כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 7/2015

  0 תגובות   יום ראשון, 26/7/15, 23:02

         

  תכנון מבנים על יד קונסטרוקטור (אילוסטרציה)קונסטרוקטור, או מהנדס בניין, הוא בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית עם התמחות בהנדסת בניין ממוסד מוכר בארץ או בחו"ל. על מנת לעסוק בהנדסת בניין, על המהנדס להיות בעל רישיון ממשרד התעשייה והמסחר ולהיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים. להלן כמה שאלות ותשובות מהן ניתן ללמוד על הקונסטרוקטור, עבודתו ודרך התנהלותו בתהליך.

  במה עוסק קונסטרוקטור?

  עבודתו של הקונסטרוקטור (מהנדס בניין) היא תכנון הנדסי של מבנים כאשר בהגדרה של מבנה נכללות גם קונסטרוקציות לתעשייה, מבני מסחר, מפעלים, מבני ציבור וכדומה. מהנדסים רבים בוחרים להתמחות בחתך מסוים בשוק כגון : בתי מגורים, גורדי שחקים, מבנים תת קרקעיים, קונסטרוקציות פלדה ועוד.

  בפועל, קונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תוכנית ארכיטקטונית ורצונותיו של הלקוח. בעבודת התכנון המהנדס לוקח בחשבון את תנאי השטח, הכוחות הפיסיקליים הפועלים על המבנה, תקנות בנייה וחוקי בנייה ופרמטרים נוספים. מהנדס בניין יחשב את כמויות החומרים הדרושים לשם השלמת הבנייה ויבחר את שיטות הבנייה בהן יעבוד הקבלן.

  האם קונסטרוקטור הוא רק מתכנן?

  אחד מתפקידיו של הקונסטרוקטור הוא פיקוח על עבודת הקבלן. על פי חוק, המהנדס חייב לוודא שעבודות היציקה הגדולות מבוצעות על פי התכנון שלו. כלומר, המהנדס יגיע לאתר הבנייה ויבחן את עבודת ההכנה וידריך את הקבלן בנושאים שונים כמו טיפול  נכון בבטון.

  האם כל קונסטרוקטור יכול לתכנן ולפקח על כל מבנה?

  באופן עקרוני כן, אך עם הגבלות. לאחר סיום לימודיו, יכול מהנדס בניין להשתלב מייד בתעשיית הבנייה כשרישיונו בשנים הראשונות יאפשר לו לתכנן רק מבנים עד 3 קומות. בפועל, מהנדסים רבים עוברים תקופת התמחות ו"השתפשפות" בתחום לפני שהם מתחילים לתכנן בניינים באופן עצמאי.

  מה חשיבות הניסיון?

  לניסיונו של קונסטרוקטור חשיבות גדולה מכמה סיבות. הראשונה היא שמהנדס בניין בעל ניסיון יוכל לתכנן סביב בעיות הנדסיות ועיצוביות. כך למשל, אם ארכיטקט מבקש לעצב חלל גדול ופתוח ללא עמודי תמיכה במרכזו על המהנדס לנקוט ביצירתיות גדולה על מנת לא לעשות שימוש בכמות גדולה של מתכת בגג החלל. חישוב כמויות מדויק ונכון על ידי המהנדס ללא מקדם זהירות גבוה מידי יחסוך משמעותית בעלויות. מהנדס בניין שמכיר את עבודתם של הקבלנים יוכל "לעזור" להם על ידי בחירת שיטות בניה מהירות יותר, תכנון שלא דורש מן הקבלן עבודה שעורכת זמן רב וכדומה.

  סמכויות

  סמכויותיו של מהנדס קונסטרוקטור נרחבות וחשוב לדעת כי גם החוק מכיר בסמכויות אלו. כך למשל, מהנדס בניין יכול להורות בצו על עצירת עבודות הבניה במידה והוא מגלה שאלו נעשות שלא על פי הוראותיו. קונסטרוקטור רשאי להחליט האם מבנה מוכן לאכלוס, האם מבנה ניחשב מסוכן וכדומה. בתי המשפט מתייחסים בכובד ראש לעדותו ותצהיריו של מהנדס. ככלל, נהוג שלא לבדוק את עבודתו של מהנדס, אם קונסטרוקטור בעל רישיון חתם על גבי טופס אכלוס למשל, חתימתו תתקבל על ידי הרשויות ללא עוררין.

  אחריותו של מהנדס בניין

  כפי שראינו עד כה, קונסטרוקטור מקצועי נחשב לסמכות עליונה בכל הנוגע לשלמותו ויציבותו של מבנה. ככזה, בידיו אחריות רבה הגובלת לעיתים בדיני נפשות של ממש. על כתפיו של קונסטרוקטור מונחת אחריות לתקינותם של מבנים, בטיחותם ועמידותם. עקב כך, הוא אחראי בעקיפין לשלום האנשים המאכלסים את המבנה, עובדים בו וסביבו ועוברי אורח. קונסטרוקטור אחראי במידה זו או אחרת גם ללוחות זמנים, הוצאות וכדומה והוא משפיע בדרך זו על הקבלן הראשי, קבלני המשנה והלקוח. על קונסטרוקטור להיות מקצועי, אמין, אחראי, אסרטיבי במידת הצורך, יצירתי והגון.

  קונסטרוקטור - שירותי הנדסה וביקורת לקויי בנייה

   
   


  קלינגר שירותי קונסטרוקטור, שירותי הנדסה וביקורת ליקויי בנייה

  תכנון ליווי ופיקוח הנדסי
  צוות משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מונה מהנדסים מומחים, בעלי ניסיון רב, הבאים מרקע מקצועי שכולל תכנון, פיקוח וניהול פרויקטים עבור קבלני בניין וחברות בנייה בכל הארץ. מהנדסי החברה הינם בעלי ניסיון מצטבר של מאות בדיקות ועבודות פיקוח בשטחים ציבוריים, דירות פרטיות, רכוש משותף במבני מגורים, בנייני משרדים ומבני ציבור ותעשייה בכל רחבי הארץ.

  שירותים בתחום ביקורת ליקויי בנייה

  המהנדסים בצוות הליווי והפיקוח בחברה עברו הכשרות בתחום ביקורת ליקויי הבנייה, והינם מוכרים כעדים מומחים על ידי בתי המשפט. בתחום זה, המשרד מבצע את השירותים הבאים:

   

  • תכנון הנדסי
  • חישובים סטטיים
  • פיקוח על שיפוצים
  • פיקוח צמוד על תהליך הבנייה
  • ליווי פרויקטים
  • פיקוח ואחריות מהנדס בשטח
  • חישוב כמויות
  • אומדני ביצוע ופרטי ביצוע
  • אישור על ביצוע תיקונים למבנים מסוכנים
  • ליווי, אפיון ופיקוח על פרויקטים של שדרוג מבנים לרעידות אדמה על פי תמ"א 38
  • אישורי יציבות למבנים
  • חוות דעת ועד מומחה לבתי משפט
  שירותים מתחום ההנדסה  
  • פרצלציה ורישומי פרצלציה
  • איחוד וחלוקה של מגרשים
  • סימוני בניינים
  • מדידת מבנים
  • חלוקת מגרשים
  • תוכניות למודד המחוזי
  • חוות דעת לבתי משפט
  • היטל השבחה
  • אגרות שילוט
  • דמי היוון
  • כופר חניה
  • מפות טופוגרפיות
  • הכנת תוכניות רקע לתב"ע
  • חישובי שטחים לצורכי מיסוי
  • תכניות לצורכי רישום בטאבו
  • תשריטים לבתים משותפים
  • חתכים ותוכניות לצורך תכנון מחדש של מבנים קיימים
  • הכנת בקשות, הגשה, ליווי וייצוג מול הרשויות
    קלינגר - ייעוץ בתחום הפחתת מיסים וארנונה

   קלינגר   03-6990132

      
   
  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il
   

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 22/7/15, 19:02

   הגשת התנגדות לתוכנית בניין

   פרסום התוכנית 
   מרבית הציבור נתקל במהלך חייו בענייני תכנון ובניה בדרך כלל באחד מן המקרים הבאים:

   • קבלת מכתב רשום/תליית מודעה בסמוך לביתכם והודעה על הפקדת תוכנית בינוי/ שינויים/ הקלות במקרקעין
   • עיון בדפים האחוריים של העיתונות שם מתפרסמות מודעות של ועדות שונות לתכנון ובנייה המודיעות על הפקדת תוכניות כאלו ואחרות באשר למקרקעין המסומנים על פי כתובת וגוש חלקה. פרסומים אלו מיועדים לתת בידי הציבור אפשרות לפעול או להתנגד. זאת על פי חוק התכנון והבנייה (תשכ"ה, 1965).

   מאליו יובן כי מודעות אלו, כמו המכתבים הרשומים הנשלחים לבתי שכנים גובלים, מנוסחות בשפה משפטית יבשה תוך אזכור מילים ומונחים הזרים לרוב רובו של הציבור הרחב. 
    קריאת והבנת המסמך 
   אין להיבהל מהמונחים הזרים ומאזכור תתי הסעיפים ותחת זאת יש לנסות ולהבין מבעד למסך הניסוחים הזר את השאלות הבאות:

   • מהי מטרת התכנית המוצעת?
   • האם ישנן תוספת קומות במקרקעין?
   • האם יש הקלה בקווי בניין?
   • מהי תוספת אחוזי בניין למקרקעין?
   • האם ישנה תוספת גובה?

   "שטחים עיקריים", "שטחי שרות", "איחוד וחלוקה של מגרשים" ומונחים דומים ואחרים הם, במקרים רבים, כסות לתכלית אשר נועדה לאפשר ליזם לבצע בנייה נרחבת יותר במקרקעין מזו אשר התיר לו המחוקק מלכתחילה. 
   לאחר שנעשה ניסיון "לתרגם" ניסוחים אלו לעברית מדוברת ומובנת מתבהרת תמונת המצב בה  השכן הגובל/המושפע מבין כי עלולה לעמוד בפניו תוכנית אשר תשפיע על אורחות חייו או התנהלותו העסקית / נדל"נית באופן משמעותי. 
   כיצד יש לפעול?

   1.  
    1. בירור העובדות:
     • מהו המועד להגשת התנגדות
     • היכן ניתן לעיין/ לצלם את התוכניות נשוא הבקשה.

   בתחתית המסמך האמור מופיעים שני נתונים נוספים ורלבנטיים:

   חשוב לפעול באופן מיידי, על ידי פנייה אישית לקבלת העתק של התוכניות המופקדות וצילום התשריט והמסמכים הנלווים. לאחר עיון ראשוני במסמכים אלו, מוטב להעבירם לבעל מקצוע דוגמת אדריכל לקבלת חוות דעת באשר למשמעות התוכנית המוצעת.

   1.  
    1. יש לברר האם מופקדת תוכנית בניין חדשה - תב"ע, או שמא מדובר רק בהקלות באשר לתכנית קיימת?

