כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 12/2016

  0 תגובות   יום רביעי, 28/12/16, 23:05

  מדינת ישראל - משרד הפנים

  הרפורמה ברישוי עסקים

  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il
      

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום חמישי, 22/12/16, 01:22

   אנשי מקצוע רשומים 

   שם מאגר
   משרד/גוף
   המרכז למיפוי ישראל
   הרשות הלאומית להסמכת מעבדות
   מינהל הדיור הממשלתי
   מינהל התכנון
   משרד הבינוי
   משרד המשפטים
    
   קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
    
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132

   פקס: 6990134 - 03
   נייד- בן קלינגר 0523-888813
   www.klinger.co.il  
     

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 20/12/16, 11:07

    לאחר סאגה: חבר המועצה מעץ יכהן בוועדת ארנונה
    לאחר סאגה ממושכת שכללה פניה לבג"צ ואף למשרד הפנים - הושלם מינוי נציג סיעת "בני תורה" בבני ברק לוועדת הארנונה, חרף ההתנגדות העזה שהטילה על המהלך סיעת "דגל התורה"

    סאגה משפטית של שנתיים וחצי באה לסיומה אמש (ראשון) בניצחון של נציגי סיעת בני תורה - עץ של הפלג הירושלמי בעירית בני ברק: לאחר שמשרד הפנים הביא לידי מעשה את פסיקת הבג"ץ כי התפטרותו של חבר המועצה יעקב וירז'בנסקי, ומינויו לחבר ועדת ההנחות בארנונה לא תקף.

    כזכור, לאחר הבחירות המוניציפליות בחשוון תשע"ד, פרש חבר מועצת העיר יעקב וירז'בנסקי מדגל התורה ונותר כסיעת יחיד באופוזיציה, הזכאית לתקן בוועדה הנחות בארנונה.

    בתגובה פנו נציגי 'בני תורה' לבית המשפט בתואנה כי העריקה לספסלי האופוזיציה נועדה למנוע מהם את המינוי בועדת הארנונה. בני תורה עתרו באמצעות עורכי הדין איתן ובנו אורי הברמן לבית המשפט. שני הנימוקים העיקריים לתביעה היו: 1. נציג בוועדה מגיע לסיעה הגדולה באופזוציה שזה בני תורה שלה שני נציגים. 2. התפטרותו של וירז'בנסקי הייתה למראית עין בלבד והוא בשר מבשרה של דגל התורה בכל תפקידיו האחרים.

    בית המשפט העליון קיבל את עתירתם. בין הדברים כתב השופט ניר הנדל כי וירז'בנסקי "אינו יכול להיכלל בבחירות למועצה שלאחריה ברשימת מועמדים שהגישה סיעה של המועצה היוצאת או סיעה של הכנסת". כמו כן החוק קובע כי הוא "לא יהיה במהלך כהונת אותה מועצה, לראש העיריה או לסגן ראש העיריה", וכמובן לא בועדת ההנחות בארנונה.

    יחד עם זאת קבע בית המשפט כי וירזבינסקי לא יוכל בפעם הבאה להיות חבר עיריה מלבד הוצאות המשפט אשר הוטלו עליו ועל העיריה, ועליו נפסק לשלם 20,000 שקלים הוצאות משפט. בנוסף - בפעם הבאה הוא לא יוכל להיות אף ברשימת המועמדים לכנסת.

    מיד לאחר פסיקת בית המשפט הופץ בסדר היום לחברי מועצת העיר, כי תיערך הצבעה למינויו של נציג בני תורה לתפקיד, דבר שעורר את זעמה של "דגל התורה" הרואה בפיטוריו של וירזבינסקי פגיעה בדגל התורה. בעקבות כך הודיעו בדגל התורה כי הם מתנגדים למינויו של נציג "בני תורה" משה מלאכי לועדת הנחות בארנונה.

    בישיבת מועצה שהתקיימה בשנית, אמר היועץ המשפטי שקיבל מכתב מכל חברי דגל התורה בעירייה בהם קקון, רובינשטיין, כהן, שפירא, שוקרון, ושטרן שכתבו מכתב ליועץ המשפטי על התנגדותם למינוי מלאכי. בהתאם לכך הם ביקשו מחברי המועצה לאשר את בקשתם לקבל את חוות דעתו של היועץ המשפטי למשרד הפנים טרם אישור המהלך.

    בכדי שבינתיים הוועדה תוכל להתכנס, ראש העיר חנוך זייברט הציע ש"בני תורה" יחליפו את המועמד משה מלאכי ביו"ר הרשימה חיים רוחמקין, אך בני תורה עמדו על ההחלטה המקורית של הועדה הרוחנית של הסיעה למנות את מלאכי לחבר הוועדה, ולפיכך מלאכי סירב להצעה. ועל כן החליט ראש העיר להוריד את ההצבעה מסדר היום.

    בעקבות כך פנו נציגי בני תורה רוחמקין ומלאכי בבקשה בהולה למשרד הפנים, באמצעות עו״ד הסיעה הברמן, בכדי לאשר מיידית את החלטת בית המשפט העליון ובכך להביא הלכה למעשה לסיום הסאגה ולמינוי מלאכי לחבר מן המניין בועדת ההנחות בארנונה, המונה שלושה נציגים בלבד.
    משרד הפנים קיבל את עמדת בני תורה והוציא הנחייה למינוי מיידי של מלאכי לועדת ההנחות בארנונה.

    בימים הקרובים תחל הועדה לפעול שוב לאחר עיכובים ממושכים ובהשתתפות נציג בני תורה.

    בסיעת בני תורה מברכים על סיום הסאגה המביכה, - "זה גרם סבל רב לתושבים אשר לא קיבלו זמן ממושך את ההנחה הנדרשת בארנונה".
    הפחתת מיסים וארנונה
     
     


    במקרים רבים ניתן להפחית את נטל המס. מחלקת הפחתת מיסים וארנונה בקלינגר תשמח לסייע לכם לעשות זאת 
    צור קשר
     
    עקב המיתון הקשה הפוקד אותנו, מתקשים רבים מבעלי עסקים לעמוד בתשלומי המסים השונים, ולצערנו, עסקים אלו נסגרים. המחוקק נתן את דעתו על כך בצורת מתן אפשרות להגשת בקשה מיוחדת להפחתה בנטל המס, או במקרים מיוחדים אף למחיקת התשלום ברשויות מסוימות, כגון עיריית תל אביב. ישנן ועדות שיש בסמכותן להפחית את גובה המסים וההיטלים "עקב" מצב חומרי.
    משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה במתן סיוע למתאימים בהכנת בקשה מסודרת, הגשתה וזירוזה בסבך המערכת הבירוקרטית.

