כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 3/2010

  3 תגובות   יום שישי , 12/3/10, 17:13
  בואו ונעשה נסיון להסתכל על עצמנו בראי מנקודת מבט של האחריםהגויים. בואו ונשים את עצמנו במקומםבואו ונביט עלינו בראי כאילו היינו חלק מהגויים בעולם
   
  מה אנחנו רואים?

    

  אני לא אוהב את עצמי כמי שמשתקף בראי זה. אני לא אוהב אותנו היהודיםהציונים, הישראליםהחרדים או איך שנכנה עצמינוכפי שהם משתקפים לי כגוי בראי.

   

  אני רואה אותנו כגוי בראי היום יום.

   

  אני גוי אמריקאי שרואה איך הם בועטים באחוריים של סגן הנשיא שלנו שמתיימר להיות החבר הכי טוב שלהםואני חושב שהם לא שווים שום תמיכה מצדנו. אין שום סיבה לתמוך בהם ולהזרים להם כל שנה מיליונים.

   

  אני גוי דרום אמריקאי או הודי שמתפלא איך החמסנים האלו מהתעשיות האוויריות נלחמים אחד בשני במלחמת חורמה ובלבד לעשות עסקיםאני בז להם על כך שהם מנסים לשחד אותי בכל צורה שהיא. אני צוחק עליהם שבסופו של דבר גוי משלנו קיבל את העסקה על חשבונם.

   

  אני הגוי רואה בחדשות החוץ בטלוויזיה תמונות מישראלאני רואה שחלק מהאנשים שם לבושים בשחור. אומרים שהם קנאי דת, מפלים נשים, חייים מצדקה. מראים אותם מתיישבים בהתנחלויותמתפרעים. מדווחים שמספרם הולך וגדל מיום ליוםלי הגוי הם לא נראים שונים בהרבה מאותם אייתולות בטהרן. אני מפחד מהם כמו שאני מפחד יותר ויותר מהמיעוט המוסלמי הקנאי בארצי.

    

  אני הגוי שומע מאנשי העסקים אצלנו שהולך להם מצויןאני חושב שהם היהודים יודעים לעשות כסף. הכל אצלם מסתיים בדולרים. תמיד אמרו עליהם שהם סוחרים ורודפי בצעאני חושב שאולי זה מה שהםעם של עושי ממוןוגם שמעתי שיש בארצם טייקונים ומליונרים ששולטים במדינה ושיש גם הרבה עונימיליון ילדים בעוניאני כגוי אזהר כמובן לא להשמע אנטישמיאבל אני מודה שבגלל זה אני לא סובל אותם במיוחד.

   

  אני הגוי שבעבר אהב לבקר בארץ. כיום אני נוסע במכונית שכורה בכבישים ורואה את כל המופרעים שנוהגים בחוסר כל תרבות נהיגה ושמירה על כלליםנדחפים לכל מסלול ובלבד להיות לפני מישהו, גם בפקקים. אני לא אוהב אותם יותר בגלל שהם כבר לא תרבותייםלא אדיבים, ולא סבלניים. את אותם סממנים אני רואה בהרבה מקומות שאני מתייר או לן.

    

  אני הגוי קורא בעיתונים עליהם. אני חושב שהם חושבים שאנחנו טפשים גמוריםהם מנסים למכור לנו את עצמם כשוחרי שלום שמושיטים יד לפלסטינאיםלסורים ולכל העולם ובכלל זה גם לאיי פיג'יאני רואה שהם בפועל יצרני הנשק מהגדולים בעולם. אני רואה שהם שולטים בעם אחר ולא רוצים להרפותאני רואה את ההתבכיינות שלהם והצדק העצמי, ואני חושב שהם לא עם שוחר שלום.

   

  היו שנים שהתפעלתי מהישראלים האלוקראתי על השממה ומה הם עשו ממנהקראתי על הרצלעל בן גוריוןהתרשמתי מאוד ממישהו בשם פרסהיום התמונה השתנתהיותר ויותר הם הופכים מבחינתי לנטלהם עם כמו טנק המרכבה שלהםנראים לי כמצודה עם צריח אטומי מאיים על השלום בסביבה. אני הגוי שלמדתי לחיות בשלום אחרי שעברתי את המלחמה הקרה רוצה שקט בבית ובסביבהיש לי גם צרות מבית וצרות עם זרים ומהגרים. אני לא רוצה להתעסק בנוסף עם הצרה הצרורה של המזרח התיכון. הם הישראלים, שיעשו כבר שלום או שילכו לעזאזל.

    

  כגוי שמעתי על החוצפה הישראלית וחוסר היכולת לביקורת עצמיתאבל מזמן התנתקתי מאותה תמונה של העם המיוסר בעולם. אני משקיף עליהם היום ממרחק ואיני מרגיש מחוייבות היסטורית לגביהםהיום הם אחראים למעשיהם כמו כל עם אחר. שילמדו להתמודד שיש עוד מושג של צדק מאשר הצדקנות החולנית שלהם שבגללה אינני מזדהה עמם.

   


  הראי מספר לי עוד הרבה על עצמי ממבט של האחר,של הגוי, ואני שואל את עצמי האם אני אוהב בכל זאת ולמרות הכל את מה שמשתקף לי מהראי שלי ואני עונה בפירוש לא !

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   יקה1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   שנה טובה לכולנו

   תנועה ירוקה