כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 4/2013

  1 תגובות   יום שבת, 27/4/13, 23:30

  הוצאת היתר בנייה בקלות ובמהירות

   
   

  ''לפי חוקי התכנון והבניה, כמעט כל שינוי במבנה טעון היתר וכל בניה ללא היתר היא עבירה פלילית שעונשה בצידה.


  משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה בהוצאת היתרי בניה ויוכל לסייע לך לאשר תכניות בקלות ובמהירות.

   

   

   


  נמאס לך להתמודד עם הרשויות?

  צור קשר ונשמח לסייע בפתרון יצירתי לבעיה שלך


  קבלת היתר בנייה היא הליך ארוך ומתיש. על מנת לקבל את ההיתר תצטרכו להתמודד מול מערכת בירוקרטית לא קלה, כאשר חוסר היכרות עם הנהלים השונים עלול להוביל לכך שתכלו את זמנכם לריק,תוציאו סכומים מבוזבזים ולא תצליחו להשיג את היתר הבניה הדרוש לכם".  


  • התמצאות מלאה בסבך החוקים והתקנות מאפשרת לנו למצוא פתרונות גם לבעיות מורכבות.
  • ההיכרות שלנו עם המערכת ועם האנשים שממנה היא מורכבת מאפשרת לנו לספק לך פתרונות מהירים ולזרז את ההליך ביורוקרטי.
  • שירות אישי, מקצועי ומהיר – עד לפתרון הבעיה.
  • טיפול בקבלת טופס 4 ותעודת גמר.
   
  המשרד מטפל בהוצאת היתרי בניה לכל סוגי העבודות, החל מהיתרי בניה לעבודה מצומצמת כמו התקנת גדר או פרגולה, דרך התקנת פנלים סולריים או סגירת מרפסת וכלה בהוצאת היתרים לבניית קומה נוספת, הוספת מעלית או בניית בניין חדש.

   

   


  קלינגר התרי בניה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
  השירות בפריסה כלל ארצית
  נייד: 3888813 - 052
  טל': 03-6990132
  פקס: 6990134 - 03
  דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net
  www.klinger.co.il

  דרג את התוכן:
   1 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 11:42
   היתר לשימוש חורג הוא היתר לשימוש שונה מהשימוש שהוגדר בתכנית החלה במקום, או בהיתר הבנייה שניתן למבנה. ניתן לאשר שימוש חורג אם הוא אינו מהווה סטייה ניכרת מהתכנית החלה במקום, ואינו שונה באופן מהותי מהשימוש המותר בתכנית. דיונים בבקשות לשימושים חורגים נעשים בפני הוועדה המקומית, ולא בפני רשות הרישוי כמו בדיונים להיתר רגיל.
    
   במקרים אלה יינתן היתר על פי שיקול דעת הוועדה המקומית. קיימים שני סוגים של שימוש חורג שעבורם ניתן לקבל היתר:
   • שימוש חורג מהיתר - שימוש השונה מזה שעבורו ניתן ההיתר, אך הוא מותר על פי התכנית החלה במקום. ההיתר לשימוש חורג יינתן לפי שיקול דעת הוועדה, וייתכן  שיינתן רק לתקופה מוגבלת.
    
   • שימוש חורג מתכנית בניין ערים (תב"ע) – שימוש השונה מאלה שנקבעו בתכנית החלה במקום, כגון שימוש לגן ילדים באזור המיועד למבני מגורים. ההיתר לשימוש חורג יינתן לפי שיקול דעת הוועדה, ולתקופה מוגבלת בלבד.

   התקנות קובעות כי אי אפשר לאשר באמצעות שימוש חורג שינוי המשנה את האופי של הסביבה הקרובה, כמו למשל שימוש של תעשייה באזור מגורים, או מסחר באזור חקלאי.
   סגור
   מי רשאי לערוך בקשה להיתר לשימוש חורג?
   בקשה לשימוש חורג יכול לבקש כל אדם, אבל רק אחד מבעלי המקצוע הבאים יכול לערוך את הבקשה:
   • אדריכל
   • מהנדס בניין
   • הנדסאי בניין
   • הנדסאי אדריכלות
   סגור
   כיצד מגישים בקשה לקבלת היתר לשימוש חורג?
   הגשת הבקשה להיתר לשימוש חורג דומה ברובה להגשת בקשה להיתר בנייה רגיל.

