כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 8/2011

  1 תגובות   יום שישי , 26/8/11, 01:54

  לכלים ליצירת תקשורת בין הפעילים במחאה החברתית נוסף כלי חדש:
  אפליקציה לאייפון שבה תוכלו לקבל עדכונים לגבי מה שקורה בשטח, על מועדי אירועים והפגנות. כמו כן תוכלו להכנס ישירות לאתר הראשי של תנועת המחאה, לצפות במבחר סרטוני וידיאו מהשטח, להתחבר לרדיו אהלים ולהאזין ברקע ולהביע את דעתכם בכל הקשור לתכנים בפרט ולתנועת המחאה בכלל.

  את האפליקציה אפשר להוריד חינמית מאייטונס וכן בעזרת qr scanner.
  האפליקציה שנתרמה והועמדה בחינם לרשות רשת מאהלי המחאה הארצית
  על ידי חברת balaboom שהעבירה את כל זכויות השימוש לטובת תנועת המחאה.
  כרגע היא פעילה ונמצאת בהרצה.

   

  ''

  דרג את התוכן:
   20 תגובות   יום ראשון, 7/8/11, 15:10

   על רקע המחאה החברתית הגואה יש לי גם נושא מחאה שנוגע ל"קפה דה מרקר”.

    

   ההפרטה שעליה כתב דויד גרוסמן, הפרוט לפרוטות של סולידריות, אחריות חברתית, ותחושה של השתייכות לעם אחד, הפכה מזמן להיות גם נחלת הקפה.

    

   איך יכול להיות שהצעירים קמים ומוחים ורוב אנשי "הקפה" ממשיכים לאכול סושי, לדפוק ארוחות במסעדות יוקרה, לגלות אדישות מוחלטת למה שקורה ברחוב ולא רק ברוטשילד?

   כתבתי רוב, ואכן הפוסטים המעטים והתגובות הבודדות הם הוכחה לכך!

    

   נפשי סולדת מקפה של בורגנים יפה נפש שמתבכיינים על כל ליריקה מזויפת על פיוטיות בגרוש כאילו נפשם ברוחם, מלאי רחמים עצמיים ושובל של נוסטלגיה מעל שדה פרחים נבולים.

    

   אלפים של מתפקדים בקהילות שונות מגלים אדישות מקוממת, ששום נושא חברתי מרתק יכול להרימם מהכורסא. כמה נושאי דגל, מנהלי קהילות וקומץ קטן של פעילים מסביבם עומלים להחיות את מה שמת מזמן. הסממן החברתי של "הקפה" אינו יוצא מן הכלל, ובמילים של גרוסמן "הפסקנו לדבר זה עם זה, ובוודאי שהפסקנו להקשיב (ולכן גם להגיב א.ק.), כי איך אפשר באווירה הזאת - תפוס ככול יכולתך – שלא להשתלח זה בזה ולחמוס... איש לנפשו ואיש לגורלו".

    

   ב"קפה" אין דיאלוגים. המונולוג הוא התחליף למי שמדבר עם עצמו בכתיבה שפורסמה לאחר. ואיך פותחים מונולוג? יושבים ומחכים שמישהו יביע משהו כפתיח למונולוג עצמי. זה מזכיר לי את הסיפור של יאיר לפיד שחובש כיפה פגשו ברחוב ואמר לו שהוא רוצה לשאול אותו שאלה “מה דעתך על הכיבוש”. יאיר ענה, אתן לך תשובה בתנאי שלא אשמע את תגובתך לתשובתי, “אני נגד”. חובש הכיפה נדהם, שאל וקיבל תשובה, ומיד ניסה לדקלם את משנתו, כי הרי התשובה לא עניינה אותו אלא אמורה הייתה לשמש כפתיח למונולוג שלו. יאיר היסה אותו, הרי אמרתי לך אינני מעוניין בדעה שלך, והלך.

    

   ה"קפה" הוא קפה של מונולוגים, של בורגנים, של סושי וסיגרים (הקבלה לנרגילות). הדיאלוג נמצא כיום במרומות אחרים, בפייסבוק, ברחובות, בשדרות ובאוניברסיטאות. הבנתי שמדה מרקר והקפה שלו לא תצא תנועה וגם לא מחאה, רק אנחה והתמסרות למטמטמי חושים למיניהם למשככי מציאות כדברי גרוסמן.

    

   אני מרגיש מרומה, אבל האשם הוא בי, שלא ראיתי בזמן הנכון שאני כותב לקפה ובפועל מנהל מונולוג עם עצמי. אכן ברור לי גם פוסט זה הוא גם מונולוג ואולי האחרון. אולי עם תנועת המחאה החברתית יפתח גם לנו הלא יותר צעירים חלון לדיאלוג אמיתי עם המציאות שלנו - במקום אחר.