    המשרד מסייע גם בעיכוב הליכי גבייה מנהלית (עיקולים) הננקטים על ידי הרשויות המקומיות גם כאמצעי לחץ על נישומים. למשרד נזקפות הפחתות משמעותיות ביותר, גם לגבי שנות מס קודמות והן לגבי שנות מס נוכחיות ועתידות. בנוסף, המשרד מטפל בהפחתת היטל השבחה, מס שבח, אגרות בנייה, טיפול וזירוז בקשות לפטורים זירוז שומות ואישורים להעברה בטאבו.
     
    תחומי טיפול נוספים בתחום הקלת נטל הארנונה
    פטור מארנונה לנכס ריק
    פטור מארנונה לנכס שאינו ראוי לשימוש
    פטור בגין בנייה ושיפוצים
    שינוי ייעוד הנכס
    הקלות בארנונה לאוכלוסיות שונות:
    - אזרחים ותיקים
    - חיילים בשירות חובה
    - נפגעי פעולות איבה
    - משפחות שכולות
    - אסירי ציון
    - מקבלי אבטחת הכנסה
    - משפחות חד הוריות
    - עולים חדשים
    - מתנדבות בשירות לאומי
    - נכי רדיפות הנאצים
    - חסידי אומות העולם
    - הנחות בעסקים
    - נכי צה"ל
    - עיוורים
    תחומים נוספים
          
    אישור העברה בטבו
    הפחתת היטל השבחה
    הפחתת אגרות בניה
    הפחתת מס שבח
    טיפול בביטול קנסות מנהליים של מס הכנסה
    השגות ועררים
    הסדרים
    הפחתת תשלומים למינהל מקרקעי ישראל
    ייעוץ משפטי


    קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
     
    השירות בפריסה כלל ארצית
    טל': 03-6990132
    פקס: 6990134 - 03
    נייד- בן קלינגר 0523-888813
    www.klinger.co.il
     
        

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 20/12/16, 01:23

     דרישות נגישות

      
     בתאריך 25.10.2013 נכנסו לתוקף תקנות נגישות לשירות. תקנות אלו מתווספות לתקנות נגישות מבנה קיים וחדש ומשלימות סט של תקנות נגישות וחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, תשנ"ח – 1998.
     לפי סעיף 8 ב' לחוק רישוי עסקים, רשות הרישוי יכולה להנפיק רישיון עסק או לחדשו, רק לאחר שבחנה התקיימות של הוראות הנגישות. בעת הגשת בקשה לרישיון עסק או לחידושו, על המבקש לעמוד בדרישות החוק והתקנות ביחס למילוי הוראות הנגישות (הנגשה פיזית והנגשת השירות).
     על בעל העסק להמציא חוות דעת של מורשה נגישות למבנה ומורשה נגישות לשירות מטעמו, המפרטת את תוצאות הבדיקה כחלק מנותני האישור הנדרשים בהליך הרישוי.
      

     מה מנגישים בעסק?

     גישה נאותה עד הכניסה לעסק, תכנון פנים, ריהוט ושירות, שירותים, התאמה לאנשים עם מוגבלות ראייה, שמיעה, שכלית ונפשית.
      

     האם עלי להנגיש את העסק שלי?

     חובת ההנגשה נקבעת על פי הקריטריונים הבאים:

     האם העסק נותן שירות לציבור?

     עסקים שניתן בהם שירות לציבור או שיש בהם קבלת קהל (כגון קניון, חנות, חניון ציבורי או מסעדה), צריכים להיות נגישים לאנשים עם מוגבלות בהתאם לחוק.
     בעסקים כמו מפעל, בית מלאכה או מקום עבודה אחר (בבניין קיים או חדש), חל הליך הנגישות רק על האזור אליו מגיעים לקוחות.

     טפסים נדרשים:

     • טופס נגישות לעסק בבניין ציבורי (המופיע מטה)
     • רשימת מקומות ציבוריים הנדרשים באישור נגישות (המופיעה מטה)

     האם העסק קטן או גדול?
     עסקים קטנים ששטחם עד 100 מ"ר או עסקים של בתי אוכל אשר השטח שבו שוהה הציבור בהם הוא עד 50 מ"ר, ידרשו לבצע הנגשה לעסקים בהתאם למדריך הנגשה לעסקים קטנים (המופיע מטה)

     טפסים נדרשים:
     ראה פירוט מפורט מטה אודות הטפסים הנדרשים לפי סוג העסק

     • מדריך להנגשת עסקים קטנים לאנשים עם מוגבלות (המופיע מטה)

     האם העסק נמצא בבניין חדש, או קיים?

     עסק בבניין ציבורי חדש שההיתר להקמתו ניתן לאחר 1.8.2009, ייבדק לפי תקנות הנגישות לבניין חדש [תקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), תש"ל-1970, תוספת שנייה, חלק ח'1, פרק א': בניין ציבורי חדש]

     עסק בבניין קיים, ייבדק לפי תקנות הנגישות לבניין קיים [תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות למקום ציבורי שהוא בניין קיים), תשע"ג-2013].

      

     טפסים נדרשים:

     • טופס החלטת רשות הרישוי לענייני נגישות (המופיע מטה)
     • טופס בקשה לפטור מסידורי נכים (המופיע מטה)
      

     עסק בבניין חדש

     עסק בבניין ציבורי חדש שההיתר להקמתו ניתן לאחר 1.8.2009, ייבדק לפי תקנות הנגישות לבניין חדש [תקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), תש"ל-1970, תוספת שנייה, חלק ח'1, פרק א': בניין ציבורי חדש]
      

     עסק בבניין קיים

     עסק בבניין קיים, ייבדק לפי תקנות הנגישות לבניין קיים [תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות למקום ציבורי שהוא בניין קיים), תשע"ג-2013].
     בקשה לפטור מסידורי נכים לעסק בבניין קיים:

     • עסק הנמצא בבניין קיים שאינו נגיש מפתח הבניין ועד לפתח העסק, כאשר האחריות לביצוע התאמות אלה לא חלה עליו אלא על בעל הבניין. במקרים אלו יידרש בעל העסק להמציא אישור ממורשה נגישות שהעסק עומד בכל הוראות הנגישות החלות עליו.
     • מורשה נגישות יכול לתת פטור בבניין קיים, אם הדבר בהסכמתו ובהתאם להנחיות תקנות הנגישות.