   השלב הראשון בתהליך בקשה להיתר בנייה או בקשה להיתר לשימוש חורג כולל הגשת בקשה למידע. פרטים נוספים על שלב זה תוכלו למצוא במדריך להוצאת היתר בנייה.

   בבקשה להיתר לשימוש חורג יש לציין את מהות הבקשה – השימוש המבוקש במקום השימוש הקיים והנימוקים לבקשה לשימוש חורג.

   על פי התקנות, כאשר מגישים בקשה לשימוש חורג, מהנדס הוועדה רשאי לפטור את מגיש הבקשה מחלק מהדרישות המחייבות ביחס להגשת בקשה רגילה להיתר בנייה, כשהוא מסתמך על הבקשה להיתר בנייה ולהיתר עצמו שקיבל המגיש בעבר.

   בשלב הבא, לאחר הגשת הבקשה לוועדה המקומית, ולפני הדיון בבקשה, על המבקש לפרסם את מהות השימוש המבוקש, על פי הנחיות הוועדה.
   הפרסום, על חשבונו של המבקש, צריך להיעשות באמצעים הבאים:
   • עיתונים יומיים – פרסום תחת הכותרת "הודעות בענייני תכנון ובנייה", במדור מיוחד שיובלט במסגרת מתאימה. יש לפרסם את הבקשה בשני עיתונים יומיים בשפה העברית, שלפחות אחד מהם הוא עיתון נפוץ, ובמקום שבו מופיע עיתון מקומי לפחות אחת לשבוע - גם בעיתון המקומי. אם לפחות 10% מהאוכלוסייה באזור שלגביו מוגשת הבקשה הם דוברי ערבית, יש לפרסם בעיתון אחד בשפה הערבית, בעיתון נפוץ בעברית ובעיתון מקומי, אם מתפרסם כזה באזור.
   • באינטרנט – פרסום באתר האינטרנט של הוועדה או של הרשות המקומית, בעמוד שכותרתו "הודעות בענייני תכנון ובנייה". כתובת האתר צריכה להופיע גם בפרסומים בעיתונים היומיים.
   • בחזית הבניין או הקרקע שעבורם מבוקש השימוש החורג.

   בשלב הבא ייערך בוועדה המקומית דיון בבקשה להיתר לשימוש חורג.
   סגור
   כיצד מתבצע הליך הדיון בבקשה להיתר לשימוש חורג בוועדה המקומית?
   הוועדה המקומית יכולה לדון בבקשה להיתר לשימוש חורג רק לאחר פרסום הבקשה ולאחר תום המועד להגשת התנגדויות, כפי שנקבע בפרסום. בנוסף, יש לשלוח הודעות אישיות לכל מי שעלול להיפגע מאישור השימוש החורג, וכן לכל הבעלים והמחזיקים בבניין או בקרקע לגביהם הוגשה הבקשה, והגובלים בבניין או בקרקע. ההודעה צריכה לפרט את מהות השימוש החורג, והמועד להגשת התנגדויות, בהתאם לסעיף 149 לחוק התכנון והבנייה.

   אם יוגשו התנגדויות לבקשה בעקבות הפרסום, הוועדה המקומית תקיים עליהן דיון, ותחליט אם לאשר את השימוש החורג. אם המדובר בשימוש חורג מתכנית מתאר ארצית או מתכנית מתאר מחוזית, הבקשה טעונה גם את אישור המועצה הארצית. אם החליטה הוועדה לדחות בקשה לשימוש חורג או לסרב לה, ניתן להגיש ערר לוועדת הערר.
   סגור
   מה קורה לאחר אישור הבקשה להיתר לשימוש חורג?
   לאחר אישור הבקשה על ידי הוועדה המקומית, תישלח למבקש הודעה על החלטת הוועדה ועל הדרישות שיש להשלים. לאחר שמבקש ההיתר ימלא את כל הדרישות וישלם את האגרות וההיטלים כולל היטל השבחה, תפיק הוועדה היתר בנייה, שעליו חתומים מהנדס ויושב ראש הוועדה. הוועדה תקבע גם את תוקפו של ההיתר לשימוש חורג.

   קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132
   פקס: 6990134 - 03

   נייד- בן קלינגר 0523-888813

   www.klinger.co.il

    
   דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net  

   הפחתת מיסים וארנונה | ריש

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 11:26
    רפורמת המרפסות יצאה לדרך 

    בעוד מהלכי החקיקה מתעכבים, מבצע אגף הבנייה שבמשרד הפנים, פיילוט נרחב הבוחן את ישימות המהלכים ברפורמה זו. המהלך נעשה בשיתוף עם הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה בחולון, הרצליה, עמק חפר, שומרון ובאר שבע, ועם נציגים בכירים במשרדי הממשלה המחויבים להיתרי הבנייה (ביניהם רשות הכבאות ופיקוד העורף).

    הרפורמה מבוססת על מסקנות דו"ח זיילר שלאחר אסון וורסאי ועל החלטות הממשלה בעקבותיו. בכלל זה גם החלטות ממשלה מראשית הקדנציה של הממשלה הנוכחית שקראו לקיצור, ייעול ופישוט הליכים לצד לשיפור איכות הבנייה באמצעות הקמת מכוני בקרה לבדיקה הנדסית של המבנה בשלב ההיתר והביצוע. שיפור זה עתיד לתרום רבות גם להגדלת מצאי הדירות באמצעות קיצור וייעול ההליכים.

    מאז יצא הפיילוט לדרך, באמצע שנת 2011, בוצעו בדיקות והתנסויות של עשרות תהליכי רישוי מלאים או חלקיים (מידע להיתר, בדיקות חלקיות בוועדה, בקרה בשלב הביצוע וכדומה). ההליכים נעשו בהתאם לרפורמה המוצעת, בשלבי ההיתר והביצוע, על מנת לבחון ישימות לצד מוכנות של המתכננים והרשויות לרפורמה. במסגרת הפיילוט הושלמו שני היתרים למגורים צמודי קרקע בוועדות מקומית שומרון והרצליה, אולם כאמור זהו ההיתר הראשון של מבנה למגורים בבנייה רוויה שהושלם בהצלחה במסגרת כללי המשחק החדשים.

    פרטי ההיתר

    היתר הבנייה שאושר לאחרונה על ידי מהנדסת הוועדה בחולון - אדריכלית מימי פלג ומנהל אגף הרישוי אדריכל רוני ורדי, הינו למבנה מגורים בן 10 קומות ובו 30 יחידות דיור. שטח הבנייה הכולל עומד על כ-6,000 מ"ר. הבניין יוקם באזור השכונות החדשות של חולון ברח' נעמי שמר 16.
    היתר הבנייה כלל מידע מורחב לעניין ההיתר ובו לראשונה גם מידע במייל ממשרדי הממשלה הרלבנטיים לרבות חברת החשמל ורשות העתיקות. בנוסף, הוגש ההיתר במייל, ובדיקתו על ידי הוועדה המקומית בוצעה על גבי מחשב. כמו כן התקיימה בדיקה של המרכיבים ההנדסיים והבטיחותיים במכון בקרה שהוקם על ידי משרד הפנים ובו בזמן בוצעה בדיקה וניתנו אישורים על ידי רשות הכבאות ופיקוד העורף. כאמור, כל ההליכים בוצעו באמצעות מייל ובמחשב, במקביל לאישורים אחרים וללא העברת הרים של ניירות מצד לצד כבעבר.


    ''

    היתר הבנייה התקבל לאחר חמישה חודשים, כולל עיכוב טכני של חודש שלא היה קשור להוצאת ההיתר עצמו. המדובר בזמן שיא להוצאת היתר, הכולל כאמור, לא רק את בדיקת הוועדה אלא גם בדיקה הנדסית מקיפה ואישורי משרדי הממשלה להיתר.

