כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 8/2015

  0 תגובות   יום ראשון, 30/8/15, 23:22

  מידע לקבלת היתר בניה

  היתר בנייה

  היתר בניה הינו אישור הניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. מטרתו של היתר הבנייה הוא לאשר כי השטח או המבנה המצוי בתחומי הרשות המקומית עומד בכל תקני הבנייה החלים בה. בנוסף היתר הבנייה מאשר כי תוכניות הבנייה המיועדות הינן תקינות מבחינת תקני הבנייה המקובלים.

    סוגי היתרים קיימים

  היתר בנייה לבניית מבנה חדש או להריסת מבנה קיים – כל אזרח המעוניין באישור מבנה חדש או הריסתו של מבנה קיים חייב לצרף לבקשתו לועדה לתכנון ולבנייה פירוט מלא של תוכניותיו. פירוט זה צריך לכלול: מפרט הנדסי, פירוט של מתחמים חיוניים (חנייה או חדר אשפה), תרשימי מערכות שונות (מערכת הביוב). בנוסף לתוכניות הנ"ל לעיתים יש לצרף לבקשה להיתר הבנייה גם אישורים שונים מטעם גופים ציבוריים (מכבי אש ו/או משרד הבריאות ועוד).

  היתר בנייה לתוספת למבנה – הגשת בקשה להיתר בנייה עבור תוספת הינה דומה להגשת בקשה להיתר מבנה חדש, אך לרוב קצרה בהרבה. בחוק ישנם הליכי בנייה המוגדרים כ"עבודה מצומצמת" (הקמת גדר). הליך אישור היתר זה הוא מהיר יחסית.

  היתר בנייה לשימוש חורג – שימוש חורג מוגדר בחוק כשימוש במבנה באופן המנוגד לייעוד המופיע בתוכנית המקורית. הליך אישור היתר בנייה מסוג זה הוא מורכב וממושך יותר, כאשר לעיתים הוא מהווה בסיס לתהליך קבלת רישיון עסק. גם הליך זה דורש הגשת תוכניות בנייה מפורטות ואישורים שונים.

  היתר בנייה לביצוע שינויים פנימיים במבנה משותף – היתר זה מוגש במקרים בהם בעל דירה מעוניין לבצע שינויים פנימיים בדירתו (פתיחת חלון בבניין ו/או החלפת מערכת ניקוז), אשר ישפיעו באופן כלשהו על מבנה הבניין  או על אחת מהמערכות המשותפות שלו. גם במקרה זה הגשת הבקשה כוללת תוכניות שונות.

   מקרים בהם קיימת חובת קבלת היתר בנייה

  על פי חוק התכנון והבנייה קיימת חובה לקבל היתר בניה בעת ביצוע אחת מאלה:

  • הקמת בניין חדש או הריסתו של בניין.
  • כל תוספת או שינוי חיצוני לבניין קיים למשל חניה מקורה, הקמת גדר, פרגולה, סככה, תוספת בנייה.
  • שינויים פנימיים שפוגעים בקונסטרוקציה של הבניין או בצנרת המשותפת.
  • התווית דרך, סלילה או סגירה של דרך, חפירות, הנחת תשתיות.
  • שינוי בשימושים ביחס להיתר קיים.

  הצבת מבנה זמני, מכולות, מבנים ניידים, שלטים וכו'.

   

   
  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 18/8/15, 22:10

   הייצוגית התקבלה: עיריית גבעתיים תחזיר כסף לבעלי עסקים

    

   העירייה שינתה סיווג של "בעלי מלאכה" ל"משרדים" כדי לגבות ארנונה גבוהה יותר ללא אישור השרים ובניגוד לתקנות. ביהמ"ש המחוזי חייב אותה להחזיר לבעלי העסקים את ההפרשים

        

    

   העירייה שינתה סיווג של "בעלי מלאכה" ל-"משרדים" כדי לגבות ארנונה גבוהה יותר ללא אישור השרים ובניגוד לתקנות. ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב חייב אותה להחזיר לבעלי העסקים את ההפרשים.

   בשנת 2005 החליטה עיריית גבעתיים, על דעת עצמה, לשנות את סיווג בעלי עסקים קטנים מ"בעלי מלאכה" ל"מסחר, משרדים ושירותים", על מנת לגבות מהם תעריף גבוה יותר, אפילו שלא קיבלה את אישור השרים. כך, במשך שנים גבתה העירייה ארנונה בלתי חוקית מאותם בעלי עסקים.

    

   בשנת 2012 הגישה קבוצה של בעלי עסקים תביעה ייצוגית נגד העירייה בבקשה להשיב כספים עקב גביית יתר, בטענה כי נכסיהם מהווים בתי מלאכה לכל דבר ועניין.

   המבקשים הוסיפו כי הגדרת המונח "בית-מלאכה" שונתה שלא כדין, ולאחר שבקשת העירייה נדחתה על ידי השרים.

    

   מתחם התעשייה כורזין בגבעתיים מתחם התעשייה כורזין בגבעתיים צילום: יובל חן

    

   השופטת מרים סוקולוב אישרה את התביעה כייצוגית באמצע 2014. לצורך זיהוי חברי הקבוצה, ביהמ"ש מינה מומחה שערך בירור מקיף עם בעלי הנכסים, ובסופו של דבר המליץ לשנות את סיווגיהם של כמה עשרות נכסים לסיווג "מלאכה".

    

   המבקשים ביקשו לאמץ את חוות הדעת. לשיטתם, מלאכה היא כל שימוש המהווה עבודת כפיים לתיקון או לייצור אלמנטים למזמין ספציפי, להבדיל מייצור המוני-תעשייתי.

