כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 4/2017

  0 תגובות   יום ראשון, 30/4/17, 00:37

  תהליכי בלייה בבטון

  בארכיטקטורה המודרנית לבטון החשוף חלק נכבד 
  בגימור חזיתות בניינים. פני הבטון החשוף נחשפים 
  לאטמוספירה החיצונית ולמרכיבים הפועלים בה.
  כתוצאה מכך עובר מרקם הפנים של הבטון החשוף
  שינויים עם הזמן, המתבטאים בד"כ בשלב הראשוני  בשינוי צבע ולאחר מכן אף לבליה.

   

  קרבונציה

  הקרבונציה היא תהליך כימי, שמתחיל בפני הבטון הבא במגע עם האויר.
  דו תחמוצת הפחמן (CO2) שבאויר חודרת לתוך פני הבטון, מתקשרת עם מימת הסידן שבתוך חללי הבטון ונוצרת אבן גיר בלתי מסיסה לפי התהליך הכימי הבא:
  ''


  המים אשר משתחררים בתגובה, ממיסים את הגבישים שבתוך הנקבים, כך שמתאפשרת המשכיות התהליך וזאת בתנאי ששוררת לחות מינימאלית של האויר החודר. אם נקבי הבטון מלאים במים, דו תחמוצת הפחמן מתקשה מאוד לחדור. לכן, התנאים האופטימליים להתרחשות קרבונציה הם לחות אויר יחסית בשיעור של 90-70 אחוז . באזורים בהם שוררת לחות יחסית נמוכה למדי, הקרבונציה איטית מאוד. הביטוי לכך נמצא בחלקי מבנה מוגנים בפני גשם העוברים קרבונציה מהירה יותר מחלקים חשופים לגשם לסירוגין. מכאן ניתן להסיק כי בטון בתוך מים אינו יכול לעבור תהליך קרבונציה. הקרבונציה בעקרון אינה גורמת נזק לבטון, היא אף עשויה להגדיל את חוזקו והתכווצותו. אולם כתוצאה מהקרבונציה יורדת מידת הבסיסיות של הבטון pH~12.5 (האופיני לבטון) לpH<9עקב כך נפגעת שכבת הפסיבציה* והפלדה נחשפת לקורוזיה . 

  קיימת בדיקה פשוטה העוזרת לקבוע את עומק הקרבונציה בבטון. בבדיקה זו מרססים על הבטון פנולפטלין. חומר זה משנה את צבעו באיזורים בהם
  ה pH גדול מ 9.5. עומק הקרבונציה נמדד בעזרת הצבע הורוד הבהיר המשתנה לכהה יותר ככל שה-pH גבוה יותר.

  * שכבת הפסיבציה – שכבת תחמוצת דקיקה וצפופה מאד שאינה חדירה ליונים והמונעת בצורה אפקטיבית את תהליך הקורוזיה.

  הגורמים העקריים המשפיעים על קצב התקדמות הקרבונציה בבטון
   
  1. לחץ חלקי של CO2 שבאויר והלחות היחסית באויר.
  2. חדירות הבטון לגזים ולמים, התלויה בעיקר ביחס מים \ צמנט, ציפוף הבטון, טיב האשפרה שעבר ותכולת הרטיבות בחללים .
  3. כמות החומר שיכול לעבור קרבונציה (כמות הצמנט וסוג הצמנט).
  שכבת פסיבציה

  הקיימות של בטון מזוין לזמן ארוך מתאפשרת אודות לשכבת הפסיבציה. כל עוד שכבת הפסיבציה שנוצרת מסביב למוטות הפלדה שלמה מוגן המוט בפני הקורוזיה. במידה ושכבה זו שומרת על צפיפותה ואחידותה לאורך מוטות הזיון ואינה נפגעת עם הזמן, ובנוסף שומרת על אלקליניות גבוהה pH >9 . השכבה מתפקדת היטב בהגנה בפני קורוזיה. ציפוף טוב של שכבת הפסיבציה מושג רק בבטון עביד, שהופך לנוזלי בשלב הציפוף.    
  תנאי לא יציבות של שכבת הפסיבציה הוא ירידה בpH ונוכחות יוני – Cl.