    מתכננת המבנה, אדריכלית יונה הלפרין הביעה שביעות רצון מהתהליך ומהתוצאה וציינה שלמרות חששות מוקדמים, ההיתר התקבל במהירות וביעילות רבה בהשוואה לפרויקטים אחרים אותם היא מנהלת. בנוסף, הבהירה האדריכלית, כי למרות השונות היחסית ממסגרת העבודה, התהליך החדש הפך את העבודה והתכנון של המבנה לעמוק ויסודי יותר מכל תהליך אחר. הצלחת הפרויקט הביאה את הלפרין להגיש לפיילוט בימים אלו מבנה נוסף, בן 10 קומות, גם הוא למגורים. הלפרין ציינה כבר עם קבלת המידע להיתר, שעקומת השיפור עצומה וכי המידע שניתן לה טוב לאין שיעור ממה שניתן לה בעבר.

    יזם הפרויקט, מר זאב רוטמן, חשש גם הוא מהתנסות זו, אולם הלכה למעשה הדגיש שהתהליך עבר בצורה טובה, יעילה ובלוחות זמנים קצרים מהרגיל. בימים אלו בוחן רוטמן את השתלבות הפרויקט בפיילוט גם בשלבי הביצוע עצמן. נכונותו של היזם לשלב את הבניין בפיילוט ושיתוף הפעולה עם מכון הבקרה תרמו רבות להצלחת התהליך.

    רוני ורדי, מנהל אגף הרישוי בחולון, מסכם בסיפוק שלמרות הקשיים והצורך בהתארגנות אחרת, הירתמות העירייה הוכיחה את עצמה והפרויקט הוכיח שהתהליך המוצע ישים ואיכותי   . יחד עם זאת הבהיר ורדי כי יש להקפיד על היתכנות למידע להיתר טוב ואיכותי הרבה יותר ובדיקה מרחבית ממוחשבת המפשטת ומקלה על הבדיקה ועל התיקונים הנדרשים. כמו כן, ניכרת חשיבותו של מכון הבקרה אשר לצד הבדיקה ההנדסית החשובה, מרכז לראשונה את כל הגורמים המאשרים לנקודה מרכזית אחת.

    הצעדים הבאים

    הפיילוט ימשיך גם במהלך 2013, במטרה לבחון את כלל סוגי הפרויקטים, באמצעות פרויקטים איכותיים נוספים בחולון, לרבות אולם הספורט החדש, פרויקט של מאות יח"ד בהרצליה, מבני משרדים ומסחר בבאר שבע ובית ספר יסודי ובו 12 כיתות לימוד בפרדס חנה-כרכור. בתחילת 2013 תשתלב מערכת "רישוי זמין" - מערכת הגשת היתרים מקוונת כלל ארצית בפיילוט. לעניין זה תצורף גם עיריית חדרה למאמץ בדיקה נוספת של הליך המידע הניתן לאזרחים ולמתכננים.

    קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
    השירות בפריסה כלל ארצית
    טל': 03-6990132
    פקס: 6990134 - 03

    נייד- בן קלינגר 0523-888813

    www.klinger.co.il


    דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net  


    דרג את התוכן:
     1 תגובות   יום חמישי, 11/4/13, 00:08

      


      

     משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה בייעוץ בתחומים מוניציפליים הקשורים במיסוי, רישוי, היתרים והנדסה. המשרד מספק מענה ייעוצי ללקוחות פרטיים, עסקיים, גורמים ומוסדות, בהם חברות ניהול נכסים ואחזקה, רשתות קמעונאיות, יבואנים, מושבים וקיבוצים, מתקני צבא ובסיסים, אולמות וגני אירועים, בתי ספר, מכללות וישיבות, מפעלי תעשייה, חברות היי טק ומחשבים, מרכזי קניות וקניונים, בנקים וחברות ביטוח, מכוני יופי ובריאות, חדרי כושר, קאנטרי קלאב, בריכות שחייה, מתקני ספורט, מספרות, מוזיאונים, בתי קולנוע, אולמות כנסים, מסעדות, בתי חולים, בתי אבות, יבואני רכב, חניונים ואולמות תצוגה וכן נכסים שאינם בשימוש. 

