כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 2/2016

  0 תגובות   יום רביעי, 17/2/16, 22:58

  משרד התשתיות הלאומיותwww.mni.gov.il  

  שער הממשלהwww.gov.il  

  גלובסwww.globes.co.il/serve

   המשרד לאיכות הסביבהwww.sviva.gov.il  

  המועצה לשימור אתריםwww.shimur.co.il  

  קק"לwww.kkl.org.il  

  החברה להגנת הטבעwww.teva.org.il  

  השער לנדל"ן ולמיסים בישראלlandtax.co.il 

  התאחדות הקבלנים www.acb.org.il

   לשכת שמאי המקרקעין www.landvalue.org.il  

  משרד המשפטים www.justice.gov.il

   מינהל מקרקעי ישראל-תוכניות בנין עיר www.mmi.gov.il

   משרד הבינוי והשיכון www.moch.gov.il 

  'משרד הפנים www.moin.gov.il

   אתר המידע הגיאוגרפי של משרד הפנים gis.moin.gov.il 

  משרד הפנים מנהל התכנון - איתור תכניות וישות תכנונית

  תחומי הייעוץ והשירותים של קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי:

   

  יעוץ  וקידום סטטוטורי לחברות יזמות ובניה בכל הארץ!

  ייעוץ טלפוני ללא תשלום.

              03-6990132      

   

   

  המשרד מעניק לקהל לקוחותיו שירות איכותי, מהיר, אמין ודיסקרטי. יתרון בהיכרות מעמיקה עם הפרוצדורות והבירוקרטיה ברשויות השונות , תוך כדי זירוז הליכים וחיסכון בכסף רב.
   הטיפול הינו אישי וצמוד לכל לקוח בהתאם לצרכי העסק.

    טיפול וייצוג  בכל ההליכים הביורוקרטיים, תוך שימוש בידע, ניסיון והכרת המערכות על בוריין ברשויות ומשרדי הממשלה מכל סוג:
  • עיריות
  • רשויות מקומיות
  • רשויות אזוריות
  • ועדות מקומיות ומחוזיות
  • משרדים ממשלתיים
  • משרד הבריאות
  • המשרד להגנת הסביבה
  • משרד הפנים
  • משרד הדתות
  • ועדות ערר
  • משרד ההגירה
  • משרדי שלטונות המס
  • המוסד לביטוח לאומי
  • המשרד לבטיחות ולגהות
  • משרדי הטאבו
  • מכון התקנים
  • מנהל מקרקעי ישראל
  • מועצות מקומיות

    רישוי עסקים,היתרי בנייה,בקשות לשמוש חורג-ייצוג מול הרשויות בכל הארץ !  משרד הבריאות,המשרד לאיכות הסביבה,כיבוי אש,משטרה,השרות הוטרינרי ועוד.תמ"א 38 התרי בניה ורשוי עסקים

   

   
   
   
   
   
  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 16/2/16, 17:00

   קלינגר מודיע-הנחה בארנונה? פנה בג'ימייל כבר היום

   ועדת הפנים אישרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק שתאפשר לפנות ולמלא טפסים של הרשויות המקומיות גם במייל • בכך יצטרפו הרשויות המקומיות למשרדי הממשלה שעל פי החלטת הממשלה לפני כחודש, הפסיקו את השימוש בפקס                                           

   עיריית ירושלים

   ועדת הפנים אישרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק שתאפשר לפנות ולמלא טפסים של הרשויות המקומיות גם במייל # בכך יצטרפו הרשויות המקומיות למשרדי הממשלה שעל פי החלטת הממשלה לפני כחודש, הפסיקו את השימוש בפקס

   רשויות מקומיות יאפשרו מעתה לפנות אליהן בכל עניין, כולל טפסים ופניות רשמיות, גם באמצעות דואר אלקטרוני. כך אומרת הצעת חוק שאושרה היום לקריאה שניה ושלישית בוועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם. הצעת החוק של הח"כים רועי פולקמן, רחל עזריה ומרב בן ארי מחייבת את הרשויות המקומיות לאפשר זאת וגם לפרסם לשם כך באתר האינטרנט שלהן ובכל פרסום רשמי הכולל דרכי פנייה, את כתובות הדואר האלקטרוני אליהן ניתן לשלוח פניות וטפסים.