   העירייה טענה כי לאחר שבקשתה נדחתה בכתב על ידי השרים, התיקון אושר לה בשיחת טלפון שהתקיימה בינה לבין נציג מטעם השרים.

   העירייה גם ביקשה לדחות את התובענה ואת מסקנות המומחה מאחר שהקבוצה איננה הומוגנית ואין בין חבריה מכנה משותף.

    

   התנהלות בלתי חוקית

    

   השופטת סוקולוב סקרה את חוות דעת המומחה ופירטה את טיבם של בעלי העסקים חברי הקבוצה, ואימצה את קביעות המומחה.

   העירייה התנהלה באופן בלתי חוקי כששינתה את ההגדרה של "בתי מלאכה" ורוקנה אותה מתוכן, ללא אישור השרים ואפילו לאחר שהשרים דחו את בקשתה, קבעה השופטת.

   יתרה מכך, גם אחרי שנחשפה אי החוקיות בפעולות העירייה במסגרת ההליכים המקדמיים בבית המשפט, העירייה סירבה לחדול ממעשיה וניהלה הוכחות עד למתן פסק הדין.

    

   לעניין שונות הקבוצה, השופטת ציינה כי פעולות העירייה נוגעות לכל בעלי העסקים שהצטרפו לתובענה, גם אם מדובר בבתי מלאכה שונים.

   השופטת קטלה את טענת העירייה בנוגע לאישור שקיבלה בטלפון כביכול, והבהירה כי לא יעלה על הדעת ששינוי כה מהותי בצו הארנונה שתחילה נדחה בכתב על ידי השרים, יאושר לכאורה בשיחת טלפון ולא יתועד במסמך.

    

   בסיכומו של דבר, נקבע כי העסקים יסווגו שוב כ"בתי מלאכה". העירייה תשיב לחברי הקבוצה (למעט אחד מהם), את ההפרש בין סכומי הארנונה שנגבו מהם על פי סיווג "מסחר, משרדים ושירותים" לבין סיווג "מלאכה".

    

   תקופת ההשבה היא שנתיים לפני הגשת בקשת האישור ועד יום מתן פסק הדין. העירייה תשלם גמול בסך 40,000 שקל לתובעים המייצגים, ושכ"ט עו"ד והוצאות בסך 100,000 שקל.

    

   לפסק הדין לחצו כאן

    

   • מייצגי המבקשים: עו"ד דוד גואטה, עו"ד, אילנית שרעבי, עו"ד חנה ליניק, עו"ד יהלום יעקב-גבורה

   • מייצגי המשיבה: עו"ד שמחה זילברמן, עו"ד תמר לרנר

   המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

       

    צור קשר

    

    
   משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה.
   בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה. 

    המשרד מספק מענה ייעוצי ללקוחות פרטיים, עסקיים, משרדי עו"ד,אדריכלים, גורמים ומוסדות,  בהם חברות בניה, ניהול נכסים ואחזקה, רשתות קמעוניות, יבואנים, מושבים,קבוצים, מתקני צבא ובסיסים.
   רישיונות עסק  לאולמות וגני אירועים,  בתי ספר, גני ילדים, פעוטונים,  מכללות וישיבות,  מפעלי תעשייה, חברות היי טק ומחשבים,
   מרכזי קניות וקניונים,  בנקים וחברות ביטוח,  מכוני יופי ובריאות, בתי מרקחת,חדרי כושר,קאנטרי קלאב,בריכות שחייה,מתקני ספורט,מספרות,מוזאונים,בתי קולנוע,בתי אבות,יבואני רכב,תחנות דלק,חניונים ואולמות תצוגה,בתי מלון,מלוניות,אכסניות,מחסנים,רישיונות לארועים חד פעמים בכל הארץ.

    תחומי הייעוץ והשירותים של קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי:

    

   יעוץ  וקידום סטטוטורי לחברות יזמות ובניה בכל הארץ!

   ייעוץ טלפוני ללא תשלום.

               03-6990132      


     

    

   המשרד מעניק לקהל לקוחותיו שירות איכותי, מהיר, אמין ודיסקרטי. יתרון בהיכרות מעמיקה עם הפרוצדורות והבירוקרטיה ברשויות השונות , תוך כדי זירוז הליכים וחיסכון בכסף רב.
    הטיפול הינו אישי וצמוד לכל לקוח בהתאם לצרכי העסק.

     טיפול וייצוג  בכל ההליכים הביורוקרטיים, תוך שימוש בידע, ניסיון והכרת המערכות על בוריין ברשויות ומשרדי הממשלה מכל סוג:
   • עיריות
   • רשויות מקומיות
   • רשויות אזוריות
   • ועדות מקומיות ומחוזיות
   • משרדים ממשלתיים
   • משרד הבריאות
   • המשרד להגנת הסביבה
   • משרד הפנים
   • משרד הדתות
   • ועדות ערר
   • משרד ההגירה
   • משרדי שלטונות המס
   • המוסד לביטוח לאומי
   • המשרד לבטיחות ולגהות
   • משרדי הטאבו
   • מכון התקנים
   • מנהל מקרקעי ישראל
   • מועצות מקומיות

     רישוי עסקים,היתרי בנייה,בקשות לשמוש חורג-ייצוג מול הרשויות בכל הארץ !  משרד הבריאות,המשרד לאיכות הסביבה,כיבוי אש,משטרה,השרות הוטרינרי ועוד.תמ"א 38 התרי בניה ורשוי עסקים

    

    
    
    
    
    
   03-6990132
   0523-888813
    
    
    
    
    
    
    
   קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
    
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132

   פקס: 6990134 - 03
   נייד- בן קלינגר 0523-888813
   www.klinger.co.il

      