   לוח הזמנים (60/ 14 יום) מגדיר במקרים רבים את אופן הפעולה: האם יש לכנס השכנים בבהילות? או שניתן לבחון הנושא בכובד ראש קודם שמעוררים השכנים לפעולה ויוצרים רוב מהומה על לא מאומה? וייתכן שבכלל יש לפעול תחילה להגשת התנגדות עם עיקרי הטיעונים ולפעול לארכה או להשלמת טיעונים מאוחר יותר? 
   בהתאם לסעיף 100 לחוק מי שיכול להגיש התנגדות הוא: "כל מעוניין בקרקע, בבניין או בכל פרט תכנוני אחר הרואה את עצמו נפגע על ידי תכנית מיתאר מחוזית או מקומית או תכנית מפורטת שהופקדו, רשאי להגיש התנגדות להן…"

   1.  
    1. הגשת ההתנגדות, עם או בלי עורך דין:
     1. תצהיר מאומת על ידי עורך דין המאמת את העובדות בהתנגדות
     2. במידת הצורך, יש לצרף חוות דעת מומחה: אדריכל, יועץ תחבורה, מהנדס וכיוב'
     3. צילומים ותשריטים ומסמכים המחזקים את הטענות המופיעות בהתנגדות
     4. עצומות ומכתבי תמיכה של תושבים נוספים

   במידה ומחליטים לא לפנות לעורך דין לצורך הגשת התנגדות סדורה, אלא לנסח את ההתנגדות באופן עצמאי, יש לפעול לנסחה באופן יבש וענייני ובלא ביטויים חלולים ומתלהמים כ"לא יעלה על הדעת" וכיוב'. ההתנגדות צריכה לכלול תאור העובדות הרלבנטיות בסעיפים סדורים. 
   בהמשך יש לפרט החריגות הנטענות ותיאור הפגיעות הנגרמות עקב כך. חשוב מאוד לפרט כמה שיותר "ראשי נזק" ובסיסי טיעון רחבים ככל האפשר (גם בנושאים "נלווים" דוגמת הקטנת מספר חניות זמינות, העמסה על תשתיות התחבורה, פגיעה בפרטיות, וטיעונים דומים) בכדי לאפשר בהמשך ובמידת הצורך, העלאת טיעונים משפטיים נוספים בועדת ערר ו/או בבית המשפט מבלי שהצד שכנגד יוכל לטעון להרחבת חזית המחלוקת- או במילים פשוטות העלאת טיעונים חדשים על ידכם. 
   חשוב לדרוש זימונכם להופיע בפני הוועדה להשמעת טיעונכם. 
   יש לצרף להתנגדות את המסמכים הבאים:

   1.  
    1. בהליך ההתנגדות הפרוצדורה משמעותית ועליה עשוי לקום או ליפול ההליך כולו.
     1. יש להמשיך ולפעול לגייס מתנגדים נוספים אשר יספיקו להגיש התנגדותם במועד כל אחד עם טיעוניו שלו
     2. יש לפעול לביסוס הטיעונים שהועלו לקראת ישיבת הוועדה שתדון בהתנגדות
     3. יש לפנות בכתב בבקשה לקבלת מועד הדיון בהתנגדות
     4. בהחלט ייתכן ולא תזומנו לדיון כלל. חשוב לפעול לבירור תוצאות הדיון במועד, בכדי לאפשר המשך ההתנהלות והגשת עררים במידת הצורך

   את ההתנגדות חתומה ומאומתת ב-5 העתקים יש להגיש במוסד שאצלו הופקדה התוכנית ולדאוג לקבלת חותמת "נתקבל" על גביו.יש לפעול למסירת העתקים גם לועדות כפופות לערכאה לה נמסרת ההתנגדות. 
   לאחר הגשת ההתנגדות ההליך רק מתחיל:

   בסופו של הליך במידה ונדחו כלל התנגדויותיכם פתוחה בפניכם הדרך להגיש תובענה ע"פ סע' 197 לחוק בשל הנזקים שנגרמו לכם. 
   אין במאמר זה משום ייעוץ ובכל מקרה ומקרה יש לפנות לקבלת חוות דעת משפטית פרטנית.

    

   ועדת ערר 
    

   לכל מחוז יש ועדת ערר שאת חבריה ממנה שר הפנים. אפשר להגיש ערר לוועדת הערר על החלטות של ועדה מקומית, ובמקרים שהוועדה דחתה את הבקשה להיתר בנייה, רשאי המבקש לערור בפני ועדת ערר.
    

    

    
   מי רשאי להגיש ערר על החלטת הוועדה המקומית ומתי?

    

   מגיש הערר

    
   מועד הגשת הערר
   מי שהגיש בקשה להיתר והיא סורבה על ידי הוועדה המקומית
   תוך 30 ימים מהיום בו קיבל מבקש ההיתר את החלטת הוועדה
   מי שהתנגד,לאישור הקלה או לשימוש חורג והתנגדותו נדחתה על ידי הוועדה המקומית
   תוך 30 ימים מהיום בו קיבל המתנגד את החלטת הוועדה
   מי שהגיש לוועדה המקומית בקשה להיתר והיא לא קיבלה החלטה תוך שלושה חודשים מיום ההגשה
   תוך שלושה חודשים מהגשת הבקשה
   שני חברי ועדה או שני נציגים בוועדה, החולקים על החלטת הוועדה המקומית
   תוך 15 ימים מהיום בו ניתנה החלטת הוועדה
   מי שנפגע מסירוב הוועדה המקומית לאשר חיבור חשמל, שירותי טלפון, מים בשל בנייה שבוצעה בסטייה מההיתר
   תוך 15 ימים מהיום בו הודיעו לו על הסירוב
   מי שנפגע מהחלטת הוועדה המקומית לתת היתר על סמך תכנית מופקדת
   תוך 30 ימים מיום שהתקבלה החלטת הוועדה
   מי שנפגע מהחלטת רשות רישוי לבטל את ההיתר
   תוך 30 ימים מיום שקיבל מבקש ההיתר את החלטת הוועדה

   אם הוועדה סירבה לתת היתר למבקש, והוא החליט שלא להגיש בקשה לוועדת ערר, יוחזר לו הפיקדון ששילם בשלב הגשת הבקשה להיתר.
    
    
   מה כוללת הבקשה לוועדת ערר?

   כל בקשה לוועדת ערר יש להגיש בשישה העתקים. הערר כולל:
   • שם העורר וכתובתו
   • שם בא כוחו של העורר, במידה והערר מוגש על ידי עורך דין, וכתובת למסירת מסמכים
   • פרטי התכנית או הבקשה שלגביה ניתנה ההחלטה
   • פרטי ההחלטה שעליה מוגש הערר והעתק של הודעת הוועדה על ההחלטה
   • פרטי המשיבים: שמותיהם וכתובתם. המשיבים לערר הם ועדה או רשות הרישוי מקומית, מגיש הבקשה להיתר או המתנגד להיתר, וכן הרשות המאשרת, אם הערר הוא בעניין סירוב לאשר חיבור חשמל, מים או טלפון. הוועדה המקומית תעביר לעורר, לפי בקשתו, את פרטי הצדדים תוך שלושה ימים מיום הגשת הבקשה
   • נימוקי הערר
   • עיקר הראיות שהעורר מבקש להציג בפני ועדת הערר

    

    
    
   דיון בוועדת ערר

   מזכיר ועדת ערר ישלח למבקש אישור בכתב על קבלת הבקשה, כולל תאריך הגשה ומספר תיק ערר. כמו כן, המזכיר ישלח העתק של הערר לכל אחד מהנדרשים להשיב לערר, באמצעות דואר רשום או שליח, ויזמין את הצדדים לפחות שבעה ימים לפני מועד הדיון.

   המשיב לערר רשאי להגיש את תשובתו לוועדת הערר תוך 15 ימים, וישלח העתקים למגיש הערר וליתר המשיבים. הוועדה המקומית תעביר את תשובתה, בצירוף כל המסמכים, לוועדת ערר. התשובה לערר תכלול תכנית החלה על המקום, פרוטוקולים, תשריטים והעתקים מהבקשה או ההתנגדות שנוגעים לערר. לאחר קבלת כל התשובות, תדון הוועדה בבקשה בנוכחות הצדדים, ותעביר את החלטתה לכל הצדדים.
    
   לקלינגר נסיון רב להתמודד בפני ועדות ערר. יש מקרים בהם אפשר להגיע לפשרה המקובלת ע"י הועדה.
    
   קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
    
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132

   פקס: 6990134 - 03
   נייד- בן קלינגר 0523-888813

    

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום רביעי, 22/7/15, 10:40
    אגף הפיקוח
    ''
    מטרת האגף
    אגף הפיקוח הינו הזרוע המבצעת של העירייה לאכיפת חוקי המדינה הנוגעים לרשות וחוקי העזר העירוניים - חוקי התנועה והחנייה, חוקים לשמירה על הסדר הציבורי, חוקי רישוי העסקים ועוד. מטרת האגף הינה יצירת סדר ציבורי ואיכות חיים לתושבי העיר, לבעלי העסקים, לעובדים ולמבקרים בה תוך שמירה על איזון בין ערכי החוק והסדר ובין פעילות סדירה באזורי מגורים, מרכזי בילוי, תרבות ועסקים.
      פעילות האגף

    בין השאר עוסק האגף בתחומים הבאים:

    • אכיפת חוקי התנועה והחניה.
    • המלצות לאגף רישוי עסקים בדבר היתרים לעסקים. מעקב אחר תביעות משפטיות עקב ניהול עסק ללא רשיון והמלצה להגשת כתבי אישום, טיפול ואכיפה כנגד עסקים המנוהלים ללא רשיון.
    • ביקורות תברואיות בעסקי מזון על ידי תברואנים מוסמכים, לבקרה על השמירה על איכות המזון המוגש לסועדים במקומות הבילוי ובמידת הצורך נקיטת הליכי אכיפה.
    • מניעת מפגעים וביעורם - ביקורת בחצרות ובמגרשים נטושים ומוזנחים.
    • טיפול ברכבים נטושים.
    • הפיקוח מפעיל סיירת ויחידות מיוחדות להשלטת הסדר בשווקים ובאתרים שונים, לפי הצורך.

    לדיווח על קריאות שירות יש לפנות למוקד שרות 106 פלוס.

     לבירורים בנושאי אכיפה:

    קישורים

    אגף הפיקוח, חטיבת התפעול

    •  יואב ירדני
    • כתובת: אידלסון 30
    • טלפון: 03-5217900
    • פקס: 03-5217927

    אגף הפיקוח - מידע לעיון הציבור

    • השירותים הניתנים במרכז: עיון במידע בנושאים: דוחות ברירת משפט בנושא פסולת בניין, רשימת תחנות מעבר לפסולת בניין וגרוטאות מתכת ביצוע צווי סגירה לעסקי תחנת מעבר לפסולת בניין וגרוטאות מתכת, ביצוע צווי סגירה לעסקי תחנת מעבר לפסולת בניין וגרוטאות מתכת
    • כתובת: משרד מידע, רישוי ותביעות ברח' הר נבו 19 , קומה 1
    • טלפון: 03-5462410
    • פקס: 03-7240240

     

    משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה.
    בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה. 