   על פי הצעת יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם, תינתן לרשויות המקומיות ערכה של שנה בעניין עדכון כל הניירת שלהן, על מנת שניירות מכתבים, פרוספקטים ומעטפות שכבר הודפסו ללא כתובות המייל לא ייזרקו לאשפה. עם זאת חובת פרסום כתובת המייל באתרי האינטרנט של הרשויות תחול מיד עם פרסום החוק, וכמובן עצם האפשרות לפנות לרשויות באמצעות הדואר האלקטרוני.

   ח"כ רועי פולקמן, יוזם החוק אמר בדיון: "ב2016 אדם לא רוצה לכלות את זמנו בטלפון ולהמתין עד אין סוף למענה או לניתוב שיחות. הגיע הזמן שתושב יוכל לקבל מענה לכל פניה בדואר האלקטרוני".

   בכך יצטרפו הרשויות המקומיות להחלטת הממשלה שהחליטה לפני כחודש להפסיק את השימוש בפקס וקבלת ושליחת מסמכים תהיה אך ורק באמצעות המייל.

    

   קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
    
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132

   פקס: 6990134 - 03
   נייד- בן קלינגר 0523-888813
   www.klinger.co.il

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 16/2/16, 00:57

    קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
     
    השירות בפריסה כלל ארצית
    טל': 03-6990132

    פקס: 6990134 - 03
    נייד- בן קלינגר 0523-888813
    www.klinger.co.il  

    פרוטוקולי ועדות עירוניות

    פרוטוקולי ועדות הנדסה

    קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
     
    השירות בפריסה כלל ארצית
    טל': 03-6990132

    פקס: 6990134 - 03
    נייד- בן קלינגר 0523-888813
    www.klinger.co.il

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שני, 15/2/16, 17:59


     כחלק מהפעילות היזמית השוטפת, שלכם או של ועדות התכנון, נערכות תכניות בניו עיר חדשות על קרקעות שברשותכם.  פעמים רבות, התב"ע כוללת מתחמים ל"איחוד וחלוקה מחדש".  במסגרת זו נערכת "טבלת הקצאות ואיזון", ע"י שמאי מקרקעין, בה נקבע שווי הקרקע שברשותכם ביחס לשווי הקרקע של שאר הבעלים במתחם, ובהתאם ליחס שבין השוויים נקבע אילו מגרשים יוקצו לכם בתכנית החדשה. 
     בעבר פירטנו את חשיבות בדיקתן של הטבלאות ע"י שמאי מקרקעין מומחה מטעם הבעלים , רק ניתוח מעמיק –הואיל ועשויים להיות אספקטים רבים המשפיעים על היקף ההקצאה ויסודי, תוך עמידה על זכויותיכם עפ"י חוק, יוכלו למקסם את התמורה שתקבלו במסגרת חלוקת המגרשים. 
     במאמר זה נתמקד בשלב התכנון הראשוני בו רק מסומנים מתחמי "איחוד וחלוקה", לפני שנערכות טבלאות ההקצאה. על אף שמדובר בעבודה הנעשית ע"י אדריכל - בעל קרקע ויזם מתוחכם יכול וצריך להתערב כבר בשלב זה על מנת למקסם את הרווח שיפיק מהקרקע.  
     כדאי לקרוא היטב את תוכן המאמר - שימוש מושכל במידע יאפשר לכם להרוויח יותר כסף ! 
     חשוב לדעת,  כי כאשר נקבעות בתב"ע הוראות בדבר איחוד וחלוקה מחדש, אין חובה כי כל שטח התכנית יוגדר כמתחם לאיחוד וחלוקה, אלא, ניתן להגדיר מספר מתחמי איחוד וחלוקה בתחום התכנית. אם כך נעשה, אזי בעלי הקרקע בכל מתחם ומתחם יתנהלו ביניהם באופן עצמאי ותערך להם טבלת הקצאות ואיזון נפרדת. 
     מה זה משנה ? 
     להלן דוגמא מספרית שתבהיר את הנושא ותציג את ההבדל הקריטי שיכול להווצר בין החלופות השונות.   

