כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 10/2011

  4 תגובות   יום חמישי, 27/10/11, 19:03

  קראתי על המספרים הזעומים של חיזוקי מבנים על בסיס תמ"א 38 בארץ.

  אינני מבין את שלוות הנפש של כל אלו שגרים בבניינים על עמודים ואינם מבינים שברעידת אדמה חזקה הבניינים האלו יקרסו כמגדלי קלפים. רוב הבתים האלו משנות ה-60 עד סוף ה-80 לא נבנו ככרעי תרנגולת ולא ברמת תקן נדרש לעמידות בפני רעידות אדמה. בנוסף בהרבה מהמבנים התומכים ניזוקו והברזלים המעטים שמשמשים כחיזוק נחשפים ונחלדים.

   

  שלא תגידו שלא אמרו לכם !

   

  אני את שלי רוצה לעשות, להביא ולדחוף את הנושא לתודעת הציבור הרחב.

  לשם כך אפרסם מדי פעם נתונים על רעידות אדמה ברחבי תבל שמתרחשות מדי שעה בשעה, כך שאתם יכולים לראות במו עינכם – האדמה רועדת.

   

  אולי כבר מחר גם אצלנו !

   

  ''

  דרג את התוכן:
   1 תגובות   יום שלישי, 25/10/11, 18:00

   1986 אסון צ'רנוביל


   האם גם אנחנו היינו באותו הסיפור? כן בהחלט העננה הרדיואקטיבית שהתפשטה לאחר אסון צ'רנוביל הגיעה גם אלינו!


    

   ''


   הסימולציה של כמות הזיהום הרדיואקטיבי, כאן במיוחד קרינת ה- Cesium 137 שאינו בנמצא בטבע, אלא נפלט מצרנוביל והתפשט גם לעברנו, מראה שבזמנו עמדנו לפני סכנת זיהום גבוהה מאוד, אלא ששינויים אקלימיים הסטו את העננה הרדיואקטיבית מעל צפון טורקיה לעבר אירופה. מעל ישראל התפשט זיהום רדיואקטיבי ברמה נמוכה יותר.


   ''


   החומר הרדיואקטיבי, Cesium 137 שנחת עלינו בזמנו הוא בעל מחצית שנות חיים של 30 שנים, כלומר כל 30 שנה כמות הקרינה שלו יורדת לחצי.
   11.03.2011 אסון פוקושימה


   האם גם אנחנו שוב באותו סיפור? כן בהחלט הקרינה לאחר הפיצוצים בכורים של פוקושימה הגיעה וממשיכה להגיע גם אלינו!


   Japan admits daily radioactive release from Fukushima at 154 trillion Becquerels, many times higher than previously announced — Nuclear commission blames calculation error   כדוגמה לקחנו שוב את החומר הרדיואקטיבי Cesium 137 כתוצר מלאכותי של הקרינה מהכורים האטומיים:

   ''


   בחדשות ראינו את רעידת האדמה והצונאמי בעקבותיו ביפן. כמה איזכורים נוספים והעניין נשכח. פוקושימה רחוקה. מדעני הגרעין שלנו הבהירו את העניין ממזמן. ראשית טענו שהכורים האטומיים בכלל, וגם הכור שלנו בדימונה, הם מפעלים בטוחים שלא מזיקים לסביבה, ולמרות זאת המליצו למקרה שכן יקרה משהו, לחלק טבליות יוד ליושבי באר שבע והסביבה.


   ב- 31.03.2011 פרסמה הוועדה שבמכשיר המדידה של תחנת הניתור שלה התגלתה נשורת רדיואקטיבית מזערית גם בישראל. אלא שהתחנה מודדת משום מה רק את כמות ה- Iodine 131 ולא את החומרים החשובים והרעילים הרבה יותר שנפלטו בפוקושימה כמו ה- Cesium 137. נתוני הוועדה נועדו להרגיע את הציבור והם גם לא נכונים. למשל Nuclear Regulatory Commission NRC הציגה נתונים ל- 21.03.2011 לפיהם כמות הרדיואקטיבית של Iodine 131 במ"ק אוויר ליד הכורים הפגועים הייתה 5900 Becqerel. הוועדה מצגה מפה (ללא תאריך!) שממנה עולה שכמות הקרינה של Iodine 131 במ"ק אוויר היא בסך הכל 0.01 Becquerel.

   http://radjournal.com/articles/Fukushima/fukushima%20up%20to%20March%2026%202011.htm


   הוועדה הישראלית מתייחסת ל- Iodine 131 מסיבה ברורה. זמן המחצית של חומר זה הוא קצר מאוד, 8 ימים, לעומת 30 השנים של ה- Cesium !


