיבי.

    המלצה: האדריכל הוא נציגכם בועדה המקומית. הניחו בידיו את הטיפול בבקשה להיתר מול גורמי הועדה, וחיסכו מעצמכם עגמת נפש.
     

    מהו היתר בניה?

     

    היתר הבניה הוא האישור החוקי הניתן מטעם הועדה המקומית לתכנון ובניה לצורך ביצוע עבודות בניה הטעונות היתר. בהיתר הבניה באים לידי ביטוי זכויות הבניה שנקבעו בתכנית המתאר. והנחיות הועדה המקומית. ההיתר יינתן רק לאחר אישור הועדההמקומית או רשות הרישוי המקומית ולאחר מילוי הדרישות וביצוע התשלומים הנדרשים. 

    מתי דרוש היתר בניה?


    למעשה כל פעולת בניה או הריסה או התווית דרך, מחייבת קבלת היתר מהועדה המקומית אף אם מדובר בבניה זמנית. המקרה היחיד בו אין חובה לקבל היתר הנו שינוי פנימי בדירה, ובתנאי שהשינוי לא משנה את שטח הדירה, או את חזיתות המבנה, לא פוגע באלמנטים קונסטרוקטיביים או צנרת משותפת, וכן אינו משנה את השימוש בדירה.


     

    מידע מוקדם

     

    אם אין עדיין בידכם מידע תכנוני מלא לגבי המגרש שלכם, דאגו לבקש אותו מהועדה המקומית עוד בטרם תחלו בפעולות התכנון. חשוב לקבל את המידע בכתב, וכן יש לקבל מהועדה את פירוט ההנחיות והדרישות לקבלת היתר.


     


    המלצה: אל תוותרו על מידע בכתב. מידע בכתב עשוי למנוע אי הבנות בעתיד מול הועדה המקומית.


    מפה טופוגרפית


    הצעד הראשון לקראת הגשה בקשה להיתר הנו הגשת מפה טופוגרפית לאישור הועדה המקומית. הגשת המפה הנה צעד המחויב על פי תקנות התכנון והבניה, אולם, יש לציין שחלק מהועדות המקומיות אינן דורשות מפה עדכנית לאישור מוקדם כתנאי לקבלת הבקשה להיתר לטיפול.


    ישנן ועדות שיסמנו על גבי המפה את קווי הבניין ואת ההפקעות בלבד, וישנן שיצרפו מעבר לכך פירוט מלא של זכויות הבניה ואת כל הדרישות לגבי הבניה ולגבי מערכת התשתיות.


    את המפה יש להזמין אצל מודד מוסמך, אשר יערוך את המפה על פי התקנות.


     


    המלצה: בעת ביצוע הזמנת המפה אצל מודד מוסמך מומלץ לסכם איתו גם את המחיר לגבי הבדיקות שיהיה עליו לבצע במהלך הבניה (בדרך כלל 3 בדיקות: סימון קווי בנין, אישור על מפלס הכניסה ומפה מצבית סופית עם סיום הבניה).


    לתשומת לבכם: תוקפה של מפה טופוגרפית הנו ל-6 חודשים בלבד.


    הועדה המקומית חייבת להחזיר את המפה המאושרת בתוך 30 ימים. במדה והועדה המקומית לא תעשה כן , תהיו רשאים להגיש את הבקשה להיתר גם ללא המפה.


    אישור המפה כרוך בתשלום אגרה.


    האם ניתן לקבל פטור ממפת מדידה? 


    למהנדס הועדה המקומית יש סמכות לפטור אתכם מהגשת המפה הטופוגרפית. הפטור ממפה תלוי רבות גם במדיניות מהנדס הועדה. הפטור ניתן בדרך כלל לבקשות להיתר בניה בהיקף מצומצם, וכאשר המפה אינה נחוצה לצורך בדיקת הבקשה להיתר.


    המקרים בהם מומלץ לנסות ולבקש פטור מהגשת המפה הם, כאשר יש מפת מדידה שפג תוקפה, אולם לא חל שינוי במצב הפיסי בשטח, שינויים או תוספות אשר אינם משפיעים על קווי הבנין, או בניה בהיקף מצומצם כמו מחסנים או סככות לרכב. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עובדי הועדה לגבי הקריטריונים והסיכוי לקבלת הפטור, טרם הפנייה למהנדס הועדה.


     


    המלצה: בדקו מראש אם מהות הבניה שלכם מאפשר קבלת פטור ממפה טופוגרפית, וכך תוכלו לחסוך את הוצאות הכנתה.


    תיק הבקשה להיתר


    תיק הבקשה להיתר כולל את תכנית ההגשה הנערכת בידי האדריכל וכן אישורים שונים כפי שיפורטו להלן.


    תכנית ההגשה (הגרמושקה)


    תכנית ההגשה הנה למעשה התשריטים שמכין האדריכל ובהם מתוארת בצורה גרפית הבניה המוצעת. האדריכל עורך את התשריטים בהתאם לתקנות התכנון והבניה. תכנית ההגשה כוללת את המרכיבים הבאים:


    - מפרט הכולל את פרטי המבקש האחראים לעריכת הבקשה ופרטי הבניה המוצעת. יש להקפיד שהפרטים ימולאו באופן מלא על מנת למנוע עיכובים בקליטת התיק. ניתן לדחות את מועד החתמתם של האחראי לביצוע השלד והאחראי לביקורת עד לתחילת הבניה בפועל..


    - תרשים הסביבה – בקנה מידה של 1:2500 .


    - תרשים המגרש - המבוסס על המפה הטופוגרפית וכולל את העמדת המבנים קווי בנין ופיתוח החלקה. יש ועדות הדורשות לצרף את המפה הטופוגרפית המקורית כחלק מתכנית ההגשה.


    - תכניות הקומות – תרשים מפורט בקנה מידה 1:100 של כל מפלסי הבניה המוצעת לרבות מפלס הגג.


    - תכנית פיתוח מפורטת – הכוללת שבילים, סידור החניה, קירות תומכים וגדרות, ניקוז, פתרון לפינוי אשפה, גז, מכלי סולר וכו`. התכנית תכלול גבהים של כל המפלסים.


    - חתכים אופייניים – לפחות שני חתכים בקנה מידה של 1:100 לאורך ולרוחב המבנה ועד לגבול המגרש. כאשר אחד החתכים יעבור דרך חדר המדרגות.


    - חזיתות- כל חזיתות המבנה בקנה מידה 1:100. על החזיתות יסומנו המפלסים, הקרקע הטבעית והסופית וחומרי הגמר.


    - חישובי שטחים- לכל בקשה להיתר מצורף תשריט סכימטי של שטחי הבניה, וכן חישוב אחוזי הבניה – השטחים העיקריים ושטחי השירות. יש להפריד בין שטחים קיימים למוצעים.


    - תכנית מרחב מוגן (ממ"ד) – כאשר הבקשה להיתר כוללת ממ"ד יש לצרף נספח בקנה מידה 1:50 הערוך בהתאם להנחיות מפקדת פיקוד העורף.