    

   האם מישהו בכלל הרגיש שדרכתי לו על היבלת ?!

    

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום שבת, 6/8/11, 15:17

    לתנועת המחאה יש את השיר שלה

     

    מי שקורא ילמד את השיר הזה ינגן אותו ויפיץ אותו לכל החברים שלו !

    נשיא את השיר הזה יחדיו היום בערב בעצרת (שלמה ארצי לבטח יהיה הזמר)

     

    ''

    דרג את התוכן:
     1 תגובות   יום רביעי, 3/8/11, 16:32

     בקשתי מהמנהלים להקים אהל מחאה וירטואלי בקפה, כדי לרכז את כל התגובות באתר ובכך לאפשר גם לינק למרכז המחאה בפייסבוק ונענתי בשלילה.  זו לבטח לא פוליטיקה אבל חוסר גמישות ורצון להפוך את הקפה הישנוני למדי לעוד מרכז פעיל בתנועת המחאה.

      

     אז נמשיך ללגום קפה בנחת והאחרים כבר יעשו את זה בשבילנו !

      

      

      

     ''

      

     מי שרוצה יכול להגיב כמובן גם במסגרת פוסט זה

     דרג את התוכן:
      1 תגובות   יום שלישי, 2/8/11, 19:48

       

      1 לאחר שקצת התאוששו מהמכה שנחתה עליהם כרעם ביום בהיר, מתחילים כל הריאקציונרים ובראשם אנשי ליכוד לשפוך את זעמם עם בגידופים והאשמות נגד המחאה ברמה שמעוררת סלידה עוד יותר גדולה ממעשיהם עד כה.ֿ


      2 אנשי האוצר פרסמו שדרישות המחאה יעלו למדינה 70 מיליארדים שקלים ולכן דרישות המחאה אינן ריאליות בכלל.


      3 אנשי הימין הקיצוני מתארגנים גם במסווה של הימין המתון להתערב במחאה במטרה למוסס כל תהליך חברתי, כלכלי ופוליטי.


      4 עיתונאים מסוג של יהושוע בריינר בוואלה, רדיקלים ואנטי-דמוקרטים דוחפים מאמרי שטנה יותר ויותר לעיתונות שנשלטת על ידי הטייקונים תחת הכותרת חופש הדעה האחרת.


      ידועים בציבור כמו הצנענית שופכים קיטון של חרא על אנשי המחאה האזרחית וצובעים אותה בצבעי הגזענות, אשכנזים מול מזרחיים. מאחוריה ציבור לא קטן של אלו שחושבים שמגיע לאנשי המחאה להיות במקום בו הם נמצאים.


      5 כל חמש דקות יוצאות שמועות על חילוקי דעות בין מחנות האוהלים. האסטרטגיה היא לגרום לסכסוך ואי הבנות בין הפלגים השונים שמשתתפים במחאה.


      6 ממשלת נתניהו משחקת על מימד הזמן, להתיש בחום את מחנות האוהלים, להבטיח רפורמות שאין להן כיסוי ולא חסרות כאלו שלא יצא מהן בעבר מאומה. בצעד הבא כבר מחכה הזרוע המבצעת לפקודה להוריד את המאהלים ובכך לסיים את המחאה.


      7 הפחד הפרנואידי משימוש במילה "פוליטית”, כובל את הצורך של תרגום מטרות המחאה לעשייה פוליטיקה מסוג שונה לגמרי, לאחר שהפוליטיקה של היום פשטה את הרגל. לא עוד מפלגה אלא מדיניות חדשה. הרבה מהמוחים לא מבינים שכל פעולה בכל תחום שהוא של החיים, היא פעולה בעלת משמעות פוליטית, גם ללא קשר ישיר לתחומים השונים בהם הפוליטיקה עוסקת.

       

      עוד שולטת האחדות, עוד יש תקווה שהזעם והמרי של המחאה יתורגמו לדרישות ברות השגה וביצוע מהיר. משא ומתן בחדרי ממשלה לא יביאו לשום פתרון. פגישות ושוב פגישות ודיונים מייגעים עלולים לחסל את תנופת תנועת המרי האזרחי. לכן הדרך היחידה לשינוי הוא לחץ מתמיד של הרחוב, לא רק במאהלים, אלא גם בכל צורה ארגונית ספונטנית ובהזדהות עם כל הצרכים הספציפיים של המוחים. בכיכר תחריר הודיעו המפגינים שימשיכו להפגין עד שיבוא שינוי וכך עשו. אפשר ללמוד מהם.

      דרג את התוכן:

       פרופיל

       יקה1
       1. שלח הודעה
       2. אוף ליין
       3. אוף ליין

       שנה טובה לכולנו

       תנועה ירוקה