     - 2 -  
       דונם). 20 חלקות שוות (כל אחת 5- דונם המורכבת מ 100נתאר מקרה בו קיימת חטיבת קרקע חקלאית בשטח   מגרשים לקוטג'ים ומגרשים לרבי קומות. – נניח, כי בקרקע זו יוזמים תכנית לשינוי יעוד למגרשי בניה משני סוגים 
     האדריכל המתכנן קובע, כי מחצית משטח התכנית תסומן ביעוד לקוטג'ים ומחצית ביעוד לבניה רוויה. $ ובסה"כ 300,000 - מגרשים לקוטג'ים (חצי דונם כל מגרש), כאשר שווי מגרש הינו כ 70לצורך הדוגמא נציין, כי יהיו  1 מיליון $ 21 -שווי המגרשים הפרטיים הוא כ - יח' ששוויין הכולל הינו כ 480 יח"ד ובסה"כ 80 - מגדלי מגורים שיכילו כ"א כ 6לעומת זאת, ביתרת המתחם יבנו  .2 מיליון $ 28.8
     כעת ננתח שתי חלופות לקביעת מתחמי איחוד וחלוקה: 
     חלופה א' - האדריכל מסמן את כל שטח התכנית כמתחם אחד לאיחוד וחלוקה מחדש בהתאם לכך, השמאי שיכין בעתיד את טבלאות ההקצאה, יקצה לכל בעלים של חלקה מקורית, חלק יחסי מוגדר מתוך כלל המגרשים במתחם, כך שהפרופורציה בין הבעלים תשמר.  20 לכן, הואיל והיחס בין החלקות הוא  יח' 96- מגרשים לקוטג'ים ו 14 % לכל חלקה, אזי כל בעל קרקע יקבל כעקרון  3$9,960,000בבניה רוויה, ובסה"כ שווי החלק שיקבל הינו 
     חלופה ב' - סימון שני מתחמי איחוד וחלוקה נפרדים הואיל והתכנית כולל מספר יעודי קרקע חדשים, יתכן וניתן לרכז כל יעוד באזור ספציפי מוגדר, כך שיחפוף לחלקות מקור מסוימות ולא "יגלוש" לאחרות. בדרך זו ניתן למעשה ליצור שני מתחמי איחוד וחלוקה, כאשר התוצאה בפועל תהא בדומה לדוגמא שלהלן: 
      כל בעל – )1:3 חלקות מקור תיועדנה רק למגרשי קוטג'ים שיוקצו ביניהן עפ"י היחסיות בינן ובין עצמן בלבד ( 3 .4$6,990,000 מגרשים לקוטג'ים בשווי כולל של 23.3חלקה יקבל  כל – 1:2 חלקות המקור הנותרות תקבלנה רק את המגרשים לבניה רוויה ותחלוקנה אותם בינן ביחס 2לעומת זאת,  5 מילון $ 14.4 יח"ד בבניה רוויה בשווי של 240 -בעל חלקה יקבל קרקע ל
     סיכום  $ 9,960,000 כל חלקה קיבלה הקצאה זהה בשווי של – סימון מתחם אחד לאיחוד וחלוקה –בחלופה א'  $ וחלק קיבלו 14,400,000 חלק מהבעלים קיבלו הקצאה בשווי – סימון מספר מתחמי איחוד וחלוקה –בחלופה ב'   $  !(באיזה חלק אתם הייתם מעדיפים להיות ?) 6,990,000 נזכיר, כי בשתי החלופות לא השתנה סה"כ היקף השטחים בתכנית, אלא רק אופן החלוקה בין הבעלים. ויודגש, כי לפני הכנת התב"ע, כל החלקות היו בעלות שטח זהה ושווי שוק זהה !!!  
     איך הדבר יתכן ? איפה הצדק והשוויון ? תשובת המחוקק וביהמ"ש היא כי אין ולא צריך להיות שוויון ו"צדק": 
     בפסיקות בתי המשפט (ראה להלן) ניתנה הלגיטימיות לקביעת מספר מתחמי איחוד וחלוקה נפרדים במסגרת תב"ע אחת, כאשר המשמעות בפועל היא חלוקה לא שוויונית של הזכויות. אמנם, בין הבעלים בכל מתחם ומתחם נערכת הקצאה מאוזנת, אך קיים אי שוויון ו"אפליה" בין המתחמים השונים.
                                                               
      $21,000,000 = $300,000 X מגרשים 70 1 $28,800,000 = $60,000 X יח"ד 480 2 $ 9,960,000 = $60,000 X יח' רוויות 96 + $300,000 X מגרשים לקוטג'ים 14 3 $6,990,000 = $300,000 X 1/3 X מגרשים 70 4 $14,400,000 = $60,000 X 1/2 X יח' 480 5