    -נספח סניטרי – ישנן ועדות הדורשות להגישו כחלק מתכנית ההגשה ואחרות בתשריטים נפרדים – בדרך כלל לאחר אישור הבקשה על ידי הועדה.


    מה קורה כשיש ממ"ד בבנין?


    במקרה כזה יש צרף בקשה לפטור מהקמת ממ"ד. על האחראי לביצוע השלד להגיש דוח על תקינות המצב הקיים והועדה המקומית תעביר המלצה לפטור אל פיקוד העורף.


    מתי ניתן לקבל פטור מבניית ממ"ד


    על פי הנחיות פיקוד העורף ניתן לקבל פטור מבניית ממ"ד לתוספת ראשונה לבנין ששטחה אינו עולה על 12מ"ר.


    מסמכים נוספים שיש לצרף לבקשה:


    הוכחת בעלות- יש לצרף נסח רישום מלשכת רישום המקרקעין. כיום ניתן להזמין את הנסח בהליך מקוצר דרך אתר רשות הדואר. (לאתר רשות הדואר) במקרה שהנכס רשום כבית משותף יש להזמין נסח מרוכז.


    חתימות בעלי הנכס- יש להחתים על גבי הבקשה את כל הבעלים הרשומים בנסח המקרקעין. כמו כן יש להחתים בעלי זכויות ידועים, ואשר מסיבה זו או אחרת אינם רשומים בלשכת רישום המקרקעין. עליך לזכור כי התעלמות מבעל זכויות, אשר אינם רשומים עלולה לגרום לבטלותו של ההליך כולו, אם מסיבה כלשהי הנושא יגיע לערכאה משפטית.


    ומה קורה בבית משותף?


    עם הגשת הבקשה להיתר עליך לצרף עותק הבקשה להיתר עבור כל שכן שותף אשר לא חתם על גבי תשריט הבקשה. הועדה המקומית תשלח הודעה בצרוף עותק הבקשה לכל אחד מהשותפים שלא חתם, ותתן לו הזדמנות להגיש התנגדות ( פרטים נוספים בפרק הדיון בועדה).

    חתימת מנהל מקרקעי ישראל


    כאשר הקרקע בבעלות המנהל יש להחתים את המנהל. ניתן להגיש את חתימת המנהל במועד מאוחר יותר.


     כאשר מבוקשת בנייה בבית הכולל 4 יחידות דיור ומעלה, אין צורך בחתימת המנהל כאשר הדירה מהוונת. במקרה כזה יש להציג אישור היוון מהמנהל.


    אישור הרשות המקומית


    במרבית הועדות יהיה עליכם לקבל אישור בדבר סילוק החובות מהרשות המקומית. בועדות מרחביות נהוג לבקש את חתימת הועד המקומי ואת חתימת המועצה האזורית טרם הגשת הבקשה.


    פיקדון


    עם הגשת הבקשה תידרשו להפקיד בועדה 20% משיעור מיסי הבנייה המשוערים ( לא כולל היטלי פיתוח). הפקדון יופחת מהסכום הסופי שתידרשו לשלם בגין קבלת היתר בניה. במידה ובקשתכם תסורב יוחזר לכם הפקדון.


    שלבי הטיפול בבקשה


    הבקשה להיתר עוברת בדיקה בידי צוות הועדה המקומית ונבדקת התאמתה לתכנית המתאר ולדרישות הטכניות של הועדה . במידה והבקשה עונה לדרישות היא תובא לדיון בפני רשות הרישוי המקומית או לועדת המשנה לתכנון ולבניה. במידה ויש תיקונים מהותיים תידרשו בדרך כלל לתקנם טרם הבאת הבקשה לדיון.


    ומה קורה שמבוקשת הקלה?


    הקלה היא סטייה מתכנית המתאר שהועדה המקומית מוסמכת לאשר. במקרה שבקשתכם כוללת בקשה להקלה תקבלו מהועדה המקומית נוסח מודעה אשר אותה עליכם לפרסם ב-3 עיתונים וכן בחזית הבניין / המגרש. הועדה המקומית תשלח את נוסח ההודעה לכל השכנים הגובלים במגרש שלכם, ולכל מי שעלול להיפגע כתוצאה מאישור הבקשה. ישנן ועדות מקומיות שהליך הפרסום בהן מתנהל באמצעות חברה חיצונית כאשר מבקש ההיתר נושא בתשלום.


    הדיון בועדה


    לאחר מילוי ההליכים המוקדמים תובא הבקשה לדיון. כאשר הועדה תואמת את כל דרישות החוק היא תובא בדרך כלל לאישור רשות הרישוי. כאשר ישנה סטייה כלשהי תובא הבקשה בפני ועדת המשנה לתכנון ולבניה.


    יש לציין שחלק מהועדות נמנעות מהפעלת רשות הרישוי וכל הבקשות מובאות לועדת המשנה.


    במדה והבקשה אושרה תישלח אליכם הודעה בדבר האישור ופרוט הדרישות שעליכם להשלים כתנאי לקבלת ההיתר.


    מה כאשר הבקשה סורבה או נדחתה?


    במקרה כזה ניתנת לכם הזכות להגיש ערר לועדת הערר המחוזית. את הערר יש להגיש תוך 30 ימים מיום קבלת הודעת הועדה המקומית.


    מה קורה כאשר הוגשו התנגדויות שכנים?


    קיימים בדרך כלל שני סוגים של התנגדויות שכנים:


    המקרה הראשון- שכנים שותפים באותו הנכס והמתנגדים לבניה.


    במדה והועדה המקומית דחתה את ההתנגדות היא תודיע לשכנים המתנגדים על זכותם להגיש תביעה אזרחית כנגד מבקשי ההיתר. הועדה המקומית תעכב את מתן ההיתר במקרה זה למשל 30 ימים.


    המקרה השני – התנגדות למתן הקלה


    במקרה של דחיית התנגדות למתן הקלה או קבלת התנגדות רשאי הצד שרואה עצמו נפגע להגיש ערר לועדת הערר המחוזית תוך 30 ימים מיום קבלת הודעת הועדה המקומית.


    מה יש להשלים לאחר אישור הועדה.


    לאחר אישור רשות הרישוי / הועדה, יש להגיש תשריטים מתוקנים על פי דרישות הצוות המקצועי של הועדה כמו כן יש להמציא האישורים המסמכים הבאים: תכניות ביוב סניטריות חישובים סטטיים, אישור הג"א , מנהל מקרקעי ישראל, אישור חברת בזק במקרה של הקמת בית חדש ואישור חברת חשמל במקרה של בניה קבלנית במקרים מסוימים תידרשו להמציא גם אישור כיבוי אש ו או אישור משרד הבריאות. לקראת סיום הטיפול בתיק יהיה עליכם להזמין בדיקות תקינה במעבדה מוסמכת (בדיקות בטון, מערכת סניטרית וגז, ואטימות ממ"ד. כן יהיה עליכם להסדיר את התשלומים השונים.


