כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה

  הוצאת רישיון עסק,בקשות לשימוש חורג,היתרי בנייה ,זירוז הליכים בירוקרטיים,אדריכלות והנדסת מבנים.

  ארכיון : 8/2019

  0 תגובות   יום ראשון, 25/8/19, 23:55

  מידע מוקדם

  תהליך רישוי

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 25/8/19, 23:49

   קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה  מלווה חברות ורשתות בתהליך בקשה לרישיון עסק. הליך זה כולל מספר שלבים, כשבכל עסק ועסק מקבלים השלבים הללו משמעות שונה הנגזרת בין היתר:

   מסוג העסק והתקנות הרלוונטיות לו, מיקום הנכס דרישות כל רשות רישוי (השונות מעט בכל עיר ועיר), אופי הבדיקות שידרשו טרום הגשת מסמכים וגם לא מעט נתונים שיכנסו במהלך התהליך.

    

   קלינגר כאן כדי להקל עליך, להוריד ממך את עול הביורוקרטיה ולספק לך רישיון עסק בזמן שאתה עושה כל מאמץ להקים את העסק/סניף שלך.

   כדי להבין מה דרוש לעסק הספציפי שלך צור קשר ונשמח לסייע לך 03-6990132

    

   להלן הליכי הגשת הבקשה לרישיון עסק:

   שלב א – הכנת תוכניות ומסמכי הבקשה לרישיון עסק

    

   • איסוף מידע מוקדם להגשת בקשה לרישיון עסק–  הוצאת נתונים היסטוריים מרישוי עסקים ומתיק הבניין על מנת להכיר את התיק לעומק, לאתר ולהציף כבר בשלב זה בעיות צפויות (כגון סירובים קודמים בתיק, חריגות בניה, שימושים חורגים, צווים, קנסות וכו').
   • הכנת מסמכי חברה ע"פ דרישת הרשות (רשות מקומית, מכבי אש, משטרה וכו') – כשלכל רשות מקומית דגשים מעט שונים ושיטות עבודה שרצוי להכיר.
   • מדידת הנכס – בדיקת ההתאמה בין התכניות האדריכליות למצב בשטח.
   • תכנון/ הכנת בקשה לרישיון עסק.
   • הכנת פרשה טכנית וטפסי השלכות סביבתיות.

   שלב ב – הגשת הבקשה לרישיון עסק לגורמים המאשרים

   קבלת אישורים מקדמים ממשרד הבריאות ועוד.

   • הטענת  הבקשה בצורה מקוונת.
   • הפקדת המסמכים במח' רישוי עסקים  (לרבות תכנית עסק).
   • תשלום אגרת בקשה לרישיון וקבלת אישור הגשת בקשה.
   • הכנת בעל העסק לקראת ביקורות הגורמים המאשרים (למשל הנחיות תברואיות לקראת ביקורת משרד הבריאות)
   • ביצוע ביקורות בעסק ע"י הגורמים המאשרים וקבלת דו"חות הביקורת.

   שלב ג – הכנת רישיון העסק ותנאיו

   • ריכוז חוות דעת גורמי הרישוי ונותני האישור.
   • הדרכת בעל העסק בתיקון הליקויים הנדרשים.
   • העברת המסמכים הנדרשים לקבלת אישור סופי מכל גורם מאשר, קבלת האישור הסופי והעברתו למח' רישוי עסקים.
   • לאחר קבלת כל האישורים – הדפסת רישיון עסק וחתימת מנהל אגף רישוי עסקים על הרישיון.
   • קבלת רישיון העסק.
   • אנו מומחים במקרים של חריגות בניה ושימוש חורג.
   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום ראשון, 25/8/19, 23:39

     תיקון 116 לחוק התכנון והבניה- שינוי מציאות אכיפת חוק התכנון והבניה
    ביום 25.10.17, נכנס לתקפו (בכפוף להוראות תחולה והוראות מעבר) תיקון מס' 116 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה- 1965 העוסק בהגברת האכיפה על עבירות בנייה, מתן סמכויות מנהליות לוועדות התכנון והחמרת האכיפה.

    תיקון החוק כולל החלפתו של פרק האכיפה הקיים בחוק התכנון והבניה (פרק י') בפרק אכיפה חדש הנועד ליתן בפני מוסדות התכנון המקומיים והמחוזיים כלי אכיפה חדשים ומגוונים לשם הסרת חסמים בתחום דיני התכנון והבניה ויעול רציני של  האכיפה בתחום זה.

    במסגרת התיקון מוקדה האכיפה של חוק התכנון והבניה בשלב המנהלי במטרה לסכל בניה בלתי חוקית בהתהוות. כך, הוספו סמכויות מנהליות וביניהן, צו להפסקת שימוש מנהלי, בוטלה מגבלת 30 הימים לפקיעת צווים מנהליים (אלה עמדו בתוקפם עד אשר יבוטלו ע"י ביהמ"ש או בידי נותן הצו) והורחבו סמכויות המפקחים - תפיסה וכניסה בכוח. בנוסף, ובכפוף להתקנת תקנות מתאימות, יוכלו מוסדות התכנון להטיל קנסות מנהליים בגין בניה בלתי חוקית.