     - 3 -  
       צויין כי: 6 כבר בפסיקת ביהמ"ש העליון בעבר "אין זכות מוקנית להיכלל בתוכנית בכלל ובתכנית משביחה בפרט" מכאן שאין כל חובה לשמור על "צדק חלוקתי" בתכנון קרקעות. 
        כי: 7 בנסיבות העניין, קבע בעבר כב' השופט מודריק "... גם אם נתייחס אל שני המתחמים כאל שני כלים שנשתלבו ונמצא כי זכויות המוקצות למתחם אחד גורעות מן הזכויות המוקצות למתחם השני, אין בהכרח מקום להשוואת ההקצאות. שכן חוזרים וצפים שיקולי התכנון המבארים מדוע נקבעו שימושי המתחם האחד כך ושימושי המתחם השני אחרת וחוזר חלילה." 
       : כי אין הכרח שמתחמי איחוד וחלוקה יהיו שווים בערכם, וכלשונו 8בעתירה נוספת קבע ביהמ"ש "... אי אפשר להם לעותרים להיאחז בעקרון השוויון. שהרי החלוקה למבנים וקביעת יעוד הקרקע בהם יצרה "ישויות" שונות זו מזו וההבחנה ביניהן היא בגדר "יחס שונה לשונים" ועל כן אינה יכולה לקיים את דרישת "יחס שווה לשווים"... אני מניח שגם היקף הקצאת הזכויות... הוא פרי שיקולים תכנונים." 
     מסקנה במקרים מסוימים ניתן ליצור מצב תכנוני, לפיו ע"י קביעת מתחמי מספר מתחמי איחוד וחלוקה, בעלי קרקע ממסוימת "שואבים" זכויות נוספות אליהם על אף שחלקתם המקורית זהה לשאר החלקות התכנית. לצורך כך, יש להביא לשיתוף פעולה בין האדריכל המתכנן לבין שמאי המקרקעין האמון על קביעת ערכי שווי המגרשים, זיהוי ההיבטים הקנייניים והעקרונות לעריכת טבלאות ההקצאה בעתיד. בהתנהלות נכונה מראש, יכול בעל קרקע מסוים להרוויח הרבה יותר כסף מבלי שיהא צורך להגדיל את זכויות הבניה בתב"ע, אלא, פשוט ע"י קביעת עקרונות עדיפים למתחמי איחוד וחלוקה. 
     על מנת להיערך מראש, הנכם מוזמנים לתאם פגישה מקדמית עמנו, לשם סקירת התכניות שהועדה המקומית או אתם מקדמים כיום. יחדיו נוכל להגיע למסקנה אופרטיבית באשר לטיפול הרצוי.

      

      
     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      
     השירות בפריסה כלל ארצית
     טל': 03-6990132

     פקס: 6990134 - 03
     נייד- בן קלינגר 0523-888813
     www.klinger.co.il  
     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 10/2/16, 15:26

      הצו שאושר היום ירחיב את היקף סמכותם של בתי המשפט לעניינים מינהליים לדון בעתירות מינהליות בנושאים שונים, כגון ארנונה, תעבורה, איכות הסביבה, בריאות ועוד

        

      בית משפט / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

                          

      ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה היום (ג') את צו בתי המשפט לעניינים מינהליים, מרחיב את סמכות בתי המשפט לעניינים מינהליים לדון במגוון חוקים ונושאים.

      חוק בתי משפט לעניינים מינהליים, שנחקק בשנת 2000, הקים מחלקות מינהליות בבתי המשפט המחוזיים. הקמת בתי המשפט המינהליים נועדה להעברה הדרגתית של סמכויות מבג"ץ ומבתי המשפט הכלליים אל בתי המשפט המחוזיים בשבתם כבתי משפט לעניינים מינהליים.

      — פרסומת —

      מאז חקיקת החוק הועברו לסמכות בתי המשפט המחוזיים, בשבתם כבתי משפט לעניינים מינהליים, סמכויות נרחבות.

      הצו שאושר היום בוועדה ירחיב את היקף סמכותם של בתי המשפט לעניינים מינהליים לדון בעתירות מינהליות בנושאים הבאים:

      ■ ארנונה: בהחלטות שר הפנים המתקבלות לפי פקודת מסי העירייה ומסי הממשלה (פיטורים). כלומר, החלטות שר הפנים לפטור אגודה או מוסד שיתופי שמטרתו העיקרית היא לספק עזרה רפואית, או לפטור מוסד מתנדב לשירות הציבור, וכן בהחלטות שר האוצר לייעד לשימוש ציבורי מגרש או קרקע שאסור להקים עליה בניין (ולהעניק לו באופן זה פטור מארנונה).