    איזה תשלומים קיימים?
    לצורך קבלת ההיתר עליכם להסדיר את כל התשלומים המתחלקים למספר סוגים:    1. מיסי בנייה – מיסים אלה משולמים לועדה המקומית על פי תקנות התכנון והבניה. המס משולם לכל מ"ר בניה כאשר התעריף שונה בין שטח עיקרי לשטח שירות.
    2. היטלי פיתוח – משולמים עבור צנרת מים ציבורית, ביוב, תיעול, כבישים ומדרכות על פי חוקי העזר של הרשות המקומית. ההיטלים משולמים בדרך כלל עבור כל מ"ר קרקע של המגרש וכן עבור כל מ"ר מבוקש ( לעיתים החישוב נעשה על פי נפח).
    3. היטל השבחה - במידה וההיטל לא שולם בהליך קודם הנכם צפויים לעימות בנושא עם הועדה המקומית. בניגוד לאגרות האחרות נושא ההיטל נקבע בהערכה ולא בסכום קבוע ונתון למו"מ עם הועדה המקומית (על כך בכתבה נפרדת).  החומר בכתבה זו מיועד לשמש למידע כללי בלבד. יש לקבל מידע בכל ועדה מקומית לגבי הנהלים ספציפיים הנהוגים בה.

     
     
    ברצוני להפוך דירה למשרד, ללא כל שינוי במבנה – האם אני זקוק להיתר?

     

    גם שינוי בשימוש מחייב קיום של ההליכים שנקבעו בחוק וקבלת היתר מהועדה המקומית

     

    האם חלוקת דירה ל-2 ללא שינוי חיצוני מחייבת בקבלת היתר?

     

    חלוקת דירה ל-2 או יותר, ובאותה מידה איחוד דירות לדירה אחת, משנים את שטח הדירות, ואת מספר יחידות הדיור, ולפיכך אינן מהוות שינוי פנימי, ויש לקבל היתר לכך. 

     

    ברצוני להציב בחצר קארוואן על גלגלים – האם פעולה זו תיחשב כבנייה?

     

    המבחן לקבוע אם קארוואן הנו כלי רכב, או בנין, הנו מבחן השימוש והקביעות. אם אכן מדובר בנגרר החונה בחצר ומעת לעת משמש לטיולים, אזי,כמובן,אין מדובר בבניה. עם זאת, כאשר הקארוואן משמש למגורים באופן קבוע ( ובהכרח – מחובר למים, חשמל וביוב), הרי הצבתו תיחשב כבניה לכל דבר.

     

    בכוונתי להציב בחצר מחסן להרכבה עצמית מפלסטיק.

     

    גם מחסן מוכן מפלסטיק נכנס להגדרה של בניין, והצבתו מחייבת על פי החוק קבלת היתר. לאחרונה ניתן פסק דין בתביעה שהגישו בני זוג ממבשרת ציון נגד שכניהם. התובעים טענו, שהמחסן שהציבו שכניהם משתקף מסלון ביתם ומהווה מפגע חזותי. בפסק הדין כתב השופט: " אין חולק כי מחסן מפלסטיק מהווה שינוי לרעה בנוף, והמראה הנו מכוער. על פי חוק התכנון והבניה, גם הצבת המחסן מחייבת קבלת היתר בנייה".

     

    עלותו של ההליך לקבלת היתר למחסן נייד, עלולה להיות יקרה יותר מהמחסן עצמו. ישנן ועדות מקומיות שמודעות לנושא ומתעלמות מהצבת מחסנים קלים, כל עוד אלה אינן מהוות מטרד.

     

    המלצה:

     

    לפני הצבת מחסן קל – בדקו מהי עמדת הועדה המקומית.

     

    האם מרקיזה מתקפלת זקוקה להיתר בניה?

     

    המרקיזה היא חלק מהבניין, ומשנה את חזיתו. לפיכך, מחויבת בקבלת היתר בנייה. עם זאת גם כאן ישנה חשיבות למדיניות הועדה המקומית, וישנן ועדות שלא אוכפות קבלת היתר למרקיזות. בכל מקרה, גם אם הנכם מתקינים מרקיזה במקום שלא דורשים מכם היתר, דאגו לפיקוח הנדסי נאות.

     

    ומה עם מזגנים ודודי שמש?

     

    אין ספק, שהצבתם של מתקנים אלה טעונה קבלת היתר. עם זאת, נושא זה מאד פרוץ, והועדות המקומיות חסרות בו שליטה – בעיקר, כאשר ההתקנות מתבצעות בבתים ישנים. בבתים חדשים מקובל כבר שנים לבצע הכנות למזגנים, וכן מותקנת מערכת סולארית עם בניית הבניין. כך, שהתקנת מזגן במקום שיועד לכך מלכתחילה אינה כרוכה בקבלת היתר.

     

    הגדר שלי קרסה וברצוני לחדשה – האם אני זקוק להיתר?

     

    בנייה מחדש של גדר, או של כל חלק אחר בבניין, כרוכה בקבלת היתר.

     

    העירייה סוללת כביש בחזית ביתי.- האם היא זקוקה להיתר?

     

    כאשר הסלילה מתבצעת על פי תכנית מתאר מאושרת המייעדת את הרחוב בחזית ביתך לדרך- הרשות המקומית פטורה מהיתר בנייה.

     

    חברת החשמל הציבה עמוד בחזית המגרש שלי – האם אוכל להתנגד לכך?

     

    לחברת החשמל, כמו לחברות האחרות העוסקות בתשתיות (בזק וכבלים), ניתן פטור מקבלת היתר לביצוע התשתיות. על פי החוק, נקבע נוהל, אשר לפיו, על חברות אלה להעביר מבעוד מועד את תכניות הביצוע שלהן לרשות המקומית ולועדה המקומית לתכנון ולבניה, ואלה יכולות להעביר הערותיהן.

     

    מה עלול לקרות לי אם אבנה ללא היתר?

     

    בחוק נקבעו סנקציות רבות שניתן לנקוט אותן כנגד הבונים ללא היתר: צו הריסה מנהלי, צו הפסקת עבודה מנהלי, צו הפסקת עבודה שיפוטי, הגשת כתבי אישום, אשר במסגרתם נדרש צו הריסה והטלת קנסות.

     

    המלצתנו:

     

    בנייה בלתי חוקית אינה משתלמת - דאגו לקבלת היתר בנייה כחוק!
    האים ניתן להוציא היתר לבניה שנעשתה ללא היתר?
    יש מקרים רבים בהם ניתן להוציא היתר בניה ו"להכשיר" את הבניה הבלתי חוקית.משרדינו מטפל בבקשות רבות מסוג זה.

       חוק התכנון והבניה

                                                תקציר – רשימת מונחים
     
        רשימת הפרקים והמונחים על פי סדר הופעתם
         מגרש
     
         הקלה
     
     
     
         קרוב
     
       
         הצמדה
         אגרה
    צור קשר  

    משרד קלינגר התרי בנייה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה בייעוץ בתחומים מוניציפליים הקשורים בהוצאת התרי בניה,תכנון ערים וסביבה,מיסוי,
    רישוי עסקים , בק

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שישי , 21/1/11, 07:36

     Doctors vs. Gun Owners


     Doctors


     (A)  The number of physicians in the U.S. is

     700,000.


