כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 7/2011

  1 תגובות   יום ראשון, 31/7/11, 16:11

  ''  הממשלה בראשות נתניהו פשטה את הרגל. מה עושה ממשלה שפויה כשאף אחד לא רוצה אותה ? היא מחזירה את המנדט שלה לעם והדלת נפתחת לבחירות חדשות.

   

  הממשלה שלנו אבל אינה שפויה. לכן היא פועלת במציאות שהיא עצמה ממציאה. במציאות זו אין מקום לרפורמות חברתיות. אין מקום לפתרונות פוליטיים לקונפליקט עם הפלסטינאים.

   

  אי שפיות ויצירת מציאות מדומה הביאו את הממשלה לתוכנית חדשה של "ארץ נהדרת". כבר לא צריך את כל צוות הסטיריקאים של ערוץ 2. הקומדיה הליצנית של דני איילון, סגן שר החוץ,מתעלה על עצמה. האמת היא שמעולם לא צחקתי כל כך על הדרך האינפנטילית שלו להמחיש לנו ולעולם "עובדות" היסטוריות על ארץ ישראל.

   

  בסטירה שלא מן העולם הזה נמחק עם שלם מהמפה הפוליטית, הופכים שטחים כבושים לשטחי הפקר "שנויים במחלוקת" ועם ישראל יוצא נקי ולבן לאחר שויתר על ממלכתו מהים אל הפרת והחידקל.

   

  על הבמה זה נשמע כפרודיה משעשעת על אוזלת יד של הפוליטיקה הישראלית. אבל למכור "מציאות" על במת הפוליטיקה העולמית ? מה חושבים להם אותם אידיוטים שכתבו את התסריט ? האם ממשלות ועמי מדינות אחרות בעולם כל כך טיפשים לקנות את השטויות האלו ?

   

  העולם מחרים אותנו יותר ויותר ודוחק אותנו לפינת האפרטהייד. ורק אנחנו ממשיכים להצחיק את עצמינו עם כל מני פרודיות שנעשות יותר ויותר הזויות.

   

  בדרך לשפיות חברתית קמו אנשים והקימו אוהלי מחאה. הם מתחילים להבין ולהבדיל בין הטפל ההזוי והאמת שבה אנו חיים ביום יום כי הרי הם הנפגעים האמיתיים. הקרקס הפוליטי מתחיל להסתחרר. הטייקונים העושקים מזדהים עם העשוקים, הממשלה מצידה מפילה את האחריות לעושק על הטייקונים, השרים מזדהים עם המחאה החברתית של קיץ 2011 נגד הממשלה כלומר נגד עצמם, האוצר מנפח את הסכומים הנדרשים לרפורמות חברתיות וכלכליות במילארדים והסתדרות הוועדים הגדולים מנסים לקפוץ על העגלה הדוהרת.

   

  המחאה החברתית הגואה של קיץ 2011 תכנס להיסטוריה של המדינה גם אם תצליח וגם אם תכשל למרות שפוליטיקיים וטייקונים ובירוקרטים וועדי עובדים מושחתים יעשו את הכל להפוך אירוע זה לפארסה. נקודת המגע הקריטית בין מחאה להתארגנות אופוזיציונית תהיה אולי אפילו מוצא לכניסת כוחות חדשים למגרש הפוליטי.

   

  ללא כל קשר למציאות של היום ימשיכו איילון ומרעיו לשעשע אותנו בעוד כמה מערכונים – עד שנוריד להם את המסך אחת ולתמיד !

   

  כמעט שכחתי וכן יש גם את אפשרות לראות את המופע בעברית - בעזרת מועצת ישע כמובן

  http://www.youtube.com/watch?v=rcoGQx2BaxQ&feature=related

   

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום חמישי, 21/7/11, 16:27

   הקמפיין הציבור הבא צריך להיות

    

   הלאמת  מפעלי  ים  המלח

    

   חייבים להפסיק את עושק אוצרות המדינה, זיהום ים המלח וזיהום הסביבהֿ


   חייבים לתבוע את משפחת עופר על כל הנזקים שנעשו באחריותם כבעלי המפעל


   אני משער שהנזק שנגרם לים המלח הוא בלתי הפיך !

   אבל אולי אפשר להציל את מה שנשאר כנכס לאומי 

   אקולוגי יחודי בעולם לדורות הבאים.

    

   לכל הקוראים בקשה אחת:  תכנסו בבקשה לאתר של יוטיוב ותעלו את הסרטונים

   של מיקי רוזנטל על שיטת השקשוקה של משפחת עופר !

   רק אז תבינו באמת ובתמים על מה באמת מדובר !