     קיימים 3 סוגים של פטור לנגישות:

     1. פטור עקב קושי הנדסי - מתן הפטור בסמכות מורשה נגישות מורשה לנגישות מבנים, תשתיות וסביבה (מתו"ס).
     2. פטור בהיבט של מבנה לשימור בעל אופי מיוחד - מתן הפטור בהמלצת מורשה נגישות מבנים, תשתיות וסביבה (מתו"ס) + המלצת מחלקת שימור + אישור של מהנדס העיר או מי שהוסמך על ידו.
     3. פטור מטעמים כספיים, עם נטל גבוה מעל 0.5% מעלות בהקמת בניין או פרויקט לפי סעיף 158 ו-2 לתקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאי ואגרות), תש"ל - 1970 תוספת שנייה - חלק ח' 1 - פרק ב': נגישות בנייני מגורים. מתן הפטור בסמכות נציג לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים.

     טפסים נדרשים:

     מסמכי נגישות

      
     מסמכי נגישותשם הקובץסוג המסמך   טופס נגישות לעסק בבניין ציבורינגישות   רשימת מקומות ציבוריים שחייבים בנגישותנגישות   מדריך הנגשה לעסקים קטניםנגישות   טופס החלטת רשות הרישוי לענייני נגישותנגישות   חוברת תכנון לחניות נכיםנגישות   מדריך להנגשת מסעדות ובתי קפה לבעלי מגבלויותנגישות   רשימת מקומות ציבוריים הנדרשים באישור נגישותנגישות   טופס בקשה לפטור מסידורי נכיםנגישות   טופס בדיקת נגישות עסק קטן והצהרה על ביצוע הנגשה - 202נגישות   טופס 37 - פטור מביצוע התאמות נגישות בבניין ציבורי קיים עקב פגיעה מהותית באופיו המיוחד של הבנייןנגישות   טופס 32 - טופס הצהרה על בדיקת נגישות בבניין ציבורי קייםנגישות   טופס 2 - 33 - בדיקת נגישות לבניין קיים מקלחת ומלתחהנגישות   טופס 33-3 - בדיקת נגישות לבניין קיים מקום ציבורי לאכסוןנגישות   טופס 4 - טופס בדיקת נגישות השירות בשירותי הארחהנגישות   טופס 5 - טופס בדיקת נגישות השירות באירועים בפני קהלנגישות   טופס 82 - אישור של מורשה לנגישות מבנים תשתיות וסביבה לתכנית פעולהנגישות   טופס 84 - פטור מביצוע התאמות נגישות במקום שאינו בניין עקב סיבות הנדסיותנגישות   טופס 36 - פטור מביצוע התאמות נגישות בבניין ציבורי קיים עקב סיבות הנדסיותנגישות   טופס 8 - טופס בדיקת נגישות השירות בשירותי הסעדהנגישות   טופס 6 - טופס לפטור מביצוע התאמות נגישות בשירותי אינטרנט בשל מגבלות טכנולוגיותנגישות שם הקובץסוג המסמך   טופס נגישות לעסק בבניין ציבורינגישות רשימת מקומות ציבוריים שחייבים בנגישותנגישות מדריך הנגשה לעסקים קטניםנגישות טופס החלטת רשות הרישוי לענייני נגישותנגישות חוברת תכנון לחניות נכיםנגישות מדריך להנגשת מסעדות ובתי קפה לבעלי מגבלויותנגישות רשימת מקומות ציבוריים הנדרשים באישור נגישותנגישות טופס בקשה לפטור מסידורי נכיםנגישות טופס בדיקת נגישות עסק קטן והצהרה על ביצוע הנגשה - 202נגישות טופס 37 - פטור מביצוע התאמות נגישות בבניין ציבורי קיים עקב פגיעה מהותית באופיו המיוחד של הבנייןנגישות טופס 32 - טופס הצהרה על בדיקת נגישות בבניין ציבורי קייםנגישות טופס 2 - 33 - בדיקת נגישות לבניין קיים מקלחת ומלתחהנגישות טופס 33-3 - בדיקת נגישות לבניין קיים מקום ציבורי לאכסוןנגישות טופס 4 - טופס בדיקת נגישות השירות בשירותי הארחהנגישות טופס 5 - טופס בדיקת נגישות השירות באירועים בפני קהלנגישות טופס 82 - אישור של מורשה לנגישות מבנים תשתיות וסביבה לתכנית פעולהנגישות טופס 84 - פטור מביצוע התאמות נגישות במקום שאינו בניין עקב סיבות הנדסיותנגישות טופס 36 - פטור מביצוע התאמות נגישות בבניין ציבורי קיים עקב סיבות הנדסיותנגישות טופס 8 - טופס בדיקת נגישות השירות בשירותי הסעדהנגישות טופס 6 - טופס לפטור מביצוע התאמות נגישות בשירותי אינטרנט בשל מגבלות טכנולוגיותנגישות

     זמן ביצוע דרישות נגישות בעסקים

     חוק השוויון קובע כי המועד הסופי לביצוע תקנות נגישות מתו"ס בהתאם למועד כניסת התקנות לתוקף (26.6.2012) הינו, כדלקמן:

     לחייב שאינו רשות ציבורית (גוף פרטי):

      

     עד 4 בניינים (כולל) - עד 1.11.2015
     • בדיקת הבניין (סקר נגישות) עד 22.12.2012 (חצי שנה).
     • ביצוע התאמות נגישות עד 1.11.2015


     מעל 4 בניינים - עד 1.11.2017
     • 20% מהבניינים - עד 22.6.2014
     • 40% מהבניינים - עד 22.6.2015
     • 60% מהבניינים - עד 22.6.2016
     • 100% מהבניינים - עד 1.11.2017

      

     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      
     השירות בפריסה כלל ארצית
     טל': 03-6990132

     פקס: 6990134 - 03
     נייד- בן קלינגר 0523-888813
     www.klinger.co.il

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום ראשון, 18/12/16, 18:21

      על פי ההצעה שיזם ח"כ אלי כהן יוכלו בעלי הדירות לפצל דירה ללא אישור מיוחד כשגודל כל חלק לא ייפחת מ-60 מ"ר. לדברי כהן גלום בהצעה פוטנציאל להוספת 250 אלף דירות לשוק השכירות. בן קלינגר מומחה ברישוי עסקים והתרי בניה תומך בהצעה ועובד על המלצות לייעולה וקידומה.