     (B)  Accidental deaths caused by Physicians

     per year are

     120,000.


     (C)  Accidental deaths per physician is

     0.171.


     Statistics courtesy of U.S. Dept of

     Health and Human Services.


     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>


     Now think about this:


     Guns


     (A)  The number of gun owners in the U.S. is

     80,000,000.


     (Yes, that's 80 million)


     (B)  The number of accidental gun deaths

     per year, all age groups, is

     1,500.


     (C)  The number of accidental deaths

                                                                                         per gun owner is

                                                                                                     .000188.


     Statistics courtesy of FBI     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


     So,
       statistically, doctors are approximately

     900 times more dangerous than gun owners.


     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


     Remember, 'Guns don't kill people, doctors do.'


     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


     FACT:  NOT EVERYONE HAS A GUN,

                                                                                                     BUT

             Almost everyone has at least one doctor.

     This means you are over 900 times more likely to be killed by a doctor than a gun owner!!!


     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


     Please alert your friends

     to this alarming threat.


     We must ban doctors

     before this gets completely out of hand!!!!!


     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


     Out of concern for the public at large,

     I withheld the statistics on

     lawyers


     for fear the shock would cause

     people to panic and seek medical attention!

      

      

      

      

     דרג את התוכן:
      2 תגובות   יום רביעי, 19/1/11, 07:06


      אנטי-אייג'ינג
      לתפרנים:
      10 סוגי מזון במקום כדורים יקרים
                
            

      עזבו בוטוקס, ותרו על כדורים וויטמינים יקרים שמציעות לכם שפע מרפאות האנטי-אייג'ינג שצצות כמו פטריות אחרי הגשם. הקפידו לצרוך את עשרת סוגי המזון המומלצים, ותוכלו להיראות כמו מיליון דולר תמורת פרוטות.

      כדי להבין מול מה אנו בעצם נלחמים ("אנטי"), נגדיר ראשית מהי הזדקנות ("אייג'ינג"). עבור רוב האנשים, ההזדקנות נתפסת כזהות מוחלטת עם הגיל. אך אין זה כך. אין גיל מוחלט לזקנה: שהרי קיימים מקרים רבים בהם אנשים באותו הגיל, יהיו בעלי רעננות, כושר או תפקוד גופני ברמות שונות.  


      עם הגיל, הגוף חשוף למספר תופעות בריאותיות, אך מידת ההזדקנות נמדדת במידת שליטת התופעות על הגוף. בניגוד להתקדמות הגיל, עליה אין לנו השפעה, אנו יכולים לשלוט על קצב ההזדקנות באמצעות הכלים שיפורטו בכתבה זו.

       

      התופעות המרכזיות המגדירות הזדקנות:

      הצטברות של מולקולות הרסניות הנקראות רדיקלים חופשיים המביאה לירידה בתפקוד המערכת החיסונית וחשיפה למצבים דלקתיים.

      אוסטיאופורוזיס: דלדול מסת העצם הבא לידי ביטוי בסדקים ולחצים בעיקר בחוליות עמוד השדרה.

      מחלות לב: נובעות בין היתר מחסימת עורקים בעלי משקעי שומן, יתר לחץ דם או כולסטרול.

      סוכרת: מצב בו חילוף הסוכרים אינו סדיר הנובע מהשפעה לקויה של האינסולין על הגוף או תפקוד לקוי של הלבלב ביצור האינסולין.


      נזק לחלבונים בעור
      : מביא לאובדן גמישותו ועלייה בקמטי העור.

      ירידה ברמת הזיכרון

      דעיכה ברמת האנרגטיות של התפקוד הכללי.

       

      החדשות הטובות. והן לגמרי בהישג יד

      למרבה המזל, ניתן להתמודד מול רוב התופעות שהוזכרו על-ידי ניהול אורח חיים בריא המורכב מתזונה נכונה, פעילות גופנית ואיזון נפשי.

       

      שפע המרפאות הפרטיות, שצצות כמו פטריות אחרי הגשם בכל מקום כמעט, מציעות "טיפולי אנטי אייג'ינג" שלמעשה כוללים צריכה תמציתית של החלק האיכותי של התזונה הנכונה דרך קפסולות וזריקות. וזה עובד, אבל זה גם מאוד יקר ורבים מאתנו פשוט לא יכולים להרשות לעצמנו את מוצרי המותרות הללו.

       

             מה בכל זאת עושים כדי להישאר עם מראה צעיר ויפה
      מבלי להוציא הרבה מזומנים? מספיק לכלול בתפריט היומי שלנו מספר מרכיבים שיביאו לתוצאות טובות לא פחות מאלו שנקבל בעזרת צריכת המוצרים היקרים:

       

      מרכיב ראשון: גזר

      הגזר מכיל כמות גבוהה של ויטמין A שמגן על הגוף מפני תהליכי חמצון המביאים ליצור רדיקלים חופשיים. הגזר הוא בעל השפעה חיובית על הרקמות ועל שכבת העור הפנימית והחיצונית, הוא משפר את המערכת החיסונית, מגן על העורקים, חיוני לראיית לילה ומונע מחלות עיניים כגון קטרקט.

      תחליפים: בטטה, כרוב.

       

       

       

      מרכיב שני: ברוקולי

      הברוקולי מכיל כמות גבוהה של ויטמין C שהינו בולם חמצון. הוא מחזק את המערכת החיסונית, נלחם בדלקות ומייצר קולגן לחיזוק העור, המפרקים והעצמות. הוא שומר על זרימת דם תקינה ומוריד לחץ דם. הברוקולי מכיל כמות גדולה של סיבים, המורידים כולסטרול וכרום, המווסת את רמת הסוכר בדם.

      תחליפים: כרובית, פלפל, לימון, תות שדה.

       

      מרכיב שלישי: שקדים

      השקדים עשירים בוויטמין E שהינו בולם חמצון המונע נמק של תאים. ויטמין זה עוזר בקליטת החמצן, מונע קרישי דם ועוזר בגמישות העור. השקדים משפיעים לטובה על מערכת הדם והעצבים ומומלצים בעיקר לסוכרתיים. הם עשירים בשומן בלתי רווי ולכן מורידים את רמת הכולסטרול בדם ומונעים הסתיידות עורקים.

      תחליפים: גרעיני חמניות, שומשום, בוטנים ואבוקדו.

       

      מרכיב רביעי: סרדינים

      הסרדינים מכילים כמות גבוהה במיוחד של קו אנזים Q10 וסלניום (חומרים בולמי חמצון). הם משפרים את איכות העיכול ותפקוד הלב, מווסתים את לחץ הדם ומחזקים את המערכת החיסונית. היתרון של הסרדינים על פני הדגים הגדולים הינו בכמות הרעלנים שהינם פונקציה של שטח פני הדג.

      תחליפים: מקרל, סלמון, הרינג.

      מרכיב חמישי: שמן פשתן

      שמן הפשתן מכיל כמות גדולה של אומגה 3. חומר זה תורם לגמישות העור ולשמנוניותו, מוריד את צמיגות ולחץ דם, מוסת את רמת הכולסטרול, משפר מטבוליזם ומחזק את המערכת החיסונית.