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 17/8/15, 15:14

    פטור מארנונה ליצרני חשמל מאנרגיה סולארית
    הפטור הוא למתקנים על גגות בתים או על הקרקע עד שטח של 200 מ"ר. לשטחים גדולים יותר הארנונה תהיה נמוכה. מטרת התקנות הן להפעיל לחץ על משרדי האוצר והגנת הסביבה לפעול בנושא

    בשורה טובה למייצרי אנרגיה ממקורות מתחדשים: ועדת הכספים אישרה היום (א') תקנות שמעניקות בפועל פטור מארנונה לבעלים פרטיים של מתקנים סולאריים להפקת חשמל לתצרוכת ביתית. הפטור הוא למתקנים על גגות בתים או על הקרקע עד שטח של 200 מ"ר. האישור ניתן בצעד חסר תקדים לתקנות שטרם הונחו בפועל על שולחן הוועדה. הן אמנם נוסחו במשרדי הגנת הסביבה והאוצר, אבל השרים טרם חתמו עליהן.

     

     

    לכן, יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) יזם והוביל את המהלך, בתמיכתה והמרצתה של מנכ"לית משרד הפנים, כדי לייצר לחץ ציבורי על השרים להסדרה סופית של הנושא. האישור הלא פורמלי ניתן לנוסח שגובש ב-2010 ועודכן בשבוע שעבר בשיחות שקיים גפני מאחורי הקלעים עם המנכ"לית. גפני תקף את שני המשרדים שלדבריו "גוררים רגליים" כחמש שנים ולא משלימים את המלאכה.

    היתרים למערכות סולאריות ליצור חשמל

     
     

    כיצד ניתן להשיג היתר בנייה להתקנת פאנלים סולארים? על כך בעמוד זה

    חוזר מנכ"ל משרד הפנים 6/2009

    ב' באייר תשס"ט 26 באפריל 2009

     

    דברי הסבר לתקנות היתר לעבודה מצומצמת בדבר טכנולוגיית פוטו – וולטאית

     

     

     

    בעקבות החלטת הממשלה מיום 20/2/2008 בדבר התייעלות אנרגטית, הוקמה ועדת מנכ"לים לקביעת תוכנית ליישום ההחלטה.  במסגרת המלצות הביניים של ועדת המנכ"לים, הומלץ כי משרד הפנים, בהתייעצות עם משרד התשתיות והמשרד להגנת הסביבה, יגבש הקלות רגולטוריות לעידוד בנית מבנים מודעי אנרגיה עבור מתקנים המיועדים לאפשר ניצול יעיל של אנרגיה.  ההקלות יתייחסו לנושאים כגון זירוז הליכי תכנון וטיפול בהיתרי בנייה, פטורים מאגרות וכו'.

     

    ב- 1/7/2008 נכנס לתוקפו הסדר של רשות החשמל לייצור חשמל לצריכה עצמית ולהעברת עודפים לרשת באמצעות מתקנים קטנים בטכנולוגיה פוטו-וולטאית.  זאת, במסגרת השגת יעדי הממשלה לקידום ועידוד השימוש באנרגיה מתחדשת במשק החשמל הישראלי.

     

    הסדר זה מיועד לצרכני חשמל בעלי מתקנים פוטו-וולטאיים המשמשים לצריכתם העצמית.

     

    ההסדר יחול הן על צרכני מתח נמוך והן על צרכני מתח גבוה, אולם קיימת מגבלת הספק:  לצרכנים בתעריף ביתי למגורים, יותרו מתקנים בהספק מותקן בודד שלא יעלה על 15 קילו-ואט לצרכנים אחרים, יותרו מיתקנים בהספק מותקן שלא יעלה על 50 קילו-ואט.

     

    תנאי ההסדר האמור תקפים עד להשגת 50 מגה-ואט במצטבר בפריסה ארצית, או עד לסוף שנת 2014 לפי המוקדם מביניהם, כאשר תעריפי רכישת עודפי החשמל משתכנים מעת לעת .

    כדי לבחון את האפשרות להקל ולקצר את הליכי אישור המתקנים האמורים, המליצה המועצה הארצית בישיבתה מיום 6/1/09 על מתכונת הרישוי המוצעת בתקנות הנדונות.

     

    על פי התקנות המוצעות, הליך רישוי מתקנים פוטו-וולטאיים על גג מבנה קיים יהיה באמצעות הגשת בקשה להיתר לעבודה מצומצמת. בדומה להליך הרישוי הנדרש לדוד שמש.  הנחת היסוד בבסיס התקנות היא כי מתקנים אלה,  המשמשים לצריכה עצמית, דומים בחזותם למערכת הקולטים של דוד שמש, וכי לוחות אלה מותקנים על גג המבנה.   במידה שמדובר בגג משופע, מונחים הלוחות ישירות ובצמוד לגג: במידה שמדובר בגג שטוח, מונחים הלוחות בצמוד לגג באופן שאיננו בולט מהמעקה.

     

    לבקשה להתקנת מתקן פוטו-וולטאי יש לצרף תוכנית גג, חזיתות, חישובים סטטיים ואישור בכתב של מהנדס חשמל מוסמך בדבר התנאים להתקנת המתקן הפוטו-וולטאי, ולפי דרישת מהנדס הוועדה המקומית – גם מסמכים לעניין מניעת סינוור הנובע מהמתקן האמור.

     

    בנוסף, מאפשרות התקנות להעביר את הבקשה למסלול הליך הרישוי הרגיל מטעמים מיוחדים.  יצויין כי תקנות אלה אינן חלות על בקשה להיתר להתקנת מתקנים פוטו-ווטלאיים על גג מבנה המיועד לשימוש .