    לצד אלו, עודכנו ההוראות העונשיות והסנקציות שניתן להטיל על עברייני בניה במסגרת ההליך הפלילי ע"י יצירת מדרג חומרה והגדלת גובה הקנסות. כמו כן, צומצמה האפשרות להותיר על כנה בניה בלתי חוקית ושימושים אסורים ע"י הגבלת המועדים לדחית ביצוע של צווי הריסה לתקופה של עד 6 חודשים (ו-6 חודשים נוספים במקרים חריגים ומנימוקים שירשמו).

    על פניו, מדובר בתיקון דרסטי במישור האכיפה, אשר מרחיב את מגוון כלי האכיפה, שם דגש על אכיפה כלכלית ומניעת ניצול לרעה של הליכי בית המשפט. עם זאת, לשם השגת אכיפה אפקטיבית ידרשו מוסדות התכנון לנקוט בגישה של אכיפה יזומה והיערכות למתן תגובה מהירה לכל איתור של בניה בהתהוות, ואלה, כרוכים בהקצאת משאבים וכוח אדם, אשר במידה רבה אינם מצויים בהישג ידם של מוסדות התכנון.
    הליך הרישוי נהייה מורכב יותר ומקשה על קבלת היתרים בדיעבד.חשוב במקרה של צו הריסה מינהלי ו/או במקרה שהתגלתה בניה לא חוקית לפנות מיד ליעוץ לגורם/חברה שמכירה את רזי הבירוקרטיה, ההליך המשפטי על בוריו ויודעת להתמודד עם כל השינויים האחרונים.

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 1/8/19, 01:27

     צו הריסה (ביטול צווי הריסה)

      

     נתחיל מהסוף- בטיפול מקצועי ונכון יש סכוי רב לבטל צו הריסה . יש 2 דרכים עיקריות.

     הדרך המשפטית והדרך התכנונית. רצוי לפעול במקביל.

     למשרדנו ניסיון רב של למעלה מ 30 שנים  בביטול צוי הריסה  הגעה להסדרים /הבנות בנושא האכיפה הרישוי.

      

     מה קובע החוק לגבי צו הריסה?

     צו הריסה מעוגן בסעיף 238 (א) בחוק התכנון והבניה, ולצורך הוצאתו נדרשת חוות דעת מנומקת של מהנדס מטעם הוועדה המקומית. חוות דעת זו תכלול בתוכה טענה מרכזית אחת: הבניין, או חלק מסוים בו, נבנו ללא היתר בנייה, או לחילופין חרגו מאחד ההיתרים הנדרשים בחוק. בין השאר, מדובר על תוכנית בניין עיר (תב"ע), תוכנית מתאר מקומית (תמ"מ) או תוכנית מתאר ארצית (תמ"א).

     הנפקת הצו, אם כן, תיעשה אך ורק במקרים בעלי דרגת חומרה גבוהה באופן יחסי. את הצו יכולה הרשות המקומית לממש תוך פרק זמן קצר ביותר. למעשה, ההריסה של המבנה בפועל יכולה להיעשות תוך 24 שעות (המקרה של הקמת בניין ללא היתר מתאים), או 72 שעות במקרים חמורים פחות.

     ל צו ההריסה מצורף, לא פעם, גם אישום פלילי, ולו מכיוון שבעל הנכס, לכאורה או שלא, עובר על החוק.

     חשיבותה של פעולה מהירה (ומקצועית)

     הצעד הראשון שנדרש לעשות לאחר קבלת צו ההריסה הוא, כמובן, לפנות לבית המשפט. ברמה הכללית, ניתן להגיש בקשה לביטול הצו, או לחילופין לדחיית הפעולה הננקטת כנגדו, באם מתקיים אחד מהמקרים הבאים לפחות:

     • הבנייה שבגינה הוצא הצו, בניגוד להחלטת המהנדס, הינה חוקית.
     • הוכחה שביצוע הצו אינו דרוש לצורך מניעת עובדה מוגמרת.
     • פגם כלשהו בצו המנהלי עצמו, אשר מבטל את תוקפו.

     קושי מהותי לבעל המבנה

     כל אלה מביאים לקושי מהותי לבעל המבנה, אפילו אם הצדק עימו. ניתן לראות כי חובת ההוכחה עליו, וכי נדרש ממנו לפעול במהירות האפשרית – לפני שיהיה מאוחר מדי. למעשה, ככל שממהרים לפעול, וכלל שהסיוע שמקבלים הוא מקיף יותר, כך גדלים הסיכויים לשנות את רוע הגזירה. וזו בדיוק הנקודה בה רצוי להבין את חשיבות השימוש בגורם משפטי מהמעלה הראשונה, הבקיא בתחום ובסעיפיו השונים עד לרמת היסוד.