      ■ רשות מקומית: בענייני רשויות מקומיות או בהחלטת נושא משרה בה (גם אם נדרש אישור שר הפנים להחלטת הרשות המקומית). 

      ■ מועצה דתית: בענייני כשירות ופסלות לכהונה במועצה דתית לפי חוק שירותי הדת היהודיים, לרבות כהונה בוועדה ממונה, וכן בהחלטות הנוגעות להרכבן של מועצות דתיות.

      ■ כלי ירייה: הסמכת מאבטחים וכשירותם ובהחלטת השר לביטחון פנים להסמיך אדם להיות מאבטח, בהסתמך על אישור כשירות שניתן על-ידי קצין משטרה מוסמך.

      ■ תעבורה: בהחלטה לתת תג נכה, והסמכות לדון בחוקי תעופה - החלטה של רשות לפי החוקים רשות שדות התעופה, חוק רישוי שירותי התעופה וחוק רשות התעופה האזרחית.

      ■ איכות הסביבה: בשורה של חוקים מתחום הגנת הסביבה, לרבות חוק החומרים המסוכנים.

      ■ בריאות: בהחלטה של רשות לפי תקנות ביטוח בריאות ממלכתי.

      ■ שוטרים וסוהרים: בהחלטה של המפקח הכללי של משטרת ישראל או של נציב בתי הסוהר לפי חוק הגמלאות, מכוחם ניתנת ההחלטה להוציא שוטר או סוהר לקצבה. 

      ■ קליטת עליה: בהחלטות של רשות בענייני הטבות וסיוע הניתנות לפי חוק סל הקליטה, בהחלטות ממשלה שעניינן קליטת עלייה ובהחלטות לפי נוהלי משרד העלייה והקליטה. 

      ■ סמים מסוכנים: בהחלטות לפי פקודת הסמים המסוכנים. החלטות שר הבריאות ליתן היתר יבוא של סם מסוכן, רישיון ליצור, הכנה והפקה של סם מסוכן וכן היתר לאחזקה ושימוש בסמים מסוכנים וקביעת דרכי אחזקה.   

        

      טיפול וייצוג  בכל ההליכים הביורוקרטיים, תוך שימוש בידע, ניסיון והכרת המערכות על בוריין ברשויות ומשרדי הממשלה מכל סוג:
      • עיריות
      • רשויות מקומיות
      • רשויות אזוריות
      • ועדות מקומיות ומחוזיות
      • משרדים ממשלתיים
      • משרד הבריאות
      • המשרד להגנת הסביבה
      • משרד הפנים
      • משרד הדתות
      • ועדות ערר
      • משרד ההגירה
      • משרדי שלטונות המס
      • המוסד לביטוח לאומי
      • המשרד לבטיחות ולגהות
      • משרדי הטאבו
      • מכון התקנים
      • מנהל מקרקעי ישראל
      • מועצות מקומיות

        רישוי עסקים,היתרי בנייה,בקשות לשמוש חורג-ייצוג מול הרשויות בכל הארץ !  משרד הבריאות,המשרד לאיכות הסביבה,כיבוי אש,משטרה,השרות הוטרינרי ועוד.תמ"א 38 התרי בניה ורשוי עסקים

       

       
       
       
       
       
      03-6990132
      0523-888813
       
       
       
       
       
       
       
      קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
       
      השירות בפריסה כלל ארצית
      טל': 03-6990132

      פקס: 6990134 - 03
      נייד- בן קלינגר 0523-888813
      www.klinger.co.il

          

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום חמישי, 4/2/16, 23:03

       תיקון  לתקנות התכנון והבנייה: מרפסת בכל קומה -קלינגר פועלת לקבלת התרי בנייה בהליך מקוצר!

       תיקון חדש לתקנות התכנון והבנייה (חישוב שטחים ואחוזי בנייה בתוכניות ובהיתרים), התשנ"ב - 1992 נחתם לאחרונה על ידי שר הפנים. התיקון החדש מאפשר בניית מרפסות בכל אחת מקומות הבית המשותף, והוא תקף לגבי תכניות שאישרה הוועדה המקומית מ-1.1.2010 ואילך.