  כלורדים

  חדירת הכלורידים לתוך הבטון שונה מתהליך הקרבונציה. כמות הכלורידים החודרת דרך פני הבטון לעומקו אינה אחידה בניגוד לקרבונציה המתקדמת כמעט בחזית אחידה. כאשר כמות הכלורידים ליד מוט הזיון באזור מסוים מגיעה לגבול הקריטי, חודרים יוני הכלור החופשיים את שכבת הפסיבציה שעל פני מוט הפלדה באזור זה.

  גורמים סביבתיים המשפיעים על הקורוזיה
  אחוז הקורוזיה
  גורמים סביבתיים
  גורמים לדה-פסיבציה
  זניח
  נמוך
  גבוה
  בפנים - יבש
  בפנים - רטוב, מבחוץ- מוגן בפני גשם והתזות
  בחוץ - מחזורי הרטבה וייבוש
   
  קרבונציה
  נמוך
  נמוך
  גבוה
  גבוה מאוד
  בפנים - יבש
  חשיפה ישירה למים
  בפנים - רטוב, מבחוץ- מוגן בפני גשם והתזות
  בחוץ - מחזורי הרטבה וייבוש
  כלורידים
  (תלוי בכמות הכלורידים בתערובת הבטון)

  אשפרת הבטון

  התזת מי ברז על משטח הבטון יכולה לגרום לריכוז מלחים במרקם הפנים כתוצאה מהתאיידות המים, למרות שמי האשפרה מכילים כמות קטנה מאוד של כלור, על אחת כמה וכמה באשפרה עם מים מלוחים .

  מגע עם קרקע המכילה מלחים מסיסים

  המים אשר עולים מהקרקע דרך הנקבים שבבטון ומתאיידים מפני הבטון מעל לקרקע מותירים את המלחים המסיסים במרקם הפנים של הבטון. כתוצאה ממחזורי הרטבה וייבוש גדל בצורה משמעותית ריכוז המלחים באזור ההתאיידות. חלק מהמלחים החודרים ע"י דיפוזיה לתוך הבטון, מכילים גם סולפטים הגורמים להרס שכבת הפנים של הבטון וע"י כך גדל קצב הדיפוזיה של הכלורידים פנימה .


  מערכות הגנתיות
   

  מערכות הגנתיות יכולות להיות מיושמות בבטון כדי להגן עליו מפני בעיות בליה כימיות ומכניות .לתופעות הבלייה יש בדרך כלל יותר מסיבה אחת ולכן ה"מפתח" לתיקון יעיל או כשלון של התיקון הוא באבחון נכון של הבעיה, לאחר מכן צריך להכין תכנית תיקון שתבטיח חיי שירות ארוכים ואת שלמות המבנה או האלמנט.

  מומחים מקצועיים דרושים לאורך כל שלבי התיקון: תכנון, עיצוב, מבחר החומרים, הנחתם, התקנתם ובדיקתם. כמו-כן, חשוב שאיכות החומרים לא תקבע רק משיקלוים כלכליים אשר יפגמו בתפקוד המבנה, אלא גם משיקולים קונסטרוקטיביים הולמים. עם זאת, הסיבה העיקרית בדרך כלל לתיקון היא למנוע את התפשטות הקורוזיה בפלדת הזיון והנזק הנגרם בעקבותיה. היקף הנזק, הגורמים לנזק, קצב התפשטותו והשפעתו על המבנה, בטיחותו ותפקודו צריכים להיות מוערכים בצורה מדויקת.

  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 26/4/17, 12:40
   קונסטרוקטור-  מיהו? ומה תפקידו בתחום הבנייה?
    
   מהנדס אזרחי שהוא מהנדס בניין נקרא קונסטרוקטור. מדובר על בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית כאשר ההתמחות היא בהנדסת בניין במוסד ידוע בארץ או בחו"ל. בכדי לעסוק בהנדסת בניין על המהנדס להיות בעל רישיון ממשרד התעשייה והמסחר וכן הוא יהיה חייב להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים. התפקיד של הקונסטרוקטור הינה מתן חוות דעת הנדסית אשר עשויה להיות רלוונטית גם בבתי המשפט או גופים פרטיים אחרים כגון: וועד הבית, גוף עסקי או רשויות. חוות דעת הנדסית, מתבצעת אך ורק ע"י מהנדס בניין שהוא מנוסה שמכיר את התקנים הישראליים.
    