     

    התקנות הומלצו לחתימת שר הפנים במליאת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה בישיבתה מיום 6 בינואר 2009. 

     

     

    חוזר מנכ"ל משרד הפנים 6/2009

    ב' באייר תשס"ט 26 באפריל 2009

     

    תקנות התכנון והבניה (היתר לעבודה מצומצמת) (לתיקון), התשס"ט – 2009

     

     

    בתוקף סמכותי לפי סעיף 265 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה – 1965 (להלן – החוק), ולאחר התייעצות עם המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, אני מתקין תקנות אלה:

     

    תיקון תקנה1  

    1.         בתקנה 1 לתקנות התכנון והבניה (היתר לעבודה מצומצמת) התשס"ג – 2003 (להלן התקנות העיקריות).

    1)         ההגדרה "היתר" יבוא:

    "חישובים סטטיים" – כהגדרתם בתקנות הבניה.

    2)         אחרי ההגדרה "מחסן טרומי פריק" יבוא:

    "מיתקן פוטו-ווטלאי" – מערכת לייצור חשמל לצריכה עצמית והזרמת עודפים לרשת החשמל, הממירה ישירות אנרגיה סולרית לאנרגיה חשמלית".

    תיקון תקנה 2  בתקנה 2 לתקנות העיקריות -

     

    תיקון תקנה 2 בתקנה 2 לתקנות העיקריות -

    1)   במקום פסקה (3) יבוא "(3) הצבת קולטים ודוד שמש":

    2)         בסופה יבוא:

    )"14)  התקנת מיתקן פוטו-וולטאי על גג מבנה קיים".

     

    תיקון תקנה 3

    3.         בתקנה 3 (א) לתקנות – העיקריות, אחרי המילים "הוגשה בקשה להיתר" יבוא "להתקנת מיתקן פוטו – וולטאי או".

     

    תיקון תקנה 4

    4.         בתקנה 4 לתקנות העיקריות, בסופה יבוא:

                "(7) לבקשה להתקנת מיתקן פוטו-וולטאי – צירף תנית גג, חזיתות, חישובים סטטיים ואישור בכתב של מהנדס חשמל מוסמך בדבר התנאים להתקנת המיתקן הפוטו-וולטאי, ולפי דרישת המהנדס גם מסמכים לעניין סינוור הנובע מהמיתקן האמור".

     

    תיקון תקנה 5

    5.         1)  בתקנה 5 לתקנות העיקריות, אחרי סעיף קטן (א) יבוא:

      "(א)1 – בגג משופע – המיתקן מונח בצמוד לגג, ככל הניתן, ובכיוון שיפוע הגג,   

      בגג שטוח – המיתקן אינו בולט ממעקה הגג.

    2)  על גג המבנה נותר מקום להתקנת כל המיתקנים האחרים הנחוצים על גג         

         המבנה, לרבות מערכת סולרית לאספקת מים חמים כנדרש בתקנות הבניה".

     

    6.         תחילת של תקנות אלה 30 ימים מיום פרסומן.

     

    _____________ התשס"ט    2009 )

     

                                                                                                               

     
     
    קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
     
    השירות בפריסה כלל ארצית
    טל': 03-6990132

    פקס: 6990134 - 03
    נייד- בן קלינגר 0523-888813
    www.klinger.co.il
        

     

    ''
    ''

    מתוך יוטיוב

    איך מייצרים פאנלים סולארים

    ''''
       

     

    המשרדים התלבטו בין הצורך המשפטי לחייב את המתקנים בארנונה לבין שיעוריה. גפני ערך בירור משפטי שהעלה כי אין מגבלה על התעריפים, כך שאפילו ארנונה בסך שקל אחד תענה

     על החובה המשפטית ומצד שני לא תרתיע בעלי נכסים מלכסות במתקנים הסולאריים את גגות הבתים העירוניים ושטחי קרקע בישובים כפריים. לפיכך נקבע כי מעל לתקרת הפטור (200 מ"ר) הארנונה תהיה בשיעורים סמליים.

     

    לפיכך במערכות סולאריות הממוקמות על גגות בתים, התעריפים שמעל 200 מ"ר למתקן יהיו בסדר גודל של אגורות. עד שטח של 1 דונם 0.06 עד 0.6 שקל; לכל מ"ר בין 1-2 דונם: 0.03 עד 0.3 שקל; ומעל 2 דונם 0.015 עד 0.15 שקל. למערכות על הקרקע ישלמו לכל היותר שקלים ספורים למ"ר: עד 10 דונם 0.24 עד 2.4 שקל; מעל 10 דונם עד 300 דונם 0.12 עד 1.2 שקל; בין 300 עד 750 דונם 0.06 עד 0.6 שקל; ומעל 750 דונם 0.03 שקל ועד 0.3 שקל למ"ר.

     

    פאנלים סולארים בכרמיאל, שהעירייה דרשה עליהם ארנונה גבוהה (באדיבות חברת ירוק אנרגיה מהטבע)
    פאנלים סולארים בכרמיאל, שהעירייה דרשה עליהם ארנונה גבוהה(באדיבות חברת ירוק אנרגיה מהטבע)

     

    גפני התרעם על איטיות משרדי הממשלה: "אי הסדרת הארנונה, יוצרת חוסר ודאות בקרב יזמים פרטיים ועסקיים ומונעת בפועל, הקמת מערכות להפקת אנרגיות חלופיות, שהן גם חסכוניות יותר וגם מזהמות פחות. טיפולן בנושא מתגלגל יותר מחמש שנים, למרות שכולם מסכימים על חשיבות ההסדרה".