     המשרד מספק מענה ייעוצי ללקוחות פרטיים, עסקיים, משרדי עו"ד,אדריכלים, גורמים ומוסדות,  בהם חברות בניה, ניהול נכסים ואחזקה, רשתות קמעוניות, יבואנים, מושבים,קבוצים, מתקני צבא ובסיסים.
    רישיונות עסק  לאולמות וגני אירועים,  בתי ספר, גני ילדים, פעוטונים,  מכללות וישיבות,  מפעלי תעשייה, חברות היי טק ומחשבים,
    מרכזי קניות וקניונים,  בנקים וחברות ביטוח,  מכוני יופי ובריאות, בתי מרקחת,חדרי כושר,קאנטרי קלאב,בריכות שחייה,מתקני ספורט,מספרות,מוזאונים,בתי קולנוע,בתי אבות,יבואני רכב,תחנות דלק,חניונים ואולמות תצוגה,בתי מלון,מלוניות,אכסניות,מחסנים,רישיונות לארועים חד פעמים בכל הארץ.

      תחומי הייעוץ והשירותים של קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי:  
      טיפול וייצוג  בכל ההליכים הביורוקרטיים, תוך שימוש בידע, ניסיון והכרת המערכות על בוריין ברשויות ומשרדי הממשלה מכל סוג:
    • עיריות
    • רשויות מקומיות
    • רשויות אזוריות
    • ועדות מקומיות ומחוזיות
    • משרדים ממשלתיים
    • משרד הבריאות
    • המשרד להגנת הסביבה
    • משרד הפנים
    • משרד הדתות
    • ועדות ערר
    • משרד ההגירה
    • משרדי שלטונות המס
    • המוסד לביטוח לאומי
    • המשרד לבטיחות ולגהות
    • משרדי הטאבו
    • מכון התקנים
    • מנהל מקרקעי ישראל
    • מועצות מקומיות

        רישוי עסקים,היתרי בנייה,בקשות לשמוש חורג-ייצוג מול הרשויות בכל הארץ !  משרד הבריאות,המשרד לאיכות הסביבה,כיבוי אש,משטרה,השרות הוטרינרי ועוד. תמ"א 38 התרי בניה ורשוי עסקים

     


     
     


     
    טל  - 03-6990132
    נייד- בן קלינגר 0523-888813
    www.klinger.co.il


     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שני, 20/7/15, 22:29
     המסלול המהיר
     תמונת סיכום
     פיסקה 11
     המסלול המהיר הוא מסלול חדש המיועד לסוגי עבודות פשוטות יחסית, שהותרו על פי תקנות או תכניות מיוחדות, אשר העניקו להם את הזכות, ללא קשר לתכניות הבסיסיות לבנייה על המגרש.

     חלק מהעבודות הכלולות במסלול זה: תוספת חדר על הגג או בעליית גג, תוספת גזוזטרות לבניין קיים, הקמת מעלית, עבודות פיתוח, פרגולה, גדר, שינויים טכניים ועבודות המוגדרות בחוק "עבודה מצומצמת", ועוד.

     הבקשות במסלול המהיר מטופלות במחלקת מידע מתחילתן ועד מתן ההיתר, בשיטת "one stop shop".

     במסלול הזה בוטל הצורך בהגשת בקשה לתיק מידע. במקומו, רוכז בחוברות המידע התכנוני הדרוש לשם הכנת בקשה להיתר, וכן פירוט המסמכים הדרושים ותיאור המסלול שתעבור הבקשה.

     המהויות הכלולות במסלול המהיר:

       
      
     1. חדר יציאה על הגג / עלית גג
     תמונת פסקה 2
     פיסקה 2

     בניית חדר/חדרים על הגג או תוספת עבור חדר קיים וכן בניית עליית גג או שינויים בעליית גג קיימת.
     הכל מכח תכניות כלל עירוניות לנושא בנייה על הגג: ג, ג1, ג2, ג3.
     כל המידע התכנוני הדרוש לצורך הגשת בקשה להיתר מרוכז בחוברת ג וחוברת ג1.
     עבור בקשות על פי תכנית ג2- (בנייה על גגות שכונת בבלי), ניתן להוריד את הוראות התכנית במערכת הגיאוגרפית GIS. בקשות על פי תכנית ג3- (בנייה על גגות בשכונת התקווה), ניתן להגיש רק אם אושרה הגדרת המגרש.
     נדרש אישור מהנדס שלד לעמידת הבניין הקיים בתקנים וליכולתו לשאת את הבנייה הנוספת (טופס 9) והצגת מערכת החיזוק, אם נדרש, בחישובים הסטטיים.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 4) 

      
     2. הוספת מעלית
     תמונת פסקה 3
     פיסקה 3

     תוספת מעלית חיצונית או הקמת מעלית פנימית בתוך חלל חדר מדרגות קיים.
     הבקשה יכולה לכלול גם חדר מכונות מעלית. כאשר החדר מבוקש על הגג, תתאם בנייתו לתקנות תכניות הגגות: ג, ג1.
     כל המידע התכנוני הדרוש לצורך הגשת בקשה להיתר מרוכז בחוברת "תוספת מעלית לבניין קיים".
     בנוסף, יש לבדוק במערכת הגיאוגרפית GIS, מהם קווי הבניין המותרים בנכס.
     בבקשה להקמת מעלית פנימית הכוללת בקשה להצרת חדר המדרגות הקיים אל מתחת ל- 1.00 מ', יש לקבל אישור כיבוי אש.
     נדרש אישור מהנדס שלד לעמידת הבניין הקיים בתקנים וליכולתו לשאת את הבנייה הנוספת (טופס 9)

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 6)

      
     3. הוספת גזוזטראות לבניין קיים
     תמונת פסקה 4
     פיסקה 4

     גזוזטרה כהגדרתה בתקנות התכנון והבניה - חישוב שטחים - הוראות מעבר.
     הכוונה לגזוזטראות בשטח שלא יעלה על 12 מ"ר בממוצע לדירה, שאין בהם תוספת שטח (בהתאם לתקנות) והן נרשמות בטבלאות טופס 1 בעמודת: בניה לא מקורה.
     כל המידע התכנוני הדרוש לצורך הגשת בקשה להיתר מרוכז בחוברת "בניית מרפסות פתוחות (גזוזטרה)".
     בנוסף, יש לבדוק במערכת הגיאוגרפית GIS הנחיות באשר לקווי הבניין המותרים ולוודא שאין הוראה מיוחדת בדבר מרפסות על פי התכנית החלה על המקום.
     נדרש אישור מהנדס שלד לעמידת הבניין הקיים בתקנים וליכולתו לשאת את הבנייה הנוספת (טופס 9)

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 2)

      
     4. מבנה חניה באזור צפון
     תמונת פסקה 5
     פיסקה 5

     הקמת מבנה מקורה עבור חניה מכח תכניות 2550, ו- 2550 א', החלות על בנייני דירה באזור עבר הירקון.
     ניתן לעיין בהוראות התכניות במערכת הגיאוגרפית GIS לצורך קבלת מידע תכנוני. כמו כן מומלץ לעיין בכל הפרקים הקשורים לחניה ולפיתוח שטח בקובץ ההנחיות.
     במקרה של סתירה בין קובץ ההנחיות לתקנות התכניות לעיל, תקבענה תקנות התכניות.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 10)

      
     5. שינויים במהלך ביצוע בסמכות מהנדס הוועדה
     תמונת פסקה 6
     פיסקה 6

     שינויים במהלך בנייה, במסגרת הקריטריונים שנקבעו בתקנות "התרת שינויים בהיתר ע"י מהנדס הועדה"

     1. הם מוגשים כל עוד ההיתר המקורי עדיין תקף.
     2. אין בהם תוספת שטח, תוספת למספר הקומות או שינוי במספר הדירות.
     3. שינוי בצורתו או במיקומו של חלק מהבניין.
     4. השינוי מוגבל לשטח של 200 מ"ר או 5% מכלל השטחים לפי הנמוך.
     5. השינויים תואמים את תקנות התכנון והבנייה וכל הנחיה אחרת (כגון דרישות כיבוי אש, בטיחות וכו')
     6. הבקשה תוגש ע"י עורך הבקשה שהוציא את ההיתר ותהיה חתומה בידי מבקש ההיתר המקורי.
     7. הבקשה תוגש בטופס 2.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה לשינויים במהות זו (עמוד 11)

      
     6. שינוי שם / הארכת תוקף היתר
     תמונת פסקה 7
     פיסקה 7

     בקשות לשינוי בעל ההיתר או בעל תפקיד אחד החתום על ההיתר.
     המשמעות היא שבעל ההיתר החדש מקבל על עצמו אחריות לכל נתוני ההיתר, אופן ביצועו והתאמתו לכל החוקים והתקנות החלים עליו.
     לצורך הגשת הבקשה, די בהגשת מכתב המנמק את מהות הבקשה ולצרף מסמכים להוכחת בעלותו בנכס, או לחלופין, מכתב ויתור מאת הבעלים הרשומים. במכתב יש לציין שהמנויים של כל בעלי המקצוע החתומים על היתר הבנייה המקורי שרירים וקיימים.
     הבקשה תובא לאישור ברשות רישוי.

     בקשה להארכת תוקף היתר תוגש במתכונת דומה.

      
     7. הריסה
     תמונת פסקה 8
     פיסקה 8

     בקשה לקבלת היתר להריסת מבנה בלבד.
     הוועדה אינה מעודדת השארת מגרשים ריקים ברחבי העיר, לכן תפעיל שיקול דעת בעת הדיון בבקשה כזו, אם לא מוצג בפניה תכנון בניין חדש במקום זה המבוקש להריסה.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 15)

      
     8. אנטנה סלולרית (לפי תמ"א 36 )
     תמונת פסקה 9
     פיסקה 9

     בקשות להקמת אנטנות סלולריות או מתקן שידור סלולרי כהגדרתו בתמ"א 36א'1 בלבד. אנטנה מסוג אחר תוגש במהות מתקנים טכניים.
     הבקשה תכלול את כל המתקנים הטכניים הנלווים עבור ציוד התקשורת.
     אם מבוקש להציב אנטנה סלולרית על גג מבנה קיים, הבקשה צריכה לעמוד בהוראות תכניות הבנייה על גגות (ג או ג1) ומותנית בכך, שיש היתר לגג עליו מבוקשת האנטנה.
     כל בקשה להקמת מתקן שידור סלולרי, מחויבת בהצגת אישור מאת הממונה על הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 16)

      
     9. פרגולה (מצללה)
     תמונת פסקה 10
     פיסקה 10

     בהתאם לתקנות התכנון והבנייה- עבודות פטורות מהיתר, (אוגוסט 2014), הקמת פרגולה על הגג או בחצר, נכללת ברשימת העבודות שניתן להן פטור מהיתר בנייה, בתנאי שהיא תואמת את התנאים המרחביים שפרסמה הוועדה המקומית לעניין מצללה ולדרישות תכניות הבנייה על גגות (ג ו- ג1) בעניין מצללה על הגג (למשל, שטחה לא יעלה על חמישית מגודל החצר הפנויה, היא בנויה בתוך קווי הבניין ומחומרים שאושרו).
     אם מבוקש להקים פרגולה שאינה תואמת את הוראות הפטור או שיש ספק לגביה, ניתן למצוא את כל המידע התכנוני הדרוש לצורך הגשת בקשה להיתר, בחוברת "הקמת מצללה (פרגולה)".
     בנוסף, יש לבדוק במערכת הגיאוגרפית GIS אם יש הוראות בינוי מיוחדות במגרש המבוקש.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 16)

      

     10. ארובה

     הכוונה לארובה עבור בית עסק או ארובת אוורור עבור דירת מגורים.
     בהתאם לתקנות התכנון והבנייה, עבודות פטורות מהיתר (אוגוסט 2014), הקמת ארובה, נכללת ברשימת העבודות שניתן להן פטור מהיתר בנייה, בתנאי שהיא תואמת את התנאים המרחביים שפרסמה הוועדה המקומית.
     ככלל, הבליטה המותרת מקו הבניין עבור ארובה, היא עד 60 ס"מ.
     אם מבוקש להקים ארובה שאינה תואמת את הוראות הפטור או שיש ספק לגביה, יש להגיש את הבקשה להיתר בצירוף טופס בקשה לעבודה מצומצמת, במתכונת שנקבעה בתקנות עבודה מצומצמת.
     בנוסף, יש לבדוק במערכת הגיאוגרפית GIS אם יש הוראות בינוי מיוחדות במגרש המבוקש.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 20)

      

     11. מתקנים טכניים

     במהות זו ניתן להגיש בקשה לכל מתקן טכני שאינו חלק מהבניין ושאין בו תוספת שטח.
     אם מבוקש להקים מתקן טכני על הגג, הוא צריך לעמוד בהוראות תכניות הבנייה על גגות (ג , ג1 ו- ג2).
     יש לבדוק במערכת הגיאוגרפית GIS אם יש הוראות בינוי מיוחדות במגרש המבוקש.