       עד כה ניתנו היתרי בנייה ללא זכויות בנייה עבור מרפסות בשטח 12 מ"ר או 10% משטח הדירה (הנמוך מביניהם) ובלבד שגובה קירוי המרפסת היה שתי קומות, או יותר, מעל רצפתה. תקנה זו מנעה בפועל את בנייתן של מרפסות בקומות סמוכות והביאה לתופעת "מרפסות לסירוגין".

       התיקון החדש מתיר גובה קירוי של קומה אחת ומאפשר, להלכה, הוספת מרפסות ששטחן 14-12 מ"ר בכל הקומות וללא צורך בזכויות בנייה, גם בבתים בהם הונהגה עד כה בנייה "לסירוגין".    
           

       רוצים את דירת החלומות וכל מה שחסר לכם זה מרפסת? בדקנו איך אפשר לבנות אחת כזו, האם זה חוקי, כיצד מתמודדים עם השכנים שאינם מרוצים מהשיפוץ החדש וכמה זה עולה לנו

       באחרונה ניתן להבחין בבניינים רבים מכוסים פיגומים בשכונות חדשות. לא, אין מדובר בתיקונים של ליקויי בנייה: עבודות השיפוץ מיועדות להגדלת המרפסות בבניינים, גם חדשים יחסית שנבנו רק לפני 4-5 שנים, לאחר שהדיירים החליטו לבנות מרפסות חדשות או להרחיב את הקיימות.

       בין השנים 1992-2009 נקבע בחוק התכנון והבנייה כי מרפסת מקורה היא חלק משטח הבנייה, ולכן נבנו מרפסות שאינן חופפות - מה שכונה "מרפסות קופצות" או מרפסות לסירוגין. המשמעות הייתה שלא לכל דירה הייתה האפשרות לבנות מרפסת. ואולם, באחרונה תוקן תיקון לחוק, שאפשר בניית מרפסות חופפות - כלומר האחת תחת השנייה.

        

       התקנות החדשות אישרו תוספת זכויות למרפסות פתוחות בשטח של לא יותר מ-14 מטרים לדירה, ולא יותר מ-12 מטרים בממוצע לדירה לבניין. זאת מעבר למוקנה בתוכנית בניין העיר הרלוונטית. בעקבות זאת ניתן כיום להוסיף מרפסות בבניין קיים או להרחיב מרפסות קיימות, מבלי שייחשבו כחלק מהשטח העיקרי. כלומר: ניתן להוסיף ולהגדיל מרפסות בכל הקומות ובכל הדירות - ללא צורך בזכויות בנייה נוספות.

        

       קיימות שתי אפשרויות להרחבת מרפסות קיימות או הוספתן לבניין קיים:

        

       מכוח תוכנית קיימת: כל עוד קיימת תוכנית בתוקף, ההליך התכנוני יכול להיות קצר מאוד (מספר חודשים). למעשה, במקרה זה נדרש רק היתר בנייה של הוועדה המקומית.

        

       — פרסומת —

       הכנת תוכנית בניין עיר חדשה: אם לא קיימת תוכנית בתוקף, יש לפעול לקידום תב"ע המאפשרת הוספת או הרחבת מרפסות. הליך זה כרוך בזמן רב יחסית, בעיקר בשל העובדה שנדרש ראשית לקדם תוכנית שכזו (עלול לקחת כמה שנים). במידה ויוגשו התנגדויות, הדבר עלול להאריך את משך קבלת התוכנית בכמה שנים נוספות.

        

       בניין עם מרפסות מדורגות. לא עוד (צילום: Lowshot.com)
       בניין עם מרפסות מדורגות. לא עוד(צילום: Lowshot.com)

        

       כמה זה עולה לנו?

       עלויות הגדלת שטחה של מרפסת קיימת נאמדות בכ-2,000 שקל למטר מרובע. עם זאת, חשוב להבין שמדובר בעלות שלא כוללת עבודות גמר, תוספות שונות, הוצאות בלתי צפויות וכו'. אם מדובר בהרחבת מרפסת תלויה, עלות ההליך עלולה להכפיל עצמה.

        

       עד כמה זה משתלם? שוויו של מטר מרובע של מרפסת הוא כ-50% ממטר מרובע בתוך הדירה. תוספת זו לערך הבית היא משמעותית ומהווה חלק גדול ממכלול השיקולים. ניתן לומר בהערכה גסה, כי הרחבת מרפסת קטנה למרפסת שמש רחבת ידיים עם כמה כיווני אוויר ונוף, מעלה את ערך הדירה בכ-10% והופכת את הליך מכירתה למהיר יותר.

