כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 2/2012

  2 תגובות   יום שלישי, 28/2/12, 20:18

   

  ''

   

  כתב ויתור של הואתיקן

   

   

  מעשה המאפיה הדתית הראשון בענייני "כשרות" אנו מוצאים אצל הכנסייה הקאתולית במאה ה- 15. כס האפיפיור עצמו המציא את ה- litterae indulgentiales, מעין תהליך כשרות שנותן גושפנקא למעשי חטא כמו רצח, גזלה אונס ותרמית על ידי "מכתב ויתור".

   

  את המכתב שנכתב בשם האפיפיור או בשם הקרדינלים שלו, ובו ויתור ומחילה על חטא, אפשר היה לקנות. ככל שהחטא היה גדול יותר, כך סדר גודל המחיר. בעיקרון אפשר היה לקנות את מכתב הויתור גם מראש לחטאים עתידיים בתוך תקופת זמן שנקבעה במכתב לפי הסכום ששולם.

   

  העשייה המאפיוזית הזו הכניסה לכנסיה הקתולית רווחים גדולים והפכה לתעשייה משגשגת. מרטין לותר הרפורמטור הגדול, היה מאלו שביקרו את תהליך הכשרות הזה שממן למשל את Templum Vaticanum הלא היא בזיליקת סן פייטרו ברומא , מה שהביא אותו לכתוב את 95 התיזות שלו. מספרים שהמאפיה האיטלקית אימצה את התהליך הזה והפכה אותו ל "מכתב הגנה" של אנשים ועסקים שנסחטו בדרך זו.

   

  נראה שאחינו החרדים, במיוחד אלו בעלי הקשרים הטובים עם המאפיה בדרום אמריקה, שהלבינו ומלבינים את כספיה בארצינו הקדושה, הבינו שבמעשי כשרות תמונה ההזדמנות לפתח עסקיות מאפיונרית בקנה מידה גדול עוד יותר מההלבנה שמכניסה מיליונים רבים לקופה ולכיס העסקנים החרדים.

  __________________________________________________________________________

  "הרב הראשי של ארגנטינה: "הרב יאשיהו פינטו ניצל אותי להלבנת כספים"

  אוגוסט 2011

   

  פרשייה חמורה של הלבנת כספים בבלגיה

  מרץ 2007

   

  פרשה חדשה: ה-FBI עוצרים בניו יורק אברכים • תמונות

  יולי 2009

   

  הלבנת המיליונים: הבכיר בעדה החרדית שוחרר ממעצר

  ינואר 2012

   

  המאפיה החדשה נקראת בד"צ "בית יוסף". על החיבור בין הון לשלטון שמענו במסגרת המחאה החברתית. על החיבור בין הון לבד"צ, שומעים פחות ולא רוצים כל כך לראות. בד"צ הוא למעשה ראשי תיבות של בית דין צדק שמתאים מאוד לטלית שעוטפת את מעשי המאפיה החרדית.

   

  צדק אצל המאפיה החרדית הוא מונח אחר לסחיטה. מסחטת הבד"צ גובה מילארדים בסחיטה מתעשיות ועסקים תמורת " מכתב כשרות".בתוך המסגרת המאפיוזית ישנן כמה חמולות ש"דואגות" לחותמת הכשרות, כמו הבד”ץ של העדה החרדית שמעניקה תעודות ליצרני מזון גדולים כמו מאפיות אנג'ל, תנובה אוסם ועוד. המאפיה הכי חזקה היא בד"צ "בית יוסף" המזוהה עם מפלגת ש”ס. כאן אנו עומדים מול משולש הזהב של שלטון – הון – בד"צ. היחודי במשולש הזה הוא שלא מיצרים משהו גם אם הוא אסור על פי חוק אלא מיצרים יש מאין.המצאת האפיפיורים הופכת לכלי שרת בידי הבד"צ היוסיפוני. אבל כמו באיטליה המאפיה הזו מתכננת להשתלט על מחוזות חדשים, להגדיל את השפעתה ואת רווחיה. בפנייתו ליועץ המשפטי קובע מבקר המדינה כי "בני משפחת הרב עובדיה יוסף מנסים להשתלט על מערכת הרבנות בישראל בדרכים בלתי כשרות הגובלות בפלילים" (ידיעות 27.02) "המינויים של פעילים מרכזיים בש"ס לתפקידי רבנות נועדו לקדם את בד"צ "בית יוסף"בבתי עסק בישובים שונים בארץ".

   

  אני חושב שמאז המצאת "מכתבי הויתור" לא הייתה המצאה יותר נשגבת מאשר זו של "מכתב הכשרות". שתיהן מסתמכות על שליטה, סחיטה ואלוהים גדול. אלא שמכתב הכשרות נכפה עלינו באם אנחנו רוצים או לאו. ומי שנסחט בסופה של שרשרת המזון זה אנחנו הצרכנים, כי כל יצרן מזון שמשלם דמי סחיטה יוסיף אותם להוצאות הייצור או התפעול המתגלמות במחיר לצרכן.

   

  אבל עם ישראל הוא הפרי הכי בשל למסחטת הכסף החרדית. צריך רק קצת ללחוץ ולסובב וכבר הוא משלם – ושותק

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   יקה1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   שנה טובה לכולנו

   תנועה ירוקה