   יש להבין כי מהנדס אזרחי בתחום הבניין שהוא מומחה אמור בחוות הדעת לסייע למזמין העבודה לקבל יחס הנדסי מהותי כך שמידע זה צריך לעזור למזמין העבודה לקחת החלטות לגבי המשך ההתנהלות של הפרויקט.
    
   חוות דעת של קונסטרוקטורים לגבי תמ"א 38
    
   הרבה חוות דעת של קונסטרוקטורים ניתנות בעת פרויקטים לשיפור פני העיר הידועים כ-תמ"א 38. ישנם שני סוגים של פרויקטים אלה, הראשון הינו חיזוק מבנים של בנייני מגורים הנבנו לפני שנת 1980 והסוג השני הינו פרויקט פינוי בינוי של הריסת מבנים בגלל שהם ישנים ואפילו מסוכנים למגורים וכן בנייה חדשה של בנייני מגורים רבי קומות. הקונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תענית ארכיטקטונית ורצון הלקוחות.
    
   מהנדס בניין ייחשב את כמות החומרים הדרושים לבניית המבנה, חיזוקו או שיפוצו. החישוב של הבנייה או השיפוץ יהיה על פי הכוחות הפיסיקליים שפועלים על המבנה. קונסטרוקטור יכין דו"ח מקצועי שיכלול:

   • יציבות המבנה ברעידת אדמה
   • התייחסות למבנה מסוכן
   • עלות תיקון
   • ליקויים במבנה
     
   ההבדלים ושיתוף הפעולה של האדריכל והקונסטרוקטור
    
    יש לציין כי קיים הבדל בין אדריכל לבין קונסטרוקטור, האדריכל הוא המתכנן את המבנה והוא זה שיספק את תכניות המבנה. כאשר הליך זה מסתיים, התוכניות תעבורנה למי שיבחן אותן בכדי להבין כיצד יתבצע ההליך  הלכה למעשה. יש לתכנן את מערכות החשמל, התשתית של ביוב ומים. את החומרים השונים לבניה, בוחר הקונסטרוקטור וזאת,לאחר שהאדריכל קבע כי הכול על פי התקן הבטיחותי.
    
   הקונסטרוקטור הוא זה שחותם על הגרמושקה שהיא תכנית אדריכלית מקופלת. כאשר ישנה תכנית אדריכלית מפורטת רק אז הוא יוכל למקם את העמודים של המבנה בתכנית הבנייה. החישובים של הקונסטרוקטור יכללו: לחיצה, כפיפה, קריסה, שקיעה, שקיעה דיפרנציאלית  וקונסולידציה. עליו יהיה לשרטט את התכנית של הקונסטרוקציה.. האדריכל והקונסטרוקטור עובדים בשיתוף פעולה מלא כאשר כל אחד ממונה על התפקידים המיועדים לו בניהול כל הפרויקט.
    
    
   .

   http://cafe.themarker.com/image/3304560/

    

   • שלב א' בשיפוץ מבנה קיים זה להזמין קונסטרוקטור על מנת  למפות את הקונסטורוקציה של המבנה הקיים. וע"פ תוצאות הבדיקה נסייע לאדריכל לתכנן את עיצוב המבנה.

    

   • קונסטרוקטור מנוסה ייעשה כל מאמץ ע"מ  למצוא פתרון הנדסי שתואם בצורה הטובה ביותר לתוכנית האדריכלית הנתונה.

    

   •  הקונסטרוקטור ימנע מתכנון עמוד באזור הסלון או באזור מהלך המדרגות, ע"מ ליצור חלל נקי, ללא הפרדה.

    

   • בתכנון ההנדסי החדש אני לוקח בחשבון אתעלויות הבנייה ואמצא פתרון איכותי תוך כדי מציאת פתרון כלכלי אופטימאלי.

    תכנון נכון יחסוך בפרויקט קטן כגדול.

   • תכנון קונסטרוקטיבי הוא דינמי ויש להתאים אותו למצב בשטח.

   •  

   שירותי קונסטרוקטור:   1
   .חתימה על הגרמושקה (תוכנית אדריכלית בצורת אקורדיון בקנ"מ 1:100), אחראי על קבלת אישורים מול הג"א.