   מה שהוועדה לאנרגיה אטומית לא הזכירה ולו במילה אחת היא העובדה שהיה היתוך גרעיני בכורים היפנים. היא שכחה גם לציין שמאסון צ'רנוביל נפגעו עד היום 86 מיליון איש ברחבי תבל, חלקם באופן אנוש, חלקם ברמת סיכון גבוהה לסרטן במשך 20 השנים הבאות ורובם ברמת סיכון קטנה עד בינונית. אסון צ'רנוביל מתגמד כיום לעומת אסון 3 הכורים המתמשך בפוקושימה.
   ביפן נמדדות רמות הקרינה אצל ילדים מהסביבה היותר קרובה לפוקושימה רק לגבי קרינת Cesium 137. שתי סיבות לכך, הראשונה היא ש Cesium 137 אינו בנמצא בטבע כתוצאה מקרינה טבעית או קוסמית ולכן אפשרי לכל אחד לזהותו כזיהום רדיואקטיבי ספציפי מכור אטומי, הסיבה השנייה היא שהחומרים האחרים שנפלטו ובינהם פלוטוניום, הם פי אלף יותר מסוכנים כבר ברמות של חלקיקי 1 למיליון, ולכן ממשלת יפן נמנעת מלמדוד אותם בצורה מקיפה. רמות Cesium 137 שנמצאו אצל ילדים יפנים סווגו כנמוכות ולא מסוכנות על ידי הממשלה ביפן. אבל אותן רמות התגלו בזמנו אצל ילדי צ'רנוביל שבעקבותיהן נפגעו תאי הלב של הרבה הילדים בצורה בלתי הפיכה.


   ב- 18.10.2011 למשל נמדדה בבית ספר יסודי בטוקיו במרחק של 220 קילומטר מהכורים בפוקושימה קרינה הגבוהה פי 3 ממדידה שנעשתה במרחק של 60 קילומטרים מהכורים הפגועים.


   מדען הגרעין האנגלי פרופ. כריס בסבי, חבר בוועדה האירופאית לסיכונים מקרינה, העלה השערה מזעזעת, לגבי כיצד ממשלת יפן מנסה לטשטש את רמות הזיהום שהתגלו על ידי מדידות של מדענים וארגונים שונים בסביבה היותר רחוקה מהכורים בפוקושימה ועד לבירה טוקיו הרחוקה כ 200 קילומטר ממקום האסון. לדבריו מסתבר שממשלת יפן שורפת את החומרים הרדיואקטיביים מהכורים במקומות מאוד מרוחקים מהכורים שנפגעו. הליך השריפה גורם לפליטה של כמות מסוימת של חומרים רדיואקטיביים לאוויר למרות פילטריזציה. אפשר לטעון שהממשלה לא רוצה להוסיף רמות זיהום נוספת לאתר האסון. למעשה כמות הזיהום שתתווסף היא ברמה זניחה לאור הקרינה המאוד גבוהה המתמדת מהכורים שאינה בשליטה למרות כל נסיונות הקירור. מה שלדברי המדען קורה הוא שעקב שרפת החומרים במקומות שונים בכל יפן רמת הזיהום הכללית עולה. הוא טוען שעליה זו משמשת כעילה לממשלת יפן להודיע שרמת הקרינה שנמצאה אצל הילדים היפנים אינה בהרבה יותר גבוהה מרמת הקרינה הכללית!