      תחליפים: סלמון, גרעיני דלעת ואגוזים (או השמן המופק מהם).

       

      מרכיב שישי: יוגורט

      היוגורט מכיל כמות רבה של סידן התורם לחיזוק העצמות ולמניעת אוסטיאופורוזיס וכן חיידקים בריאים הנלחמים בחיידקי הריקבון ומשפרים את תפקוד מערכת העיכול. הוא מכיל את כל יסודות התזונה שבחלב, ובכמויות גדולות יותר.

      תחליפים: טחינה, סרדינים, שקדים, שעועית ופטרוזיליה.


       מרכיב שביעי: חומוס

      גרגירי החומוס עשירים בחלבון ומכילים כמות ניכרת של ויטמינים מקבוצות B ו-A וכן

      מינרלים כגון סידן, מגנזיום ואשלגן. מכלול זה מקנה לחומוס תרומה בשיפור האנרגטיות, תפקוד השרירים – כולל שריר הלב, כל זאת מבלי להביא להעלאת רמות הסוכר

      תחליפים: קמח שיפון מלא, שעועית, אפונה ועדשים.

       

      מרכיב שמיני: תפוח עץ

      התפוח מכיל כמויות ניכרות של ויטמינים נוגדי חמצון (A,C,E) וכן מינרלים חיוניים כגון ברזל סידן וזרחן. חומרים אלו יעילים במקרים של דלקת מפרקים והפרעות בכבד. הם מונעים הסתיידות עורקים ומסייעים לחיטוי מערכת העיכול מגורמי זיהום. הערך הגליקמי של התפוח נמוך ולכן הוא מהווה גם פרי מתאים גם לסוכרתיים.

      תחליפים: אגס.       


      מרכיב תשיעי: שום

      השום מכיל כמות ניכרת של ויטמינים מקבוצות B ו-C וכן מינרלים כגון סידן, ברזל ואשלגן. אך הסגולה הייחודית של השום הינה בניקוי המערכות הפנימיות ומייחסים לו את היכולת בהמסת המשקעים שבכלי הדם, הורדת רמת הכולסטרול, שיפור תפקוד הלב והכליות והורדת רמות הסוכר בדם.

      תחליפים: בצל ופטרוזיליה.

       
      מרכיב עשירי: ביצה

      הביצה מהווה מזון בעל ערך תזונתי מושלם: היא עשירה כמעט בכל יסודות התזונה החיוניים ביותר: ויטמינים מינרלים וכל חומצות האמינו החיוניות לגוף (הביצה מהווה מרכיב חלבוני מלא). בשל יתרונותיה אלו מייחסים לביצה השפעה חיובית על יכולת החשיבה וחיזוק המוח. היא מחזקת את הזיכרון, מיטיבה במצבים של מתח נפשי ורוחני ואפילו במקרים של מחלות עצבים, מוח, כבד ואנמיה.

      תחליפים (אם כי לא מלאים): קטניות.

       

       


      והכי חשוב – כל אחד יכול

      אז הנה. עשרה סוגי מזון פשוטים שנמצאים כמעט בכל בית יכולים לחולל פלאים לגופכם אם רק תקפידו לצרוך אותם באדיקות. כך לא תצטרכו להוציא כספים רבים על סוגי ויטמינים וכדורים, שעולים כסף רב.

      הקפדה על מרכיבי תזונה חיוניים, שמירה על כושר גופני מתון, ביצוע פעילות אירובית לשיפור תפקוד הלב, צריכה קלורית ברמה הנכונה וצמצום מקורות יוצרי חמצון המביאים ליצירת רדיקלים חופשיים - הם מרכיביה הבלעדיים של הנוסחה להתמודדות מול תהליכי הזקנה.

       

      כל אחד מאתנו, צריך לבחון את התפריט הנוכחי שלו ולשלב בתוכו את המרכיבים שהוזכרו בכתבה, ובחוכמה. המינון של המרכיבים הוא הבסיס להצלחת היישום. המינון הוא כמובן אישי, ע"פ המצב הגופני הקיים. כמו כן, מינון חסר הוא לא אפקטיבי ומינון יתר יכול לגרום לנזק. חשוב לאתר במה התפריט שלכם "חסר" ולהשלים אותו למינון האופטימאלי.

       

      ניהול איכות חיים נכונה היא מערכת ההפעלה הטובה ביותר שלנו לבריאות הגוף ולשמירת יכולת תפקודו למרות הבלאי הנגרם מזמן השימוש.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 16/1/11, 22:17

       סמית הנוצרי גר בשכנות למוישה היהודי. כל שני וחמישי נכנסים גנבים ושודדים את סמית.

       סמית ניגש למוישה ושואל – מה יש לך על משקוף הדלת? האם זה מכשיר אזעקה נגד פריצות?

       לא, עונה מוישה, זו מזוזה, יש בה קלף קטן עם ברכות לאנשי הבית.

       מעניין, אומר סמית, נראה שזה עוזר לך, כי אף פעם לא פורצים לביתך.  אולי אתה יכול לתת גם לי מזוזה כזו? 

       לא , משיב מוישה, זה רק ליהודים ואתה נוצרי.

       אבל אנחנו חברים – אומר סמית – וגם שכנים טובים,אולי בכל זאת?

       בסדר מסכים מוישה – קח לך מזוזה.

       אחרי שבועיים סמית בא להחזיר את המזוזה.

        מה קרה ?שואל מוישה , זה לא עובד??

       כן, זה עובד, עונה סמית, אבל מאז ששמתי את המזוזה ,כל רבע שעה מישהו דופק בדלת ומבקש תרומה למגבית היהודית, לבתי ספר יהודיים, לבית הכנסת, לקרן היסוד. עשיתי חשבון שהגנבים לוקחים פחות...

        

       דרג את התוכן:
        3 תגובות   יום שבת, 15/1/11, 14:30

        נושא: אידיש
         
         בימי המשבר הכלכלי הגדול בארה"ב בשנות השלושים, יהודים רבים חסרי-כל הגיעו בגלי הגירה ממזרח אירופה וחיפשו עבודה .

         שניים כאלה מסתובבים בניו-יורק. באחד הרחובות הם רואים של JOBS .
         הם מצליחים להבין איכשהו שזו לשכת עבודה .
         
         אומר יענקל לחיים: " את משכיל יותר , לך תראה במה מדובר "
         מצליח חיים להגיע לחדר המראיינים , אולם כעבור 10 דקות הוא חוזר לחברו.

         
         לשאלה המתבקשת " נו ?! ", הוא עונה:

         אז ככה , אומר חיים, נכנסתי לחדר שבו ישבו שלושה גברים וגברת אחת והם מייד התחילו לבחון אותי .

        שאל הגבר הראשון : DO YOU SPEAK ENGLISH?
          "עשיתי חשבון שאם אגיד 'לא' - יזרקו אותי מיד, אז עשיתי עם הראש למטה למעלה."
         
        אמר השני :
        SHOW US YOUR HAND .
        עשיתי חשבון ש-
        HAND זה בטח כמו "האנט" באידיש והראיתי להם את היד .
          