      

     קלינגר, הינה חברה יזמית בתחום הנדל"ן המחזקת בנינים לעמידה בפני  רעידות אדמה ללא עלות לדיירים במסגרת תמ"א 38

      

       איך תשפצו את הבניין בלי להוציא אגורה?-כתבה מערוץ 2

      

     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
     בית שמאי 7, רמת גן
     טל': 3888813 - 052
     פקס: 6990134 - 03

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 10/4/13, 23:55

      מהו פנקס הבתים המשותפים ?

      בית משותף (כאשר יש חלוקה לתתי חלקות) נרשם בפנקס הבתים המשותפים רק במקרים בהם יש לפחות שתי דירות, דהיינו בית דו משפחתי צמוד קרקע יכול להירשם בפנקס הבתים המשותפים וזאת לאחר וקיימת הסכמה של הדיירים (בעלי הנכסים).
      את תהליך הרישום בפנקס הבתים המשותפים מנהלים בלשכת המפקח על הרישום במקרקעין.
      לשכת המפקח/ת נמצאת בתוך לשכת רישום המקרקעין (טאבו). דוגמא נוספת : נכס מופיע כמגרש ובו יש כמה בעלי זכויות על אותו נכס מצב זה קרוי "מושע" מה שאומר שבעצם אין חלוקה מדוייקת ברכוש.
      אם כך משתמע כי גם כאשר בני זוג רשומים על אותו נכס בעצם אין הגדרת איזה חלק בנכס שייך למי.
      הבעיתיות מתחילה כאשר צריך לבצע עיסקה על החלק היחסי של אחד מבעל הזכויות בנכס.
      אומנם כל אחד מבעלי החזקה יכולים לבצע עסקת מקרקעין על חלקו אך חייבים את כל הסכמת הצדדים בנכס.
      על כן מוצע לבצע רישום בפנקס הבתים המשותפים בכך בעצם ניתן יהיה להצביע על חלק ספציפי של כל אחד מבעלי הנכס, ובכך כל חלק בחלקה עצמה מקבל מספר נוסף שהוא התת חלקה, יתרה מכך בעת הרישום בפנקס הבתים המשותפים קיימת התייחסות לכל ההצמדות הקיימות בנכס, כגון:מרפסות חניות, גג, חדר מדרגות, מחסן, חצר

      מהו תהליך הרישום בפנקס הבתים המשותפים ?

      ''
      תהליך של רישום בפנקס הבתים המשותפים מורכב ומכיל המון תהליכים בירוקרטיים המחייבים התערבות מקצועית.
      את הבקשה לרישום יש להגיש בשני העתקים :נסח חתום ומקורי תשריט חתום על ידי מהנדס, אדריכל, מודד, ומאושר על ידי הועדה לתכנון ובניה.הסכמה בדבר יושב ראש הועד.
      צו רישום
      במידה והוחלט בין הדירים  על תקנון המוסכם בין כולם יש לצרף העתק מהתקנון.
      קיימים מקרים נוספים בהם מבצעים שינויים בפנקס הבתים המשותפים והם:
      מבוצעת בנייה נוספת
      מתבצעים שינויים במבנה
      נעשית הריסה
      במקרים בהם בעלי הנכסים מבקשים לבטל את הרישום בפנקס הבתים המשותפים נדרשת הסכמת כל בעלי הדירות ורק אז רשאי המפקח/ת לבצע ביטול של הרישום בפנקס.

      תקנון בית משותף

      ''
      כאשר קיימת הסכמה בין הדיירים בבית משותף על נושאים בעלי זיקה לנכס, בהתכנסות  של הדיירים מכינים תקנון עם כל הזכויות והחובות של הדיירים כמובן כל זאת במסגרת הסכמה מלאה ושימוש ברכוש המשותף.
      ככלל בתקנון קיימת התייחסות להשתתפות בהוצאות אחזקה וניהול הבית המשותף.
      בתקנון מוסכם יש לציין כי קיים יושב ראש ועד את שמו פרטיו האישיים.
      ניתן לבצע שינויים בתקנון המוסכם המוגש בלשכת המפקח/ת  בהסכמה של 2/3 מהדיירים.
      השינויים בתקנון אינם פוגעים בזכויות הדיירים.
      השינויים אינם יגרמו להצמדות אלא אם קיימת הסכמת הדיירים.במקרים בהם אין תקנון מוסכם על ידי הדיירים, יופיע בנסח טאבו כי קיים תקנון מצוי.