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 19)

      

     12. תאים פוטוולטאים לשימוש פרטי

     בהתאם לתקנות התכנון והבנייה- עבודות פטורות מהיתר, (אוגוסט 2014), עבודה זו, נכללת ברשימת העבודות שניתן להן פטור מהיתר בנייה, בתנאי שהיא תואמת את התנאים המרחביים שפרסמה הוועדה המקומית.
     אם מבוקש להקים מתקן שאינו תואם את הוראות הפטור או שיש ספק לגביו, יש להגיש בקשה להיתר במתכונת של "עבודה מצומצמת".

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו  (עמוד 16)

      

     13. שינויים בפיתוח שטח או במרפסת גג

     כל שינוי בפיתוח השטח, לרבות משטחי ריצוף, הקמת "דק", גדרות, שינוי במפלס החצר, שינויים בכניסות לבניין או שינוי בסידור חניות פתוחות וכל עבודה דומה שאין בה תוספת שטח.
     חלק מהעבודות נכללות ברשימת העבודות שניתן להן פטור מהיתר בנייה, בתנאי שהן תואמות את התנאים המרחביים שפרסמה הוועדה המקומית.
     אם מבוקש שינוי בסידור החניות או בהסדרת חניה פתוחה חדשה, היא צריכה להתאים לקובץ הנחיות עירוניות - הנחיות ותנאים להסדר חניה והנחיות ותנאים לתכנון ולפיתוח המגרש. 

     המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה במהות זו (עמוד 22).

      

     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      
     השירות בפריסה כלל ארצית
     טל': 03-6990132

     פקס: 6990134 - 03
     נייד- בן קלינגר 0523-888813
     www.klinger.co.il
     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום ראשון, 19/7/15, 19:49

      שלל פרויקטים מתוכננים יוסיפו לעיר יותר מ-1,000 יחידות דיור מאובזרות ויוקרתיות, חלקן עד לרמת הקומקום והסכו"ם בדירה. הבעיה: המחירים במגדלים החדשים מזכירים יותר את תל אביב

       

       

       

      "המחיר שניתן יהיה להשכיר בו את הדירות הללו בעתיד יעמוד על כ-2,000 שקל בחודש למיטה, כלומר כ-3,400 ליחידה שבה יש שתי סוויטות. המחיר הזה כולל דמי ניהול, ארנונה וחשבונות והדירות יהיו מאובזרות בכל פרט אפשרי, עד לרמת הסכין והמזלג במטבח"

      עבור מרבית הסטודנטים תקופת הלימודים באוניברסיטה לא תיזכר כזוהרת מבחינה נדל"נית, אלא ככזו שבה נאלצו לחלוק עם שותפים דירות פשוטות בתנאים מינימליים. אלא שטרנד חדש, שהחל להתפתח בשנתיים האחרונות בשוק הנדל"ן בבאר שבע, מבקש לנצל את הוואקום שיצרה המדינה בתחום מעונות הסטודנטים מצד אחד ובאותה נשימה לקרוץ לאוכלוסיית משקיעי הנדל"ן בניסיון למשוך אותם לרכוש דירות קטנות ויוקרתיות בעיר – שאותן ישכירו בעתיד לסטודנטים.

      על פי ההערכות, כ-30 אלף סטודנטים לומדים כיום במוסדות האקדמיים בבאר שבע. שורת פרויקטים חדשים, חלקם כבר נבנו ואוכלסו, ואחרים בתהליכי בנייה או קבלת היתר – מתעתדים לשנות את הנוף הנדל"ני - בעיקר באזור הסמוך לאוניברסיטת בן גוריון ולמכללת סמי שמעון בעיר. אין מדובר רק מבחינת בנייה חדשה באזורים הוותיקים, אלא גם מבחינת סטנדרטים גבוהים שיוצעו בדירות – וטווח מחירים גבוה יחסית למקובל בפלח השוק הסטודנטיאלי.

      המפרט היוקרתי המוצע בבנייני המגורים החדשים כולל לעתים חדר כושר, חדר כביסה, חדרי לימוד ופנאי קומתיים, ספריה, חדר קולנוע, קפיטריה ושומר בלובי הכניסה לבניין. כמעט בכל הפרויקטים החדשים מציעות החברות סטנדרטים גבוהים של אבטחה בבניין, כולל מצלמות אבטחה או דלת כניסה המאובטחת בקודן.

      ארבעה מגדלי סטודנטים, הנמצאים כיום בתהליכים לקבלת היתר או בבנייה בבירת הנגב, יספקו בשנים הקרובות כ-850 יחידות דיור חדשות, המיועדות רובן ככולן לציבור הסטודנטים החדשים וכן לסגל האוניברסיטאות. מגדלים אלה יתווספו לשני מגדלי סטודנטים קיימים הכוללים כ-240 דירות.

      הפרויקטים החדשים כוללים בין השאר את מגדל אוקספורד שאותו מקדמת חברת EWAVE נדל"ן ומשווקת חברת היילנד. מגדל זה, המצוי כיום בתהליכים לקבלת היתר, ייבנה בשכונה א' בעיר בסמוך למכללת סמי שמעון, במסגרת קבוצת רכישה. המגדל החדש יתנשא ל-17 קומות ויכלול 180 דירות בנות 2 חדרים (שתי סוויטות עצמאיות, ללא סלון) ו-2.5 חדרים (כולל סלון) המיועדות לרוכשים שיוכלו להשכירן בעתיד לסטודנטים. מי שיבקש להצטרף לקבוצה ישלם בממוצע כ-720 אלף שקל לדירה, שעל פי פרסומי החברה תכלול בסופו של תהליך אבזור מלא – עד לרמת הסכו"ם.

      "המחיר שניתן יהיה להשכיר בו את הדירות הללו בעתיד יעמוד על כ-2,000 שקל בחודש למיטה, כלומר כ-3,400 ליחידה שבה יש שתי סוויטות. המחיר הזה כולל דמי ניהול, ארנונה וחשבונות והדירות יהיו מאובזרות בכל פרט אפשרי, עד לרמת הסכין והמזלג במטבח. המטרה היא לייצר מעין מלון לסטודנטים, שאמנם יהיה יקר יותר מהדירות הקיימות כיום בעיר לסטודנטים, אבל יפנה לציבור הולך וגדל של סטודנטים שיהיו מוכנים לשלם יותר עבור מוצר ברמה אחרת", מספר אסף כהנר, מנכ"ל חברת השיווק היילנד.

      כהנר מציג סקר, שנערך על-ידי חברת Vcell עבור החברות בפרויקט, שממנו עלה כי רוכשי הדירות בפרויקטים הללו מוכנים להשקיע עבור רכישת דירה בפרויקטים אלה פי 2 ממחיר השוק בבאר שבע עם הבטחת תשואה של כ-5% לשנה. "מהנתונים בסקר עולה עוד שכ-30% מציבור הסטודנטים בעיר מוכן לשלם יותר, בין 300-500 שקל יותר ממחיר השוק, כדי לקבל יותר". לשם השוואה, דירות ממוצעות כיום אותן שוכרים סטודנטים בעיר באר שבע, בשכונה ג' למשל, מושכרות בכ-1,000 שקל לשותף, לא כולל ארנונה או חשבונות.

      המגדל שליד האוניברסיטה בבאר שבע קרן פלטיניום (צילום מסך , הדמיה קרן פלטיניום)
      הדמיה של המגדל שליד האוניברסיטה בב"ש (הדמיה: קרן פלטיניום)
       

      בונים על המכללות הפרטיות

      נכון להיום, נראה כי המחירים במגדלים החדשים בבאר שבע מזכירים יותר מחירים המתאימים יותר לשוק התל אביבי: כך, למשל, מחירי יחידות הדיור לשנת הלימודים הקרובה בקמפוס ברושים שאותו בנתה חברת שיכון ובינוי באוניברסיטת תל אביב לאחרונה, נעים בין כ-1,900 שקל לדירת סטודיו לשני שותפים (אחד בכל חדר) ועד לדירת שניים וחצי חדרים לזוג ב-3,334 שקל בחודש. במעונות החדשים שנבנו בתל אביב רמת האבזור דומה לזו המוצעת בפרויקטי המגדלים בבאר שבע: בכל דירה מערכת מיזוג אוויר, דוד חשמלי, טלוויזיה LCD, מקרר, כיריים ומיקרוגל, חיבור לכבלים ולאינטרנט ומקלחת ושירותים צמודים.

      המחירים שאתם ושאר הפרויקטים מציעים, גבוהים יחסית לשוק הבאר-שבעי. מדוע סטודנטים שנאבקים על כל שקל בתקופת הלימודים יסכימו לשלם מאות שקלים בחודש בהשוואה לדירות הזולות הקיימות בשוק?

      כהנר: "ההערכות הן שרוב הסטודנטים בעיר לא ימצאו עניין במוצר שלנו כי הוא יקר, אבל אנחנו ממוקמים מעבר לגדר של מכללת סמי שמעון, מכללה פרטית שמתמחה בהנדסה ועומדת להכפיל את גודלה. כבר היום אין מיטות לסטודנטים בעיר באר שבע – יש מלחמה על מיטות בעיר והמדינה לא בונה מעונות. מה גם, שבשנים הקרובות החיילים שיגיעו לכאן – כ-15 אלף על פי ההערכות – במסגרת העתקת בסיסי צה"ל לנגב יתפסו את מקומם של הסטודנטים בדירות הזולות והסטודנטים יצטרכו פתרונות".