        

       קידום תב"ע או הוצאת היתר הם הליכים מורכבכים המחייבים הבנה מעמיקה בדיני התכנון והבנייה, ולכן חובה להיוועץ באנשי מקצוע מתאימים כדוגמת אדריכל ועו"ד. בנוסף, ייתכן שתיתקלו בהתנגדויות מצד השכנים.

        

       על פי החוק, יש צורך בהסכמת בעלי הדירות שבבעלותם 3/4 (75%) מהדירות ו-2/3 מהרכוש המשותף צמודים לדירותיהם. ללא הסכמה זו יהיה קשה מאוד להוציא את פרויקט בניית או הרחבת המרפסת לפועל. האפשרות היחידה היא לפנות לוועדה המקומית, שרשאית להפנות את הצדדים לבית המשפט.

        

       חשוב לציין כי כל בעל דירה המתנגד להחלטה שהתקבלה להרחבת או להוספת מרפסת, וטוען לפגיעה מהותית בזכויותיו; או בעל דירה המבקש מינוי שמאי מקרקעין בהיעדר הסכמה; או אם מדובר בבעל דירה החולק על קביעת השמאי - רשאים להגיש תביעה בפני המפקח על הבתים המשותפים.

        

       גם השכנים בבניינים הסמוכים עלולים להתנגד, וגם אם בסופו של התהליך ההתנגדות תידחה -  הדבר עלול לקחת זמן לא מבוטל. כמו כן, אם אתם נתקלים בחריגה מקווי הבניין, ניתן לבקש היתר לחרוג מקווי הבניין הקדמי והאחורי. זאת במידה שהמרפסת בנויה בגובה 2.5 מטרים לפחות מעל הקרקע וחורגת בשני מטרים או ב-40%, לפי הנמוך מבין השניים, מקו הבניין.

        

       קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
        
       השירות בפריסה כלל ארצית
       טל': 03-6990132

       פקס: 6990134 - 03
       נייד- בן קלינגר 0523-888813
       www.klinger.co.il    

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום חמישי, 4/2/16, 17:39

        מתי ואיך תוכלו לפטור עצמכם מתשלומי ארנונה?

        שיפוצים שיפוצים

        לאדון ברוק דירת 5 חדרים בחיפה. לטענתו, היא ריקה ואי אפשר לעשות בה שימוש. לדבריו, מדובר בנכס שאין טעם לשפץ, מאחר ועלות השיפוץ עולה על שווי הנכס. מכיון שכך, פנה ברוק לעירייה וביקש לפטור אותו מתשלומי הארנונה.

        העירייה ביקשה ממנו חוו"ד שמאי ולאחר שזו הוצגה בפניה, סירבה העיריה לפטור את ברוק מארנונה, בטענה כי מומחה מטעמה בדק את הנכס והוא אינו עומד בתנאים הקבועים לנכס שאינו שמיש. ברוק פנה לוועדת הערר, אך עד שהתקיים הדיון בפני ועדת הערר, חלפו 3 שנים וחצי! הדירה בינתיים נמכרה ושופצה כליל ולא היה ניתן להתרשם ממנה בעיניים. ועדת הערר הסתמכה על התמונות שצורפו לחוו"ד השמאי, וקבעה כי מקובל עליה עמדת העירייה לפיה הנכס אכן מוזנח, אך ברובו הוא תקין ונדרש רק לבצע בו "ריענון".

        הוועדה הוסיפה כי "כל דירה – אף דירה שגרים בה באופן רציף – זקוקה מדי תקופה לריענון ושיפוץ יסודיים. אין בעובדה זו של הצורך בריענון ו/או בשיפוץ, אף אם הם כוללים החלפה מסיבית של חלק גדול מן המערכות בה, כדי להופכה לדירה שניזוקה במידה שאין אפשרות לעשות בה כל שימוש ו/או אין עושים בה שימוש בפועל".