      מהו תקנון מצוי?

      במקרים בהם לא התבצע רישום של תקנון מוסכם, יצוין בנסח טאבו כי קיים תקנון מצוי עפ"י חוק.
      בתקנון המצוי ניתן לקבל נתונים בכל הנושאים הקשורים לרכוש המשותף בבניין החל בחדרי מדרגות, מעליות, גגות וכלה במקלטים מתקנים בבניין ועוד.
      לפני רכישת דירה בבית משותף מומלץ לבדוק ‬אם נרשםתקנון מיוחד לאותו בית.

      1
      מ 1
      אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
      דרג את התוכן:
       1 תגובות   יום רביעי, 10/4/13, 00:11
       סעיף 197 – תביעת פיצויים
        
       חוק התכנון והבנייה קובע בסעיף 197 את העקרון העומד בבסיס תביעה לפיצוי בגין ירידת ערך עקב אישור תכנית מתאר, כדלקמן: "נפגעו ע"י תוכנית , שלא בדרך הפקעה, מקרקעין הנמצאים בתחום התוכנית או גובלים עמו, מי שביום תחילתה של התוכנית היה בעל המקרקעין או בעל זכות בהם זכאי לפיצויים מהוועדה המקומית , בכפוף לסעיף 200." בהתאם להוראות החוק, הרי שבניגוד להיטל השבחה קיימת זכות לתבוע פיצויים גם בגין נזק שגרמה תכנית מתאר מחוזית (ת.מ.מ) ותכנית מתאר ארצית (ת.מ.א), למרות שהגוף המפצה הינו הוועדה המקומית. הפיצוי ניתן בגין הפגיעה בערך המקרקעין כתוצאה מאישור התכנית הפוגעת. הגשת התביעה והתיישנותה את התביעה יש להגיש למשרדי הוועדה המקומית תוך שלוש שנים מיום כניסתה של התכנית  לתוקף, קרי היום בו פורסמה בילקוט הפרסומים. תקופה זו של שלוש שנים מהווה את תקופת ההתיישנות של התביעה – באם חלפה התקופה האמורה- אין באפשרות הנפגע או הטוען לפגיעה להגיש תביעה אלא אם כן הוארך המועד להגשת התביעה על ידי שר הפנים, שכן, שר הפנים רשאי להאריך את המועד, מטעמים מיוחדים שיירשמו. היום הקובע יש לשים לב, כי היום הקובע להגשת תובענה הוא יום פרסום התכנית למתן תוקף ברשומות.
        
       סעיף 200 - פטור מפיצויים
        
       חוק התכנון והבנייה קובע אף סייגים לחובת הפיצוי הקבועה בסעיף 197. סייגים אלו מפורטים בסעיף 200, הקובע: "לא יראו קרקע כנפגעת אם נפגעה ע"י הוראה שבתכנית הנמנית עם ההוראות המפורטות להלן, ומלבד שהפגיעה אינה עוברת את תחום הסביר בנסיבות הענין ואין זה מן הצדק לשלם לנפגע פיצויים". קיימות 11 הוראות, המתייחסות לעניינים הבאים: שינוי בתחום אזורים, קביעת מרווחים, הגבלת מספר בניינים, הסדרת בינוי, הגבלת בנייה הטומנת בחובה סכנה, הגבלת שימושים בבניינים, קביעת קו בניין, חיוב התקנת מקומות פריקה וטעינה בתעשייה, חיוב התקנת מקומות חניה ומקלוט, הגבלת בנייה בשל פגיעה בבטיחות טיסה. ככלל על מנת שהוראות סעיף זה תחולנה יש לקיים את שלושת היסודות הבאים במצטבר: הראשון, כי המדובר בפגיעה המפורטות בהוראות השונות; השני, כי המדובר בפגיעה בתחום הסביר; והשלישי כי אין זה מן הצדק לשלם לנפגע פיצוי.
        