      מגדל אוקספורד אינו לבד. מגדל נוסף בתהליכי קבלת היתר הוא מגדל A+ (המגדל מעל האוניברסיטה) שאותו יוזמת קרן פלטיניום. המגדל מיועד למגורי צעירים, על פי פרסומי החברה, ויכלול 27 קומות וכ-300 יחידות דיור. לאחרונה החלו בקרן פלטיניום, שבבעלות אדי כספי ואבירן חרט, בשיתוף חברת DNA יזמות והשקעות שבבעלות דורון חלבה ועדי קציר, לשווק את המגדל באמצעות חברת הומלנד פרויקטים. ואולם, נכון לעכשיו גם פרויקט זה טרם קיבל היתר בנייה. תמהיל הדירות המתוכנן כולל בעיקר דירות 2-3 חדרים במחיר ממוצע של כ-730 אלף שקל. בפרויקט גם כמה דירות בודדות הנמכרות במחירה התחלתי של כ-680 אלף שקל עבור דירת 2 חדרים.

      פרויקט נוסף הוא פרויקט מגדל הספורט המנוהל ומשווק על-ידי חברת קפיטל גרופ וכולל 174 דירות, וכן פרויקט פיבקו אקדמי של האחים אוזן הכולל 212 דירות שייבנו בשכונה ג' בעיר.

      הדמיות של פנים דירות במגדל A+ (המגדל מעל האוניברסיטה) (צילום מסך , הדמיה מכון ANDO)
      הדמיה של פנים הדירה במגדל A+ (הדמיה: מכון ANDO)
       

      הערך המוסף מוסיף ערך

      "בדקנו 50 עסקות שבוצעו ב-2015 לרכישת דירות שני חדרים בעיר וגילינו שממוצע המחירים עמד על כ-550 אלף שקל לדירת 2 חדרים בגודל 42 מ"ר"

      טרנד מגדלי הסטודנטים כולל גם שני פרויקטים קיימים: מגדל הקמפוס ברחוב אביה השופט בעיר, כ-10 דקות הליכה משער אוניברסיטת בן גוריון, הכולל שלושה דגמי דירות: דירות סטודיו ליחידים, דירות המיועדות לשני שותפים ודירות לזוגות. כל הדירות מגיעות מרוהטות ומאובזרות וגם בניין זה כולל חדר כושר , חדר כביסה , כיתות לימוד קומתיות ואחזקה שוטפת של הבניין.

      מגדל אלכסנדר, הממוקם בלב שכונה ד' בעיר, מתנשא לגובה 14 קומות וכולל 130 דירות. המגדל, המאוכלס ברובו, ממוקם אף הוא בקרבת האוניברסיטה ובית החולים סורוקה ופונה לשוכרים מקרב ציבור הסטודנטים. דירות סטודיו לסטודנטים לתואר ראשון למשל, מושכרות כיום בכ-1,500 שקל ואילו דירות 3 חדרים (המורכבות משתי סוויטות נפרדות + סלון ומטבח משותפים) מושכרות במחיר דומה (כ-3,000 שקל לדירה).

      "זה נכון שכמשווים את דירת 2 החדרים שלנו, המוצר שלנו לא זול. אבל לנו יש מעלית, חניה, דירה חדשה ללא בלאי – כל הדברים הללו שווים כסף. בדקנו 50 עסקות שבוצעו ב-2015 לרכישת דירות שני חדרים בעיר וגילינו שממוצע המחירים עמד על כ-550 אלף שקל לדירת 2 חדרים בגודל 42 מ"ר. הגיל הממוצע של הבניינים הוא 40 -50 שנה, דירות ללא ממ"ד, ללא מעלית וללא חניה. על פי ההערכות שלנו, אם משווים את הערך המוסף שלנו – זה יוצא פחות או יותר אותו מחיר", מציין אדי כספי, בעל השליטה בקרן פלטינום המקדמת את מגדל A+ בשדרות רגר בעיר.

      קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
       

      השירות בפריסה כלל ארצית
      טל': 03-6990132

      פקס: 6990134 - 03
      נייד- בן קלינגר 0523-888813
      www.klinger.co.il

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 17/7/15, 12:33

       לקוחות המשרד נהנים מטיפול מקיף בתחומים הבאים:

       • image descriptionנגישות
       •  
       • image descriptionרישיון יצרן
       •  
       • image description רישוי עסקים
       •   שימוש חורג
       • image descriptionבטיחות באש
       •  
       • image descriptionהיתרי בנייה       קונסטרוקטור   מודד מוסמך

       שירות מקיף, תחת קורת גג אחת, מאפשר חיסכון משמעותי בעלויות הקמה והתפעול.

        

       משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה.
       בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה. 

        המשרד מספק מענה ייעוצי ללקוחות פרטיים, עסקיים, משרדי עו"ד,אדריכלים, גורמים ומוסדות,  בהם חברות בניה, ניהול נכסים ואחזקה, רשתות קמעוניות, יבואנים, מושבים,קבוצים, מתקני צבא ובסיסים.
       רישיונות עסק  לאולמות וגני אירועים,  בתי ספר, גני ילדים, פעוטונים,  מכללות וישיבות,  מפעלי תעשייה, חברות היי טק ומחשבים,
       מרכזי קניות וקניונים,  בנקים וחברות ביטוח,  מכוני יופי ובריאות, בתי מרקחת,חדרי כושר,קאנטרי קלאב,בריכות שחייה,מתקני ספורט,מספרות,מוזאונים,בתי קולנוע,בתי אבות,יבואני רכב,תחנות דלק,חניונים ואולמות תצוגה,בתי מלון,מלוניות,אכסניות,מחסנים,רישיונות לארועים חד פעמים בכל הארץ.

         תחומי הייעוץ והשירותים של קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי:

        

       יעוץ  וקידום סטטוטורי לחברות יזמות ובניה בכל הארץ!

       ייעוץ טלפוני ללא תשלום.

                   03-6990132      


         

        

       המשרד מעניק לקהל לקוחותיו שירות איכותי, מהיר, אמין ודיסקרטי. יתרון בהיכרות מעמיקה עם הפרוצדורות והבירוקרטיה ברשויות השונות , תוך כדי זירוז הליכים וחיסכון בכסף רב.
        הטיפול הינו אישי וצמוד לכל לקוח בהתאם לצרכי העסק.

         טיפול וייצוג  בכל ההליכים הביורוקרטיים, תוך שימוש בידע, ניסיון והכרת המערכות על בוריין ברשויות ומשרדי הממשלה מכל סוג:
       • עיריות
       • רשויות מקומיות
       • רשויות אזוריות
       • ועדות מקומיות ומחוזיות
       • משרדים ממשלתיים
       • משרד הבריאות
       • המשרד להגנת הסביבה
       • משרד הפנים
       • משרד הדתות
       • ועדות ערר
       • משרד ההגירה
       • משרדי שלטונות המס
       • המוסד לביטוח לאומי
       • המשרד לבטיחות ולגהות
       • משרדי הטאבו
       • מכון התקנים
       • מנהל מקרקעי ישראל
       • מועצות מקומיות

           רישוי עסקים,היתרי בנייה,בקשות לשמוש חורג-ייצוג מול הרשויות בכל הארץ !  משרד הבריאות,המשרד לאיכות הסביבה,כיבוי אש,משטרה,השרות הוטרינרי ועוד.
       קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
        
       השירות בפריסה כלל ארצית
       טל': 03-6990132

       פקס: 6990134 - 03
       נייד- בן קלינגר 0523-888813
       www.klinger.co.il

        

       דרג את התוכן:
        1 תגובות   יום רביעי, 15/7/15, 12:32

        14 יולי 2015

        מדובר בחוק שהיה חלק מהסכמים קואליציוניים של מפלגת כולנו מול ליכוד. מטרתו להעביר את כל שרשרת ייצור הדירות בישראל לזוג ידיים אחד – מטה הדיור במשרד האוצר ובכך להגדיל את היצוע ולהוזיל את מחירי הדירות

        ''

        מינהל התכנון עובר למשרד האוצר

        שר האוצר משה כחלון קיבל אמש את אחד הכלים החשובים ל"ארגז הכלים" שהוא דרש, איתו הוא מבטיח להגדיל את ההיצע ולהקטין את המחירים. אתמול בערב, ברוב של 51 ח"כים נגד 45 מתנגדים, אישרה הכנסת את העברת הסמכויות של מינהל התכנון משרד האוצר.

        מדובר בחוק שהיה חלק מהסכמים קואליציוניים של מפלגת כולנו מול ליכוד. מטרתו להעביר את כל שרשרת ייצור הדירות בישראל לזוג ידיים אחד – מטה הדיור במשרד האוצר, בראשו של אביגדור יצחק.

        כיום מפוזרים גופים האחראים לשיווק קרקעות ותכנון דירות חדשות בין מספר משרדי ממשלה, מה שיוצר ביורוקרטיה ועיכובים עצומים בבנייה. רשות מקרקעי ישראל, שהיא כיום הגורם הבלעדי שמחלק קרקעות לתכנון, כפופה למשרד הבינוי בעוד שוועדות התכנון נמצאות תחת אחריותו של משרד הפנים. כעת רשות מקרקעי ישראל תוכפף למשרד האוצר וכי גם למשרד הבינוי ולחברה הממשלתית "דירה להשכיר" שכפופה למשרד האוצר יינתן אישור לתכנן קרקע.

        בנוסף, תוקם ועדה לתכנון ופיתוח קרקע שתהפוך לגוף שיקצה קרקעות לתכנון לכל הגורמים שרשאים לתכנן. כך עשויה להיווצר תחרות בין הגופים המוסמכים מבלי שאחד מהם יכול למנוע הקצעת קרקעות משאר הגופים.

        שר האוצר הוא זה שימנה את ראשי ועדות התכנון. מהיום הם לא יהיו מנהלי המחוזות מטעם משרד הפנים, כפי שנהגו עד כה.

         

        קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
         

        השירות בפריסה כלל ארצית
        טל': 03-6990132

        פקס: 6990134 - 03
        נייד- בן קלינגר 0523-888813
        www.klinger.co.il

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שני, 13/7/15, 23:19

          

         מהי עבירת בנייה? "עבירת בנייה יכולה להתבצע בשני מישורים" אומר  בן קלינגר ממשרד "קלינגר" היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי. א. ביצוע עבודה בפועל, בין ללא היתר כלל ובין בניגוד להיתר. ב. שימוש במבנה בניגוד לייעודו, או שימוש כלשהו במבנה שנבנה ללא היתר בנייה. חוק התכנון והבנייה מסביר בפרוש איזו בנייה דורשת היתר וניתן להכליל זאת כי כל בנייה דורשת היתר בנייה למעט הבנייה הנכללת ב"רפורמת הפרגולות" שעברה לאחרונה המאפשרת לבצע עבודות בפטור מהיתר כגון: פרגולות, גדרות, מחסומי חניה, שערים, מזגנים, דודי שמש, מחסנים מחומרים קלים, , סגירות חורף לבתי אוכל ועוד כמו כן הרפורמה כוללת קיצור משמעותי להליך אישורי בנייה עבור ממ"ד וסגירת מרפסת וכד'.

          

         כיצד העבירה נחשפת ?

         "רוב הבנייה הבלתי חוקית מתגלית ע"י הלשנות של שכנים או אנשים בסביבה שהבנייה מפריעה להם." אומר קלינגר "החלק הנוסף מתגלה ע"י פקחי הרשויות היוצאים לשטח. כיום ישנם אמצעי זיהוי ממוחשבים ומתקדמים העיקרי שבהם מיושם היום ברשויות שונות ובהן עיריית תל אביב אשר משתמשת בצילומי לווין שגרתיים המשווים בין תוכנית ההיתר לבין צילום אויר .