       

       

     • ח"כ אלי כהן, מפלגת כולנו. אולפן וואלה 27 בספטמבר 2016 (ראובן קסטרו)
      אלי כהן (צילום: ראובן קסטרו)
       

      הצעת חוק חדשה, אותה יזם ח"כ אלי כהן (כולנו), מבקשת לאפשר לבעלי דירות צמודות קרקע לפצלן על מנת להגדיל את מלאי היחידות להשכרה בשוק. על פי ההצעה, שאושרה אתמול בוועדת שרים לענייני חקיקה, יש בשוק פוטנציאל ל-250 אלף דירות להשכרה באמצעות המהלך.

       

      לקריאה נוספת:

       

      ח"כ כהן, המכהן כיו"ר ועדת הרפורמות, קבע בהצעה כי שטח כל אחת מהדירות לאחר הפיצול לא יפחת מ-60 מטר – כך שבפועל הפיצול לא יחייב היתר, אם גודל הדירה המקורית עולה על 120 מטר רבוע. על הדירה המפוצלת, על פי ההצעה, לכלול מטבח, שירותים וכניסה נפרדים. במידה וההצעה תצלח את כל הליכי החקיקה, מדובר בהוראת שעה לחמש שנים בחוק התכנון והבנייה.

       

      בסביבתו של כהן ציינו כי התנגדות הרשויות בעבר התבססה על השטח הקטן של הדירות לאחר פיצולן ובחוסר מקומות חניה, שבמסגרת המתכונת של צמודי קרקע בעיה זו נפתרת. עוד ציינו כי אישור הצעת החוק בוועדת שרים, בוצע בין היתר על רקע קידום הצעת החוק למיסוי דירה שלישית והשלכותיה על שוק השכירות למגורים בישראל.

       

      ח"כ כהן ציין לאחר האישור כי "מצוקת הדיור, הגידול במספר הזוגות הצעירים המתחתנים מדי שנה, עליית תוחלת החיים והמחסור החמור בהיצע דירות קטנות לשוכרים, מחייבת היערכות מידית להגדלת מלאי הדירות להשכרה, ובמיוחד דירות בנות 2 – 3 חדרים. בהתאם, הצעת החוק האמורה תגדיל את היצע הדירות הקטנות להשכרה עבור הזוגות הצעירים, ותסייע בידם לחסוך את תשלומי הארנונה והאחזקה השוטפת".

      יגאל צ'ודנר מייסד ומנכ"ל חברת "נתיבי הקמה" לניהול הליכי רישוי לבנייה, אמר בתגובה כי "אנו מקווים שהצעה זו איננה שליפה נוספת מהמותן כנהוג בממשלת ההישרדות הנוכחית, אלא תחילתה של הבנה אמיתית ולפיה יש להרחיב את סוג הפעולות שאינן טעונות היתר ולאפשר לרשויות הרישוי הקורסות תחת בקשות פשוטות דוגמת תוספת פרגולה, להתפנות לקידום המהלכים המהותיים באמת, אשר יניבו יותר בנייה ויורידו את מחירי הדיור עבור האזרח הישראלי".

      לדבריו, "המסלול הרגיל והמוכר, הכולל בתוכו 72 תחנות רישוי שעל היזם לעבור, צריך להישאר נחלתם של יזמים המבקשים לבצע שינוי מבני ודברים מורכבים נוספים, על כן אנו מברכים על כל ניסיון שיש בו כדי לפשט את הביורוקרטיה בהליכי התכנון והבנייה. גם אם הצעת החוק הנה סנונית ראשונה בלבד, כוחה הוא דווקא בהפנמת המחוקק שבלתי אפשרי להמשיך להתקיים במצב שבו כל הליך, ולו הפשוט ביותר, יעבור דרך המערכת הבירוקרטית במסלולים המוכרים, אלא במנגנוני פעולה ואכיפה פשוטים יותר".  

      קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
       
      השירות בפריסה כלל ארצית
      טל': 03-6990132

      פקס: 6990134 - 03
      נייד- בן קלינגר 0523-888813
      www.klinger.co.il
          

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 18/12/16, 17:55

       מתי אפשר לנצח תביעה של בניה ללא היתר וגם שימוש שלא ע"פ היתר המוכר כעברה מתמשכת?

       הנאשמים טענו, כי עבודות הבנייה נשוא כתב האישום בוצעו לפני עשר שנים, ולפיכך העבירה הכרוכה בהן התיישנה זה מכבר. הנאשמים הוסיפו וטענו, כי עצם השימוש במבנים שנבנו ללא היתר בנייה כדין איננו עבירה על פי סעיף 204 לחוק התכנון והבנייה (להלן: "החוק"), ומשכך יש להורות על ביטולו של כתב האישום.

       המאשימה אינה כופרת בכך שהעבירות בגין ביצוע העבודות התיישנו. אולם, לטענת המאשימה, בשים לב להלכה הפסוקה על פיה עבירת השימוש הינה עבירה נמשכת, ובהעדרה של מחלוקת בדבר השימוש בכנס, ניתן להרשיע את הנאשמים בעבירת השימוש, הנובעת מעצם השימוש בנכס שנבנה ללא היתר בנייה כדין.

       בסעיף 204(א) לחוק נקבע: "המבצע עבודה או משתמש במקרקעין בלא היתר כשביצוע העבודה או השימוש טעונים היתר לפי חוק זה או תקנה על פיו, דינו...".

       השופטת צוק קובעת, כי יש לקרוא את סעיף העבירה הנ"ל ככולל שתי עבירות, שונות ועצמאיות: העבירה האחת עבירה של בנייה ללא היתר ("המבצע עבודה בלא היתר כשביצוע העבודה טעון היתר לפי חוק זה או תקנה על פיו"), והשנייה עבירה של שימוש ללא היתר (ה"משתמש במקרקעין בלא היתר כשהשימוש טעון היתר לפי חוק זה או תקנה לפיו").

       ספק - קובעת השופטת צוק - אם לשונו של סעיף העבירה הנ"ל מאפשרת קריאתן של עבירות נוספות לתוכו, תוך יחוס כל אחת מהחלופות שבסיפא לכל אחת מהחלופות שברישא, ובכלל זה עבירה שלישית - המשתמש במקרקעין בלא היתר כשביצוע העבודה טעון היתר. כבר ברמה הלשונית יש בכך לכאורה ערוב מין בשאינו מינו, בהעדרה של זהות במונחים ובהעדרה של זיקה בין מושא המשפט שברישא, לבין נושא המשפט שבסיפא.