       טיפול בתביעה
        
       עם הגשת התביעה למשרדי הוועדה המקומית, על הוועדה להודיע לכל מי שעלול להיפגע מקבלתה על הגשתה, וליתן לו הזדמנות להשמיע טענותיו. בכלל זה גוף משפה, שנתן התחייבותו לוועדה המקומית כי ישא בעול התביעות לפי סעיף 197 לאור אישורה של התכנית הפוגעת. על הוועדה לדון וליתן החלטה בתביעה בתוך 90 ימים ממועד הגשתה. לאחר קבלת ההחלטה האמורה, על הוועדה המקומית להודיע לתובע וכן לכל מי שהשמיע טענותיו בפניה, מהי החלטתה. אם החליטה הוועדה לדחות התביעה או כי בנסיבות העניין אין זה מן הצדק לשלם פיצויים עקב הוראות סעיף 200 – התובע או מי שעלול להיפגע מהחלטת הוועדה המקומית, רשאים לערור בפני ועדת ערר לפיצויים והיטל השבחה וזאת תוך 30 ימים מיום קבלת ההחלטה לידיהם. אם קבלה הוועדה המקומית את התביעה בחלקה, והתובע חולק על הסכום שנפסק לו – ימונה שמאי מכריע בהסכמה או ע"י ועדת ערר (באין הסכמה כאמור). אף כאן חובה על הוועדה המקומית לשלוח הודעה  על מינוי השמאי לכל מי שעלול להיפגע מהחלטת השמאי, וחובה על השמאי ליתן לו הזדמנות להשמיע טענותיו. ערר על החלטת השמאי המכריע ניתן להגיש תוך 30 ימים ממועד קבלת החלטתו (מוגש לוועדת ערר לפיצויים והיטל השבחה). הוגש ערר כאמור, וועדת הערר נתנה החלטה, ניתן להגיש ערעור על החלטה זו לבית המשפט לעניינים מינהליים בשאלה משפטית בלבד. יש להגיש הערעור תוך 45 יום ממועד המצאת החלטת הוועדה.
       דרג את התוכן:
        1 תגובות   יום שלישי, 9/4/13, 22:50
        יונה יהב: היתר בנייה בחיפה - בתוך חודש

        '' 

        ברמת גן מאשרים במהירות פרויקטים של תמ"א 38 - בתל אביב מחכים ומחכים, הבטיחו מכון רישוי - והוא איננו
        ▪  ▪  ▪
        "אני מתחייב לתת בתוך חודש היתר בנייה לכל יזם בחיפה". כך הודיע (יום ג', 9.4.13) ראש עיריית חיפה, יונה יהב. הוא דיבר בוועידה בנושאי נדל"ן, הנערכת בתל אביב מטעם היומון הכלכלי גלובס. השומעים הגיבו במחיאות כפיים.

        יזמים אמרו ל-News1, כי גם ברמת גן נותנים במהירות התרי בנייה. מהנדס העיר, חיים כהן, אמר באחרונה כי מדיניות העירייה היא לאשר במהירות כל פרויקט שאין בעיות "על פניו", ובמיוחד פרויקטים בשיטת תמ"א 38. זו הסיבה שעשרות יזמים,מגיעים לרמת גן לבנייה בשיטות אלו.

        בתל אביב, לעומת זאת, חוגגת הסחבת, ויזמים מחכים שנה ויותר. העירייה הודיעה כבר לפני שנה ויותר על הקמת מכון רישוי, שיתן אישורים "במהירות", כלומר בתוך שישה חודשים או יותר. המכון לא הוקם עד היום.

        יזמים רבים נעזרים במקדמי בקשות ויועצים מונציפאלים.
        קלינגר  ידועה בזרוז וקידום  בקשות להיתרי בנייה ורישוי עסקים בתל אביב.

        דרג את התוכן:

         פרופיל

         benklinger
         1. שלח הודעה
         2. אוף ליין
         3. אוף ליין

         ארכיון

         פיד RSS

         הפעילות שלי