          הצילום מאפשר לוודא אלו מבנים נוספו במהלך התקופה והאם בין המבנים החדשים ישנם מבנים ללא היתר בנייה. עיריית תל אביב מצלמת פעמיים בחודש צילומי אויר ויש להם מומחים המפענחים חריגות ושינויים בבנייה. במידה והם מזהים שינוי בלתי מזוהה הם בודקים מיד בתכנית ההיתרים העירונית האם קיים היתר בנייה או שמא הדבר נעשה ללא היתר וכמובן אוכפים כחוק. חשוב להבין במאמר מוסגר כי לרשויות המקומיות שווה לפקח על בנייה ללא היתר כמו כל אכיפה עירונית הקנסות מעשירות את קופת העירייה.

         נתפסתם במהלך בנייה בלתי חוקית? סביר להניח שיונח בפניכם צו הריסה מנהלי שידרוש מכם להביא דחפורי הריסה."צו הריסה מנהלי הוא צו ההריסה המקובל שניתן להריסת מבנים בלתי חוקיים" מבהיר קלינגר "הצו מונפק ע"י הרשות המקומית והיא הסמכות המפקחת והאחראית על ההריסה. צו הריסה מנהלי מוגש בידי מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ובנייה המציין כי לפי ידיעתו הוקם הבניין ללא היתר בנייה או בחריגה מהיתר בנייה לא יותר מ60 יום מסיום מאז הסתיים תהליך הבנייה. וכי ביום הגשת התצהיר הבניין לא מאוכלס או שהוא מאוכלס תקופה שאינה עולה על שלושים יום.

          על הבונה מוטלת החובה למלא אחר הצו ולהרוס את הבנייה ללא התערבות בית המשפט, בנסיבות מיוחדות יכול הבונה לגשת לבית המשפט ולבקש ארכה לביצוע ההריסות  אך מניסיוננו מאד קשה להתגונן מול צו ההריסה המנהלי ויש למלא אחר פקודתו תוך 30 יום מרגע הוצאת הצו. הרשויות ובתי המשפט הגבירו את האכיפה  בנושא יישום הצו ,אם בעבר היה ניתן לרסן את הענישה היום בתי המשפט כמעט לא מאפשרים ארכות זמן כדי לבטל את צווי ההריסה.

         קיבלתם צו הריסה מנהלי? ככל שתמהר לפעול כנגדו כך גדלים הסיכויים שתוכל לבטלו. למרות שמדובר בענישה מנהלתית, בתי-המשפט מגבילים לעיתים את הרשויות המקומיות..בית-המשפט לעניינים מקומיים מוסמך לבטל צו הריסה מינהלי  רק אם נפלו בו "פגמים חמורים" שיש בהם כדי להביא להצהרה על בטלות הצו מעיקרו. באחד מפסקי הדין שדן באפשרות זו של ביטול צו הריסה מנהלי ע"י בית המשפט נסחו השופטים כי: "יש להיזהר שלא לשים את הסמכות להוציא צו הריסה מינהלי באופן שישבש את האפשרות להילחם בבנייה הבלתי חוקית". צווי הריסה מינהליים, שאין עילה לביטולם, יעוכבו רק במקרים חריגים.

         בבית-המשפט העליון נפסק בעבר  כי עילות הביקורת השיפוטית של בית-המשפט על צו הריסה מינהלי הן שתיים בלבד - אלו שנקבעו במפורש בחוק מורות כי "לא יבטל ולא יתלה בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבניה שבגללה ניתן הצו בוועדה ניתן  כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת" ויוצאי דופן, כמו למשל כאשר היתר הבנייה נמצא בהישג יד.

         כאשר מוגש נגד הבונה כתב אישום , הבונה מוזמן לשימוע ע"י הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה שם נחקר אודות הבנייה הבלתי חוקית שביצע  לאחריו ניצבת ההחלטה בפני המחלקה המשפטית של הפיקוח על הבנייה האם להגיש נגדו כתב אישום בבית המשפט ברוב המקרים יש להם מספיק ראיות להשלמת כתב אישום המבקש מבית המשפט צווי הריסה.

         לעומת צו הריסה מנהלי קל יותר להתמודד או לכל הפחות לעכב צו הריסה שיפוטי כיון שכל התהליך נעשה בבית המשפט בעזרת עורכי דין וסנגורים והשופטים מאזינים לגרסת שני הצדדים. האם לבונה החורג יש סיכוי גדול יותר לקבל היתר בנייה בדיעבד על הבנייה הבלתי חוקית? זה תלוי בשופט אבל אין ספק שהביצוע של ההריסה עשוי לארוך זמן רב יותר יש תיקים של צווי הריסה אלו שנמשכים לאורך שנים "

         כיצד מתבצעת ההריסה בפועל?

         בדרך כלל ההריסה מתבקשת ע"י הלקוח ע"י זה שבנה וזה שאחראי יש מקרים שהעירייה הורסת על חשבונה ומחייבת את מבצע ההריסה ומן הסתם העירייה הורסת בפחות עדינות ממה שהורס בעל הבנייה. יש מקרים בהם העירייה מגיעה להסדר להרוס ללא חיוב אבל זה נדיר ולא קורה הרבה".

         היתר בנייה בדיעבד וחוק ההתיישנות :

         קבלת היתר בנייה בדיעבד היא קבלת היתר בנייה על מבנה שנבנה שלא כחוק במסגרת מאמצי הבונה להכשיר את הבנייה שלו. תהליך בקשת היתר מאד דומה  לקבלת היתר בנייה באופן כללי מגישים בקשה לתיק מידע מקדמי בודקים את הזכויות במידה ותיק המידע הוא חיובי זאת אומרת יש אפשרות לבנות את המבוקש  , מגישים בקשה להיתר בנייה וממתינים לקבל האישור של הוועדה המקומית לאחר עמידה בתנאי ההחלטה  .

         האם אין בהענקת היתר בנייה בדיעבד ניגוד עניינים של הוועדה המקומית  כלפי אדם שפעל בניגוד לחוק?

         "אין ספק שלא אחת נמתחה ביקורת קשה על רשויות מקומיות בגין הכשרת בנייה בלתי חוקית אך עדין עם הענקת ההיתר בדיעבד אין לשכוח כי הבונה אינו נפתר מהקנסות הכספיים שיוטלו עליו על עבירות בנייה ללא היתר וגם תשלומים על היטלי השבחה    הסכום הסופי יכול להגיע  למאות אלפי שקלים רק בגין הקנסות. עם זאת תהיה הקלה בעונש שתחסוך לו את ההריסה עם קבלת הרישיון או שתהיה הריסה חלקית. עדין לא משתלם כלל לבנות ללא היתר. במקרים רבים יכול להיות שתהיה איזו הקלה בעונש יחסוך לו את ההריסה אולי תהיה לו הריסה חלקית , אבל לא כדאי לבנות ללא היתר .

          חוק ההתיישנות

         חוק התיישנות קיים על הבנייה בפועל. טכנית לא תמיד ניתן להחזיר לקדמותו מבנה שנבנה לפני שנים וחולק אבל עם זאת השימוש במבנה ללא היתר היא עבירה מתמשכת אשר מוטל עליה קנס.  אפשר להורות על הפסקת שימוש במבנה. מצד שני אם ירצה להוציא היתר או למכור את הדירה ביום מן הימים יכול להיות שיוכל להכשיר בדיעבד את עבירות הבנייה ולהחזיר את המצב לקדמותו או לקבל היתר בנייה.

         בתחום התכנון והבנייה יש מבנים הקיימים על תילם ועומדים על עומדם ללא הפרעה עשרות שנים, כך שכבר חלה התיישנות לגבי הבנייה ללא היתר, ככל שעולה החשד שמדובר בבנייה ללא היתר. במצב זה, המדינה צריכה להוכיח עבירת בנייה (בניית ללא היתר או בניגוד להיתר), ועולה השאלה, לו היו בידיה ההוכחות הנדרשות, מדוע נמנעה מלהגיש כתב תביעה במשך שנים רבות? שמא לא מדובר כלל בביצוע בנייה ללא היתר, ויתירה מכך, שמא מדובר בבנייה שהיא חוקית? כשמגיעים לרמה כזו של בדיקה ושאלה, נטל ההוכחה עדיין לא עובר אל הנאשם, אלא נותר על המדינה ( סדר דין פלילי ), שצריכה להוכיח כי נעברה עבירה, וצריכה להסביר הסבר המניח את הדעת מדוע נאלמה דום ונמנעה מפעולה זמן כה רב, – ואולי שאלה נוספת, מדוע נגבו במהלך השנים מסים והיטלים שונים, ונעשו פעולות אחרות המוכיחות כי המדינה ידעה על קיומו של המבנה – אם אכן מדובר במבנה בלתי חוקי. באין הוכחה לקיומה של עבירת בנייה, ספק רב אם יש הוכחה לכך שהמבנה בו מדובר הוא ללא היתר, וכהמשך הנובע מכך, ניצב סימן שאלה מהותי על הטענה האם חל במקרה זה שימוש בניגוד לייעוד. בעניין זה יש לקחת בחשבון את המעמד הבלתי שווה שבין הוועדה המקומית (או המחוזית) לתכנון ולבנייה או רשות הרישוי - מצד אחד, לבין האזרח הנאשם מצד שני. בעוד שהוועדה היא בעלת ידע מקצועי בתכנון, האזרח נעדר ידע כזה.

         בעוד שבידי הוועדה משרדים וארכיון לשמירת תיקי בנייה, לאזרח אין אמצעים אלו והוא גם אינו חייב על פי הדין לשמור את מסמכי ההיתר, או להעבירם מדור דור או ממוכר לקונה, אף כי רצוי שיעשה כן. וכאשר נשמטת הקרקע בנושא העבירה הראשונה, בנייה ללא היתר, הרי אם המשמעות היא שלא הוכח כי הבניין הוא ללא היתר – אין שום ראיה בדבר שימוש שלא כדין.

          

          
         קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
          

         השירות בפריסה כלל ארצית
         טל': 03-6990132

         פקס: 6990134 - 03
         נייד- בן קלינגר 0523-888813
         www.klinger.co.il

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שני, 13/7/15, 08:39
          מכון הרישוי
          תמונת סיכום
          ''
          פיסקה 11

          מכון הרישוי העירוני מרכז במקום אחד את עיקר הגורמים המקצועיים המשולבים בהליך הרישוי, מתיק מידע עד תעודת גמר בנייה. הליך הרישוי משפר ומקצר את התהליכים, כך שאין עוד צורך בתיאום דרישות מוקדם לפני פתיחת בקשה להיתר, הצורך במכתב מידע מבוטל, וכל התחנות במכון הרישוי עוקבות אחרי הבקשה במקביל.

          שלבי הליך הרישוי והבניה:  

          א. שלב המידע: מתן מידע תכנוני בבקשת מידע להיתר, בתחומי התכן השונים.

          ב.
          לאחר הגשת בקשה להיתר ולפני דיון בועדה: ביצוע בקרה לתכנון המבוקש במגוון תחומי התכן ומתן חוות דעת מתואמת לוועדה.