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום שישי , 8/7/11, 14:54

    אפשר להבין שתקציב מוגבל, משכורות נמוכות יחסית של שוטרים (קציני המשטרה לעומת זאת מרוויחים טוב מאוד), רמת השכלה ירודה וחוסר כשרון פיקודי וניהולי, הם גורמים משפיעים לרעה על תפקוד המשטרה בארץ. אפשר לחשוב שמה שנדרש היא רק פעולה מבחוץ, כלומר עשייה ממשלתית תקציבית וארגונית והנה פתרנו את הבעייה וקבלנו משטרה למופת.

     

    הרקבון המשטרתי הוא פקטור ממאיר פנימי. במשטרה נושבת רוח בירוקרטית של חוסר מעש, חימום כיסאות וכיסוי תחת.

     

    גרוע מזה, אזרחים תמימים עלולים להקלע לצפרני אותם חוקרי משטרה מאחורי שולחנות כתיבה מיושנים בחדרים מעופשים כשהם מואשמים על ידי כל מני נוקמים, שקרנים ופסיכופטים למינהם. ללא חקירה חכמה מעמיקה, אזרחים אלו מוצאים עצמם מאחורי סורג ובריח על לא עוול בכפם עד שהמקריות הביאה את האמת לאור, או שעורך דין מוכשר הצליח להשיג עובדות שמנקות את החשוד מעבירות המיוחסות לו.

     

    המשטרה החליטה להתבצר בתחנות עם חדרי המעצר שלהם. הסיבה היא כל כך בנאלית שקל להטיל ספק באמיתותה. פשוט יותר נוח לשבת בחדרים ממוזגים, ללגום קפה שחור, לקשקש עם החברה, להיות במצב של כח מול כל מי שמתייצב לפניה, באם מרצונו או נגד רצונו, מאשר לעשות את העבודה שלשמה הוקמה המשטרה.

     

    יש שעות מסויימות בהם נוצרים פקקים באופן קבוע במקומות מסוימים. כמעט בכל ארץ אחרת כולל בנגלדש תמצאו שוטרי תנועה שמנסים לכוון ולהקל על התנועה. ביננו, האם צפיתם בשנים האחרונות פעם אחת שוטר תנועה ישראלי שעומד בצומת כשהרמזור נפל, או כשנוצר פקק תנועה הדורש הכוונה? אין שוטרי תנועה בישראל אלא שוטרי תנוחה.

     

    לא פעם יצא לי לראות שוטרי תנועה עוברים בניידת הממוזגת שלהם ליד רכבים שהנוהגים בהם מחזיקים טלפון נייד בזמן נסיעה. לא פעם ראיתי ניידת עוברת על החוק. פנסים לא תקינים, נסיעה מהירה ללא אור כחול ועוד. ואם ראיתי בכלל ניידת בדרכים, לרוב היא זו שחונה בצד עבודות שנעשות בדרכים, במיוחד בשעות הלילה. האם השוטר עמד שם עם מקל זוהר והזהיר, כמובן שלא יצא ממכוניתו, הדליק אורות ובכך עשה את שלו.

     

    אפשר להמשיך עם רשימת המחדלים עד אין סוף. בשורה התחתונה נשאלת השאלה המובנת מאליה, מי אחראי לכך? התשובה על היד, הפיקוד המשטרתי. החמולה של קצינים ארוגנטים שחושבת שעם ישראל צריך לפחד ממנה במקום לשרת את העם. כנסו פעם לתחנת משטרה ותראו כיצד תתקבלו על ידי קצין תורן, איך הוא מתנהג למולכם. התנשאות, לא אכפתיות ואי אדיבות הם מנת חלקם של אנשים שבאים במגע עם המשטרה. ובמיוחד אינני מקנא בנשים שבאות להתלונן. המצ'ואיזם הזה ממשיך וחוגג וצריך לשים קץ לכך.

     

    אזרח ישר לא צריך לפחד ממשטרה, הוא רוצה לסמוך עליה שהיא תגן על החוק ובכך תשמור עליו. הוא משלם למשטרה מכספי המסים ואמור לקבל תמורה, עזרה, יחס, והגנה בשעת הצורך. האזרח הישראלי מנסה שלא להתקל בה. כשהוא נפגע הוא חושב חמש פעמים אם כדאי להתלונן, מפני שהוא חושב שהמשטרה בין כה וכה לא תעזור ומפני שהוא חושש מהיחס שיקבל. מנקודת מבטו של אזרח ישר זה המשטרה פשטה את הרגל.

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     יקה1
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     שנה טובה לכולנו

     תנועה ירוקה