       השאלה עליה יש להשיב אפוא הינה, איזה הוא שימוש הטעון היתר לפי חוק או על פי כל תקנה שהותקנה על פיו, והאם בכלל זה בא השימוש בנכס שנבנה ללא היתר בניה כדין.

       העבודות והשימושים הטעונים היתר נקבעו בסעיף 145(א) לחוק. עיון בהוראת הסעיף הנ"ל מעלה, כי בעוד שעבודות טעונות היתר הוגדרו בהוראת החוק, הרי ששימוש טעון היתר לא הוגדר בחוק, ושימושים כאמור יוגדרו בתקנות.

       השימושים הטעונים היתר הוגדרו בתקנות התכנון והבניה (עבודה ושימוש הטעונים היתר), תשכ"ז - 1967. מהתקנות עולה לכאורה, כי שימוש הטעון היתר הוא שימוש שהוגדר בתקנות ככזה, קרי: "שימוש חורג".

       התביעה הפנתה לפסק הדין שניתן בת.פ 03/217 מד"י נגד מזרחי, בה עמדה להכרעה אותה שאלה, קרי: האם השימוש במבנה אשר הוקם ללא היתר בנייה כדין מהווה עבירה על סעיף 204 לחוק, בהיותו שימוש חורג כהגדרתו בחוק. בית המשפט השיב על אותה שאלה בחיוב.

       ברם, בפס"ד קופלמן נ' דגני פ"ד נה(5) 140, נקבע, כי שימוש חורג הוא שימוש במקרקעין למטרה שלא הותר להשתמש בהם, על פי תוכנית או על פי היתר בנייה, ובהעדרם של תוכנית או של היתר ממילא אין בנמצא שימוש שלא הותר על פיהם, והשימוש בהם אינו אפוא שימוש חורג כהגדרתו בחוק.

       מסקנה זו אף נתמכת במגוון שיקולים פרשניים, קובעת השופטת צוק.

       משמעותה של הפרשנות המוצעת על ידי המאשימה למונח שימוש חורג הינה, כי כל שימוש במבנה אסור, אלא אם הותר על פי היתר בנייה ועל פי תוכנית כאחד. ניתן היה לצפות, כי הגבלה כאמור על זכות הקניין תמצא את מקומה בחקיקה ראשית ולא תוסק על דרך הפרשנות של חקיקת משנה.

       עוד לפני חקיקתו של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ומכוח ההלכה הפסוקה, היה זה דין פרשני, לפיו חזקה על המחוקק הראשי שהסמכה הקבועה בחוק לא נועדה לפגוע בזכויות אדם, אלא אם הדבר נקבע בדבר החקיקה הראשי במפורש.

       דחייתה של הפרשנות המוצעת על ידי המאשימה מתחייבת גם מסעיף 212 לחוק. כידוע, סעיף 212 יחול רק במקום שלא ניתן למצות את הדין עם עבריין הנוגע בדבר. המבחנים השונים בישומה של הסמכות ליתן צו הריסה בקיומה של הרשעה ובהעדרה, שמקורם בהנחה ובקביעה כי הנוגע בדבר אינו בר עונשין, כוללים אפוא לכאורה את ההנחה המובלעת, כי עצם השימוש במקרקעין שנבנו ללא היתר, איננו עבירה העומדת בפני עצמה, היא השאלה הצריכה הכרעה בענייננו.

       סעיף 212 לחוק אינו הוראה איזוטרית הבאה להסדיר את אותם מקרים נדירים של נכסים נטושים, ובהנחה זאת לא ניתן ליתן הסבר לחלק הארי של החלופות המנויות בו. אם עצם השימוש במבנה שהוקם ללא היתר מהווה עבירה על סעיף 204 לחוק, ללא קשר וזיקה לעבירת הבנייה: על שום מה לא ניתן יהיה למצוא את האדם שביצע את העבירה ומשתמש בנכס, או למסור לו הזמנה לדין, או להוכיח מי ביצע את העבירה, התנאים המוקדמים שנמנו סעיף 212?! ומאי נפקא מינה אם מי שהיה בעל הבניין בשעת ביצוע העבירה אינו בעל הבניין עוד, כלשון סעיף 212, אם ניתן להעמיד לדין את המשתמש ולעתור לצו הריסה כאמצעי נילווה לענישתו?!

       התוצאה הסופית: כתב האישום בוטל מחמת התיישנות, תוך שנקבע שעצם השימוש במבנה ללא היתר אינו מהווה עבירה לפי סעיף 204 לחוק.

       ת.פ. 03/1013, ביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, השופטת ריבי צוק.

       בשם המאשימה: עו"ד גור רפלד.

       בשם הנאשמים: עו"ד ג.

       קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאליהשירות בפריסה כלל ארצית
       טל': 03-6990132

       פקס: 6990134 - 03
       נייד- בן קלינגר 0523-888813
       www.klinger.co.il
       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום רביעי, 14/12/16, 10:11

        מהו תקן לבניה ירוקה?