          ג. לאחר דיון בועדה ולפני הוצאת היתר: ביצוע בקרה לתכנון הסופי ומתן אישורים בתחומי התכן השונים, כחלק מכלל האישורים הנדרשים למחלקת הרישוי לצורך הוצאת היתר הבניה.  

          ד. במהלך הבניה: ביצוע ביקורות, מתן אישורים והפקת טופס 4 ותעודת גמר

           
          באיזה שלב צריך ליצור קשר עם גורמי המכון?
          תמונת פסקה 2
          פיסקה 2

          א. לאחר קבלת החלטת הוועדה ובמקום בו נדרשת השלמת התנאים למתן היתר
          ב. לאחר הוצאת היתר לצורך קבלת טופס 4/תעודת גמר

           
          יצירת קשר עם מכון הרישוי
          תמונת פסקה 3
          פיסקה 3

          פנייה מקוונת למכון הרישוי
          טופס פנייה מקוון למכון הרישוי

          לפנייה המקוונת אפשר לצרף עד 5 קבצים, כל אחד מהם יכול להיות בגודל של עד 1MB. אם הקובץ גדול יותר אפשר לשלוח דוא"ל נוסף ל- machon_rishuy@mail.tel-aviv.gov.il. יש לציין את נושא הפניה ומספר הבקשה, ולצרף את הקובץ.

           

          שירותי התחנות במכון

          תחוםהשירותגנים ונוף השירות
          • מתן חוות דעת לוועדה בנושא העתקת עצים, עקירת עצים, הגנה על עצים קיימים ונטיעת עצים חדשים
          • בדיקת התאמת התוכנית הסופית לדרישות הועדה ומתן אישור לפני הוצאת היתר
          • לאחר מתן היתר בניה – טיפול בבקשות לרישיונות כריתה/העתקה מול פקיד היערות העירוני.
          מקלוט השירות
          • מתן חוות דעת לוועדה בנושא פתרון המיגון המוצע
          • בדיקת התאמת התוכנית הסופית לדרישות הועדה והוראות פיקוד העורף ומתן אישור לפני הוצאת היתר 
          • טיפול בבקשות לפטור ממיגון
          • מתן אישור לטופס 4 על כך שהמיגון בוצע כנדרש
          תנועה וחניה השירות
          • מתן מידע תכנוני בתחום בהתאם לדרישות החוק, תוכניות בנין עיר ומדיניות העירייה
          • מתן חוות דעת לוועדה בנושאים הבאים:
           • תכנון התנועה – בתוך המגרש ובחיבור עם המרחב הציבורי
           • מקומות החניה המוצעים / חסרים
          אצירת אשפה השירות
          • מתן חוות דעת לועדה בנושאים הבאים:
           • סוג ומספר כלי האצירה לאשפה
           • חדר האשפה: מיקום, גודל, פתחים ודרכי גישה
          • בדיקת התאמת התוכנית הסופית לדרישות הועדה ומתן אישור לפני הוצאת היתר 
          • מתן אישור לטופס 4 על כך שמתקן האשפה בוצע כנדרש
          איכות הסביבה השירות
          • מתן חוות דעת לוועדה בנוגע להיבטים סביבתיים של הבקשה להיתרי בתחומים הבאים: רעש ואקוסטיקה, איכות אוויר, קרינה, זיהום קרקע, מי תהום, חומרים מסוכנים, פירוק אסבסט.
          • בדיקת התאמת התוכנית הסופית לדרישות הועדה ומתן אישור לפני הוצאת היתר
          • מתן אישור לטופס 4 כאשר הדבר נדרש
          אדריכלות וחזות מבנים השירות
          • מתן חוות דעת לוועדה בנושא פיתוח המגרש, הממשק עם הרחוב ועיצוב החזיתות
          • בדיקת התאמת התוכנית הסופית לדרישות הועדה ומתן אישור לפני הוצאת היתר 
          כיבוי אש השירות
          • מתן חוות דעת עקרונית לוועדה בנושא בטיחות אש
          • בדיקה עקרונית של התאמת התוכנית הסופית לדרישות הועדה ורשות הכבאות וטיפול מול רשות הכבאות לצורך קבלת אישורה להוצאת היתר
          • בוחני כיבוי במכון הרישוי פועלים תחת הוראות והנחיות של רשות הכבאות ואינם בעלי סמכות אישור וחתימה בנושא בטיחות אש. הבוחנים מסייעים לרשות הכבאות בביצוע בקרת תכן ומתן התייחסות עקרונית לתכנון, קבלת קהל, עדכון מערכות וכיו"ב, הכל כדי לזרז את הטיפול ולסייע בידי רשות הכבאות לטובת קיצור התהליך כולו 
          איכות הבניה השירות
          • מתן טופס 2: כלומר מתן אישור לחיבור חשמל ומים לצורך עבודות הבניה (ניתן בתחילת עבודות הבניה)
          • פתיחת תיק טיפול וקביעת הדרישות למתן טופס 4 ותעודת גמר
          • הנפקת הפניות לקבלת אישורי אכלוס מגורמים שונים
          • ליווי וייעוץ בתהליך איסוף האישורים/המסמכים
          • שחרור ערבויות שנלקחו בתהליך הרישוי
          • הפקת טופס 4 ותעודת גמר
          • הפקת דוח סטטוס עדכני לאישורים שהתקבלו 
          קונסטרוקציה- תמ"א 38השירות
          • ביצוע הליך בקרה הנדסית ומתן אישור להגשת בקשה להיתר ( לאחר קבלת תיק מידע ובטרם הגשת בקשה). מהנדס הועדה הועדה המקומית מאשר כי המבנה הקיים אינו עומד בדרישות התקן לרעידות אדמה
          • בדיקת התאמת התוכנית הסופית לדרישות תמ"א 38 ומתן אישור לפני הוצאת היתר 
          נגישות - טיפול בפטורים השירות

          טיפול בפטור פרטני באישור נציב השיוויון.
          לאחר החלטת ועדה, וכתנאי למתן היתר דורשת מחלקת רישוי בניה הגשה של אישור מורשה נגישות מתו"ס (מבנים, תשתיות וסביבה), הכולל חוות דעת לנושא נגישות.
          דרישה זו נקבעת על ידי מחלקת רישוי בניה בהתאם לחוק, לנסיבות וכדומה.
          חוות דעת בנושא נגישות אשר אינן כוללות בקשות לפטור יש להגיש למחלקת רישוי בניה, והן תטופלנה בלעדית במחלקת רישוי בניה.
          חוות דעת בנושא נגישות אשר כוללות בקשות לפטור יש להגיש ישירות למכון הרישוי, באמצעות טופס פניה אינטרנטי למכון הרישוי.

           
          יצירת קשר עם מכון הרישוי
          תמונת פסקה 5
          פיסקה 5
          1. פניה מקוונת - ממחשבכם האישי וללא צורך להגיע למכון!
           לפניה המקוונת ניתן לצרף עד 5 קבצים, אשר כל אחד מהם בגודל
           MB 1     או לפחות. קבצים גדולים יותר ניתן לשלוח במייל למכון הרישוי, תוך ציון נושא, וצירוף הקבצים.

          2. קבלת קהל:  
           • איכות הבניה (פתיחת תיק טיפול, איכות הבנייה, הגשת מסמכים לטופס 2/ טופס 4/ תעודת גמר ושחרור ערבות לביצוע תנאי היתר ) – פניה באמצעות המוקד הטלפוני ההנדסי בטלפון 03-7247777. קבלת קהל תהיה באמצעות קביעת תור מראש בלבד.
           • יועץ מטעם "עזרה ובצרון" לנושא תמ"א 38קבלת קהל בתיאום מראש באמצעות דואר אלקטרוני: Abraham_y@mail.tel-aviv.gov.il.
           •  
           • שאר הגורמים במכון – קבלת קהל בתיאום מראש בלבד באמצעות פניה בטופס המקוון (ראה סעיף 1).

          3. מענה טלפוני - באמצעות מספרי הטלפון הבאים:

          פרטי קשר - מכון הרישוי העירוני

          מספר חדרתחום אחריותשם מלאטלפון מספר חדר 226תחום אחריות איכות הבניה (טופס 4 / תעודת גמר)שם מלא שרון צ'רניאק טלפון 03-7247777מספר חדר 229תחום אחריות איכות הבניה (טופס 4 / תעודת גמר)שם מלא יוסי בלכר טלפון 03-7247777מספר חדר 269תחום אחריות פקיד היערות, גנים ונוף שם מלא יונתן שרוני טלפון 03-7247160מספר חדר 268תחום אחריות מקלוט ונגישות שם מלא אפרת גורן טלפון 03-7247156מספר חדר 269תחום אחריות אדריכלות/ אצירת אשפה/איכות הסביבה שם מלא שירלי בר טלפון 03-7247164מספר חדר 227תחום אחריות אדריכלות/ אצירת אשפה/איכות הסביבה שם מלא אסף יצחק קורמנס טלפון 03-7247155מספר חדר 227תחום אחריות אדריכלות/ אצירת אשפה/איכות הסביבה שם מלא גילי ברכה טלפון 03-7247165מספר חדר 221תחום אחריות תנועה וחניה שם מלא מרינה נלקין טלפון 03-7247166מספר חדר 221תחום אחריות תנועה וחניה שם מלא אלכסנדרה גרשטיין טלפון 03-7247167מספר חדר 220תחום אחריות כיבוי אש -עד קבלת היתר שם מלא אפרת שמש טלפון 03-7247169מספר חדר 227תחום אחריות איכות הסביבה/אדריכלות/אצירת אשפה שם מלא נדב פרסקו טלפון 03-7247165מספר חדר 265תחום אחריות נציג חב' עזרה וביצרון בנושא תמ"א 38שם מלא יובל אברהם טלפון 03-7247163מספר חדר 220תחום אחריות כיבוי אש- עד קבלת היתר שם מלא רן אבן-שושן טלפון 03-724169מספר חדר 228תחום אחריות אדריכלות/ אצירת אשפה/דרכים/איכות הסביבה שם מלא רינת ברקוביץ טלפון 03-7247158מספר חדר 226תחום אחריות קונסטרוקציה/ תמ"א 38שם מלא יוגב יצהרי טלפון 03-7247162מספר חדר 228תחום אחריות אחריות אדריכלות/ אצירת אשפה/דרכים/איכות הסביבה שם מלא אביבית בובליל טלפון 03-7247157
           
          תמונת פסקה 7
          פיסקה 7

          במקרה שאין מענה, ניתן להתקשר אל מזכירת המכון בטל' 03-7247153. בשיחה עימה יש למסור את הפרטים הבאים:

          • תחום השירות / בוחן הרישוי עימו מבוקשת הפגישה / השיחה.
          • שם ומספר זהות של מבקש הפגישה / השיחה.
          • מס' הבקשה להיתר / מס' תיק טיפול לתעודת גמר
          • מטרת הפגישה / השיחה.