   2. תכנון מפורט, וזאת לאחר שיש ברשותי תוכנית אדריכלית מפורטת, כולל מידות, מטרת החללים וכדומה.
   3. מיקום העמודים בתוכנית (בתאום עם האדריכל), החלטה על סוג הביסוס (לפי סוג הקרקע והנחיות יועץ הקרקע) וסוג התקרה, וביצוע חישובים סטטיים,

   4. חישוב מומנטים, כפיפה, גזירה, לחיצה, קריסה, שקיעה ושקיעה דיפרנציאלית וקונסולידציה.
   5. תכנון שרטוט תוכנית הקונסטרוקציה בקנ"מ 1:500.

   6. פיקוח עליון: בפיקוח עליון יגיע הקונסטרוקטור לאתר הבניה ויבדוק את התאמת סידור פלדת הזיון, באזור היציקה לתוכניות אותם הכין.
   7. בדיקת קוטר הברזל, דרך הנחתו ואת צורת קשירתו.
   8. אחריותו לבדוק את הרגליים התומכות ביציקה ולהנחות את הקבלן בטיפול ביציקת הבטון.
   9.  קונסטרוקטור מקבל את תוצאות בדיקת מעבדת הבטון ועליו לנתח אותן ולאשר סופית את היציקה.

   אישור עיגון פרגולה(מצללה):

    

   • בעבר, כדי לקבל היתר לביצוע פרגולה (מצללה)היה צורך להגיע באופן פיזי אל הרשות המקומית, להגיש את הבקשה לעבודה מצומצמת ולאחר מכן להמתין לקבלת תשובה – חיובית או שלילית.

    

   • במסגרת הרפורמה החדשה, שזכתה לכינוי "רפורמת הפרגולות", לשם ביצוע עבודת בנייה יידרש המבקש אך ורק למלא טופס דיווח על עבודת בנייה שאותו יתבקש לשלוח אל הרשות המקומית, בתוספת אישור עיגון למצללה מקונסטרוקטור.

    

   • ולאחר מכן יוכל להתחיל מיד בבנייה. התקנות החדשות נכנסו לתוקף ב-1 באוגוסט 2014.

    

   פרגולה:

   תואמת את תכנית העיצוב הסביבתית,הנחיות מנהל ההנדסה,ששטחה אינו עולה על 50 מ"ר או על רבע משטח הקרקע הפנוי לבנייה. כמו כן, היא תוכל להיות מוקמת על גבי הקרקע או על גבי גג המבנה.

    

   קונסטרוקטור - שירותי הנדסה וביקורת לקויי בנייה

    
    

   קלינגר שירותי קונסטרוקטור, שירותי הנדסה וביקורת ליקויי בנייה

    

    


    צוות משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מונה מהנדסים מומחים, בעלי ניסיון רב, הבאים מרקע מקצועי שכולל תכנון, פיקוח וניהול פרויקטים עבור קבלני בניין וחברות בנייה בכל הארץ. מהנדסי החברה הינם בעלי ניסיון מצטבר של מאות בדיקות ועבודות פיקוח בשטחים ציבוריים, דירות פרטיות, רכוש משותף במבני מגורים, בנייני משרדים ומבני ציבור ותעשייה בכל רחבי הארץ.

   שירותים בתחום ביקורת ליקויי בנייה

   המהנדסים בצוות הליווי והפיקוח בחברה עברו הכשרות בתחום ביקורת ליקויי הבנייה, והינם מוכרים כעדים מומחים על ידי בתי המשפט. בתחום זה, המשרד מבצע את השירותים הבאים:

    

   • תכנון הנדסי
   • חישובים סטטיים
   • פיקוח על שיפוצים
   • פיקוח צמוד על תהליך הבנייה
   • ליווי פרויקטים
   • פיקוח ואחריות מהנדס בשטח
   • חישוב כמויות
   • אומדני ביצוע ופרטי ביצוע
   • אישור על ביצוע תיקונים למבנים מסוכנים
   • ליווי, אפיון ופיקוח על פרויקטים של שדרוג מבנים לרעידות אדמה על פי תמ"א 38
   • אישורי יציבות למבנים
   • חוות דעת ועד מומחה לבתי משפט
   שירותים מתחום ההנדסה 
   • פרצלציה ורישומי פרצלציה
   • איחוד וחלוקה של מגרשים
   • סימוני בניינים
   • מדידת מבנים
   • חלוקת מגרשים
   • תוכניות למודד המחוזי
   • חוות דעת לבתי משפט
   • היטל השבחה
   • אגרות שילוט
   • דמי היוון
   • כופר חניה
   • מפות טופוגרפיות
   • הכנת תוכניות רקע לתב"ע
   • חישובי שטחים לצורכי מיסוי
   • תכניות לצורכי רישום בטאבו
   • תשריטים לבתים משותפים
   • חתכים ותוכניות לצורך תכנון מחדש של מבנים קיימים
   • הכנת בקשות, הגשה, ליווי וייצוג מול הרשויות
    קלינגר - ייעוץ בתחום הפחתת מיסים וארנונה

   קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
    
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132

   פקס: 6990134 - 03
   נייד- בן קלינגר 0523-888813
   www.klinger.co.il

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שישי , 7/4/17, 11:42
    ב.קלינגר שמח לבשר כי משרד הפנים פותח במבצע לגביית חובות ארנונה .משרד קלינגר מטפל בבקשות להפחתת /ביטול חובות /תשלומי ארנונה.
    על פי תקנות המבצע יוכלו רשויות מקומיות להעניק הנחה של עד 50% לבעלי חוב ארנונה. על פי הערכות הצטברו ברשויות חובות ארנונה בהיקף מצטבר של כ-30 מיליארד שקלים

    משרד הפנים פותח במבצע לגביית חובות ארנונה מהרשויות המקומיות, כך הודיע היום (ד') שר הפנים אריה מכלוף

     
    דרעי במסיבת עיתונאים במשרד הפנים בירושלים. על פי הערכות ברשויות המקומיות הצטברו חובות ארנונה של תושבים ובעלי עסקים בהיקף מצטבר של כ-30 מיליארד שקלים.

     

     

    על פי תקנות המבצע עליהן חתם השר היום, יוכלו רשויות מקומיות להעניק הנחה של עד 50% לבעלי חוב ארנונה, למגורים ושלא למגורים, ולהסדיר את חובם לרשות המקומית. האותיות הקטנות: בעל חוב יוכל ליהנות מהנחה משמעותית רק אם שילם את חובו באופן מלא בשנים 2015 ו-2016 - ובנוסף, מדובר במהלך שלא מחייב בחוק את הרשויות המקומיות להעניק את ההנחות, אלא רק מרצון חופשי שלהן. המבצע לא יחול לגבי נכס שהמחזיק בו הוא המדינה, חברה ממשלתית, תאגיד סטטוטורי או מי שקיבל פטור חלקי מארנונה לפי החוק.

     


    גובה הארנונה הנגבית מדי שנה בישראל עומד על כ-22 מיליארד שקלים. במשרד טוענים כי החובות הקיימים בעלי פוטנציאל רחב לחיזוק רשויות מקומיות, בעיקר מוחלשות, לביסוס שירות טוב ואיכותי יותר לתושבים.

     

    שר הפנים דרעי: "מבצע לגביית חובות ארנונה הוא יציאה מחושך לאור לחייבים רבים שיסדירו כעת את חובם. הנהנים מכך הם כלל תושבי הרשויות עם הטבת השירותים המוניציפליים. באפשרותן של רשויות מוחלשות בעלות תקציבים נמוכים, לקבל הכנסות שאינם שולמו עד היום, כחוק. הדבר הינו צעד נוסף להקטנת הפערים החברתיים והכלכליים".

     

    כמו כן הכריז השר דרעי על הקמת 6 ועדות גיאוגרפיות קבועות לחלוקת הכנסות, שינוי גבולות ושינוי מעמד מוניציפלי חיפה בגליל עליון, עמקים, גליל מערבי, ירושלים, יו"ש ושפלה ומרכז הארץ.

     

    הוועדות הגיאוגרפיות תחלפנה את הוועדות הנקודתיות המוקמות מעת לעת לבחינת שינויי גבולות, חלוקת הכנסות ושינוי מעמד מוניציפלי. הוועדות הקבועות תהיינה בעלות סטנדרט אחיד ורחב, בנוסף לתפיסה אזורית והפחתת הנטל הביורוקרטי והרגולטורי.