        green-engineering

        ישראל נחשבת למדינה התעשייתית ביותר באזור המזרח התיכון. הייטק מהמובילים בעולם, מערכות צבאיות ביטחוניות מהמתקדמות בעולם ואנחנו גם בונים. בפרק זמן קצר של כ-70 שנה הפכנו להיות דוגמא להמון מדינות.
        אבל כפי שאומרים, 'לתהילה יש מחיר'. המחיר הוא בזה שאנו פגענו וממשיכים לפגוע בסביבה. המבנים הם צרכנים של אנרגיה, והיות ואנו מבלים במבנים את רוב חיינו, קמה הדרישה לבניה ירוקה.
        בכל רחבי העולם, וגם בישראל ישנם תקנים ל'איך בונים ירוק'. התקנים אינם מחייבים, אבל כחלק מן המחויבות שלקחו על עצמן העיריות בחתימתן על אמנת האקלים של פורום ה-15,(*) נערכו בכל הערים החברות במיזם זה סקרי פליטות עירוניים של גזי חממה. תוצאות סקרים אלו העלו כי מרבית פליטות גזי החממה בערים מקורן בצריכת אנרגיה במבנים (כ- 65% – 85% מסך הפליטות העירוניות)
        נתונים אלו הבהירו כי נדרש קידומו של תחום הבנייה הירוקה, כתחום מרכזי בפעולות הערים אשר יסייע להפחתה ניכרת של פליטות גזי חממה, בשל הפוטנציאל הגדול הטמון בו לחסכון בצריכת אנרגיה.
        העיסוק בתחום הבנייה הירוקה עולה בקנה אחד גם עם תפיסת היסוד של פורום ה-15, השואפת לפתח עירוניות איכותית ומתקדמת. בנייה ירוקה מספקת לתושבי העיר סביבת מגורים, פנאי ותעסוקה איכותית ובריאה יותר וחסכוניות בצריכת משאבים. הדבר מהווה צעד נוסף לפיתוחן של ערים בישראל כערים מקיימות ובעלות חוסן עירוני ואף מעמידה אותן בשורה אחת עם ערים מובילות ברחבי העולם המקיימות מהלכים דומים.
        בישראל קיים תקן כזה . ת"י 5281 . תקן זה משמש ככלי מדידה להערכת השפעתם של בניינים על הסביבה., כמו גם על רווחתם ובריאותם של משתמשי הבניין.
        סוגי המבנים אותן ניתן להעריך הם כדלקמן:
        1. בנייני מגורים – בניינים לדירות מגורים, בניינים למגורי תלמידים ( כגון מעונות), בתי אבות ודיור מוגן ( לא כולל מחלקות סיעודיות).
        2. משרדים ותעסוקה – לא כולל בניינים של מרכזי מידע, כלומר בניינים שהשימוש העיקרי שלהם הוא חדרי שרתים.
        3. מוסדות חינוך – מוסדות לגיל הרך, בתי ספר, מוסדות להשכלה גבוה. לא כולל מגורי סטודנטים במכללות ואוניברסיטאות ולא כולל מגורי תלמידים בפנימיות.
        4. אכסון תיירותי – שטחים לייעוד מלונאי כפי שהוגדר בחוברת 'תקנים פיזיים לתכנון ומיזוג מתקני אכסון תיירותי'. לא כולל אתרי מחנאות ( קמפינג).
        5. מוסדות בריאות – בתי חולים ( כלליים, מיוחדים, אוניברסיטאיים), מרפאות כלליות, מרפאות בריאות הנפש, מרפאות ילדים, טיפות חלב, מרפאות טרום לידה ומרפאות לטיפול בתינוקות. לא כולל חדרי מגורים של סגל העובדים ( כגון מעונות אחיות), בתי אבות ומעונות טיפוליים.
        6. מסחר – בנייני מסחר הכוללים תצוגה ומכירה של סחורה כללית : חנויות מסחר כללי ויחידות קמעונאיות המוכרות סחורה, בתי עסק להכנת אוכל והסעדה, ספקי שירותים: בנקים, בתי דואר, מכבסות, סוכנויות נסיעות,
        7. התקהלות ציבורית – מוזיאונים, גלריות אומנות, ספריות, בתי תפילה, מרכזים קהילתיים, מתקני פנאי כגון: אולמות קולנוע, מרכזי ספורט, תיאטראות ואולמות מופעים.
        סוגי המבנים שהוזכרו לעיל מסווגים לתת קטגוריות, שהוגדרו כייעוד המבנה.
        1. בניין חדש -בניין שנבנה מן היסוד, ושתפעולו או השימוש בו יתחילו לראשונה עם סיומן של עבודות הבניה.
        2. שיפוץ – עבודות בנייה היוצרות עיצוב חדש לבניין קיים ( לרבות תוספת מצומצמת לבניין קיים) או/וגם שינוי מרכיבים קיימים של מעטפת הבניין ושל השלד, והכוללות חידוש של חלק עיקרי ממערכות הבניין המשותפות ומתשתיותיו.
        3. תוספת בניה – עבודות בניה משמעותית, שהיקפה גדול מ- 50% משטח הבניין הקיים אך אינו גדול מסך השטח העיקרי שלו, המתווספות לבניין קיים (לרבות מבנה הנבנה מעל מבנה קיים) ויוצרות בו חלק מתפקד באופן נפרד או באופן תלוי בבניין הקיים, ושגבולותיה ניתנים להגדרה באופן ברור. לא כולל תוספות בנייה במסגרת תמ"א 38-1.
        לאחר שסיווגנו את המבנים, ואף קבענו את יעודם, צריך לתת להם ציון. זה מה שהתקן עושה הוא מדרג את המבנה לפי דרוג כדלהלן:
        התקן מדרג את הבניינים על פי קטגוריות איכות, אשר מסומנות בכוכבים . כוכב אחד עד חמישה כוכבים.
        בניין חדש ותוספת בניה – צריכים לקבל 55 נקודות על מנת לקבל כוכב אחד, ועד 90 נקודות כדי לקבל 5 כוכבים.
        בניין משופץ – 40 נקודות לכוכב אחד ועד 73 נקודות לחמש כוכבים.
        אז איך מקבלים נקודות? – לתקן יש 9 פרקים, אשר בעבור כל פרק ניתן לצבור נקודות על תכנון ירוק וביצוע בהתאם לתכנון.
        הפרקים הם : אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת , תחבורה, ניהול אתר הבניה וחדשנות. בכל פרק ישנם תנאי מינימום, הנקראים 'תנאי סף', ואם הם אינם מקוימים אזי המבנה לא ייחשב כ'מבנה ירוק'.
        מכון התקנים הישראלי הוא זה שמבצע את ההתעדה של המבנה, משלב התכנון ועד שלב הביצוע. צוות התכנון והצוות המבצע צריכים להראות שהתכנון הוא לפי פרמטרים המוגדרים בתקן, הביצוע בהתאם לתכנון, ואף אתר הבניה מתנהל בצורה כזו שאינו פוגע בסביבה.
        התקן הקיים היום, הוא רוויזיה של התקן הקודם שנכתב בשנת 2011, על מנת להקל על העוסקים במלאכה בוצעו בו שינויים , וזאת על ידי אימוץ נוסח אחיד בין הדרישות המופיעות בחלקי התקן השונים ( שימושי קרקע), וקבלת תקן מאוחד לבניינים שאינם למגורים, ומתן אפשרות להשוואה בין ייעודי הקרקע השונים.
        לסיכומו של דבר. כל מי שקונה מוצר חשמלי בימים אלו רואה את התווית הבאה:

        %d7%aa%d7%95%d7%99%d7%aa-%d7%90%d7%a0%d7%a8%d7%92%d7%98%d7%99

        המטרה שגם כאשר אנו קונים דירה, יהיה על המוצר את התווית הזאת.
        אט אט הנ"ל מתחיל לחלחל לו בעולם, ולא ירחק הזמן ונראה זאת גם אצלנו.