        אמר השלישי :
        SHOW US YOUR FOOT ,
        עשיתי חשבון ש- FOOT זה כמו "פוס" והראיתי להם את הרגל .
         
         "נו... " שואל ינק'ל בקוצר רוח , "ואז...? "
        ואז האשה שאלה
        DO YOU SMOKE?
        " הראיתי לה את השמוק ,נדמה לי שכאן עשיתי טעות ..''

         

        דרג את התוכן:
         2 תגובות   יום שבת, 15/1/11, 09:02
          
         Subject: Men never listen
         In a Chicago hospital, a gentleman had made several attempts to get into the men's restroom, but it had always been occupied. 

         A nurse noticed his predicament. 

         Sir, she said " You may use the ladies room if you promise not to touch any of the buttons on the wall." 

         He did what he needed to, and as he sat there he noticed the buttons he had promised not to touch. 

         Each button was identified by letters: WW , WA , PP, and a red one labeled ATR. 

         Who would know if he touched them? 

         He couldn't resist. He pushed WW. Warm water was sprayed gently upon his bottom. 

         What a nice feeling, he thought. Men's restrooms don't have nice things like this. 

         Anticipating greater pleasure, he pushed the WA button. Warm air replaced the warm water, gently drying his underside. 

         When this stopped, he pushed the PP button. A large powder puff caressed his bottom adding a fragile scent of spring flower to this unbelievable pleasure.. The ladies restroom was more than a restroom, it is tender loving pleasure. 

         When the powder puff completed its pleasure, he couldn't wait to push the ATR button which he knew would be supreme ecstasy. 

         Next thing he knew he opened his eyes, he was in a hospital bed, and a nurse was staring down at him. 

         "What happened?" he exclaimed. The last thing I remember was pushing the ATR button. 

         "The button ATR is an Automatic Tampon Remover. Your penis is under your pillow." 

         MEN NEVER LISTEN...... 
          
         דרג את התוכן:
          2 תגובות   יום שלישי, 11/1/11, 22:13

          חדשות טובות לאלו שרוצים להצליח לחזק את הבנינים לעמידה בפני רעידות אדמה.

          הצעת חוק למתן הקלות לביצוע תמ"א 38 (חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה) התקבלה אתמול בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. הצעת החוק כללה כמה סעיפים אשר כולם למעט סעיף אחד התקבלו, ומקורה בהצעה משולבת של הצעת חוק פרטית שהגיש ח"כ זבולון אורלב והצעת חוק ממשלתית שפוצלה מחוק ההסדרים.

           

          על פי החוק החדש מתבטל ההכרח בקבלת היתר בנייה סופי לצורך פנייה למפקח על הבתים המשותפים במקרה של סרבנים. מדובר בהקלה משמעותית כיוון שבמצב הנוכחי כמעט בלתי אפשרי לאכוף את עמדת הרוב שכן תנאי מקדמי לאפשרות האכיפה הינה הוצאת "היתר בנייה".

           

          הוצאת היתר בנייה כרוכה בהוצאה כספית רבה, לרבות עבודה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, תשלום היטל השבחה, הפעלת שמאים מתכננים, ותשלום אגרות בסכומים המגיעים למאות אלפי שקלים, אותם צריך היזם להוציא מכיסו. בעקבות החוק, תספיק המצאת תוכנית הגשה של הבקשה להיתר בנייה, בה מפורטת מהות העבודות המבוקשות.

           

          צילום: בועז אופנהיים

          סעיף נוסף בהצעת החוק מבטל את המגבלה הנוכחית לפיה לא ניתן להוסיף דירות לבניין מעבר לשליש מכמות הדירות הקיימות בבניין. עד כה, המפקח יכול היה לכפות על הסרבנים תוכנית תמ"א 38, רק במקרה שבו תוספת הבנייה שמוצעת בבניין מכוח התמ"א לא עולה על שליש מהשטח הקיים. בעקבות קבלת החוק, המפקח יוכל לאשר ברוב של שני שליש מהדיירים, גם תוכניות שכוללות דירות נוספות ששטחן עולה על שליש משטח הבניין בזמן הגשת הבקשה.

           

          בתוך כך נדחתה ההצעה להורדת הרוב הדרוש מקרב דיירי הבניין לביצוע תמ"א 38 מ-66% ל-51%.

           

           

          מדובר בשורה של הקלות משמעותיות בהוצאה לפועל של פרויקטים לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. החשיבות בתיקון החוק שנתקבל הינה בעובדה שאין צורך להמתין עד קבלת היתר בנייה סופי, כתנאי סף לפנייה למפקח. ומכאן, שהתיקון מפחית את הכוח הרב והבלתי סביר שהוקנה עד כה לדיירים המתנגדים לחיזוק הבניין, בבניינים בהם הושג הרוב הדרוש על פי החוק. אם עד לתיקון האמור, המצב החקיקתי אילץ יזמים העוסקים בתחום להוציא סכומי כסף גבוהים לשם הוצאת היתר, בשעה שאין וודאות לגבי תוצאת פסיקת המפקח בעניין הדיירים הסרבנים, הרי שכיום הסיכון בהוצאת ההיתר מחושב יותר ומכאן שעסקאות רבות שהיו תקועות עד כה בשל סירובם של קומץ בעלי דירות, יצאו לדרך בקרוב.


           

           

            

          קלינגר השבחת נדל"ן בע"מ-חברה לתכנון ובצוע תמ"א 38

           

          במסגרת היערכות המדינה לרעידת אדמה, אישרה הממשלה את תמ"א 38 – תוכנית מתאר ארצית לחיזוק
           מבנים קיימים, בפני רעידות אדמה. מסגרת התוכנית מתייחסת למבנים שהוצא לגביהם היתר בנייה לפני ה- 1 בינואר 1980.

          בעיקרה, מעניקה תמ"א 38 תמריץ כלכלי, לחיזוק המבנים ועמידותם בפני רעידות אדמה, וזאת על ידי מתן זכויות בנייה נוספות על המבנה הקיים כדרך למימון החיזוק.

          .

               תוכנית תמ"א 38 – עיקרי התוכנית

          תחזיות של מוסדות מחקר ובקרה בישראל ובעולם, צופים רעידת אדמה באזור השבר הסורי אפריקאי במזרח התיכון. לאחרונה הורגשו מספר רעידות
          אדמה באזורנו וברור כי יש להיערך באופן  מוחלט שכן גדלה תדירותן של רעידות האדמה.

          בשנת 1999 הוקמה ועדת היגוי הממשלתית הכוללת נציגים של משרדי הממשלה השונים, גופי חירום , מכוני מחקר וארגונים אזרחיים.
          ועדת ההיגוי עוסקת בכלל הנושאים הקשורים להכנות לקראת רעידת אדמה לרבות חיזוק המבנים והתאמתם לתקינה הולמת.

          החל מ 1975 חלות בישראל תקנות מחייבות לעמידות מבנים ברעידות אדמה. כל מבנה חדש  מחויב לעמוד בהן. כחלק מההכנות לרעידת אדמה
          עלה הצורך בחיזוק מבנים קיימים שנבנו  טרם כניסת התקנות לתוקף. בשנת 2005 גובשה תוכנית מתאר ארצית מספר 38 (תמ"א 38).