     

    ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) הציע לקבוע אפילו ארנונה שלילית - כמו מס ההכנסה השלילי. הנוסח שהציע גפני אושר פה אחד.

     

    גפני אמר בסיכום, "גם אם אין עדיין תוקף משפטי לאישור התקנות, יש להחלטת הוועדה חשיבות ציבורית, באמירה שזה מה שוועדת הכספים דורשת ולכן יש לזה גם השלכה חיובית מבחינת בג"ץ, מאחר שהוועדה בעצם הקדימה את המאוחר ואישרה את התקנות אחרי שדנה בהן כבר שלוש פעמים, אפילו בראשותי בכנסת שלפני הקודמת, ואף הביעה עמדה ברורה בנושא".

     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום ראשון, 16/8/15, 11:07

     רון חולדאי

     • תפקיד: ראש העירייה. סיעה: תא 1.
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218218, 03-5218217, 03-5240606
     • פקס: 03-5244093
     ''

     אופירה יוחנן וולק

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: תא1
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218126
     • דואר אלקטרוני:Yochanan_o@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     איתי פנקס ארד

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: מרצ
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218343
     • דואר אלקטרוני:pinkas@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     אהרון מדואל

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: כל
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1149
     • טלפון: 03-5218391
     • פקס: 03-5216033
     • דואר אלקטרוני:maduel_a@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     אלון סולר

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: צ.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1141
     • טלפון: 03-5218010
     • פקס: 03-5216010
     • דואר אלקטרוני:solar_a@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     אסף זמיר

     • תפקיד: חבר מועצה, סגן ומ"מ רה"ע ממונה על תחום החינוך. סיעה: צ.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1139
     • טלפון: 03-5218402
     • פקס: 03-5216455
     • דואר אלקטרוני:zamir_a@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     ד"ר אפרת טולקובסקי

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: מרצ
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218248
     • דואר אלקטרוני:Tolkowsky_e@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     ארנון גלעדי

     • תפקיד: חבר מועצה, משנה לראש העירייה. סיעה: ליכוד.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1110
     • טלפון: 03-5218390
     • פקס: 03-5216039
     • דואר אלקטרוני:arnon@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     עו"ד גבי לסקי

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: מרצ
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218375
     • דואר אלקטרוני:LASKY_g@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     ניר סביליה

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: ליכוד.
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218163
     • דואר אלקטרוני:Svilia_n@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     גל שרעבי-דמאיו

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: תא1
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1118
     • טלפון: 03-5218287
     • פקס: 03-5216007
     • דואר אלקטרוני:Sharabi_gal@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     עו"ד דורון ספיר

     • תפקיד: חבר מועצה, סגן ומ"מ רה"ע – ממונה על תחום הפיתוח העירוני. סיעה: תא 1.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1157
     • טלפון: 03-5218271
     • פקס: 03-5216456
     • דואר אלקטרוני:sapir_d@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     עו"ד דן להט

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: פה.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1127
     • טלפון: 03-5218123
     • פקס: 03-5292179
     • דואר אלקטרוני:lahat_d@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     חיים גורן

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: דר
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218782
     • דואר אלקטרוני:Goren_h@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     יהודה המאירי

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: זך
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218401
     • דואר אלקטרוני:Hameiri_y@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     יניב ויצמן

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: צ.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1143
     • טלפון: 03-5218116
     • פקס: 03-5216010
     • דואר אלקטרוני:yaniv@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     יעל בן יפת

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: כל. יועצת ראש העירייה, ממונה על קידום יוזמות קהילתיות.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1148
     • טלפון: 03-5218537
     • פקס: 03-5216564
     • דואר אלקטרוני:Benyefetyael@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     כרמלה עוזרי

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: צד.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1113
     • טלפון: 03-5218286
     • פקס: 03-5622063
     • דואר אלקטרוני:ozeri_c@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     מהרטה ברוך רון

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: מרצ. סגנית רה"ע – תחום רווחה ושירותים חברתיים.
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218095
     • דואר אלקטרוני:baruch-ron_m@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     מיטל להבי

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: מרצ. סגנית רה"ע – תחום התחבורה.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1124
     • טלפון: 03-5218440
     • פקס: 03-5216065
     • דואר אלקטרוני:meital_l@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     מיכאל גיצין

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: מרצ
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218161
     • דואר אלקטרוני:Gitzin_m@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     מירב בן ארי

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: צ
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218250
     • דואר אלקטרוני:ben-ari_m@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     הרב נפתלי לוברט

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: שגב.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1117
     • טלפון: 03-5218711
     • פקס: 03-5216582
     • דואר אלקטרוני:lubert_n@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     הרב נתן אלנתן

     • תפקיד: חבר מועצה, סגן רה"ע ממונה על תחום פיתוח נכסי העירייה. סיעה: שגב
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218105
     • פקס: 03-7241974
     • דואר אלקטרוני:Elnatan_n@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     נתן וולוך

     • תפקיד: חבר מועצה, יו"ר המועצה. סיעה: זך
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218488
     • דואר אלקטרוני:Wolloch_n@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     ציפי ברנד פרנק

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: לב
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218550
     • דואר אלקטרוני:brand-frank_z@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     קרנית גולדווסר

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: תא1
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218278
     • דואר אלקטרוני:Goldwasser_k@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     עו"ד ראובן לדיאנסקי

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: חי
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1130
     • טלפון: 03-5218330
     • פקס: 03-5216454
     • דואר אלקטרוני:ladianski@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     שלי דביר

     • תפקיד: חברת מועצה. סיעה: כל
     • כתובת: אבן גבירול 69
     • טלפון: 03-5218133
     • דואר אלקטרוני:Dvir_s@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     שלמה מסלאוי

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: נץ.
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1144
     • טלפון: 03-5218881
     • פקס: 03-5216033
     • דואר אלקטרוני:maslawi_s@mail.tel-aviv.gov.il
     ''

     שמואל גפן

     • תפקיד: חבר מועצה. סיעה: שגב
     • כתובת: אבן גבירול 69 , קומה 11, חדר 1148
     • טלפון: 03-5218551
     • פקס: 03-5216573
     • דואר אלקטרוני:gefen_s@mail.tel-aviv.gov.il
     ''
      

        לייעוץ מוניציפלי : צור קשר

      

      
     משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה.
     בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה. 