        (*) – פורום 15 הערים, מאגד את ’העיריות העצמאיות’ בישראל. ערים אלו אינן מקבלות "מענקי איזון" או "מענקי פיתוח" ממשלתיים, ומנוהלות כמשק עצמאי סגור, מכוח משאביהן הכספיים העצמאיים.
        בפורום חברות הערים הבאות: אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר-סבא, נתניה, פתח-תקווה, ראשון-לציון, רחובות, רמת-גן, רעננה, ותל אביב-יפו. 

         

         


        קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
         
        השירות בפריסה כלל ארצית
        טל': 03-6990132

        פקס: 6990134 - 03
        נייד- בן קלינגר 0523-888813
        www.klinger.co.il    

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שני, 12/12/16, 10:22
          

         טפסים לבקשת מידע (1)

         טפסים וחומרי עזר נוספיםשם הקובץ   השגה על תיק מידע שנמסר ייעודשם הקובץ טפסים לבקשת מידע  השגה על תיק מידע שנמסר
          

         טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה (12)

          

         טפסים וחומרי עזר נוספיםשם הקובץ   הסבר על תהליך ליווי הבנייה - ללא תכנית ארגון אתר   הסבר תהליך ליווי הבנייה כולל תוכנית ארגון אתר   הודעה בדבר התחלת בנייה   הודעה על מינוי אחראי לביקורת   מינוי אחראי לביצוע שלד   מינוי קבלן אחראי לבנייה   רשימת בעלי תפקידים   דיווח על עריכת ביקורת באתר בנייה - גמר יסודות   דיווח על עריכת ביקורת באתר בנייה - גמר שלד תצהיר של אחראי לביצוע שלד הבניין דיווח על עריכת ביקורת באתר בנייה - גמר בניין הודעה על קבלת אחריות לביקורת ייעודשם הקובץ טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה הסבר על תהליך ליווי הבנייה - ללא תכנית ארגון אתר טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה הסבר תהליך ליווי הבנייה כולל תוכנית ארגון אתר טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה הודעה בדבר התחלת בנייה טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה הודעה על מינוי אחראי לביקורת טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה מינוי אחראי לביצוע שלד טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה מינוי קבלן אחראי לבנייה טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה רשימת בעלי תפקידים טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה דיווח על עריכת ביקורת באתר בנייה - גמר יסודות טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה דיווח על עריכת ביקורת באתר בנייה - גמר שלד טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה תצהיר של אחראי לביצוע שלד הבניין טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה דיווח על עריכת ביקורת באתר בנייה - גמר בניין טפסים לפתיחת תיק מעקב בנייה הודעה על קבלת אחריות לביקורת

         מוצגי חובה ורשימת דרישות להגשת בקשה להיתר (4)

         טפסים וחומרי עזר נוספיםשם הקובץ המסלול המהיר בניה חדשה למגורים תוספות ושינויים מבני תעסוקה ומבנים ציבוריים ייעודשם הקובץ מוצגי חובה ורשימת דרישות להגשת בקשה להיתר המסלול המהיר מוצגי חובה ורשימת דרישות להגשת בקשה להיתר בניה חדשה למגורים מוצגי חובה ורשימת דרישות להגשת בקשה להיתר תוספות ושינויים מוצגי חובה ורשימת דרישות להגשת בקשה להיתר מבני תעסוקה ומבנים ציבוריים

         מסמכי עזר נוספים (2)

         טפסים וחומרי עזר נוספיםשם הקובץ בקשה לפגישת ייעוץ במחלקת הרישוי לפני פתיחת בקשת רישוי תכנית ארגון אתר והסדרי תנועה זמניים ייעודשם הקובץ מסמכי עזר נוספים בקשה לפגישת ייעוץ במחלקת הרישוי לפני פתיחת בקשת רישוי מסמכי עזר נוספים תכנית ארגון אתר והסדרי תנועה זמניים

         מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני (37)

         טפסים וחומרי עזר נוספיםשם הקובץ איכות הבניה - שרותי היחידה בקשה לאישור לצורך חיבור חשמל או מים זמני בקשה לאישור לצורך חיבור חשמל או מים לעבודת מקרקעין בקשה לתעודת גמר דוגמא לחוות דעת אקוסטית סביבתית דוגמא של תשריט לשלביות ביצוע דוח תקינות מקלט או מרחב מוגן קיים להיתר החלטת ועדה מקומית מיום 31.08.2016 בנושא יישום תיקון 2016 של תקנות התכנון והבניה - התקנת מקומות חניה הליך בקרה הנדסית בבקשות להיתר מתוקף תמא 38 הנחיות בנושא גנים ונוף הנחיות רשות הכבאות בנוגע למתקני חניה הצהרת האגרונום המלווה את העתקת העצים התחייבות מטעם הרשות בעניין אי הפעלת גן ילדים בשעת חירום חוות דעת הנדסית לנושא שינויים בהיקף גדול המהווים למעשה בניין חדש חוות דעת מורשה נגישות מתוס לצורך קבלת תעודת גמר חוות דעת מורשה נגישות מתוס לקראת טופס 4 טופס אחריות לביצוע פרויקט מורכב טופס ביקורת עצמית לקראת אכלוס - חדר אשפה טופס ביקורת עצמית לקראת אכלוס - חדר דחסנית טופס ביקורת עצמית לקראת אכלוס - מסתור אשפה ייעודשם הקובץ מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני איכות הבניה - שרותי היחידה מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני בקשה לאישור לצורך חיבור חשמל או מים זמני מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני בקשה לאישור לצורך חיבור חשמל או מים לעבודת מקרקעין מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני בקשה לתעודת גמר מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני דוגמא לחוות דעת אקוסטית סביבתית מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני דוגמא של תשריט לשלביות ביצוע מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני דוח תקינות מקלט או מרחב מוגן קיים להיתר מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני החלטת ועדה מקומית מיום 31.08.2016 בנושא יישום תיקון 2016 של תקנות התכנון והבניה - התקנת מקומות חניה מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני הליך בקרה הנדסית בבקשות להיתר מתוקף תמא 38 מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני הנחיות בנושא גנים ונוף מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני הנחיות רשות הכבאות בנוגע למתקני חניה מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני הצהרת האגרונום המלווה את העתקת העצים מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני התחייבות מטעם הרשות בעניין אי הפעלת גן ילדים בשעת חירום מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני חוות דעת הנדסית לנושא שינויים בהיקף גדול המהווים למעשה בניין חדש מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני חוות דעת מורשה נגישות מתוס לצורך קבלת תעודת גמר מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני חוות דעת מורשה נגישות מתוס לקראת טופס 4 מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני טופס אחריות לביצוע פרויקט מורכב מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני טופס ביקורת עצמית לקראת אכלוס - חדר אשפה מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני טופס ביקורת עצמית לקראת אכלוס - חדר דחסנית מפרטים והנחיות של מכון הרישוי העירוני טופס ביקורת עצמית לקראת אכלוס - מסתור אשפה

          

         קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
          
         השירות בפריסה כלל ארצית
         טל': 03-6990132

         פקס: 6990134 - 03
         נייד- בן קלינגר 0523-888813
         www.klinger.co.il

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום חמישי, 8/12/16, 01:04

          תשריט בית משותף

          מה זה תשריט בית משותף?

