כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 11/2010

  2 תגובות   יום שישי , 19/11/10, 13:51

  כמה מיכלים של תחליבי רחצה, חלבים ושמנים לריכוך וטיפול בגמישות העור, קרמים למניעת הזדקנות והזנת העור נמצאים בארונות האמבטיה ובמקלחת ועל השידה בחדר השינה שלכם?

   

  כמה שילמתם עבורם? קחו פעם אחת מחשבון ועשו הערכת עלות של כל התכשירים האלו שקניתם בזמן האחרון. הכפילו את הסכום במחזוריות הקניות שלכם בחודש, הכפילו במספר חודשי השנה ומספר השנים שאתם כבר משתמשים בהם. אני מבטיח לכם שתיפלו מהכסא כשתראו את הסכום הכולל שהוצאתם ברבות השנים.

   

  בעקרון עשיתם דבר אחד טוב. ממנתם את החברות המייצרות את התכשירים האלו ומרוויחות הון עתק ואולי גם תרמתם לקידום המשק הכלכלי. וכל זאת לחינם.

   

  העור שלכם לא נעשה צעיר יותר, לא מתוח יותר ולא גמיש יותר.העור שלכם הזדקן על פי הגנטיקה שלכם מהר או לאט יותר. העור היבש שלכם לא הפך לקטיפה, ואם היה לכם מזל עם עור אלסטי ומראה צעיר לאורך זמן הרווחתם מפאת הגנים הטובים ותו לאו.

   

  ובבוא הזמן לא נותר לכולכם מגיל חמישים ומעלה אלא לבקר את מומחי הפילינג ומנתחי הפלסטיקה, לשלם הרבה מאוד כסף כדי להחזיר אתכם חמש עד שבע שנים לכל היותר חזרה במראה עור הפנים, כל עוד אתם מסתירים את הקפלים והקמטים והגבשושיות של שאר עור הגוף. ומי שכמוני רוצה לנחש את הגיל האמיתי מאחורי הפלסטיקה, שימו לב לגב העור של הידיים והרי לכם הערכת גיל מדויקת למדי.

   

  ועכשיו למה שרובכם לא יודעים. לפני 30 שנים דברתי עם רופאת עור ידועה בחו"ל. היא יצאה נגד השקר הגדול של כל חברות הקוסמטיקה ומקצועות הקשורים לטיפול בעור.

   

  האמת לגבי העור שלנו נשמע ממש בנאלי. בשפה פשוטה, העור שלנו מגן על עצמו ושומר על הלחות והגמישות שלו בעזרת הטאלג שאנו מייצרים דרך נקבוביות העור. אבל מה אנחנו עושים לו? אנחנו לוקחים תכשירים ש"מנקים" את העור ובעצם מסלקים את הטאלג שאמור להגן. עכשיו לעור אין את ההגנה והשמירה הנדרשת. ושוב באה תעשיית הקוסמטיקה שמציעה לנו פתרונות לשמירת והגנת העור מפני יובש וכו". אז אנחנו בעצם מורחים את מה שהטאלג הטבעי היה עושה לעור שלנו בצורה טבעית והרבה יותר יעילה.

   

  המחזוריות הזו של "ניקוי" ו"הזנה" מכריחה את העור בשלב המוקדם ליצור הרבה יותר טאלג אחרי הניקוי. ההזנה אבל סותמת בסך הכל את נקבוביות העור ובשלב מאוחר יותר העור אינו מצליח יותר לשמר עצמו באופן הטבעי. וכם הפכנו לתלויים בתכשירים מלאכותיים שבסופו של דבר לא מועילים אלא מזיקים לתהליך הטבעי. (הגנה נדרשת מפני קרני השמש הוא נושא שונה לחלוטין מהמדובר)

   

  מה המליצה רופאת העור. אמרה שכשמדובר באנשים שגרים בעולם המערבי, אלו לבושים, מזיעים ועל עורם אין שכבות של לכלוך אלא אבק מזיהום האוויר. מספיק להתקלח בבית קצר ולשטוף את את העור – וזהו! אין צורך בשום תכשיר רחצה ולכן גם בשום תכשיר הזנה. העור נקי והטאלג עושה את שלו. רק במקום האינטימי יש צורך ב"ניקוי" ואינני רוצה להרחיב. הפנים הם משטח העור הרגיש ביותר שחשוף כל הזמן לזיהום אוויר ושמש. קרמים של הגנה – לא של ניקוי כי מספיקה השטיפה במים - נדרשים. את כל שאר המיכלים אם יכולים בלב שקט לזרוק לפח! וכך גם לחסוך הרבה מאוד כסף בארנק. נקודה.

   

  אני כבר שומע את צעקות הגוואלט של אלו שמתפרנסים טוב מאוד מלמכור לכם לוקשים לגבי אסטטיקת העור. שיצעקו. האמת מוכיחה את עצמה.

   

  בקורס שנתתי על מודעות צרכנית עלה נושא זה לדיון. הסטודנטים היו מאוד סקפטים אבל הסכימו לניסוי לאורך זמן הקורס של חודשיים ימים. לאחר תקופת הסתגלות שהקשתה עליהם יותר מהצד הרגשי (אני מלוכלך) הם למדו וראו שבעצם גם בלי תכשירים ורק עם שטיפת מים עורם לא השתנה ואין ריח גוף ואף בן או בת זוג לא הרגיש שמשהו השתנה, להוציא תקציב הוצאות על קוסמטיקה שהפך לאפס.

   

  שלשום לקחה אותי חברה טובה לצד וספרה לי שכבר חודש ימים היא "משתמשת רק במים לשטיפה". הבעייה היחידה שלה הייתה להתגבר על ההרגשה שאינה נקיה כתמיד. עכשיו היא גם חושבת לותר על שטיפת השיער היומית שלה....

   

  שווה גם לכם לנסות !

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   יקה1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   שנה טובה לכולנו

   תנועה ירוקה