        לכן החליטה הוועדה לדחות את הערר ולחייב את ברוק בהוצאות בסך 3,000 ש"ח. ברוק לא ויתר ועתר לביהמ"ש המחוזי. ביהמ"ש קבע כי המבחן הקובע בעניין זה הוא "המבחן האובייקטיבי", קרי האם האדם הסביר היה גר בדירה כזו אם לאו, ולא "המבחן ההנדסי". מספיק להסתכל בתמונות שצורפו כדי להסיק באופן שלא משתמע לשתי פנים כי הנכס "ניזוק במידה שאי אפשר לשבת בו". נראה בבירור כי חלק גדול מהמרצפות בדירה שבור ומפורק לחלוטין, התקרה האקוסטית מסוכנת ויש להחליפה, חוטי החשמל תלויים גלויים מהקירות, החלונות שבורים והדירה לא מחוברת לרשת החשמל ורשת המים.

        נראה כי המסקנה היחידה המוצדקת בנסיבות העניין היא שהדירה אינה ראויה לשימוש. ביהמ"ש טרח לציין כי למרות שמדובר בין השאר גם בממצאים עובדתיים, אשר בדרך כלל, ערכאת הערעור אינה מתערבת בהם, מדובר במקרה שונה. גם ועדת הערר, לא ראתה את הנכס בעיניה והסתמכה רק על התמונות. במובן הזה, אין לוועדה שום עדיפות על פני ביהמ"ש, שבמקרה זה ניזון גם הוא רק מאותן תמונות. ביהמ"ש קבע כי הנכס אכן היה לא שמיש ופטר את ברוק מארנונה במשך אותן 3 שנים, תוך שהוא מחייב את עירית חיפה לשאת בהוצאות בסך 5,000 ש"ח.

         

        במקרים רבים ניתן להפחית את נטל המס. מחלקת הפחתת מיסים וארנונה בקלינגר תשמח לסייע לכם לעשות זאת 

        צור קשר

         

        עקב המיתון הקשה הפוקד אותנו, מתקשים רבים מבעלי עסקים לעמוד בתשלומי המסים השונים, ולצערנו, עסקים אלו נסגרים. המחוקק נתן את דעתו על כך בצורת מתן אפשרות להגשת בקשה מיוחדת להפחתה בנטל המס, או במקרים מיוחדים אף למחיקת התשלום ברשויות מסוימות, כגון עיריית תל אביב. ישנן ועדות שיש בסמכותן להפחית את גובה המסים וההיטלים "עקב" מצב חומרי.
        משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה במתן סיוע למתאימים בהכנת בקשה מסודרת, הגשתה וזירוזה בסבך המערכת הבירוקרטית.

        המשרד מסייע גם בעיכוב הליכי גבייה מנהלית (עיקולים) הננקטים על ידי הרשויות המקומיות גם כאמצעי לחץ על נישומים. למשרד נזקפות הפחתות משמעותיות ביותר, גם לגבי שנות מס קודמות והן לגבי שנות מס נוכחיות ועתידות. בנוסף, המשרד מטפל בהפחתת היטל השבחה, מס שבח, אגרות בנייה, טיפול וזירוז בקשות לפטורים זירוז שומות ואישורים להעברה בטאבו.

         תחומי טיפול נוספים בתחום הקלת נטל הארנונה
        • פטור מארנונה לנכס ריק
        • פטור מארנונה לנכס שאינו ראוי לשימוש
        • פטור בגין בנייה ושיפוצים
        • שינוי ייעוד הנכס
        • הקלות בארנונה לאוכלוסיות שונות:
         - אזרחים ותיקים
         - חיילים בשירות חובה
         - נפגעי פעולות איבה
         - משפחות שכולות
         - אסירי ציון
         - מקבלי אבטחת הכנסה
         - משפחות חד הוריות
         - עולים חדשים
         - מתנדבות בשירות לאומי
         - נכי רדיפות הנאצים
         - חסידי אומות העולם
         - הנחות בעסקים
         - נכי צה"ל
         - עיוורים

        תחומים נוספים

              

        • אישור העברה בטבו
        • הפחתת היטל השבחה
        • הפחתת אגרות בניה
        • הפחתת מס שבח
        • טיפול בביטול קנסות מנהליים של מס הכנסה
        • השגות ועררים
        • הסדרים
        • הפחתת תשלומים למינהל מקרקעי ישראל
        • ייעוץ משפטי

         
        קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
         
        השירות בפריסה כלל ארצית
        טל': 03-6990132

        פקס: 6990134 - 03
        נייד- בן קלינגר 0523-888813
        www.klinger.co.il

        דרג את התוכן:

         פרופיל

         benklinger
         1. שלח הודעה
         2. אוף ליין
         3. אוף ליין

         ארכיון

         פיד RSS

         הפעילות שלי