          התוכנית קובעת הנחיות תכנוניות לחיזוק מבנים שנבנו לפני 1980 וזאת בכדי לשפר את עמידות המבנים בפני רעידות אדמה.

          חיזוק הבניין הוא הזדמנות לשדרוג המבנה כולו, עיצוב מחודש של חזית הבניין , הוספת אלמנטים משפרים (כמו מעלית) וכו'. לפיכך, תמ"א 38 היא
          מכשיר יעיל להתנעת תהליך של התחדשות רקמות עירוניות שהתיישנו – הגדלת הדירות הקיימות, הוספת יחידות דיור, שדרוג עיצוב המבנים וכדומה.
          בכך, חורגת תרומתה של תמ"א 38 מעבר לחיזוק המבנים מפני רעידת אדמה.                                                       

          נסיון הקבוצה

          הקבוצה בעלת ניסיון של עשרות שנים בתחום הבניה ומאגדת בתוכה את מיטב בעלי המקצוע. מביניהם, מובילים את פרויקטי תמ"א 38

          מנהלי הקבוצה:

          קלינגר בן – הינו בעל ניסיון רב של מעל ל- 27 שנה בייזום וניהול פרויקטים.    בעברו ייסד, הקים וניהל את החברות:
          בסט, פרופשיונל פרודקט, פייר אלרט ואקיורה, שהיו מהחברות המובילות בקליפורניה, ארה"ב בתחום ההנדסה בטיחות
            חיזוק  והשבחת מבנים. אקיורה הינה החברה הראשונה שפעלה והטמיעה בישראל את נושא מערכות המתיזים
          האוטומטיות לכבוי אש (ספרינקלרים). כיום קלינגר משמש כיועץ לעניינים מוניציפאליים, מבין לקוחותיו נמנים:
          רכבת ישראל, נת"ע-הרכבת הקלה, תמי 4, תנה תעשיות  חברה בע"מ , HP העולמית, מרקורי ישראל  אינטראקטיב, מיכל ניגרין עיצובים בע"מ,קבוצת אנגל ועוד.מנכ"ל
          קלינגר ניהול בע"מ- חברה הנותנת שרותי הנדסה ואדריכלות
          ומלווה בקשות להיתרי בנייה בכל הארץ.
          מנטור בתוכנית המנטורים לפיתוח מצוינות של המרכז האקדמי פרס

           

           

          בועז קמר – הינו בעל ניסיון עשיר בייזום ובביצוע פרויקטים.    בעבר כיהן כסמנכ"ל פיתוח עסקיים של
          חברת
          אזורים, מנכ"ל קרדן נדל"ן בע"מ, מנכ"ל ליברטי פרופרטיס בע"מ וכיום  מנכ"ל
          יורוטרייד נדל"ן בינלאומי בע"מ, המנהלת כ- 20 נכסים מניבים בהולנד ובגרמניה בשטח כולל של 120,000 מ"ר.
          בעבר יזם וביצע את הפרויקטים הבאים: מול אבן גבירול בת"א (מגדל המאה), הרחבת קניון בת-ים,
          ייזום וביצוע שני מגדלי מגורים מעל מרכז מסחר ומשרדים במרכז העסקים הראשי של באר-שבע,
          הקמת מגדל משרדים ומסחר UMI בראשל"צ (מול קניון הזהב). פיתוח וייזום מאות יח"ד בגבעת טל קרית אתא
          ובשכונת רמות בבאר-שבע. בועז הינו מוסמך במינהל עסקים ושמאי מקרקעין.

           

          החברה מעסיקה אדריכלים, קונסטרוקטורים, ויועצים שונים, הנמנים עם השורה הראשונים של המומחים בנושא בארץ.

           

           


          תכנון  וחיזוק מבנים  ומתקנים  בפני  רעידות  אדמה הינם בראש ובראשונה בעיה הנדסית 
          אנליטית מורכבת, הדורשת התמחות הנדסית ספציפית, ברמות האבחון, הבדיקה, הניתוח והתכן 
          ובביצוע החיזוקים בפועל. קלינגר הינה חברה ייעודית יחידה מסוגה העונה על דרישות אלו ומספקת מענה הנדסי, אדריכלי וביצועי כולל.
          יועצי  החברה הבכירים הינם בעלי תארים של  M.Sc, Ph.D, Prof. בהנדסה אזרחית ומומחים בעלי נסיון בינלאומי מוכח ורב שנים בתכנון בארץ ובחו"ל, 
          ביצוע וחיזוק מבנים ומתקנים לעמידות בפני  רעידות  אדמה.

           

          ''''''
            תכנון וביצוע תמ"א 38 - על ידי קלינגר בכל הארץ.
          החברה מבצעת חיזוק ושדרוג מבנים ומתקנים קיימים בגישת הפתרון הכולל - פרוייקט מפתח TurnKey Project גישת  הפתרון  הכולל  אפשרית  לביצוע   במבנים   משותפים,
          בעסקת חליפין (ברטר Barter), ז"א תכנון - חיזוק ושדרוג המבנה על חשבון החברה בתמורה להעברת זכויות הבניה (תוספות הבניה)   הניתנות  לדיירים במסגרת תמ"א 38 לקלינגר.
          כך שכל העלות  הישירה של הפרויקט ממומנת  ע"י החברה.
           ''''''
          פתרונות הנדסיים, תכניות והיתרים לביצוע
          קלינגר מספקת חוות  דעת  הנדסיות ופתרונות  חיזוק מעשיים בהתאם לתקנים ונהלים הנדסיים ישראליים ובינלאומיים  רלוונטיים  וכמו כן  תכניות 
          הנדסיות והיתרים לביצוע עם תכנון אדריכלי כולל בהתאם לדרישות חוק התכנון והבניה (התשכ"א 1965) לרבות תמ"א - 38 תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה

          ציוד בדיקה דיגיטלי מתקדם
          לצידינו עומד ציוד שטח דיגיטלי מתקדם בעולם ותוכנות מחשב יעודיות, לניתוח מעמיק להערכת יכולתם של מבנים ומתקנים קיימים לעמוד בעומסים דינמיים צפויים הנובעים מרעידות אדמה.
          ''''''''

          תקנים ונהלים
          התקנים   והנהלים   לפיהם   מבצעת  החברה  אבחון,  בדיקות,  אנליזות
          ותכן הנדסי למבנים ומתקנים קיימים, בהתאם לרמת הדרישות התכנוניות,
          ולהבטחת איכות התכן והביצוע.
          תקנים ונהלים ישראליים:
          ת"י 2413 בדיקה וחיזוק של מבנים קיימים
          ת"י 413 תכן עמידות מבנים ברעידות אדמה
          ת"י 26 שיטות לבדיקת בטון
          ת"י 466 חוקת הבטון
          ת"י 1225 חוקת הפלדה
          ת"י 940 ביסוס בניינים 


          תקנים ונהלים בינלאומיים:
          UBC: Uniform Building Code
          FEMA: Federal Emergency Management Agency
          SEAOC: Structural Engineers Association of California
          AWWA: American Water Works Association
          ASCE: American Society of Civil Engineers
          IBC: International Building Code
          ACI: American Concrete Institute
          New Zealand Code
           

           

           

           

          קלינגרהשבחת נדל"ן בע"מ

          ייזום תכנון והיתרי בנייה.