     בהתאם לסעיף 238 א' לחוק תכנון ובנייה, רשאית רשות מקומית להוציא צו הריסה למבנה שחרג או שלא נבנה על פי היתרים קיימים. כתוצאה מכך עשויה הרשות לפתוח בהליכי הריסה בזמן קצר ביותר, וכנגד הבונים אף עלול להיפתח הליך פלילי. אכן, אנשים רבים בישראל כבר מצאו את עצמם בסיטואציה קשה זו, והניסיונות להתמודד באופן עצמאי מול הרשויות לא הובילו לפתרון. יחד עם זאת, בעזרת סיוע משפטי ניתן לפנות לבית המשפט ולהוביל לביטול הצו.

     כיצד מתנגדים לצווי הריסה מנהליים

     על מנת להביאו לביטולו של צו מנהלי יש לפנות אל בית המשפט לעניינים מקומיים, וזאת לא יאוחר משלושה ימים מעת קבלת ההודעה על הוצאתו של הצו. לאחר מכן, בתוך שבוע לכל היותר ייערך דיון הנוגע לפניה, ובהתאם לכך בית המשפט עשוי להורות על עיכוב הביצוע לתקופה קצרה, על ביטול הצו או על דחיית הבקשה. חשוב להדגיש כי מסגרת הזמנים המדוברת הנה קצרה ונוקשה, וזאת מאחר שהרעיון העומד בבסיסו של הצו הוא לאפשר לרשויות המקומיות להתמודד במהירות עם בנייה בלתי חוקית, ולמנוע את השלמתה והיותה עובדה מוגמרת.

     מתי יבטל בית המשפט צו מנהלי

     עורך דינו של הפונה עשוי להציג בפני בית המשפט מספר טיעונים על מנת להוביל למחיקת הצו, או לכל הפחות לעיכובו. ראשית, ניתן לטעון כי עבודות המבוצעות במבנה קיים אינן טעונות כלל בהיתר על פי תוכנית מקומיות, ארציות או אחרות, ומכאן שעצם הוצאת הצו אינה מחויבת במסגרת החוק. שנית, עורך הדין עשוי להציג מסמכים וחוות דעת מטעם מהנדס או אדריכל, המראים כי הלכה למעשה הבנייה לא חרגה מן ההיתרים הקיימים. זאת, בניגוד לדעתו של המהנדס המקומי מטעם הרשות, שעל בסיס קביעתו הוציאה ועדת תכנון ובנייה את צו ההריסה.

     ביטול צו הריסה

     כמו כן, ניתן להביא בפני בית המשפט ראיות לכך שהרשות המקומית פעלה באופן שרירותי וקיצוני במקרה זה, מבלי לבדוק כהלכה את העובדות או להפעיל שיקול סביר. לבסוף, ניתן להביא למחיקתו של צו הריסה בעזרת הוכחות שונות כמו שלמעשה העבודה אינה דורשת היתר (עבודה פטורה מהיתר ע"פ תיקון 101 לחווק התכנון והבניה,) המראות כי אין צורך בביצוע הצו כמו  למניעה של עובדה מוגמרת בשטח, או ש לפני שהגיש המהנדס המקומי את חוות דעתו בעניין כבר היה הבניין מאוכלס.


     עבירות על חוק התכנון והבנייה הן עבירות חמורות שעשויות להוביל לסנקציות קשות כנגד העבריין. משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בטיפול בעבירות אלו ומעסיק אדריכלים ומהנדסים שיוכלו לסייע לך להתמודד מול המערכת.

      

      

      

      

     נתפסת בעבירת בניה? הפתרון בהישג יד. צור קשר ונשמח לעזור לך לצאת מזה…

       " אם ביצעתם עבירת בנייה כלשהי, יכול מאוד להיות שתוכלו להכשיר אותה בדיעבד. באמצעות טיפול מקיף במספר חזיתות נשיג עבורכם את האישורים שיאפשרו לכם להמנע מצווי הריסה, קנסות ואפילו רישום פלילי".

      

     • התמצאות מלאה בסבך החוקים והתקנות מאפשרת לנו למצוא פתרונות גם לבעיות מורכבות.
     • ההיכרות שלנו עם המערכת ועם האנשים שממנה היא מורכבת מאפשרת לנו לספק לך פתרונות מהירים ולזרז את ההליך הבירוקרטי.
     • שירות אישי, מקצועי ומהיר – עד לפתרון הבעיה.

      

      

     המשרד מתמחה בטיפול בתיקים הקשורים לחריגות בנייה, בנייה ללא היתר, שימוש חורג ללא היתר, פיצול דירות טופס 4 ,תעודות גמר בניה ועוד…


     השירות בפריסה כלל ארצית
     נייד: 3888813 - 052
     טל': 03-6990132
     פקס: 6990134 - 03
     דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net


     דרג את התוכן:

      פרופיל

      benklinger
      1. שלח הודעה
      2. אוף ליין
      3. אוף ליין

      ארכיון

      פיד RSS

      הפעילות שלי