   ועדת האטום היפנית משדרת לאזרחים ששלושת הכורים שנפגעו נמצאים כביכול בשליטה. אבל מהסקיצה שפורסמה לא מזמן אפשר לראות בבירור שהייתה התכה של המוטות

   (melted fuel) ושהחומר המותך פגע בליבת הכור, המיס את תחתית הליבה וזלג לתחתית מעטפת הכור. מכיוון שחומר זה פעיל חייבים לצנן אותו כל הזמן כדי שלא יפגע במעטפת הכור החיצונית ויזלוג לאדמה ומשם ישירות למי התהום. עד כמה שלי ידוע, אין שום אפשרות לאסוף את החומר המותך לתוך מכלים מיוחדים ולשנעו למקום מוגן ולטפל בו. מכיוון שחומר זה ישאר פעיל לאורך של עשרות אם לא מאות שנים, יהיה צורך בטיפולו המתמיד.


   ''   בינתיים, עקב מכונת האקלים העולמית ממשיכה הקרינה המתמשכת לנדוד מעל פני אוקיינוסים ויבשות ועם הרוחות מגיעים החומרים כמעט לכל מקום בעולם. בתחילה נפגע החוף המערבי דרומי של ארצות הברית, לאחר מכן נודע על רמות קרינה גבוהות בחלק הצפוני של היבשת האמריקאית והאירופאית, כיום אפשר למדוד את הקרינה, גם אם לפרקים ברמות נמוכות כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ. אבל לקרינה יש את האפקט של ההצטברות, כלומר גם קרינה מתמשכת על פני חודשים ושנים ברמה נמוכהעלולה לגרום לפגיעה בתאי הגוף של בני האדם ולתחלואות הסרטן שפורצות לאחר עשור שנים.


   ''   בשבועות אלו אני מבצע מיפוי קרינה של Cesium 137 + Iodine 131 בעזרת מכשיר מדידה בטא/גמא בתצוגת Becquerel/cm2 . תוצאות המדידה יפורסמו באתר בהמשך.

    

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום שישי , 21/10/11, 18:20

    אני לא מאלו שהשתתפו בחגיגות יגאל שליט.

     

    אני חושב שלא נעשה הכל למען הנסיון להחזירו בדרך אחרת. אני מתכוון למבצע שחרור, ללקיחת ראשי החמאס לשבי כבני ערובה ליגאל וללחצים כלכליים כבדים על החמאס.

     

    אני חושב שספירת חללי קרב היא איסטרטגיה צבאית פטאלית. במלחמת העולם השנייה שלחו מאות אלפי חיילים מאנגליה לכבוש את חוף נורמדיה מידי הצבא הנאצי. מנהיגי הצבא לא עשו חשבון חללים, אילו היו עושים לא היו יוצאים לכיבוש וחיילות הברית היו מפסידים את המערכה נגד הנאצים. כשחייל נחטף או נשבה, חייבים לפעול למען שחרורו. המחיר יקבע על פי איכות והצלחת המבצע.

     

    אני חושב שיאיר לפיד צודק כשהזכיר לנו שהיום מהלכים ביננו אנשים ששמחו את שמחת שליט שנקבע גורלם ליפול מחר קורבן למעשי טרור, אולי בעידוד אולי על ידי אותם מחבלים משוחררים. אחרים יגידו זה המחיר, אלא שאת המחיר אולי הם עצמם ישלמו. אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לשלם בעצמו בחייו.

     

    אני חושב שהממשלה כמו תמיד לא פעלה בתבונה אלא בשיקול דעת פוליטי אנוכי. שר הביטחון והצבא רצו יותר מאשר את גלעד בבית להתפטר מהמעמסה שכובלת אותם צבאית אסטרטגית. המוסד והשב"כ נכשלו בגדול.

     

    אני חושב שעבודת יחצנות ונסיונות להפעלת לחץ על אישי ציבור ועיתונות עלי ידי משפחת שליט לא הייתה במקום. מכבש הלחצים המתמיד הזה נגע לרגשות של הרבה אנשים אבל הסיט את המבט מהעיקרון הבסיסי של אי מיקוח עם קבוצות ומשטרים טרוריסטים.

     

    אני חושב שכולנו צריכים עכשיו לעשות חושבים מחדש ולסגור את הפרק שליט.