      המשרד מספק מענה ייעוצי ללקוחות פרטיים, עסקיים, משרדי עו"ד,אדריכלים, גורמים ומוסדות,  בהם חברות בניה, ניהול נכסים ואחזקה, רשתות קמעוניות, יבואנים, מושבים,קבוצים, מתקני צבא ובסיסים.
     רישיונות עסק  לאולמות וגני אירועים,  בתי ספר, גני ילדים, פעוטונים,  מכללות וישיבות,  מפעלי תעשייה, חברות היי טק ומחשבים,
     מרכזי קניות וקניונים,  בנקים וחברות ביטוח,  מכוני יופי ובריאות, בתי מרקחת,חדרי כושר,קאנטרי קלאב,בריכות שחייה,מתקני ספורט,מספרות,מוזאונים,בתי קולנוע,בתי אבות,יבואני רכב,תחנות דלק,חניונים ואולמות תצוגה,בתי מלון,מלוניות,אכסניות,מחסנים,רישיונות לארועים חד פעמים בכל הארץ.

      תחומי הייעוץ והשירותים של קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי:

      

     יעוץ  וקידום סטטוטורי לחברות יזמות ובניה בכל הארץ!

     ייעוץ טלפוני ללא תשלום.

      

      

                 03-6990132      


       

      

     המשרד מעניק לקהל לקוחותיו שירות איכותי, מהיר, אמין ודיסקרטי. יתרון בהיכרות מעמיקה עם הפרוצדורות והבירוקרטיה ברשויות השונות , תוך כדי זירוז הליכים וחיסכון בכסף רב.
      הטיפול הינו אישי וצמוד לכל לקוח בהתאם לצרכי העסק.

       טיפול וייצוג  בכל ההליכים הביורוקרטיים, תוך שימוש בידע, ניסיון והכרת המערכות על בוריין ברשויות ומשרדי הממשלה מכל סוג:
     • עיריות
     • רשויות מקומיות
     • רשויות אזוריות
     • ועדות מקומיות ומחוזיות
     • משרדים ממשלתיים
     • משרד הבריאות
     • המשרד להגנת הסביבה
     • משרד הפנים
     • משרד הדתות
     • ועדות ערר
     • משרד ההגירה
     • משרדי שלטונות המס
     • המוסד לביטוח לאומי
     • המשרד לבטיחות ולגהות
     • משרדי הטאבו
     • מכון התקנים
     • מנהל מקרקעי ישראל
     • מועצות מקומיות

       רישוי עסקים,היתרי בנייה,בקשות לשמוש חורג-ייצוג מול הרשויות בכל הארץ !  משרד הבריאות,המשרד לאיכות הסביבה,כיבוי אש,משטרה,השרות הוטרינרי ועוד.תמ"א 38 התרי בניה ורשוי עסקים

      

      
      
      
      
      
     03-6990132
     0523-888813
      
      
      
      
      
     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      
     השירות בפריסה כלל ארצית
     טל': 03-6990132

     פקס: 6990134 - 03
     נייד- בן קלינגר 0523-888813
     www.klinger.co.il
         
      
     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שלישי, 4/8/15, 13:47

      1

        

      חדש : פרסום מסמכי מדיניות רישוי בניה

       

      אגף רישוי ופיקוח על הבניה פרסם מסמכי מדיניות של רישוי בנייה תקצירי הנחיות, החלטות -

      ומדיניות תכנון הקשורות לבקשות להיתר. זה שלב נוסף בקידום השירות, השקיפות והנגשת המידע

      ללקוח.

      זאת בנוסף לעבודה שנעשתה על ידי אגף תכנון העיר בפרסום מסמכי מדיניות ברמה של תכנון

      העיר )אתר עיריית תל אביב יפו < להיות תושב < תכנון ופיתוח < תכניות אב ומסמכי מדיניות(

       

      והעברת כל תכניות העיצוב למערכת הדיגיטלית של מפות GIS .

        

      אפשר להגיע למסמכי מדיניות רישוי בניה באתר עיריית תל אביב יפו < להיות תושב < רישוי – –

       

      ופיקוח בנייה < מידע תכנוני < מסמכי מדיניות

      חדש :תרשים המתאר את תהליך הוצאת היתר בניה

      פרסמנו באתר תרשים זרימה הפורס בפני עורך הבקשה את כל תהליך הוצאת ההיתר, שלב אחר

      שלב, מרגע הגשת הבקשה ועד למסירתו לבעל ההיתר. התרשים מלווה בהסברים תמציתיים.

      השימוש בתרשים עשוי להקל על הלקוח בהבנת התהליך בכל אחד מהשלבים.

      תרשים הליך ההיתר ישלח באופן אוטומטי, עם פתיחת הבקשה, למבקש ההיתר לפי כתובת המייל

      שהוזנה במערכת. לכן, עם פתיחת הבקשה, חובה לצרף פרטי קשר מלאים של מבקש ההיתר

      )מספר טלפון, כתובת מייל עדכנית, ולעדכן מספר תעודת זהות( וזאת לצורך קבלת עדכונים שוטפים

      על מצב הבקשה.