          • מבנה שיש בו יותר משתי יחידות ירשם כבית משותף!

          בדירה בבית משותף  המודד מכין את תשריט רישום הבית המשותף בדר"כ לחברה הקבלנית, בבתים צמודי קרקע או בבניה עצמית היזם הוא שדואג לרישום הבית המשותף.

          בקרקע של מינהל- או כפי שהיא נקראת כיום רשות מקרקעי ישראל -יש לקבל את הסכמת המינהל לרישום הבית המשותף.

           

          איך נעשה רישום בית משותף?

          לפי חוק התיכנון והבניה התשכ"ה- 1965 ישנם כללים ברורים והנחיות להכנת התשריט לרישום הבית המשותף. התשריט משקף את המבנה הבנוי על החלקה ואת החלוקה לאגפים, כניסות, קומות, מציין שטח כל דירה ואיזה הצמדות יש לדירה- קרקע, מחסן, חניה ו, גג וכו.

          הדרך לחישוב שטחי הרצפה של הדירות כוללים מרפסות מקורות, ועל עורך התשריט לבדוק שהבית נמצא בגבולות החלקה.

          קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
           
          השירות בפריסה כלל ארצית
          טל': 03-6990132

          פקס: 6990134 - 03
          נייד- בן קלינגר 0523-888813
          www.klinger.co.il

          הבסיס לרישום הבית המשותף הוא התשריט המבוסס על הנחיות של לשכת רישום המקרקעין – הטאבו שבהם נדרשים לציין זכויות מעבר, זיקות הנאה וכו.

           

          לחברת מודדי השרון בע"מ יש ניסיון ברישום בתים משותפים עבור אדריכלים מתכננים משרדי עו"ד ויזמים ועריכת תשריטים לפרויקטים מסובכים כגון פרוייקט חצרות יפו בתל אביב , תשריטי בתים משותפים בכל הארץ וכו'.

          מה כולל תשריט הבית המשותף?

          לפי ההנחיות של לשכת רישום המקרקעין יש להגיש תשריט ב-3 עותקים ועליו לכלול את הפרטים הבאים:

          אפרטים מזהים של החלקה: גוש/לקה שטח חלקה /כתובת נכס.

          בפרטים על המבנה : 1. מספר המבנים מהם מורכב הבית, מספר הקומות בכל מבנה, סה"כ הדירות בכל מבנה, וסה"כ הדירות בבית.

          ג. כמו כן יכלול התשריט פרטים על הדירות ותיאור של כל דירה – מספר קומה, שטח הדירה שטח הצמדות ככל שישנן חניה, מחסן, וכו'.

          עורך התשריט ימספר את הדירות וכן יסמן באותיות את  החניות ו/או המחסנים או כל הצמדה אחרת הצמודה לדירה כדי שיזהו אותה בתשריט.

          ד. כמו כן יכלול התשריט את תרשים הסביבה עליו מסומנת החלקה בקנ"מ של 1:1250

          ה. בנוסף יכלול התשריט תרשים חלקה בקנ"מ של 1:250 ובה יתוחמו גבולות החלקה בצבע יש לסמן על החלקה והמבנה גבולות אורך ורוחב.

          ו. אם בחלקה שי שטח שמיועד להעברה או לשימוש או לחכירה של רשות מקומית כגון עיריה או מועצה לפי הוראות חוק התיכנון והבניה התשכ"ה-1965 לצורכי דרך או שטח ציבורי פתוח יש לתחום אותו בצבע אדום ולציין מידות אורך או רוחב וסה"כ השטח תוך ציון "שטח ציבורי פתוח" או ציון אחר לפי השימוש.

          ז. זיקות הנאה יש לסמן על התשריט כזכות מעבר או זכות שימוש.

          ח. תרשים הדירות יערך בקנ"מ של 1:100 תוך ציון כיוון צפון.

          איך מודדים את שטח הדירות בתשריט?

          בתחתית העמוד הראשון של התשריט ישנה הצהרה של עורך התשריט המפרטת את אופן עריכת החישוב של הדירות בתשריט
          בנוסח הבא:

          "אני הח"מ ____ מאשר כי תשריט זה נערך על ידי והוא משקף נאמנה את הבית ואת דירותיו ברחוב_____ מספר_____ עיר______ חלקה /דף ____ גוש/ספר____ כפי שהוא בנוי וקיים כיום וכן הסימונים בצבעים על התשריט נעשו על ידי.

          אני מאשר כי שטחי הרצפה של דירות כוללים מרפסות מקורות, מחיצות פנימיות של הדירות ואינם כוללים גזוזטראות (מרפסות שאינן מקורות) קירות חיצוניים וקירות בין דירה לדירה.

          כמו כן אני מאשר שהבית אינו חורג מגבולות החלקה

          __________            ___________                          ________

          תאריך                 חתימת עורך התשריט           כתובת

          ________                                 ________

          תואר                                    מספר רשיון

          מה תוקף התשריט?

          1.תוקף התשריט הוא למשך 6 חודשים מיום שחתם עליו עורך התשריט.

          2.במידה ועברו 6 חודשים והבית  המשותף לא נרשם יש לחדש את חתימת עורך התשריט על ההצהרה הנ"ל.

          3.במידה ויש למפקח על רישום מקרקעין בטאבו יש  יסוד להאמין כי נערכו שינויים במבנה לפני חלוף 6 החודשים בהם התשריט בתוקף ניתן לדרוש עדכון חתימת עורך התשריט גם לפני כן.  

           


          קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
           
          השירות בפריסה כלל ארצית
          טל': 03-6990132

          פקס: 6990134 - 03
          נייד- בן קלינגר 0523-888813
          www.klinger.co.il

          דרג את התוכן:

           פרופיל

           benklinger
           1. שלח הודעה
           2. אוף ליין
           3. אוף ליין

           ארכיון

           פיד RSS

           הפעילות שלי