     

    בנוסף הציג שר הפנים שינוי בתקציב מענקי האיזון, אשר גדל בשנים האחרונות בכמיליארד שקלים, וצפוי אף לגדול, לאחר סיום עבודת הוועדה הבין משרדית, בראשות מנכ"ל משרד הפנים. במסגרת התיקון הוגדל התקציב ל-2017 ל-3.4 מיליארד שקל, לעומת 2.1 מיליארד שקל ב-2004 - גידול של 1.2 מיליארד שקל.

     

    דרעי הוסיף: "מענק האיזון מהווה מקור הכנסה משמעותי לרשויות, בעיקר מוחלשות, ומאפשר להן לספק לתושבים שירותים איכותיים וטובים. במטרה לבחון את הנוסחה לפיה מחולקים התקציבים וכמו כן, להגדיל את התקציב, מונתה על ידי ועדה אשר פועלת בימים אלה".

     
    קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
     
    השירות בפריסה כלל ארצית
    טל': 03-6990132

    פקס: 6990134 - 03
    נייד- בן קלינגר 0523-888813
    www.klinger.co.il

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום ראשון, 2/4/17, 15:07

     הכנת הבקשה

      
     '' 
      
      
     קיבלת צו הפסקת בניה,הריסה?
     ייעוץ,הכוונה וטיפול -פנה עוד היום!
     היתרי בניה,הכנת תוכניות,הגשה וליווי עד קבלת ההיתר.

     חוו"ד מהנדס קונסטרוקטור בכל הארץ-שרות מידי
     דיווח עפ"יהתקנות החדשות ואישור קונסטרוקטור על בנייה פטורה מהיתר

     קיבלת צו הפסקת בניה,הריסה?
     ייעוץ,הכוונה וטיפול -פנה עוד היום!
     היתרי בניה,הכנת תוכניות,הגשה וליווי עד קבלת ההיתר.

     חוו"ד מהנדס קונסטרוקטור בכל הארץ-שרות מידי
     דיווח עפ"יהתקנות החדשות ואישור קונסטרוקטור על בנייה פטורה מהיתר

     קיבלת צו הפסקת בניה,הריסה?
     ייעוץ,הכוונה וטיפול -פנה עוד היום!
     היתרי בניה,הכנת תוכניות,הגשה וליווי עד קבלת ההיתר.

     חוו"ד מהנדס קונסטרוקטור בכל הארץ-שרות מידי
     דיווח עפ"יהתקנות החדשות ואישור קונסטרוקטור על בנייה פטורה מהיתר
      
      
      
      
      
     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      
     השירות בפריסה כלל ארצית
     טל': 03-6990132

     פקס: 6990134 - 03
     נייד- בן קלינגר 0523-888813
     www.klinger.co.il

     מבקש ההיתר יפנה לעורך בקשה מוסמך כדי שיכין עבורו את הבקשה על בסיס תיק המידע שנמסר לו. 
     רשימת המסמכים הנדרשים לשם פתיחת בקשת רישוי לפי מהות הבקשה, נמצאת בדף טפסים וחומרי עזר.

      

     שימו לב: רק עורך הבקשה שיש בידו כרטיס חכם רשום בעיריית תל-אביב-יפו יכולים להגיש את הבקשה.

      

     הנחיות לבחירת מסלול להגשת הבקשה להיתר בנייה

     • הבקשה תיערך בידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין/אדריכלות (לפי העניין), לפי תקנות התכנון והבנייה ועל פי המידע שניתן בתיק המידע, לרבות האישורים הנדרשים לפני הגשת הבקשה.
     • בקשה הכוללת סטייה מתכנית בניין ערים (הקלה) או בקשה לשימוש חורג, חובה להגיש במסלול הקלות ושימושים חורגים, לאישור ועדת המשנה לתכנון ובנייה לאחר פרסום כחוק. 
      לשימושך, מדריך הקלות בבקשות להיתר.
     • בקשות להיתר, אשר אינן כוללות הקלות או שימושים חורגים, תוגשנה לאישור רשות הרישוי.
      פרטים נוספים אודות בדיקת הבקשה והדיון בועדה.

     בקשה להיתר בעבור שינויים ללא תוספת שטח בזמן הבנייה (אשר תואמת את דרישות תקנות התכנון והבנייה – התרת שינויים בהיתר על ידי מהנדס ועדה מקומית התשנ''ב 1992) אפשר להגיש במסלול מקוצר לאישור מהנדס העיר בלבד, בצירוף נימוקים. 