      לתרשים תהליך בקשה להיתר בניה באתר רישוי ופקוח בנייה

      הושלמה הפקת "תיק היתר הבנייה"

      אנחנו באגף רישוי, מאמינים שהיתר הבנייה הוא מסמך בעל ערך רב ולכן הכנו תיקי קרטון

      בהם יאוגדו מסמכי ההיתר וימסרו ללקוח בצורה מכובדת המשקפת את המעמד.

      הכנו עבורכם תיק היתר חדש.

      לתיק יצורפו: דוח אירועים המתאר את הפעילויות ומשך הזמן שלקח כל שלב וכן כל

      המסמכים הדרושים לצורך התחלת הבנייה ופתיחת "תיק מעקב בנייה" כדי לסייע לבעלי

      ההיתר לעבור ביתר קלות לשלב הבנייה.

      זה עוד צעד חשוב בשיפור השרות "מהבית עד הבית".

      בקרוב יופעל שרות מסירת טפסי 4 תעודות גמר ואישורי איכלוס עם שליח "עד הבית"

      2

      פורסמה מהדורה חדשה של חוברת תמ"א 38

      לחוברת המעודכנת הוכנסו שינויים בטבלאות בהתאם להחלטות הוועדה. כמו כן הורחבה

      ההתייחסות לנושאים של מיגון ואופן הכנת הבקשה )ראה כתבות בהמשך האיגרת(.

      לחוברת הנחיות לבניה מתוקף תמ"א 38 באתר רישוי ופקוח בנייה

      פתרונות מיגון בקשות להיתר לחיזוק מבנה מתוקף תמ"א 38

      בבקשות להיתר מתוקף תמ"א 38 קובעת התמ"א דרישות למתן פתרונות מיגון הן לדירות הקיימות

      והן לדירות החדשות. כל זאת מכיוון שהממ"ד מהווה אלמנט חיזוק לבניין בנוסף לתפקידו של

      הממ"ד במערך הביטחוני.

      חלק מהבקשות להיתר שהוגשו לעירייה לא כללו פתרונות מיגון לדירות הקיימות ולכן אנו מבקשים

      להבהיר בנושא זה. לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

      סימון קווי הבניין בבקשות מכוח תמ"א 38

       

      בבקשות להיתר בניה, על פי תקנות התכנון והבניה, צריך לסמן את גבולות המגרש וקווי הבניין -

       

      המותרים על פי התכניות החלות בכל תנוחה של כל קומה )כולל ציון המרחק מגבול המגרש(. -

      בבקשות מכוח תמ"א 38 יש לסמן, בנוסף לקווי הבניין התב"עיים, את קווי הבניין שנקבעו במדיניות

      הוועדה לתמ"א 38 ו/או תכניות הרבעים )כולל מידות מגבולות מגרש(.

      בקשות בהן יסומנו קווי בניין על פי תמ"א 38 , ללא התייחסות לגבולות המגרש, או למדיניות

       

      הוועדה ולקווי הבניין התב"עיים יובאו לוועדה בהמלצה לסרב מסיבות טכניות.

      תוספות בנייה מול בנייה חדשה

      בבקשות בהן נבחרה חלופה של תוספת בנייה על הבניין הקיים, נדרש להוכיח כי הבניין הקיים לא

      נהרס ברובו. לשם כך נקבעו חמישה מדדים אשר מגדרים המבנה כמבנה חדש.

      בבקשות לתוספת בנייה בהן מתקיימים לפחות שלושה מבין חמשת המדדים הללו, נמליץ לוועדה

      שלא לאשר את הבקשה כתוספת בנייה אלא כהריסה ובנייה חדשה. במקרה זה, יהיה צורך להגיש

      את הבקשה מחדש כבניין חדש.

      לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

      בדקו אם מגיע לכם כסף מחברות הפרסום

      החברות הזכייניות לביצוע הפרסום ומשלוח הודעות בהליך רישוי בניה, התחייבו לתת ללקוח הנחה

      של 2% על המחיר הכולל כנגד כל יום איחור מעבר לזמן המוקצב שפורסם באתר רישוי ופיקוח

      בנייה. כלומר איחור של 5 ימים מחייב את החברה לתת ללקוח הנחה של 10% על החשבון הכללי.

      איחור בהשלמת הליך הפרסום ו/או משלוח הודעות מעריך זמן טיפול בבקשה.

      בדיקתכם תעזור לנו להוציא היתרי בנייה מהר יותר.

      3

      תשלומים לעירייה באינטרנט

       

      מהיום אפשר לשלם חשבונות ושוברים דרך אתר העירייה באינטרנט: שירותים בקליק < תשלומים.

      השירות החדש מאפשר לשלם באתר גם שוברים עבור הזמנת תיק מידע, פיקדון אגרת בניה,

       

      הזמנת שומת השבחה, היטל השבחה, אגרות והיטלי פיתוח, תשלום הריסת מבנים.

      נוהל שינויים בהיתר בזמן הבנייה

      התבקשנו לרענן את הנוהל לשינויים במהלך הבנייה.

      במידה ומתבצעים שינויים )שאינם מהותיים( במהלך הבנייה, אין צורך להגיש מספר היתרים לכל

      שלב. מבקש ההיתר ועורך הבקשה נדרשים לחתום על תצהיר כי הבנייה תואמת את התכנית החלה

      במקום והם מתחייבים להגיש היתר שינויים כולל בסוף הבנייה ולפני הוצאת טופס 4 . אם לא יאושר

      ההיתר הסופי, הם מתחייבים להרוס את הבנייה ולהתאימה להיתר התקף. יובהר: לא יוצא טופס 4

       

      עד להתאמת כל השינויים להיתר בנייה תקף!

      לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

      שיפור במתן השרות ביחידה לאיכות הבנייה

      היחידה לאיכות הבנייה עברה למתן שירות בפגישות מתואמות מראש. הפגישות נקבעות דרך

      המוקד בטלפון 03-7247777 שלוחה 2 .

      לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

      הוצאת תעודת גמר

      תעודת גמר ניתן לקבל עד שנה מיום קבלת אישור האכלוס. במקרים מיוחדים ניתן לקבל הארכה

      בשנה נוספת.

      לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

      שיפורים בעבודת צוות כיבוי אש במכון הרישוי העירוני

      לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

      קבלת אישור אצירת אשפה לצורך אכלוס המבנה

      לפרטים נוספים באתר רישוי ופקוח בנייה

       

       

      קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      הכנה וליווי בקשות להתרי בנייה.
      השירות בפריסה כלל ארצית
      טל': 03-6990132

      פקס: 6990134 - 03
      נייד- בן קלינגר 0523-888813
      www.klinger.co.il
          

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שלישי, 4/8/15, 13:35

        

       חיפוש באתר העירייה
         תנאים מרחביים לעבודות ומבנים הפטורים מהיתר
       תמונת סיכום
       ''

       בתאריך 1 לאוגוסט 2014 נכנסו לתוקף תקנות עבודות ומבנים הפטורים מהיתר (רשימת העבודות מפורטת בהמשך). 

       ניתן לקבל הסברים נוספים הקשורים לתקנות אלה באתר משרד הפנים.

       כל העבודות, המפורטות בתקנות, מותנות בעמידה במגבלות ובהנחיות הבאות:

        • תקנות התכנון והבנייה– עבודות ומבנים הפטורים מהיתר.
        • תקנות התכנון והבנייה הכלליות  לרבות התוספת השנייה של התקנות העיקריות, תקנות חישוב שטחים, תקנות סטייה ניכרת;
        • התכניות החלות על המקום, בהן ניתן לעיין באתר המפות - GIS על פי כתובת הנכס;
        • התנאים המרחביים של הועדה המפורטים בהמשך
        
       רשימת העבודות והמבנים הפטורים מהיתר:


       העבודות והמבנים מופיעים על פי סדר הופעתן בתקנות.
       בחלק מהעבודות פורסמו תנאים מרחביים – שימו לב לקישורים להרחבה.

       גדרות ושערים
       1. גדר וקיר תומך
       2. גדר המוקמת בידי רשות
       3. גדר בשטח חקלאי
       4. גידור מיתקן תשתית *
       5. גדר בתחום גן לאומי ושמורת טבע *
       6. מחסום בכניסה לחניה ושער

       גגונים וסככות
       7.  גגון, סככת צל, סוכך מתקפל *
       8.  מצללה (פרגולה) *

       שימושים נלווים למבנה
       9.   פרטי עזר
       10. שלט
       11. מיתקן לאצירת אשפה
       12. מכונה לאיסוף מכלי משקה
       13. סורגים *
       14. דוד מים, דוד שמש וקולטים
       15. מזגן, מערכת מיזוג אויר או מערכת טיהור אויר
       16. החלפת רכיבים בבניין
       17. החלפת מיכל גז נייח תת קרקעי *

       מבנים טכניים
       18. מבנים טכניים *
       19. מיתקן לניטור אויר
       20. מיתקן פוטו-וולטאי *

       מבנים ועבודות זמניים
       21. מבנה זמני *
       22. סגירה עונתית
       23. עבודות זמניות *
       24. מבנה זמני קל בשטחים חקלאיים *

       מחסן ומבנה לשומר
       25. מחסן *
       26. מבנה לשומר

       עבודות פיתוח ושיפור נגישות
       27. ריצוף חצר, הקמת מסלעה ועבודות פיתוח
       28. שיפור נגישות לבנין ובתוכו

       אנטנה, צלחת קליטה ותורן
       29. אנטנה, צלחת קליטה ותורן *
       30. הוספת אנטנה למיתקן שידור קיים *
       31. הוספת אנטנה על עמוד חשמל
       32. תורן למדידה מטארולוגית
       33. תורן ומיתקן ניטור רעש *
       34. אנטנה ותורן למיתקן של חובבי רדיו * 

       הריסה ופירוק
       35. הריסה או פירוק של מבנה פטור מהיתר *

       שימו לב: התקנות לעבודות ולמבנים פטורים מהיתר אינן חלות על המבנים והאזורים הבאים:
       - בניינים לשימור
       - מגרשים הכלולים באזורים המוגדרים "העיר הלבנה - אזור ההכרזה" ו"יפו העתיקה", כפי שהוגדרו באתר המפות - GIS.
       לעבודות באזורים ובבניינים אלו נדרש היתר בהליך רגיל. 

       (*) על פי תקנות הפטור מהיתר נדרש דיווח על ביצוע העבודה לרשות הרישוי. 
       את הדיווח והמסמכים הנדרשים יש להעביר לרשות הרישוי על ידי מילוי טופס הדיווח על ביצוע עבודה הפטורה מהיתר באתר משרד הפנים.

       נושאים ברישוי ופיקוח בנייה

        

       קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
        
       השירות בפריסה כלל ארצית
       טל': 03-6990132

       פקס: 6990134 - 03
       נייד- בן קלינגר 0523-888813
       www.klinger.co.il
           

       דרג את התוכן:

        פרופיל

        benklinger
        1. שלח הודעה
        2. אוף ליין
        3. אוף ליין

        ארכיון

        פיד RSS

        הפעילות שלי