          מכון הרישוי

          • השירותים הניתנים במרכז: פניה לגורמי מכון הרישוי באמצעות טופס פנייה מקוון. פגישה תקבע ביוזמת המכון לפי הצורך, לאחר בדיקת הפניה. קבלת קהל עם יועץ מטעם "עזרה ובצרון" לנושא תמ"א 38 (בתיאום מראש).
          • כתובת: אבן גבירול 30 כניסה משער שאול המלך , קומה ב'
          • דואר אלקטרוני: machon_rishuy@mail.tel-aviv.gov.il
          • טלפון: 03-7247153 (מזכירות מנהל המחלקה)
          •   
          •  
          • טופס פניה מקוון למכון הרישוי
           תיאום מראש עם יועץ מטעם "עזרה ובצרון" באמצעות דואר אלקטרוני: 

          • Abraham_y@mail.tel-aviv.gov.il

          הוצאת היתר בנייה בקלות ובמהירות

           
           


          ''לפי חוקי התכנון והבניה, כמעט כל שינוי במבנה טעון היתר וכל בניה ללא היתר היא עבירה פלילית שעונשה בצידה. משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בהוצאת היתרי בניה ויוכל לסייע לך לאשר תוכניות בקלות ובמהירות.

           

           

           


          נמאס לך להתמודד עם הרשויות? צור קשר ונשמח לסייע בפתרון יצירתי לבעיה שלך


          " קבלת היתר בנייה היא הליך ארוך ומתיש. על מנת לקבל את ההיתר תצטרכו להתמודד מול מערכת בירוקרטית לא קלה, כאשר חוסר היכרות עם הנהלים השונים עלול להוביל לכך שתכלו את זמנכם לריק,תוציאו סכומים מבוזבזים ולא תצליחו להשיג את היתר הבניה הדרוש לכם".  


          • התמצאות מלאה בסבך החוקים והתקנות מאפשרת לנו למצוא פתרונות גם לבעיות מורכבות.
          • ההיכרות שלנו עם המערכת ועם האנשים שממנה היא מורכבת מאפשרת לנו לספק לך פתרונות מהירים ולזרז את ההליך הבירוקרטי.
          • שירות אישי, מקצועי ומהיר – עד לפתרון הבעיה.
          • טיפול בקבלת טופס 4 ותעודת גמר.
           
          המשרד מטפל בהוצאת היתרי בניה לכל סוגי העבודות, החל מהיתרי בניה לעבודה מצומצמת כמו התקנת גדר או פרגולה, דרך התקנת פאנלים סולארים או סגירת מרפסת וכלה בהוצאת היתרים לבניית קומה נוספת, הוספת מעלית או בניית בניין חדש.


           
           
          קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
           
          השירות בפריסה כלל ארצית
          טל': 03-6990132

          פקס: 6990134 - 03
          נייד- בן קלינגר 0523-888813
          www.klinger.co.il

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום חמישי, 2/7/15, 19:44

           בעקבות פסיקת העליון: עיריית ת"א תחל במדידה מחודשת של נכסים לעדכון ארנונה

                        
            
            
           קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
            
           השירות בפריסה כלל ארצית
           טל': 03-6990132

           פקס: 6990134 - 03
           נייד- בן קלינגר 0523-888813
           www.klinger.co.il

           העליון קבע כי על הרשויות המקומיות חלה חובה לחשב את שטח הנכס לצורך חיובו בארנונה כללית באופן מדויק

           בחודשים הקרובים עיריית תל אביב תחל במדידה של כל נכסי המגורים ובתי העסק, על מנת להבטיח כי נתונים הנכסים תואמים את הרישומים בעירייה.

           העירייה פועלת כך בעקבות פסק דין שניתן בבית המשפט העליון וקובע כי על הרשויות המקומיות חלה חובה לחשב את שטח הנכס לצורך חיובו בארנונה כללית באופן מדויק, לרבות חלקי מ"ר עד שתי ספרות אחרי הנקודה. עד כה עיגלה העירייה חלקי מ"ר העולה על 0.5 מ"ר למעלה וחלקי מ"ר הנמוך מ-0.5 מ"ר כלפי מעלה.

           עיריית תל אביב חייבת לסיים את מדידת הנכסים נכסים עד סוף 2017. נכסים שיש לגביהם נתוני שטחים מדויקים יחויבו בהתאם החל מינואר 2016. העירייה תפרסם את מועדי המדידה בכל אזור בסמוך למועד המדידה.

            קלינגר חושב כי זו תהייה הזדמנות לעקוב אחרי חריגות בנייה וכפועל יוצא להעשיר את קופת העיריה.

           ''

                        
            
            
           קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
            
           השירות בפריסה כלל ארצית
           טל': 03-6990132

           פקס: 6990134 - 03
           נייד- בן קלינגר 0523-888813
           www.klinger.co.il
           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום רביעי, 1/7/15, 19:05

            דוח של פקח גבייה הביא לביטול חוב ארנונה

            פסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי קבע כי העירייה משיתה חובות ארנונה ללא ביסוס. חוב בסך 214 אלף ש"ח בוטל כמעט במלואו לאחר שעורך דינו של בעל הנכס חשף בפני בית המשפט כי דוח ששלח לעירייה פקח גבייה מטעמה והתריע כי הנכס נטוש זכה להתעלמות

            פורסם: 01.07.15, 07:46

             

            פסק דין של בית המשפט המחוזי קבע כי חוב ארנונה בסך מאות אלפי ש"ח יבוטל כמעט במלואו הודות לחשיפת דוח של פקח גבייה שהתריע כי הנכס נטוש. פסק הדין ניתן לאחרונה במסגרת ערעור על חוב ארנונה שהוטל על נכס ברחוב צהיון. עו"ד ויסאם ג' אסמר הגיש בשם בעל הנכס עתירה לבחינת החוב וקרא

            לביטולו עקב התיישנות ומשום שהנכס היה נטוש ולא ראוי לשימוש.

             

            לטענת עו"ד אסמר, עיקרה של הפרשה המשפטית נעוצה באוזלת ידה של העירייה בגביית כספי הארנונה ובהסתמכותה באופן עיוור על סעיף 325 לפקודת העיריות, הקובע כי על מי שעזב נכס שבו החזיק להודיע בכתב על-כך לרשות המקומית. עו"ד אסמר: "עיריית חיפה פירשה סעיף זה כמה שנותן לה אור ירוק להמשיך לחייב את הנכס משום שלא קיבלה הודעה בכתב כאמור, זאת למרות שבפועל היא ידעה שהעותר עזב את הנכס".

             

            לטענת העותר, החוב בחלקו מתייחס לתקופה שבה כלל לא החזיק בנכס ובחלקו לתקופה שבה הנכס היה נטוש. לטענתו, אביו היה הבעלים הרשום של הנכס והעותר ששכר את הנכס מאביו התגורר בו רק משנת 1998 עד 2004. בתקופת שהותו בנכס הוא שילם סכומים ניכרים בגין חוב ארנונה לחברת הגבייה מילגם אולם החברה לא העבירה את הכספים לעירייה. בנוסף, בשנת 2004 הוא עזב את הנכס והודיע על-כך לעירייה באמצעות מילגם ומאז למעשה הנכס נטוש, הרוס ובלתי ראוי לשימוש.

             

            עו"ד אסמר טען בבית המשפט בפני השופטת יעל וילנר כי חל כשל בהליך הגבייה המינהלי של העירייה וכי נשלחו הודעות דרישה לנכס ללא כל וידוא קבלתן, והדבר היה צריך לעורר תשומת לב מיוחדת לאור העובדה שהבית היה נטוש. בית המשפט העליון כבר קבע בעבר כי אין די בהודעת דרישה שנשלחת לחייב כדי להביא לעצירת מירוץ ההתיישנות, ובנוסף על העירייה להראות כי היא המשיכה בפעולות ממשיות, סדירות ורציפות לגביית החוב בתוך פרק זמן סביר. במקרה הנוכחי העירייה לא ביצעה כל מעקב לגבי הודעות הדרישה שנשלחו לנישום.

             

            עו"ד אסמר: "אני שמח ששוב האזרח הקטן יוצא מבית המשפט כשידו על העליונה. מוסדות הגבייה המאיימים על האזרח שומר החוק שאינו יודע להתמודד עם בתי משפט וצווים מינהלתיים מוצא עצמו לבד במערכה ואני מרגיש שזוהי זכות ללחום עבורם. אני מברך את בית המשפט על החלטתו בפסק דין זה וכולי תקווה שיחול שינוי מערכתי בהתנהלות העירייה ושהלקחים יופקו"

             

            הפחתת מיסים וארנונה

             
             


             

            במקרים רבים ניתן להפחית את נטל המס. מחלקת הפחתת מיסים וארנונה בקלינגר תשמח לסייע לכם לעשות זאת 

            צור קשר

             

            עקב המיתון הקשה הפוקד אותנו, מתקשים רבים מבעלי עסקים לעמוד בתשלומי המסים השונים, ולצערנו, עסקים אלו נסגרים. המחוקק נתן את דעתו על כך בצורת מתן אפשרות להגשת בקשה מיוחדת להפחתה בנטל המס, או במקרים מיוחדים אף למחיקת התשלום ברשויות מסוימות, כגון עיריית תל אביב. ישנן ועדות שיש בסמכותן להפחית את גובה המסים וההיטלים "עקב" מצב חומרי.
            משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה במתן סיוע למתאימים בהכנת בקשה מסודרת, הגשתה וזירוזה בסבך המערכת הבירוקרטית.

            המשרד מסייע גם בעיכוב הליכי גבייה מנהלית (עיקולים) הננקטים על ידי הרשויות המקומיות גם כאמצעי לחץ על נישומים. למשרד נזקפות הפחתות משמעותיות ביותר, גם לגבי שנות מס קודמות והן לגבי שנות מס נוכחיות ועתידות. בנוסף, המשרד מטפל בהפחתת היטל השבחה, מס שבח, אגרות בנייה, טיפול וזירוז בקשות לפטורים זירוז שומות ואישורים להעברה בטאבו.

              תחומי טיפול נוספים בתחום הקלת נטל הארנונה
            • פטור מארנונה לנכס ריק
            • פטור מארנונה לנכס שאינו ראוי לשימוש
            • פטור בגין בנייה ושיפוצים
            • שינוי ייעוד הנכס
            • הקלות בארנונה לאוכלוסיות שונות:
             - אזרחים ותיקים
             - חיילים בשירות חובה
             - נפגעי פעולות איבה
             - משפחות שכולות
             - אסירי ציון
             - מקבלי אבטחת הכנסה
             - משפחות חד הוריות
             - עולים חדשים
             - מתנדבות בשירות לאומי
             - נכי רדיפות הנאצים
             - חסידי אומות העולם
             - הנחות בעסקים
             - נכי צה"ל
             - עיוורים

            תחומים נוספים

                  

            • אישור העברה בטבו
            • הפחתת היטל השבחה
            • הפחתת אגרות בניה
            • הפחתת מס שבח
            • טיפול בביטול קנסות מנהליים של מס הכנסה
            • השגות ועררים
            • הסדרים
            • הפחתת תשלומים למינהל מקרקעי ישראל
            • קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
            •  
             השירות בפריסה כלל ארצית
             טל': 03-6990132

             פקס: 6990134 - 03
             נייד- בן קלינגר 0523-888813
             www.klinger.co.il
            • ייעוץ משפטי

            דרג את התוכן:

             פרופיל

             benklinger
             1. שלח הודעה
             2. אוף ליין
             3. אוף ליין

             ארכיון

             פיד RSS

             הפעילות שלי