      

     פגישת ייעוץ לפני פתיחת בקשה להיתר בנייה

     פגישה עם מהנדס במחלקת רישוי בנייה ניתן לתאם לגבי המהויות הבאות:


     א. בקשות לתעסוקה ומסחר בהיקף מעל 3,000 מ"ר.
     ב. בקשות למלונאות.
     ג. בקשות עם אינטרס ציבורי מובהק (מעונות סטודנטים, דיור בר השגה, בתי אבות וכדומה).
     ד. בקשות לפי תמ"א 38 עבור תוספת קומה וחצי ומעלה.

      

     לתשומת לבכם:
     1.  הפגישה תתקיים רק לאחר הוצאת תיק מידע בתוקף.
     2.  מבקש פגישת הייעוץ ימלא באופן מפורט את הנושאים בהם מבוקש תיאום מוקדם. הפגישה תוגבל לנושאים אלו בלבד.
     3.  בפגישות ייעוץ אלו לא יידון נושא הקלות ולא ניתן לקבל מראש המלצות על הקלות. באפשרותכם לעיין במדריך להקלות באתר רישוי ופיקוח על הבנייה
     4.  פגישות הייעוץ יהיו בנוכחות עורך הבקשה.
     5.  פגישת ייעוץ הינה שירות מוצע לבחירת מגיש הבקשה. אנו נעשה את כל המאמצים לטפל בפניות במהירות אך ברור מאליו כי הליך זה מעכב את פתיחת בקשת הרישוי ומבקש בקשת הרישוי מודע לכך.
     6.  לצורך הגשת בקשה לפגישת ייעוץ, יש למלא את הטופס המצורף ולשלוח אותו במייל לכתובת Rishui_bniya@mail.tel-aviv.gov.il
     הבקשה תיבחן תוך 5 ימי עבודה ותוחזר תשובה. במידה והבקשה תאושר, תקבע פגישה עם בוחן במחלקת רישוי בניה, בכפוף לעומס העבודה במחלקה.
     7.  במקרים מיוחדים בהם עורך הבקשה מעוניין בפגישת ייעוץ מנימוקים אשר אינם כלולים בנוהל זה, יש למלא את הנושאים המבוקשים לתיאום ואת הנימוקים המיוחדים להם, ולסמן 'אחר' בטופס שלהלן. לצערנו, לא תמיד נוכל להיענות לבקשות אלו מפאת עומס העבודה במחלקה.


     לבקשה לפגישת ייעוץ במחלקת הרישוי לפני פתיחת בקשת רישוי


     קיבלת צו הפסקת בניה,הריסה?
     ייעוץ,הכוונה וטיפול -פנה עוד היום!
     היתרי בניה,הכנת תוכניות,הגשה וליווי עד קבלת ההיתר.

     חוו"ד מהנדס קונסטרוקטור בכל הארץ-שרות מידי
     דיווח עפ"יהתקנות החדשות ואישור קונסטרוקטור על בנייה פטורה מהיתר

     קיבלת צו הפסקת בניה,הריסה?
     ייעוץ,הכוונה וטיפול -פנה עוד היום!
     היתרי בניה,הכנת תוכניות,הגשה וליווי עד קבלת ההיתר.

     חוו"ד מהנדס קונסטרוקטור בכל הארץ-שרות מידי
     דיווח עפ"יהתקנות החדשות ואישור קונסטרוקטור על בנייה פטורה מהיתר

     קיבלת צו הפסקת בניה,הריסה?
     ייעוץ,הכוונה וטיפול -פנה עוד היום!
     היתרי בניה,הכנת תוכניות,הגשה וליווי עד קבלת ההיתר.

     חוו"ד מהנדס קונסטרוקטור בכל הארץ-שרות מידי
     דיווח עפ"יהתקנות החדשות ואישור קונסטרוקטור על בנייה פטורה מהיתר
      
      
      
      
      
     קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
      
     השירות בפריסה כלל ארצית
     טל': 03-6990132

     פקס: 6990134 - 03
     נייד- בן קלינגר 0523-888813
     www.klinger.co.il

     דרג את התוכן:

      פרופיל

      benklinger
      1. שלח הודעה
      2. אוף ליין
      3. אוף ליין

      ארכיון

      פיד RSS

      הפעילות שלי