כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 12/2009

  11 תגובות   יום ראשון, 27/12/09, 15:51

   

  "החברות:מתה" מסיים וויליאם דרסיוויץכתב העת של "TheCronicle” במשפט המחץ המסכם שבמקום לרכוש חברים, להבין מיהם באמת, להקשיב ולהחליף סיפורים אישיים,לפתח אינטימיות, “נתנו את הלב שלנו למכונות,ו אנחנו נהפכים למכונותאלו פני הדברים במאה החדשה".
   

   

  ,כתבתי שבעתיד הלא רחוקמכונות בעלות יכולות גבוהות של "בינה מלאכותית" יהוו חלק מחיינו. תקשורת עם מכונה מעין זו דרך האינטרנטתפתח דו שיח שיהיה דומה לחלוטין לאותם שיחות שאנו מבצעים היום ברשתות החברתיות עם "חברים",כלומר המכונות או האוטומטים יוכלו להוות תחליף בלי שאפילו נרגיש שאנו מתקשרים עם מכונה ולא עם בן אנוש.
   

   

  היום אנחנו מתקשרים, מפתחים "חברויות"קושרים קשרים אינטימייםמחפשים בני זוג או מעגלים חברתיים בעזרת המכונות. הם כלי התיווך שלנו גם בהרבה מקרים שאנו מוותרים במודע על המפגש האישילפעמים זה קורה מכורח הנסיבותלעתים קרובות זה מתאיםמפני שזה עושה את המפגש ליותר פשוטחלק ולא מחייב.
   

   

  החברות החדשה הזו היא המעגל החיצוני ביותר של חוסר דו-שיח ממשי ואישי. השיחות נעשות ב"ענן",הקהל נמצא בפייסבוק או בקפה הווירטואלימי יכול באמת ובתמים לטעון לחברות אישית ממשית עם 500החברים הרשומים שלו באינטרנט?חברות שכזאת הופכת לאוסף תמונות וכתובות יעד בלי לדעת האם המען בכלל מתעניין באמת, ולפחות קורא את המסר או את הבלוג האישיבמקרה הטוב ישנה תגובה קצרה כל שהיא.
   

   

  ההרגשה הראשונית של הגולש, שהנה הוא הופך ליותר או למאוד מתוקשר מתחלפת מהר מאוד בתסכול. זה מתבטא בבדיקות החוזרות ונשנות באינטרנט,האם יש תגובותהאם מישהו פנה אלי,האם המסר שלי נקלט ואיךההשקעה בניסיון לצבור קהילת חברים שנמצאים בקשר דו-כיווני פחות או יותר קבוע בדרך כלל אינה משתלמתרק מעטים זוכים למשל לפתוח בלוג שרוכש לו שותפים פעילים מתמידים.
   

   

  חברות ה"ענן"הופכת למשימה אסטרטגית שיווקית.שתי דוגמאות בולטות מקפה "theMarker”: האחת שחושפת את החזה הגדול והמרשים שלה לתוך מסגרת בלונדינית מושכתמגלה בהמשך את כוחה וכשרונה האמיתי בניתוחים מעניינים של המשק והכלכלהכשהחברים מורידים עיניים מהתמונות ומתרגלים למחזה, אפשר להפוך להיות מאוד ענייני בתגובהכך יוצרים קהל גדול בענן של למעלה מאלף איש. אישי ואינטימי זה לא, פורום מקצועי כן.
   

   

  השניה חושפת גם היא מחשוף עמוק למי שמתעניין בטופוגרפיה הררית מסיבית. אבל המטרה היא כאן לרכוש קהל יעד שמלטף את האגו האישי. זוהי דוגמה בולטת לניסיון לפתח אינטימיות וירטואלית בנלית שמתחילה בבלה בלה רגשישמסתיימת בדרך כלל במשפטים רווי רגשות כמו "מאמי,אהבתי, חיבוק גדול..” וכל זה בסיטונות שאפשר לחשוב שבאמת כל אחד יושב וקורא את התכנים האישיים שלה ומזיל דמעות עד שהענן האינטרנטי מתחיל להוריד גשם של ממש.
   

   

  מה שבאמת נשאר שו לא חברות אלא החשיפה האישית. בפעם הראשונה נוצר פורום חופשי גלובלי שמאפשר לכל אחד מכל מין וגזע להציג את עצמו, כפי שהוא משתקף לעצמו במודעות האישית שלו.האינדיבידואליות הופכת להיות ציבוריתנגישה לטוב ולרעבצד החיובי חברויות חדשות יכולותל נבוע מתוך האינפורמציה האישית שמרחיבה את אופק אפשרויות ההכרות הווירטואלית לתוך המפגש הממשיבצד השלילי נשארת האשליה של תחושת הקשר והחברות כתחליף למעגל חברתי חברי אינטימי ממשי.

   

   

  ואגב,החברות המודרנית גם היא עוברת מהפך חברתי משמעותי. היא אינה מצריכה יותר מחויבות מסודרתהופכת לנזילה וגמישהלמשחק של אפשרויות. “אנחנו יכולים להיות חברים של מי שנרצה, איך שנרצהלמשך כמה זמן שנרצה". בארצות הברית ובאירופה המשפחה המסורתית מתפרקת יותר ויותרומצד שני החברים הופכים למשפחה הנבחרתבארץ הקודשהסמכות הכנסייתית-רבנית ממשיכ ליצור לחץ שמעוות את המרחב החברתימשפחה וחברים מהתנועה והצבאעוד יש,  אבל בדורות הצעירים הקשר החברי הזה הולך ורופף. פייסבוקמייספייס וטוויטר חוגגים.  

   

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   יקה1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   שנה טובה לכולנו

   תנועה ירוקה