          רחוב מנחם בגין 52 תל אביב,בית סונול קומה 12 במשרדי יורוטרייד
           

            דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net

          הפחתת מיסים וארנונה | רישוי וייצוג מול הרשויות | שירותי הנדסה וביקורת לקויי בנייהצור קשר 

           

           

           

           

           

                    
           

           קלינגר התרי בניה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
          בית שמאי 7, רמת גן
          טל': 03-6990132 פקס: 6990134 - 03
          דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net
          www.klinger.co.il
          נייד- 0523-888813
          הפחתת מיסים וארנונה | רישוי וייצוג מול הרשויות | שירותי הנדסה וביקורת לקויי בנייה | צור קשר | מפת אתר 

          דרג את התוכן:
           5 תגובות   יום ראשון, 9/1/11, 08:17

           צירי לידה

           בעל ואישה הגיעו לבית החולים ללדת את תינוקם.
           הרופא סיפר להם כי המציא פטנט - מכונה שיכולה להעביר את הכאב של הצירים מהאשה לאביו של הוולד.
           הבעל שמח לנסות על מנת להקל על אשתו.
           הרופא כיוון את המכונה להעברת 10% מכאב האשה לאב באומרו שגם זה סבל גדול יותר ממה שגבר יכול לשאת.
           הבעל הרגיש מצויין וביקש מהרופא להגביר את רמת הכאב ל- 20%.
           הרופא בדק אותו וכשראה שהכל תקין הסכים להגביר את רמת הכאב ל- 50%.
           הבעל עדיין הרגיש בסדר, וכשראה עד כמה הוקל לאשתו ביקש מהרופא להעביר אליו את כל הכאב.
           האשה ילדה תינוק בריא כמעט ללא כל כאבים והשניים שמחו שמחה גדולה.

           כשהגיעו הביתה, מצאו את הגנן מת על רחבת הכניסה.

           דרג את התוכן:
            8 תגובות   יום שבת, 8/1/11, 12:06

            מחקר חדש: אנשים חכמים נוהגים לישון מאוחר יותר

            שינה היא רכיב בסיסי בביולוגיה של בעלי החיים. ראיות חדשות מאשרות כי בבני אדם, עיתוי השינה משקף את רמת האינטלגנציה.

             

            תפקיד וחשיבות השינה הם ברי ויכוח, אך ראיות שהצטברו מראות כי חוסר שינה אצל בעלי חיים ובני אדם יכול לגרום להשמנת יתר, לחץ דם גבוה ואפילו להפחתה בתוחלת החיים. עייפות משפיעה על התפקוד המנטאלי. למשל, לפי מחקר שערכה אוניברסיטת פנסילבניה, נמצא כי ב- 37% מכלל תאונות הדרכים היו מעורבים נהגים שלא ישנו מספיק והיו עייפים. אפילו חוסר קטן בשינה משפיע על הפעילות הכימית שבגופינו.

            לדברי ג'ולייט פראקו מאוניברסיטת סטנפורד, חוסר בשינה יוצר מצב של עייפות מצטברת בו עלינו "להשלים" הרבה שעות שינה. אחד מהממצאים האחרונים לגבי חשיבות השינה מצא כי קיים קשר בין שעת השינה לבין רמת ה-IQ.

            רוברט בוליז ועמיתיו, מאוניברסיטת סמלוויסט, הראו כי אנצפלוגרם (תצלום רנטגן של המוח) בזמן שינה ממחיש עד כמה השינה קשורה ליכולות הקוגניטיביות של האדם בזמן שהוא ער. מחקרים שנערכו על ידי ה. אליאסון הראו כי העיתוי בו הולך התלמיד לישון, נמצא בקשר הדוק עם הישגיו הלימודיים.

            מחקר מקיף שנערך על ידי סאטושי קאנאזאווה ועמיתיו בבית הספר לכלכלה ומדע בלונדון חשף הבדלים משמעותיים בהעדפות השינה בין אנשים בהתאם לציוני ה-IQ שלהם. אנשים עם מנת משכל גבוהה (בעלי IQ גבוה) נוטים להיות פעילים יותר בלילה וללכת לישון מאוחר, לעומת אלה עם מנת משכל נמוכה יותר שעיקר פעילותם היא ביום, ונוהגים ללכת לישון מוקדם לאחר רדת החשיכה.

            דרג את התוכן:
             3 תגובות   יום שבת, 8/1/11, 07:54

              

             Men Are Just Happier People 


               
             NICKNAMES 
             ·        If Laura, Kate and Sarah go out for lunch, they will call each other Laura, Kate and Sarah. 
             ·        If Mike , Dave and John go out, they will affectionately refer to each other as Fat Boy, Stupid and No Brains. 
               
             EATING OUT 
             ·        When the bill arrives, Mike , Dave and John will each throw in $20, even though it's only for $32.50.  None of them will have anything smaller and none will actually admit they want change back.. 
             ·        When the girls get their bill, out come the pocket calculators. 
               
             MONEY 
             ·        A man will pay $2 for a $1 item he needs. 
             ·        A woman will pay $1 for a $2 item that she doesn't need but it's on sale. 
               
             BATHROOMS 
             ·        A man has six items in his bathroom: toothbrush and toothpaste, shaving cream, razor, a bar of soap, and a towel. 
             ·        The average number of items in the typical woman's bathroom is 337.  A man would not be able to identify more than 20 of these items. 
               
             ARGUMENTS 
             ·        A woman has the last word in any argument. 
             ·        Anything a man says after that is the beginning of a new argument. 
               
             FUTURE 
             ·        A woman worries about the future until she gets a husband. 
             ·        A man never worries about the future until he gets a wife. 
               
             SUCCESS 
             ·        A successful man is one who makes more money than his wife can spend. 
             ·        A successful woman is one who can find such a man. 
               
             MARRIAGE 
             ·        A woman marries a man expecting he will change, but he doesn't. 
             ·        A man marries a woman expecting that she won't change, but she does. 
               
             DRESSING UP 
             ·        A woman will dress up to go shopping, water the plants, empty the trash, answer the phone, read a book, and get the mail.   
             ·        A man will dress up for weddings and funerals. 
               
             NATURAL 
             ·        Men wake up as good-looking as they went to bed.. 
             ·        Women somehow deteriorate during the night. 
               
             OFFSPRING 
             ·        Ah, children.  A woman knows all about her children.  She knows about dentist appointments and romances, best friends, favorite foods, secret fears and hopes and dreams. 
             ·        A man is vaguely aware of some short people living in the house. 
               
               
             THOUGHT FOR THE DAY 
             A married man should forget his mistakes.  There's no use in two people remembering the same thing! 
               
              

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              benklinger
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS

              הפעילות שלי