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 18/10/11, 13:34

     ''

      

     כוח הצרכנות שלנו והמודעות לגבי הפקעות מחירים בגלל המונופוליזם של הטייקונים עולים.  כיום איננו מובלים יותר ככבשים לטבח לקופות הרושמות רווחי עתק שלהם. לא חייבים לוותר על הרבה מהרגלי הצריכה שלנו, כדי להוכיח לחמסנים האלו שאנחנו מוכנים להכות אותם בכלי החרם חזרה ולהפילם על רצפת המחירים.


     תנובה וקרן אייפקס למדו את הלקח ראשונים. זהבית כהן, אחת מאנשי הניהול הבזויים ביותר במערכת ההון הייתה צריכה להפנים שתמו תעלוליה. תנובה פתחה בדיאלוג שבסופו של יום צריך להביא לפירוקה כמונופול.


     שטראוס שיצאה במבצעים כדי לשקט את זעם הצרכנים, חושבת היום שהמחאה החברתית מאחוריה ומעיזה כתמול שלשום אפילו להעלות מחירים כמו בקפה עלית הטורקי שלה, למרות שמחירי חומרי הגלם דווקא ירדו. אנחנו הצרכנים חייבים להראות לה מאיפה הדג משתין. אנחנו חייבים להוריד את שטראוס לרצפת המחירים.


     פעילי המחאה קוראים היום לכם הצרכנים המודעים להחרים את קפה טורקי עלית של שטראוס עד שהטייקונית הזאת תבין עם מי יש לה עסק היום, מחר ומחרתיים. הבה נכה אותה בבטן הרכה שלה, ברווחים העצומים, במחירים ללא פרופורציה לערך האמיתי של המוצר. 


     אני אחד מצרכני קפה עלית טורקי. אני יכול בקלות לוותר עליו ולשתות קפה מסוג שונה ובלבד שתהיה לי ההרגשה שלא יותר יעבדו עלי כצרכן מהשורה. הצטרפו אלי!

     דרג את התוכן:
      4 תגובות   יום שני, 10/10/11, 16:18

       

      ''

       

       

      יום ששי ערב: יושבים עם חברים ומדברים. החברה יודעים לתפוס שיחה איתי בשני נושאים שבטוח שיש לי אינטרס בהם. אז מה עם המחאה החברתית? מה באמת אפשר להגיד עליה. כל יום מתאגדים למחאה חדשה. האקציוניזם ההיסטרי משול לקבוצת נמלים שרצה לכל עבר ללא תכלית, לעתים נתקלות אחת בשניה מחליפות אינפורמציה וממשיכות לרוץ בכאוס קבוצתי, זאת לאחר שהורידו להם את הקן. ובסתר, במקום אחר ממשיכה המלכה ליף להטיל ביצים מוקפת בעוזרים הנאמנים שלה שמהם בוקעים רעיונות הזויים חדשות לבקרים. המחאה להופכת לפארסה חברתית. והפעילים ידם בכל, בעד בעיות הבדואים, להציל את ניצולי השואה, לפתור את בעיית ההומלסים, לבנות כנסת חדשה בת 200 נציגים. למה לא 400 או מועצת הזקנים? רק עכשיו מתחיל לבצבץ במוחם של כמה מהם שהמחאה ביסודה פוליטית, שכל דרישה וכל מעשה הוא אקט חברתי-פוליטי. וגם מתחילים להבין שהכלכלה היא כלכלה פוליטית ושלדברים שפרופסור זליכה אומר על ריסוק המונופולים יש משמעות אסטרטגית ממעלה ראשונה.

       

      מה אתה אומר על חברת אפל אחרי מותו של סטיב ג'ובס? כן אני שייך לאלו שגדלו לתוך עולם המחשוב והטכנולוגיה עם מחשב האפל מראשיתו. לא אשכח את אותה קוביית קסם עם מסך בגווני אפור שפתחה בפני עולם תכתובת, גרפיקה ותקשורת במלואו. סטיב היה איש חזון, שהקים עולם מיחשוב מסוג שונה, שרבים בארץ בכלל לא מכירים, גם לא אלו בעלי האייפון. החשיבה מעבר לקצה ומעבר לשתי פינות אמרתי לחברי, זה מה שיש לנו במגזרים מוגדרים בהי-טק הישראלי, אבל חסר לנו לגמרי במגזר החברתי. חסרים לנו כמה סטיבים שמסוגלים לחשוב כמה צעדים קדימה וליישם שינויים חברתיים שכבר חשבו עליהם בעבר טרם זמנם. לדוגמה כבר בתחילת שנות ה- 90 הייתה בארץ מחאה דיור חברתית וגם אז צצו מאהלים ברחבי הארץ http://kabirism.com/?p=232. ליף וחבריה לא המציאו את הגלגל וגם לא מחדש מפני שאין להם את היכולת לפתח חזון, ללמוד מהעבר לעתיד לבוא וגם לא שמץ מכריזמת המנהיגות שכל כך אפיינה את סטיב ג'ובס.

       

      יום שבת: ליד המחשב, הרבה מיילים. אין טלוויזיה, יש מחשב ואינטרנט. יש כאלו שאפילו שולחים בדיחות, כפרה עליהם. ויש מיילים מפעילי מחאה שעושים סליחות. סליחה על שחטאנו ולא ראינו את המומנטום הפוליטי במחאה. ועוד מישהו כותב לי שהביקורת שלי על הא-פוליטיות רצה אצלו לתוך דלת פתוחה. ואני חושב שאולי קול קורא במדבר השממה האינטלקטואלית יצר איזשהו הד בראשי הפעילים ואולי יפסיקו לרוץ כמו הנמלים המבולבלות.

       

      יום ראשון: מתבשר על קן חדש עם כמה מלכות. הפעילים מנסים לאחד לגוש אחד. אני נשאל אם אקח חלק במפגש. לא ברור לי מי עם מי ומי נגד מי ובכלל מי הם הנציגים של מי. בנוסף קיבלתי הזמנה לסוף שבוע של דיונים בקיבוץ גלאון בנושא - לא תאמינו – מפלגה חדשה. נקודת המפתח היא "פוליטיקה נקייה". גברת אקונומיקה מוסרת לכם דרישת שלום. יש כבר הצעה למצע חברתי טרם נעשה צעד אחד בתחום הארגוני. מישהו חשב בטעות שהוא הרצל ויכול לפתח חזון לאומי במשיכת עט אחת או שתיים. פתחתי עיתון ונפלתי מהכיסא, יש חזון אחרית הימים. יושבת לה ליף עם השר אלי ישי ומספרת גבר גבר. כנראה שהתרשמה מלחיצת הידיים החזקה שלו. עכשיו הכל מסודר. ש"ס תנהל לנו את המערכה החברתית, כי הם יודעים איך לסחוט כספים מהממשלה ואין יותר שום צורך לפרוץ את מסגרת התקציב. המחאה החברתית ניצלה.

       

      יום שני: יש כסף ויש תוכנית. בקפה דה מרקר עלה איש בעל מעוף עם רעיון ישן ועתיד חדש. תעלת הימים תפתור את כל בעיות הדיור, אי השוויון החברתי-כלכלי, את חיבור הון ושלטון של הטייקונים ובנוסף את הקונפליקט בינינו לבין הפלסטינאים. האיש לקח סרטון שיווקי עשוי יפה של אחד ממשרדי התכנון הגדולים שכל מעייניהם הם צדק חברתי ודיור הוגן וחס ושלום לא הון ועוד הון, והפכו לחזון. וכבר כל החכמים בקפה מריעים כמה טוב וכמה יפה וכמה יאה. ואני חושב שאין סוף ותחתית לתמימות ובורות. אז יש לנו את ישי עם הכסף, וחזון הרצל, ואיש מעוף ותוכנית דובאי 2 ואפשר לסגור את מעגל המחאה, לנסוע לים המלח כדי לשכשך בו בפעם אולי האחרונה ולהשיט את היאכטה לים האדום בתקווה למצוא בעתיד מקום מעגן לפני הוילה בתעלה ולקבל הצעת מחיר לחשמל ממפעל האנרגיה החדש של תשובה. אולי זה בכלל פאטה מורגנה כתוצאה מהחמסין של היום.... 

      דרג את התוכן:
       1 תגובות   יום חמישי, 6/10/11, 14:12

        

       ''

       דרג את התוכן:

        פרופיל

        יקה1
        1. שלח הודעה
        2. אוף ליין
        3. אוף ליין

        שנה טובה לכולנו

        תנועה ירוקה